Autor Wątek: Rowerek biegowy. Jaki?  (Przeczytany 10838 razy)

Offline Kobieta kaha

  • Dusza towarzystwa - szalona imprezowiczka.
  • Wiadomości: 656
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 23.05.2011
Odp: Rowerek biegowy. Jaki?
« 12 Gru 2021, 22:01 »
Puky LR-1 też sobie cenię. Można spokojnie kupić używany bo nie do zepsucia.

Ale... jest też stosunkowo ciężki (w porównaniu z modelami z Decathlonu) i, co doświadczenie mi podpowiada, nie wsiadałabym na niego dziecka poniżej dwóch lat.

Następuje taki moment kiedy chęć jeżdżenia jest ogromna, a rower ciężki i koordynacja też jeszcze nie najlepsza i wtedy wchodzi frustracja albo zawziętość (młodszy zwykł prowadzić rower - rozumiesz, że spacer po bułki zajmuje wtedy 45minut a nie pięć) :)

Świetnie daje rade na nierównościach.


Patrzę i nie wiem, czy to się dzieje naprawdę... (juanita_hawaii)

Offline Mężczyzna m.arek

  • Wiadomości: 2541
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.03.2014
Odp: Rowerek biegowy. Jaki?
« 12 Gru 2021, 23:51 »
Puky jest ok. Jak zaliczy glebę, to się nie obije ;)  :lol:

Offline Mężczyzna dudi

  • Administrator
  • Wiadomości: 3422
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.05.2009
Odp: Rowerek biegowy. Jaki?
« 13 Gru 2021, 12:04 »
Nasz syn dostał od dziadków taki biegowy o konstrukcji drewnianej, ma spory rozstaw kół, ale dzięki temu jeździmy po chaszczach bez najmniejszego problemu. Minus widzę jeden, kierownica po czasie obraca się wokół własnej osi i ciężko ją zblokować. Za to jeździ z chęcią i dalej by jeździł, gdyby nie niskie temperatury i błoto pośniegowe. Zaczął na nim jeździć jeszcze w wersji trójkołowej, jak miał jakieś 1,5 roku, rower rośnie razem z nim. Ale na wiosnę planujemy przesiadkę na coś pedałowego.


Offline Mężczyzna m.arek

  • Wiadomości: 2541
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.03.2014
Odp: Rowerek biegowy. Jaki?
« 14 Gru 2021, 08:37 »
Minus widzę jeden, kierownica po czasie obraca się wokół własnej osi i ciężko ją zblokować.
można polać wodą godzinę przed użyciem

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11152
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Rowerek biegowy. Jaki?
« 14 Gru 2021, 21:29 »
Mam w sumie jeszcze dwa inne typy. Jakiś no-name:
https://allegro.pl/oferta/rowerek-biegowy-niski-od2-niemiecki-wszystkomajacy-7232939224
Wszystkomający i 4.7 kg ważący 😬😄

W końcu niemiecki, najlepszy ;)

Prawie go kupiłem, ale mnie skusiliście niską wagą tego Cruzee. Kupiony. Dzięki za podpowiedzi.


Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3598
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Odp: Rowerek biegowy. Jaki?
« 21 Cze 2022, 08:25 »
Nasz syn dostał od dziadków taki biegowy o konstrukcji drewnianej, ma spory rozstaw kół, ale dzięki temu jeździmy po chaszczach bez najmniejszego problemu. (...) Zaczął na nim jeździć jeszcze w wersji trójkołowej, jak miał jakieś 1,5 roku, rower rośnie razem z nim.
Fizjoterapeutka poleciła nam zacząć od roweru trójkołowego, żeby wzmocnić mięśnie brzucha córki przed przesiadką na biegowy. Wszystkie trójkołowce wyglądają jednak na zbyt małe na jej wzrost (90 cm) - przy każdym modelu kilka osób wspomina w recenzjach o tym, że dziecko uderza/zahacza piętami o tylne koła/ramę. Czy u Was nie było takiego problemu? Mogę zapytać, przy jakim wzroście synka przeszliście na wersję dwukołową?
PS Czy dobrze rozumiem, że ten rowerek waży 5.4 kg? :o
« Ostatnia zmiana: 21 Cze 2022, 08:31 Janus »

Offline Mężczyzna rmk

  • Wiadomości: 838
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Odp: Rowerek biegowy. Jaki?
« 21 Cze 2022, 09:59 »
Mój dwulatek ma obecnie 90cm i śmiga jak szalony na Puky. Starszy syn tez w jego wieku i wzroście robił to samo. Co do tej fizjoterapeutki i trójkołowca, no cóż. W obecnych czasach nic mnie nie zdziwi.
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3598
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Odp: Rowerek biegowy. Jaki?
« 21 Cze 2022, 10:37 »
Co do tej fizjoterapeutki i trójkołowca, no cóż. W obecnych czasach nic mnie nie zdziwi.
Możesz rozwinąć?

Offline Mężczyzna rmk

  • Wiadomości: 838
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Odp: Rowerek biegowy. Jaki?
« 21 Cze 2022, 11:02 »
Nie będę rozwijał tego tematu.
Co do wagi rowerku Puky to nigdy się nie zastanawiałem ale patrząc na synów to nie mają z nim najmniejszego problemu. Mogę śmiało polecić.
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3598
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Odp: Rowerek biegowy. Jaki?
« 21 Cze 2022, 12:58 »
To ja rozwinę, choćby dla innych czytających ten wątek. Wiadomo, że lekki rowerek biegowy świetnie pomaga ćwiczyć równowagę, skręcanie i hamowanie. Prosty rowerek trójkołowy bez pedałów w większym stopniu aktywuje za to mięśnie brzucha, a u dzieci z przewagą aktywności prostowników poprawia równowagę pracy mięśni posturalnych. Nie jest też tak onieśmielający dla młodszych czy z natury ostrożnych dzieci. Nasza fizjoterapeutka poleciła nam dać na początku córce możliwość jazdy na jednym i drugim rowerku, bo oba pomogą jej ćwiczyć różne umiejętności / wzmacniać różne grupy mięśni. Babka zna się na rzeczy, zna też naszą córkę, więc jej argumenty brzmią dla mnie bardziej przekonująco niż brak argumentów anonimowego forumowicza ;)

Co do wagi rowerku Puky to nigdy się nie zastanawiałem ale patrząc na synów to nie mają z nim najmniejszego problemu. Mogę śmiało polecić.
Mogę zapytać ile waży Twój synek? Nawet najmniejszy model PUKY waży prawie dwa razy więcej niż Cruzee. Dla drobnych dzieci robi to na pewno sporą różnicę.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum