Autor Wątek: Rekin - czyli Cinelli Shark - szosowy single-speed  (Przeczytany 7698 razy)

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Ja jeździłem na ostrym tylko kilka razy na torze w Pruszkowie - ale trzeba przyznać, że jest to zupełnie inne doświadczenie w porównaniu z "normalną" jazdą. Powiedziałbym, że jest to inny poziom zespolenia człowieka z maszyną: normalnie jedziesz "na" rowerze, przestajesz kręcić a rower dalej sobie jedzie a Ty na nim - natomiast na ostrym to Ty jedziesz a rower jest tylko przedłużeniem Twoich mięśni. Do tego na gładkim torze, gdzie nie zwracasz uwagi na nawierzchnię, nie zastanawiasz się czy nie trzeba będzie hamować bo i tak nie masz czym ;) - czysta siła i prędkość. Polecam :)

Ale pamiętaj, ze single-speed to nie nie jest to samo co ostre koło. Klasyczne ostre koło, czyli rower torowy nie ma wolnobiegu, ani hamulców, natomiast w zastosowaniach w realnym świecie jednak często się ten hamulec zakłada, podobnie i wolnobieg jest sporym ułatwieniem. Choć Paweł Puławski jeździł ultra bez wolnobiegu, natomiast miał jeden hamulec, bo bez tego w górach to by się już nie dało jeździć.

Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1259
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Jestem bardzo zadowolony, da się tym jeździć nawet na ustawki szosowe. Pojechałem z dość mocną grupą, i udało się . Prędkości z wiatrem powyżej 40 kmh trochę męczą i nie daje dłuższych zmian, bo kadencja powyżej 120 się robi, ale tak poza tym całkiem miło  ;) Koła fajnie "niosą" .  Założyłem obecnie 17t w miejsce 18, przód nadal 48, będzie trochę łatwiej w grupie, samemu nie  :lol:


Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1259
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Nie ma to jak prześwit na milimetry , łańcuch tak skrócony że 48x18 wchodzi na styk - maszyna jest niesamowta , przy okazji siodło Fizik Arione okazało się bezkonkurencyjne  :-[




Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Inny świat

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Kobieta Magia

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 591
  • Miasto: Strzelce Opolskie
  • Na forum od: 17.03.2014
    • Magia
Błota i ślimaka nie życzę. 
Tak, inny świat.

Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1259
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Błota i ślimaka nie życzę. 

 ;D Tak. Na błotko to ja mam inny rower. Ten w życiu nawet mokrego asfaltu nie uświadczył  :P

Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1259
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Update 2023

0. kierownica Cinelli Vai - 42cm
1. siodełko Cinelli Scatto Caleido
2. mostek Specialized S-Works SL - 90mm
3. wolnobieg zamiast 17 - obecnie 16t (BLB 1/8) - czyli 48x16

Maszyna coraz szybsza, więcej mocy jestem w stanie generować, obecnie od kiedy mam gravela to służy mi tylko do okazjonalnych "ustawek szosowych" i częściej treningów interwałowych i szybkościowych, przy sprzyjających warunkach podczas sesji interwałowych po płaskim dochodzę do 55kmh - przy kadencji 130bpm, całkiem dobrze wchodzi w nogi taki trening  ;D




Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1259
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Update na sezon 2024:

1. "Swojo ciężko praco" (mimo że nie jeste kumplem Banasia) - dorobiłem się kolejnego złotego łańcucha - tym razem KMC K1 w wersji superlight💪
2. Podstawowe przełożenie zredukowane do 48x17 (poprzedni sezon 48x16) - ma to podnieść kadencje i średnią prędkość (kosztem maksymalnej)
3. Reach zmniejszony o 1cm - mostek Prime 80 mm (poprzednio S-Works 90)
4. Siodełko Fabric Scoop (radius)
5. Tylny hamulec zmieniony z Sram Rival 22 na Shimano Ultegra BR-R8000

Bardzo szybki ten rekin  ;)








Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum