Autor Wątek: Panel Solarny / słoneczny  (Przeczytany 12438 razy)

Offline Kobieta djwinamp

  • Wiadomości: 42
  • Miasto: katowice
  • Na forum od: 12.03.2019
Panel Solarny / słoneczny
« 17 Maj 2021, 10:21 »
:) potrzebuje panel solarny (bez powerbanka — mam osobno), który uszczęśliwi mnie na długich wyprawach. Nie znam się na tym, jak byście mogli napisać, jakie używacie / polecacie.
Wiem, że na forum już były takie wątki, ale myślę, że sprzęt szybko się starzeje i można teraz kupić lepiej, niż to, co wypisywaliście kilka lat temu.

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5098
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 17 Maj 2021, 10:34 »
Można kupić w miarę dobrze i bezpiecznie w decathlonie. Ja mam jakiegoś chińczyka, którego kupiłem kilka lat temu i on jakoś tam działa i w na prawdę sprzyjających warunkach ( dawał w porywach koło 1 Ampera, ale teraz bym raczej brał tego z deca.

Offline Kobieta djwinamp

  • Wiadomości: 42
  • Miasto: katowice
  • Na forum od: 12.03.2019
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 17 Maj 2021, 11:00 »
Może ma ktoś coś innego do zaproponowania niż Decathlon i AliExpress?
W Decathlonie to ja mogę hantle do ćwiczeń kupić, raczej by się nie zepsuły.

Offline Mężczyzna WujTom

  • Administrator
  • Wiadomości: 2115
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 17 Maj 2021, 11:09 »
Mam ten 15w z Deca ale trochę ze krótko aby wydać w pełni miarodajny werdykt.
Przy pierwszym teście dla PB 10k naładowanego do 25% przez 2h (09.05.2021 9:30-11:30 CEST) w pozycji horyzontalnej i niebie bezchmurnym naładował 3143mah@5V.

Więc naprawdę nie jest źle. Jak będę miał więcej czasu to protestuje inne scenariusze.
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...


piechucki

  • Gość
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 17 Maj 2021, 11:10 »
W Decathlonie to ja mogę hantle do ćwiczeń kupić, raczej by się nie zepsuły.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Jeżeli uważasz, że za takie lub podobne pieniądze kupisz dużo lepszy sprzęt, to bądź łaskaw podzielić się z nami tą wiedzą.

Offline Kobieta djwinamp

  • Wiadomości: 42
  • Miasto: katowice
  • Na forum od: 12.03.2019
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 17 Maj 2021, 11:38 »
Nie chodzi o cenę, tylko o jakość. W sklepach "masówkach" jakość produktów nie jest dobra.
Osobiście wole wyłożyć więcej kaski na lepszy sprzęt, niżeli mocno się rozczarować w trakcie wyjazdu, gdzieś na "zad...u".

Offline Mężczyzna tolaf

  • Wiadomości: 253
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.09.2015
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 17 Maj 2021, 11:43 »
Zobacz sobie stronę Media Expert tam jest kilka modeli. Opinią się jednak nie podzielę - okresowo sobie oglądam i myślę czy mi takie coś potrzebne ;)
z przodu mistrzowie ... z tyłu bohaterowie :D



Offline Mężczyzna qbotcenko

  • Wiadomości: 2851
  • Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 17 Maj 2021, 11:50 »
Może klasyka gatunku, choć nie wiem czy oni aktualizują technologię tych ogniw na bieżąco...

https://8a.pl/panel-solarny-goal-zero-nomad-20

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5098
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 17 Maj 2021, 13:03 »
Obejrzałem ich ofertę, urządzenia fajne, w kontekście rowerowania to to mnie nawet rozbawiło:

Offline Mężczyzna trzystan

  • "ta panta rhei"
  • Wiadomości: 138
  • Miasto: Polkowice
  • Na forum od: 25.02.2016
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 25 Maj 2021, 07:10 »
W tamtym roku,w grudniu, kupiłem tego- Anker PowerPort 21W, na Amazonie chyba.
W trasie go nie używałem ,ale robiłem testy w domu,na balkonie.Ładowałem przez ten sam czas telefon zarówno ładowarką sieciową jaki i tym solarem w zimowym słońcu.O kilka % więcej naładował solar :o.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2021, 07:25 trzystan »

Offline Mężczyzna Waxmund

  • Moderator Globalny
  • Ironman
  • Wiadomości: 11142
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 25 Maj 2021, 21:04 »
Mam i GoalZero i chińczyka. Używane na jednej wyprawie, oba działały (goal zero lepiej), ładowałem z nich głównie powerbanka (27 000mAh), czasem bezpośrednio telefon lub tablet. Chętnie odsprzedam jak ktoś chce bo już mi się raczej nie przydadzą zbyt szybko.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna WujTom

  • Administrator
  • Wiadomości: 2115
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 17 Cze 2021, 10:27 »
Jestem po testach panela Trek900 (15W) z Decathlonu + powerbank xiaomi 20kmah.
Przez 5 dni był wożony na sakwach z tyłu przez cały dzień. Zapewnił mi zasilanie wyjeździe dla smartfona z cały czas włączoną nawigacja (Locus Map) oraz zasilanie dla kamerki na kask i aparatu fotograficznego typu małpka. Ostatniego dnia powerbank miał 100% naładowania. Było bardzo słonecznie.

Tydzień wcześniej na przez 1,5 dnia jazdy rowerem cały czas pochmurno ze sporadycznym słońcem udało się naładować w/w powerbank od 4% do 68% (bez rozładowywania go przez ten czas).
Dla mnie jet to bardzo dobry wynik uwalniający mnie od konieczności doładowywania się w ciągu dnia w knajpach czy innych miejscach.

Reasumując jest to dobre rozwiązanie na dłuższe (min 5dni) wyjazdy. Pozwalające na uwolnienie się od gniazdka. Szczególnie w obszarach słabo zurbanizowanych.

Na krótsze wyjazdy wydaje się że lepiej zabrać dodatkowy power bank typu 20kmah.
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...


Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7096
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 17 Cze 2021, 19:14 »
Potwierdzam. Miał, woził, był zadowolony. Prądem się nie podzielił Eksperyment robił.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Kobieta djwinamp

  • Wiadomości: 42
  • Miasto: katowice
  • Na forum od: 12.03.2019
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 18 Cze 2021, 09:07 »

Na krótsze wyjazdy wydaje się że lepiej zabrać dodatkowy power bank typu 20kmah.

Na 5 dni to ja bym nawet Power banka nie zabierała :P bateria w telefonie przy odpowiednim korzystaniu wystarczy mi na 7 dni.

Kupiłam właśnie ten panel z Decathlonu, każdy go polecał, to się skusiłam :) faktycznie dobry jest, zniósł 2 tygodniowe testy w terenie. Tak więc też go będę polecać.

Offline Mężczyzna WujTom

  • Administrator
  • Wiadomości: 2115
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
Odp: Panel Solarny / słoneczny
« 18 Cze 2021, 09:12 »
Na 5 dni to ja bym nawet Power banka nie zabierała :P bateria w telefonie przy odpowiednim korzystaniu wystarczy mi na 7 dni.

Wszystko zależy jak i do czego używasz telefonu w podróży. U mnie jest nawigacją, logerem czasem i aparatem fotograficzny plus oczywiście normalnym smartfonem do wszystkich innych. Przy takim użyciu niema szans aby bateria wystarczyła na 5 dni, 1 dzień to już dobry wynik.

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum