Autor Wątek: Śpiwór  (Przeczytany 180613 razy)

Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3388
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Odp: Śpiwór
« 18 Mar 2022, 14:52 »
Tak, kręcę się właśnie w taki sposób. Z kapturem jakoś sobie radzę, zresztą nie zawsze jest założony.

Wkładki używam, być może ułatwia sprawę.

Offline Mężczyzna Yarpen

  • Wiadomości: 69
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.02.2017
Odp: Śpiwór
« 19 Mar 2022, 11:47 »
Kumam. Będę musiał potrenować :)

Offline Mężczyzna TripRider

  • Wiadomości: 400
  • Miasto: Pomorze Środkowe
  • Na forum od: 29.07.2019
Odp: Śpiwór
« 19 Mar 2022, 17:15 »
Ja go posiadam, kupiłem ze względu na mały pakunek, prostokątny kształt oraz 80 cm szerokości. Przez moje gabaryty i wiercenie w nocy używam jako kołdry i w tej funkcji ciepły nie jest. Przy jakichś 5-ciu stopniach trzeba się naprawdę grubo ubrać. Może gdybym właził do środka - byłoby znośniej. Myślę, że komfort jest koło 15 stopni a nie 7.

Chyba zaryzykuję, bo cena jest atrakcyjna, a jeżdżę bikepackingowo raczej od kwietnia do września, więc powinien dać radę.

Offline Mężczyzna Dziadek

  • Wiadomości: 1474
  • Miasto: Szczytno, Pionki
  • Na forum od: 05.01.2017
Odp: Śpiwór
« 19 Mar 2022, 18:14 »
(...)
Chyba zaryzykuję, bo cena jest atrakcyjna, a jeżdżę bikepackingowo raczej od kwietnia do września, więc powinien dać radę.
Ja kupiłem sporo poniżej 200 ze 4 lata temu. Na lato się nada, materiał też porządny. Jest tez moskitiera ale nie mam pomysłu, jak jej użyć  ::)

Offline Mężczyzna Damian

  • Wiadomości: 180
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 14.05.2015
Odp: Śpiwór
« 2 Maj 2022, 11:46 »
Ktos zna/ma/uzywa tego ?
 Fjord Nansen SVALBARD 200 hydro. Cena kusi. A ja potrzebuje czegos lekkiego na letnie wypady na ultra lekko. Do tego jeszcze nie wiem czy namiot czy hamak ...
https://allegro.pl/oferta/fjord-nansen-spiwor-puchowy-svalbard-200-hydro-12104281252

Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1259
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Odp: Śpiwór
« 13 Cze 2022, 16:18 »
Witajcie. Czego używacie latem z UL ? W weekend nocowałem przy +14 chyba, i zagotowałem się w Cumulus lite line 300 (temp.  komfortu 4C)  Cumulus ma opcje 100 gram puchu - ale to znów następne 7 stów i nawet nie jestem pewien czy nie będzie za ciepłe na takie noce  .. ?

Offline Mężczyzna Gio

  • [Gio], nie [Dżio]
  • Wiadomości: 81
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.05.2019
Odp: Śpiwór
« 13 Cze 2022, 16:53 »
Zależy jak bardzo UL to ma być?
Jezeli nie chcesz wydawać na kolejny puchowy,  to mi się latem dobrze sprawdza śpiwór z Decathlonu (Forclaz z komfortem na 15C) - wagowo i objętościowo ma mniej-więcej tyle co wspomniany LL300 Cumulusa.
           

Offline Mężczyzna Siara_iwj

  • Wiadomości: 997
  • Miasto: Sheffield
  • Na forum od: 19.11.2016
Odp: Śpiwór
« 13 Cze 2022, 16:57 »
To jest ten malutki, zielony..?

Jak tak to potwierdzam - na lato doskonały.

Offline Mężczyzna Gio

  • [Gio], nie [Dżio]
  • Wiadomości: 81
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.05.2019
Odp: Śpiwór
« 13 Cze 2022, 17:05 »
To jest ten malutki, zielony..?

Tak, ten najmniejszy jaki mają. Mój akurat jest faktycznie zielony, ale są też w innych kolorach chyba.
           

Offline Mężczyzna Iwo

  • leniwy południowiec
  • Wiadomości: 3388
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Odp: Śpiwór
« 13 Cze 2022, 17:05 »
Śpiwór 100 gram puchu to będzie miał dość wąski zakres zastosowań i poza ciepłymi letnimi nocami słabo się przyda, nie chciałbym takiego. Z kolei 300 na lato to faktycznie sporo, szczególnie jeśli się nie jest zmarzluchem. Ja mam 2 śpiwory, na porę ciepłą 200 g puchu a na chłodną 600, do tego wkładka tudzież prześcieradło. Śpiworów z mniejszą ilością puchu niż 100 gram chyba się nie znajdzie, w tym momencie lepiej już spać we wkładce, ja ze swojej strony mogę polecić taką z decathlonu.

https://www.decathlon.pl/p/przescieradlo-jedwabne-trekkingowe-forclaz-mt500/_/R-p-323651?mc=8578334
« Ostatnia zmiana: 13 Cze 2022, 21:15 Iwo »

Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1259
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Odp: Śpiwór
« 13 Cze 2022, 23:08 »
Dzięki Iwo - spróbuje tego, nawet w Deca obok mają, tak mi zeznaje internet  ;)

Offline Mężczyzna maper

  • Wiadomości: 1680
  • Miasto: Straszyn
  • Na forum od: 15.02.2016
Odp: Śpiwór
« 14 Cze 2022, 00:26 »
Ja mam 2 śpiwory, na porę ciepłą 200 g puchu a na chłodną 600

Mi się sprawdza podobny zestaw. Dwa śpiwory puchowe, na wiosnę/jesień 600 g puchu, a na lato trochę nietypowy śpiwór Aura Tuba, który ma 280 g puchu, ale nie ma kaptura i pomimo kształtu mumii rozpina się do postaci kołdry. Jest to model już nieprodukowany, swego czasu zaprojektowany we współpracy z ludźmi z forum ngt.pl. I fajny z tego względu, że obsługuje dość duży zakres temperatur. Podczas ciepłych nocy nie jest za gorąco, kiedy się przykrywa tylko z wierzchu kołdrą, a kiedy jest zimniej, to używa sie go jak każdego innego śpiwora i jego temp. komfortu wynosi +7 stopni C.

Offline Mężczyzna kouczan

  • Wiadomości: 245
  • Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 14.07.2017
Odp: Śpiwór
« 14 Cze 2022, 13:17 »
Z racji tego, że czeka mnie wymiana śpiworów i tego, że macie dużo większe doświadczenie w tej materii prosiłbym Was o małą podpowiedź. Do tej pory korzystaliśmy z lekkich śpiworów z Deca (komf. +15 i +10) oraz dużego i ciężkiego Snugpaka, ale po zmianie namiotu i zdecydowaniu się na noclegi również w zimniejsze noce (mimo wszystko jednak z temp. powyżej 5 st), poszukuje złotego środka. Nie będzie mnie stać na wersję jeden śpiwór na zimniejszą porę i drugi na lato, ponieważ tych śpiworów potrzebuję trzy i myślałem o puchówkach, a ich ceny ostatnio oszalały (jak wszystkiego).
Wstępnie myślałem o Cumulusie LL300 dla siebie lub Małachowskim Ultralight 300 oraz Panyam 450 dla żony (straszny zmarźluch), no i muszę jeszcze coś wybrać dla 8 latka, stąd pytania:
- czy w cieplejsze noce (typowo letnie) nie zagotujemy się w tych puchówkach?
- czy opcja jedna uniwersalna puchówka ma sens, czy lepiej w tej kasie rozważyć 2 różne syntetyki (chcę zminimalizować wagę i rozmiaru tego co dźwigam lub wożę w sakwach)?
Dzięki za wskazówki.
Michał

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 674
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
Odp: Śpiwór
« 15 Lip 2022, 08:13 »
Niedawno kupiłem sobie pierwszego puchowca (Cumulus LL200), a wczoraj doposażyłem go we wkładkę z Deca polecaną przez Iwo. Na pierwszy rzut wkładka robi dobre wrażenie, praktycznie nie jest śliska, w przeciwieństwie do używane wcześniej budżetowej z eBaya. Super lekka, pakuje się do malutkiego pokrowca. Testy terenowe kompletu dopiero przede mną ale póki co komplecik daje sporo radochy  :)   
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Mężczyzna Dziadek

  • Wiadomości: 1474
  • Miasto: Szczytno, Pionki
  • Na forum od: 05.01.2017
Odp: Śpiwór
« 26 Wrz 2022, 15:14 »
Czy ktoś się zetknął z zestawem tu testowanym: https://mountainwarfaregear.blogspot.com/p/spiwor-nieprzemakalny-z-wkadka-puchowa.html ?
Sezon namiotowy rozpoczynam zazwyczaj na Zlocie ;) i już ze 2 razy zmarzłem (bo to zazwyczaj Zośka i tych trzech). Mój problem to własny gabaryt i wałkowanie się po nocy (zmiana pozycji co 15 minut), z tej racji standardowego śpiwora używam jako kołdry. Mam coś takiego: https://www.snugpak.com/jungle-bag - raz, że przyciasny, drugie - nie trzyma chyba parametrów; nawet, jak wlezę cały - przy 7 stopniach o komforcie nie ma mowy. Mam też sporo cieńszy o szerokości 100 cm i w tym się mogę wałkować do woli ale ziąb! Ten wojskowy korci szerokością i parametrami. Gdyby syntetyk z tego kompletu wytrzymał - puchacza bym odsprzedał nawet nie używanego. Z drugiej strony - idzie ciężka zima, to mogą się i oba przydać.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum