Autor Wątek: Po Polsce.  (Przeczytany 8510 razy)

Offline nie.dzielny

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 01.04.2009
Odp: Po Polsce.
« 16 Kwi 2021, 18:59 »
Tylko przed wyjazdem sprawdź poziom lustra wody. Mi w zeszłym roku brakowało dobre 1,5 metra pomiędzy płaszczyzną kładki i pomostu :)

Wszystkie zawarte tutaj opinie są moimi subiektywnymi odczuciami z którymi w pełni się zgadzam

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 16 Kwi 2021, 19:24 »
Tylko przed wyjazdem sprawdź poziom lustra wody. Mi w zeszłym roku brakowało dobre 1,5 metra pomiędzy płaszczyzną kładki i pomostu :)
Ale dało się przesuwać? Bo jak poziom mocno opadnie, to z przesuwania "promu" nici.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline nie.dzielny

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 01.04.2009
« 16 Kwi 2021, 19:52 »
Po dnie nie szorowały, były "pływalne". Ale podrzut roweru na 1,5 metra w górę przy odpływającej od brzegu kładce wymagał paru podejść.
Jechałem od strony Waniewa i na pierwszej kładce była największa różnica poziomów. Na każdej następnej różnica poziomów zmniejszała się ale i tak za każdym razem była to rzeźba.
Wszystkie zawarte tutaj opinie są moimi subiektywnymi odczuciami z którymi w pełni się zgadzam

Offline Mężczyzna remi

• Lazy Rider
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 08.12.2011
« 16 Kwi 2021, 22:52 »
Po dnie nie szorowały, były "pływalne". Ale podrzut roweru na 1,5 metra w górę przy odpływającej od brzegu kładce wymagał paru podejść.
Jechałem od strony Waniewa i na pierwszej kładce była największa różnica poziomów. Na każdej następnej różnica poziomów zmniejszała się ale i tak za każdym razem była to rzeźba.
Przynajmniej liny po których się przeciąga tratwę nie były mokre
My teraz mieliśmy chyba idealny poziom wody, różnica między kładka a tratwa była na kilka centymetrów. Sądząc po suszach które są już normą to w sezonie letnim będzie kiepsko. Druga sprawa że kładki są nie remontowane i jeśli się to nie zmieni to niedługo nie będzie się po czym przeprawić.
Największym rowerzystą jest ten, któremu rowerowanie sprawia największą przyjemność!

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 16 Kwi 2021, 23:04 »
Druga sprawa że kładki są nie remontowane i jeśli się to nie zmieni to niedługo nie będzie się po czym przeprawić.
Właśnie, że są remontowane. Połowę już zrobili, tę z metalową siatką. Drugą mam nadzieję, że zrobią w tym roku, ale ta część należy do gminy, a nie parku. Gmina chciała do majówki, ale fundusze obcięto, bo covid-19.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna remi

• Lazy Rider
« 18 Kwi 2021, 22:43 »
Powoli zapominamy o niedogodnościach jakie powodowała pogoda a nasza wycieczka zamienia się w Forumowa sztafetę; w puszczy knyszyńska w Sobotę po kilku dniach dodawania nam otuchy opuścił nas Średni a na jego miejsce dotarła Magda (niektórzy uważają że dlatego mamy dobrą pogodę ).
Na biwaku w Kopnej Górze ponownie spotkaliśmy się z Marcinem, który uszczęśliwił nas przywożąc własnoręcznie ugotowany barszcz ukraiński
Zostawiliśmy już za sobą piękna puszczę knyszyńską i przez malownicze krajobrazy podlaskie zbliżamy się niespiesznie do Suwalszczyzny.
Cisnymy.
Największym rowerzystą jest ten, któremu rowerowanie sprawia największą przyjemność!

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
« 19 Kwi 2021, 00:20 »
Idzie ku lepszemu w pogodzie. Ach jak mi was brakowało jak pierwszy raz rozkładam hamak z podpinka

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Kobieta magdad

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.08.2006
    • http://www.bajkers.com
« 19 Kwi 2021, 19:31 »
Wczorajsza nocka pod hamakiem super,  dziś za to mamy piękny zachód słońca nad jeziorem Mikaszewo.  Dzis 3 ekipy straży granicznej nas sprawdzaly :D

Offline Mężczyzna Zbyszek

• Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
« 19 Kwi 2021, 19:36 »
Hamak w poprzek drogi? Czy to miejsce tylko wygląda jak stara droga?

Offline Kobieta magdad

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.08.2006
    • http://www.bajkers.com
« 19 Kwi 2021, 19:55 »
Wygląda jak stara droga to raz, a dwa Remi  sam wybrał to miejsce,  chciał mnie zabić :D?

« 19 Kwi 2021, 19:58 »
Żyjesz a zamach się nie udał ;)

Offline Mężczyzna R_och

• Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 16.03.2015
« 19 Kwi 2021, 21:00 »
Wygląda jak stara droga to raz, a dwa Remi  sam wybrał to miejsce,  chciał mnie zabić :D?
Oj tam od razu zabić. Może to jest faza planowania i służyłaś jedynie za fanom  8)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
- Gandhi

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
« 20 Kwi 2021, 22:01 »
Hamak w poprzek drogi? Czy to miejsce tylko wygląda jak stara droga?
Wzdłuż drogi trudno powiesić

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

« 20 Kwi 2021, 22:47 »
Wzdłuż drogi trudno powiesić
Wzdłuż trudno powiesić ale w poprzek się da ale z ryzykiem, że komuś będzie tamtędy po drodze  ;)

Offline Mężczyzna remi

• Lazy Rider
« 23 Kwi 2021, 14:03 »
W puszy Augustowskiej udało nam się odnaleźć najtrudniejszy do zobaczenia trójstyku Białoruski Litewski, oczywiście w asyście SG, ale przynajmniej miał nam kto zrobić zdjęcie grupowe.
Po opuszczeniu puszczy zaczął się inny świat w którym chciało by się zagubić i jeździć bez końca. W Sejnach w sklepach produkty litewskie a dalej w stronę Puńska gdzie większość stanowią litwini można się przez chwilę poczuć jak tam bez przekraczania granicy(w sklepie między sobą rozmawiają po litewsku).
W Puńsku poznaliśmy Adama, lokalnego bikera, który polecił nam kilka "sekretnych" miejscówek, a wieczorem razem z żoną (a jakże Litwinką ) przywiózł nam na biwak butlę litewskiego (a jakże;) ) bimbru, który przy długiej wieczornej rozmowie delektował razem z nami. Nad jeziorem Hańcza mieliśmy kolejny Podlaski biwak w stylu Into the Wild, użyliśmy też trochę sakwiarskiego MTB. Opuściliśmy Suwalszczyznę i po noclegu opuściła nas po  tygodniu Magda.
Rozpoczynamy śnieżno zimną cześć mazurską.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum