Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 180619 razy)

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5120
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Odp: Śpiwór
« 28 Wrz 2022, 09:03 »
Parametry tego twojego sungpaka to takie mocno optymistyczne ;) Większość konkurencji podobne właściwości oferuje przy wadze śpiwora o przynajmniej 150 gram wyższej, a zazwyczaj od kilo dwieście w górę (i rozumiem, że dwukilogramowe monstra na 3/4 sakwy nie są obiektem zainteresowania). Tak ogólnie to ten zestaw wygląda kusząco głównie przez śpiwór puchowy 550 gram gęsiego puchu, nawet jeśli to ma tylko rozprężalność 700 za 600 złotych? Myślę, że nawet jakby Ci to nie przypasowało, to uda się sprzedać bez większej straty.

jendrzych

  • Gość
Odp: Śpiwór
« 28 Wrz 2022, 09:39 »
Snugpak podaje dane termiki swoich produktów wyssane skądśtam, i nawet w najbardziej optymistycznych warunkach, ssany nie był palec.

Offline Kobieta marg

  • Wiadomości: 1596
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
    • BIKE'OWO
Odp: Śpiwór
« 28 Wrz 2022, 09:48 »
Czy ktoś się zetknął z zestawem tu testowanym: https://mountainwarfaregear.blogspot.com/p/spiwor-nieprzemakalny-z-wkadka-puchowa.html ?
 Gdyby syntetyk z tego kompletu wytrzymał - puchacza bym odsprzedał nawet nie używanego. Z drugiej strony - idzie ciężka zima, to mogą się i oba przydać.

Serio? Zastanów się. Chcesz zostawić syntetyka, a odsprzedać puchacza? To chętnie odkupię :D
bikeowo, czyli moje podróżowanie


Offline Mężczyzna Dziadek

  • Wiadomości: 1474
  • Miasto: Szczytno, Pionki
  • Na forum od: 05.01.2017
Odp: Śpiwór
« 28 Wrz 2022, 10:25 »
Chyba byś tam weszła z rowerem :D Tak myślę, że puchowy byłby za ciepły ;namiotuję w lecie, wprawdzie przeżyłem kilka nocy po 5 stopni ale zazwyczaj jest cieplej.
A tak ogólnie to:

Offline Kobieta marg

  • Wiadomości: 1596
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
    • BIKE'OWO
Odp: Śpiwór
« 30 Wrz 2022, 13:21 »
Zawsze mogę kogoś przygarnąć ;)

Puchowych śpiworów nigdy dość :-) Syn z rodzinką też często jeżdżą namiotowo, a dwójka dzieciaków pewnie tam wejdzie bez problemu.

No, ale to ty chciałeś coś na chłodne noce. Wg mnie nie ma nic lepszego od puchu (cena to jedyny minus, ale w tym przypadku cena jest zaskakująco niska. Aż podejrzanie, powiedziałabym)
bikeowo, czyli moje podróżowanie


Offline Mężczyzna Dziadek

  • Wiadomości: 1474
  • Miasto: Szczytno, Pionki
  • Na forum od: 05.01.2017
Odp: Śpiwór
« 23 Paź 2022, 15:32 »
Czy ktoś się zetknął z zestawem tu testowanym: https://mountainwarfaregear.blogspot.com/p/spiwor-nieprzemakalny-z-wkadka-puchowa.html ?
 Gdyby syntetyk z tego kompletu wytrzymał - puchacza bym odsprzedał nawet nie używanego. Z drugiej strony - idzie ciężka zima, to mogą się i oba przydać.

Serio? Zastanów się. Chcesz zostawić syntetyka, a odsprzedać puchacza? To chętnie odkupię :D
Nie ja ale ktoś odsprzedaje: https://www.olx.pl/d/oferta/nowy-spiwor-wojskowy-puchowy-callida-od-zestawu-25-dkws-grom-CID767-IDRj3Ee.html
Ja dopiero oczekuję dostawy;)

Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3388
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Odp: Śpiwór
« 27 Paź 2022, 11:48 »
Odnośnie tych rozważań dotyczących śpiworów na ciepłe noce to ostatnio zacząłem korzystać z metody na 'ochłodzenie' śpiwora która jest tak prosta, że aż śmieszne, że wcześniej na to nie wpadłem. Mianowicie w moim letnim śpiworze puchowym cały puch jest 'od góry', a dół, na którym się leży, puchu jest pozbawiony. W związku z tym kiedy jest mi za gorąco po prostu odkręcam śpiwór o 180 stopni, tak, aby leżeć na puchu i mieć u góry tylko materiał pokrycia śpiwora.

Offline Mężczyzna bzyk69

  • Wiadomości: 345
  • Miasto: Pszczyna
  • Na forum od: 27.08.2021
Odp: Śpiwór
« 27 Paź 2022, 13:43 »
I w ten sposób zgniatasz puch, który z czasem straci swój pierwotny loft. I będziesz narzekał ze nie grzeje :) Co to za śpiwór który nie ma puchu w spodzie? Jakiś custom?

Jeżeli ciepło w śpiworze, to nie zawijamy się w niego, tylko używamy jak kołderki...

Offline Mężczyzna Romal

  • Wiadomości: 782
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 05.06.2006
Odp: Śpiwór
« 27 Paź 2022, 14:39 »
W związku z tym kiedy jest mi za gorąco po prostu odkręcam śpiwór o 180 stopni

Rewelacyjny patent. Prosty i niezawodny. Zwłaszcza wtedy, gdy to, co zwykle jest pod głową ląduje na twarzy :D
Jak jest mi za gorąco, to po prostu nie zapinam zamka. Ale ja to z tych, co truskawki cukrem...

Offline Mężczyzna sinuche

  • Wiadomości: 2748
  • Miasto: Beskid
  • Na forum od: 17.04.2009
Odp: Śpiwór
« 27 Paź 2022, 17:44 »
jeżeli ciepło w śpiworze, to nie zawijamy się w niego, tylko używamy jak kołderki...

No właśnie. W letnim śpiworze to nie pamiętam kiedy używałem zamka. Nakrywam się tylko, a jak jest poniżej 5 to narzucam na śpiwór kurtkę, czy co tam mam.
Ale to kwestia indywidualnych preferencji, komuś pasuje jak jest chłodno, inny lubi ciepełko w namiocie.

A tak przy okazji, poszukuję takiego śpiwora, typu kołderka, na wiosnę lato. Ma być niekoniecznie ciepły, ale mały (po skompresowaniu). Nie chcę mumii, z tymi kołnierzami zbędnymi dla mnie. W zasadzie obyłbym sie bez zamka, taka szeroka kołderka w która można się zawinąć ewentualnie, oczywiście syntetyk.
Gdyby ktoś używał/widział coś podobnego to prosze o info

Offline Mężczyzna Dziadek

  • Wiadomości: 1474
  • Miasto: Szczytno, Pionki
  • Na forum od: 05.01.2017
Odp: Śpiwór
« 27 Paź 2022, 18:36 »
Ten Snugpak Jungle Bag pasuje jak ulał.

Offline Mężczyzna sinuche

  • Wiadomości: 2748
  • Miasto: Beskid
  • Na forum od: 17.04.2009
Odp: Śpiwór
« 5 Lis 2022, 16:31 »
Kupiłem.
Ale Snugpak Jungle Blanket.
Uznałem, że koc będzie lepszy.

Rozpakowalem, przymierzyłem, waga 940g, trochę duży (XL), wychodzi że można go złożonego podwójnie używać :)
Testy terenowe chyba już w przyszłym roku (na jesienny wyjazd zabrałem puchówkę jednak)
« Ostatnia zmiana: 5 Lis 2022, 16:39 sinuche »

Offline Mężczyzna RS

  • Wiadomości: 2438
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 17.11.2016
Odp: Śpiwór
« 6 Lis 2022, 19:42 »
Zawsze mogę kogoś przygarnąć ;)
...
No to jesteśmy umówieni  ;)
Parę tygodni temu prosiłem koleżankę o przygarnięcie, ale odmówiła... Mam nadzieję, że obecność jej męża była powodem, a nie to,że przestała mnie lubić  :(
Wielokrotnie stosowałem ten patent: jeden śpiwór na dwie osoby i w ciepłym sezonie się to sprawdza całkiem nieźle.
Idąc do adremu, Callida, to częstochowska firma i mam do niej całkiem niedaleko. Gdyby pojawił się jakiś zestaw pytań, to mógłbym je zadać bezpośrednio u producenta. Używałem kilku ich wyrobów i jakość szycia nie budziła wątpliwości, ale miałem wrażenie, że materiały mogą być lepszej jakości. No ale to kwestia taktyki pozycjonowania się samego producenta - umiarkowana cena nie może iść w parze z "hajendowymi" materiałami. Jakby co, mogę spróbować się czegoś dowiedzieć.

Offline Mężczyzna Gora33

  • Wiadomości: 2
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.02.2023
Odp: Śpiwór
« 23 Lut 2023, 21:21 »
Czy ktoś spotkał się z firma Robert’s?

Offline Kobieta magda

  • Wiadomości: 3316
  • Miasto: Tröjmiasto
  • Na forum od: 19.12.2011
    • Przejażdżkowe zapiski
Odp: Śpiwór
« 23 Lut 2023, 22:10 »
Tak


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum