Autor Wątek: Koniec Locus Pro?  (Przeczytany 5202 razy)

Offline Mężczyzna Navi

  • Wiadomości: 119
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 08.05.2015
Koniec Locus Pro?
« 3 Kwi 2021, 07:10 »
Pewnie wielu z Was korzysta z Locus Pro, ale idą zmiany. Wchodzi nowa wersja Locus 4 oparta na subskrypcji. Locus Pro ma być niby przez jakiś czas wspierany, ale pewnie główna para pójdzie w rozwój 4. Bardzo lubię tę  aplikację a i kupiłem wersję pro dawno temu, ale nie bardzo widzi mi się płacić 24eur rocznie za pełną funkcjonalność (na plus jest obecność wszystkich LoMap offline w razem z aktualizacjami). Jest też plan pośredni, ale nie wczytywałem się w szczegóły.

Rozumiem, że muszą zarabiać i konkurencja jest silna Kamoot i masa innych, ale to właśnie było dobre w tej apce, że nie było subskrypcji. Mając kilka urządzeń Garmin i ich niezłe mapy topo (EDGE 830) oraz trzymając wszystkie aktywności w Garmin connect (po upadku endomondo, które skandalicznie pozbawiło użytkowników możliwości zgrania archiwum, niby dostałem link do pobrania, ale nie działał, a na maile nie odpowiadali) nie bardzo widzę sens płacenia subskrypcji. Ciekawe jak długo standardowy Locus Pro będzie utrzymany.

Tu info więcej https://www.locusmap.app/locus-map-4-is-here-enjoy-its-first-release/?utm_source=application&utm_medium=Locus_Map_Pro

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Koniec Locus Pro?
« 3 Kwi 2021, 08:34 »
Wraz z L4 dochodzi też serwis na PC. Na razie jest mało funkcjonalny, ale zapowiadają jego szybki rozwój. W wersji Gold oprócz wspomnianych LoMaps masz dostęp do chmury i integrację wszystkich danych między twoimi urządzeniami. Wersja pośrednia Silver, nie ma tych funkcjonalności. W Gold jest oczywiście jeszcze więcej dodatkowe, jak np pokazywanie charakteru nawierzchni, udostępnianie śledzenia lokalizacjisię i inne, ale te dwie wydają mi się najistotniejsze.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Odp: Koniec Locus Pro?
« 3 Kwi 2021, 08:44 »
Fajna może być kalibracja dowolnego pliku wrzuconego do Locusa, oczywiście o ile ten plik będzie dobrze przygotowany.



Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline PiKa

  • Wiadomości: 891
  • Miasto:
  • Na forum od: 18.10.2017
Odp: Koniec Locus Pro?
« 3 Kwi 2021, 14:10 »
Wersja darmowa ma być wciąż dostępna. Wersja Pro to chyba ma być "classic". Przynajmniej kiedyś coś takiego zapowiadali, z tego co pamiętam.

24e na rok na pewno nie będę płacił, za mało używam. Albo wersja darmowa, albo wykupywanie na wybrane tygodnie. O ile będzie warto - też mam wersję Pro. Może poprawią UI, to stare było kiepskie w porównaniu np. do Maps.me

Offline Mężczyzna Navi

  • Wiadomości: 119
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 08.05.2015
Odp: Koniec Locus Pro?
« 4 Kwi 2021, 08:07 »
Podobno ma być rodzaj płatności jednorazowej, tylko nie wiadomo czy na dzień czy inny okres, może to będzie rozwiązanie.

Faktycznie w Gold ma być rodzaj nawierzchni. Biorąc pod uwagę, że LoMaps bazują na OSM to ta informacja będzie prawdopodobnie bazować na info o nawierzchni wpisanej w OSM, a ta informacja jest średnio aktualna. Gdyby to było zorganizowane inaczej i istotnie byłaby aktualna informacja o rodzaju nawierzchni każdej drogi, to byłby to byłaby funkcjonalność warta tych 24eur. Np. planowanie trasy na szosę po pipiduwach z gładkim asfaltem. Albo traska na gravel po gładkich jak stół szutrach na nowo wyremontowanuch drogach pożarowych w lesie.

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Koniec Locus Pro?
« 4 Kwi 2021, 19:50 »
Płatność jest roczna lub miesięczna. W rocznej wychodzi mniej niż 12x miesiąc.
 Co do charakteru nawierzchni. Dla mnie na to znaczenie trzeciorzędne.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 674
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
Odp: Koniec Locus Pro?
« 4 Kwi 2021, 21:43 »
... Dla mnie na to znaczenie trzeciorzędne.
To podobnie jak dla mnie - im gorsza nawierzchnia, tym lepsza  :) Ważniejsze aby w ogóle dało się przeprawić bo różnie z tym bywa.
Jedyna w miarę sensowna aplikacja, na której bazuję i to w wersji free. Jak ograniczą funkcjonalność albo całkiem zniknie to kicha. Ostatnio myślałem o Garminie, może czas przyspieszyć zakup  :)
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Mężczyzna Navi

  • Wiadomości: 119
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 08.05.2015
Odp: Koniec Locus Pro?
« 5 Kwi 2021, 10:19 »
Planowanie trasy na Locusie Pro na smartfonie jest dużo wygodniejsze niż na malutkim ekraniku Garmin Edge 830. Robi się to szybciej i jak się włączy warstwę szlaków rowerowych, to można sobie wziąć pod uwagę przebieg szlaków przy planowaniu trasy.

Jak kupowalem 830 to jednym z argumentów nad etrex 35touch było planowanie tras po popularności, ja nie przepadam za poświęcaniem czasu na dokładne zaplanowanie trasy, nie mam na to czasu i dokładny przebieg trasy planuje najczęściej po wyjęciu roweru z auta. Niestety ta funkcja w Garmin 830 słabo działa, być może dlatego że tam gdzie jeżdżę jest zbyt mało rowerzystów, na popularnych szlakach z dużą ilością rowerzystów pewnie działa to lepiej.

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Koniec Locus Pro?
« 5 Kwi 2021, 19:28 »
Niestety nie nma jednej apki, którA będzie naj we wszystkim. Niezłe jest RWGPS, ale cena abonamentu obłędna. W tym zestawieniu Locus4, jeżeli cena nie wzrośnie a rozbudują planet PC, będzie wypadało bardzo dobrze.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 674
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
Odp: Koniec Locus Pro?
« 11 Kwi 2021, 17:35 »
Zainstalowana wersja 4 i w wersji free działa jak poprzednio. Dodatkową funkcjonalność rozdzielono teraz na 2 abonamenty: silver (46,99 zł/rok) i gold (114,99 zł/rok).

Generalnie nie jest źle, bałem się, że całkiem może przestać działać.   
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Mężczyzna Yarpen

  • Wiadomości: 69
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 11.02.2017
Odp: Koniec Locus Pro?
« 16 Kwi 2021, 19:50 »
Fajna może być kalibracja dowolnego pliku wrzuconego do Locusa, oczywiście o ile ten plik będzie dobrze przygotowany.



Szy.

Wydaje mi się, że ta opcja jest już w Locus Pro - Więcej funkcji -> Narzędzia kartograficzne -> Kalibrator map.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum