Autor Wątek: Locus Map  (Przeczytany 8261 razy)

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Locus Map
« 30 Paź 2022, 13:48 »
Funkcjonalność wersji na PC niestety rozwija się bardzo powoli, a właściwie stoi w miejscu.
Np irytująca jest prosta sprawa, możliwości edytowania na PC katalogów zapisanych tras. Usuwania, przenoszenie itp. Wydaje się to przecież bardzo proste do implementacji

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna WujTom

  • Administrator
  • Wiadomości: 2126
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
Odp: Locus Map
« 30 Paź 2022, 13:56 »
W dolnym prawym rogu jak klikniesz wersję to zobaczysz historię zmian.

Co do rozwoju to fakt że ślamazarzy się strasznie.
Podobno tylko jeden człowiek na tym pracuje ale i tak odnoszę wrażenie że robi to powoli.
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...


Offline Mężczyzna marcin_g

  • Wiadomości: 672
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 04.06.2018
Odp: Locus Map
« 30 Paź 2022, 19:34 »
Rozumiem, że nie ma możliwości uruchomienia tej nakładki w wersji na PC.

Rozumiem, że Twoja potrzeba to nakładka z gminami na jakiejś stronie pozwalającej planować trasę?

Jeśli tak - to problemem tutaj jest to, że gminy są publikowane jako WMS a większość map używa standardu kafelkowego (czyli tak jak WMTS). I teraz: są gotowe systemy proxy, które z jednej strony przyjmują zapytania kafelkowe a z drugiej pobierają (i cache'ują) dane z WMS. Takich rozwiązań jest kilka, darmowe, open source - trzeba by tylko takie coś postawić i powinno działać :) Cóż, idzie zima, jest szansa, że wezmę i zrobię...


Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Locus Map
« 30 Paź 2022, 19:52 »
Rozumiem, że Twoja potrzeba to nakładka z gminami na jakiejś stronie pozwalającej planować trasę?
To rozumiem ;D

Jeśli tak - to problemem tutaj jest to, że gminy są publikowane jako WMS a większość map używa standardu kafelkowego (czyli tak jak WMTS). I teraz: są gotowe systemy proxy, które z jednej strony przyjmują zapytania kafelkowe a z drugiej pobierają (i cache'ują) dane z WMS. Takich rozwiązań jest kilka, darmowe, open source - trzeba by tylko takie coś postawić i powinno działać :)
Jeżeli to było do mnie to... Houston! Mamy problem :o

Cóż, idzie zima, jest szansa, że wezmę i zrobię...
Najważniejsze, że zrozumiałem i zapamiętałem podsumowanie ;D ;D

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna marcin_g

  • Wiadomości: 672
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 04.06.2018
Odp: Locus Map
« 30 Paź 2022, 19:59 »
Jeżeli to było do mnie to... Houston! Mamy problem :o

To było tylko takie techniczne wytłumaczenie, dlaczego nie możesz tego mieć tak od ręki w 2 minuty :)

Cóż, idzie zima, jest szansa, że wezmę i zrobię...
Najważniejsze, że zrozumiałem i zapamiętałem podsumowanie ;D ;D

jak to tam było z tą kobyłką u płota? ;)

Offline Mężczyzna maper

  • Wiadomości: 1680
  • Miasto: Straszyn
  • Na forum od: 15.02.2016
Odp: Locus Map
« 30 Paź 2022, 20:05 »
Rozumiem, że nie ma możliwości uruchomienia tej nakładki w wersji na PC.

Rozumiem, że Twoja potrzeba to nakładka z gminami na jakiejś stronie pozwalającej planować trasę?

Jeśli dobrze zrozumiałem potrzebę, to taka strona do planowania tras, z nakładką gmin, na komputer, jest od dawna udostępniona przez @globalbusa. Używam i sobie chwalę. Więcej o tym pod linkiem:
https://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=13610.60

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Locus Map
« 30 Paź 2022, 20:36 »
Dziękuję za linka. Jednak mi chodziło konkretnie o nakładkę na Locusa na PC taką jaką #marcin_g zrobił dla androida (btw. Dziękuję :) ). Ma to znaczenie o tyle, ze planuje trasy na Locusie. Locus w swoich LoMaps zawiera dużo treści krajoznawczej, która dla mich układanek trasy jest bardzo istotna. Można też te POI krajoznawcze inkorporować do trasy i to ułatwia nawigowanie. Stąd moje zainteresowanie nakładką na wersję Locusa na PC.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna WujTom

  • Administrator
  • Wiadomości: 2126
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
Odp: Locus Map
« 30 Paź 2022, 20:50 »
Na drugim monitorze odpal siebie mapę z zalicz gminę  i masz 🤣🤣🤣
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...


Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Locus Map
« 30 Paź 2022, 21:06 »
Phi. Takie prymitywne rozwiązania.
Ja raczej preferuję używać jakiś gotowy system proxy w celu implementowania standardu WMS gmin do postaci WMTS poprzez zapytania kafelkowe, które zamierzam cachować dane z WMS. Myślałem o postawieniu takiego czegoś i powinno działać :) :)
Tak to sobie wyobrażałem  ;D

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna marcin_g

  • Wiadomości: 672
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 04.06.2018
Odp: Locus Map
« 30 Paź 2022, 23:41 »
Phi. Takie prymitywne rozwiązania.
Ja raczej preferuję używać jakiś gotowy system proxy w celu implementowania standardu WMS gmin do postaci WMTS poprzez zapytania kafelkowe, które zamierzam cachować dane z WMS. Myślałem o postawieniu takiego czegoś i powinno działać :) :)
Tak to sobie wyobrażałem  ;D

Musisz bardziej zwracać uwagę na szczegóły:
Rozumiem, że Twoja potrzeba to nakładka z gminami na jakiejś stronie pozwalającej planować trasę?

Niestety nie uda Ci się w ten sposób zrobić tego na mapie Locusa - bo z tego co widzę wersja webowa nie pozwala w tym momencie konfigurować własnych map ani nakładek (chyba, że jest to dostępne w wariancie płatnym, którego nie mam). Takie coś możesz zrobić w brouterze (brouter.damsy.net) albo innych opartych o to (nakarte.me itp.) Natomiast skrypt globalbusa jako ingerujący w stronę bezpośrednio w przeglądarce ma szansę zadziałać z dowolną stroną (także LocusApp, Komoot itp) - tylko trzeba go ewentualnie dostosować. Przetestowałem na szybko i mi nawet na oryginalnej stronie, dla której był pisany (zikes-web-client) nie działa poprawnie (m.in. powiela mi się górny pasek) - ale nie oglądałem go z bliska. Może globalbus byłby tak miły i zaktualizował tudzież rzucił okiem czy to problem, żeby działało na innych mapach (ja osobiście głosowałbym za komootem ;) )?

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Locus Map
« 31 Paź 2022, 07:36 »
Ja mam wersję płatną i takiej funkcjonalności w wersji na PC niestety nie ma. Zatem zdechł pies. Pozostaje robić to na piechotę.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna waldzio

  • Wiadomości: 14
  • Miasto: Leśna k k/Żywca
  • Na forum od: 02.10.2022
Odp: Locus Map
« 2 Lis 2022, 21:24 »
Panowie,
co z tymi klonami BRoutera:
teraz poznałem brouter.damsy.net - ma dużo opcji do modyfikacji profilu,

Główny BRouter - to: http://brouter.de/brouter-web

ale ja znalazłem taki klon: https://brouter.m11n.de - zarąbisty bo ma niesamowite profile rowerowe i z niego korzystam prawie w 100%

Natomiast jeżeli chodzi o Locus Planner Web to jest w wieku niemowlaka, choć dla użytkowników Gold (a nim jestem) mam poprzez chmurę wymianę danych z menadżera danych, to wielki plus, ale ogólnie "szału nie ma"

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Locus Map
« 2 Lis 2022, 21:26 »
Natomiast jeżeli chodzi o Locus Planner Web to jest w wieku niemowlaka, choć dla użytkowników Gold (a nim jestem) mam poprzez chmurę wymianę danych z menadżera danych, to wielki plus, ale ogólnie "szału nie ma"
Się podpisuję ;D

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna zws

  • Wiadomości: 281
  • Miasto: Jelenia Góra
  • Na forum od: 10.10.2015
Odp: Locus Map
« 20 Sie 2023, 08:03 »
Czy da się zmusić Locusa do sygnalizowania skrętów na trasie/śladzie z gpx tak, by nie sygnalizował skrętów na tej samej drodze, dopiero przed zjazdem na inną ?
Przykładowo: jeśli ulica 1go maja biegnie zakosami, Locus sygnalizuje skręty i pokazuje do nich odległości (częściej lub rzadziej zależnie od ustawień). Chciałbym, żeby tego nie robił, a odzywał się dopiero, gdy z 1go maja mam zjechać na na inną ulicę, np. Wolności. Czyli żeby informował o istotnych skrętach lub rozwidleniach a nie wszystkich gdy się zmieni azymut.
Jakieś pomysły ?
Pozdrawiam, Zbyszek

Offline Mężczyzna Bazyl3

  • Wiadomości: 634
  • Miasto: świętokrzyskie
  • Na forum od: 02.09.2015
Odp: Locus Map
« 20 Sie 2023, 08:35 »
Chętnie bym się dowiedział jak to ukrócić w Komoocie. Sygnalizowanie każdego większego łuku drogi głosowo działa na nerwy. Jedziesz singlem w lesie, żadnych krzyżówek tylko zakręt, a ten drze paszczę :)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum