Autor Wątek: Karimata składana Forclaz Trek 100 - opinie  (Przeczytany 3857 razy)

Offline Mężczyzna Marshall

  • Wiadomości: 22
  • Miasto: Łomża
  • Na forum od: 16.03.2021
    • Adam Marshall Marczak
Od paru lat używam karimaty Therm-A-Rest Ridgerest Classic i jestem zadowolony ale w wziązku z tym iż muszę mieć dwie identyczne do spania a moją lepszą połową mnie muszę kupić drugą.

Ale...

Moja jest standardowa, zwijana, a ciekawią mnie te składane karimaty. Ciekaw jestem jak to się spisuje. Na pewno łatwiejsze do troczenia do roweru czy plecaka.

Rozkminiam temat i w najbliższym czasie muszę poczynić zakup, bo lada chwila wspólne biwakowanie z rowerami albo plecakami.

I tu pytanie do Was - czy ktoś z Was uzywa Decathlonowej karimaty Forclaz Trek 100?

Ewentualnie plusy i minusy składanej karimaty...
➶ ʇuǝɯǝsɐq ǝɥʇ uı ϽԀ ʎɯ ɯoɹɟ ʇuǝS
🚲  Marshall AdamMarczak.com

Offline Dream Maker

  • Wiadomości: 2819
  • Miasto: Baile Uí Mhatháin
  • Na forum od: 11.06.2011
Jeżeli porównujesz karimatę rolowaną do składanej to... nie ma co porównywać ;)
W zimniejsze noce użytkuję Therm-a-Rest Z-Lite SOL i sobie chwalę.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna Marshall

  • Wiadomości: 22
  • Miasto: Łomża
  • Na forum od: 16.03.2021
    • Adam Marshall Marczak
No właśnie nie porównuję bo nie używałem ani nie mam składanej więc ciężko byłoby decydować...

Chodzi mi głównie o opinie o składanych, a najlepiej o tej konkretnie z Deca.
Jak poznam opinie to się zdecyduję, czy kupię drugą identyczną Thermatresta, czy dwie składane Trek.

➶ ʇuǝɯǝsɐq ǝɥʇ uı ϽԀ ʎɯ ɯoɹɟ ʇuǝS
🚲  Marshall AdamMarczak.com

Offline Mężczyzna wojtek

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 5120
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Nie jest specjalnie lekka, więc może nie będzie się zbijać jak paclony (te, przez które ciągnęło już przy +5) i pierwsze NH, jest tańsza od NH. Plusy są takie, że łatwiej na tym usiąść, bezpieczniej złożyć na pół, ale w 2 cm grubości to nie ma co wierzyć. Masz tam napisane, że to mata trzy sezonowa i informację, że raczej na temperatury powyżej 5 stopni Celsjusza.

Offline Mężczyzna misiek

  • Wiadomości: 674
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 04.11.2018
...
Ewentualnie plusy i minusy składanej karimaty...
A dmuchanego materaca nie bierzesz pod uwagę ? Trochę cięższy ale bardziej komfortowy i znacznie mniejszy po zwinięciu. Pomijając, że znacznie podatniejszy na uszkodzenia. Decathlon ma całkiem fajne w ofercie, używam i na razie wszystko w porządku.
Pozdrawiam,
Krzysiek


Offline Mężczyzna Marshall

  • Wiadomości: 22
  • Miasto: Łomża
  • Na forum od: 16.03.2021
    • Adam Marshall Marczak
Nie jest specjalnie lekka, więc może nie będzie się zbijać jak paclony (te, przez które ciągnęło już przy +5) i pierwsze NH(...)
No właśnie ciekaw jestem jak się one sprawują. Jeśli są OK to bym je wolał od zwijanych, bo raczej łatwiejsze w transporcie.

Mam nadzieję, że znajdą się tu użytkownicy...


A dmuchanego materaca nie bierzesz pod uwagę ? Trochę cięższy ale bardziej komfortowy i (...)
Biwakuję od zawsze więc mam wypracowane swoje przyzwyczajenia, standardy, itp. na każde warunki (spływ, szwendaczka z plecakiem, kemping z samochodem).
Dmuchanych, tych ciężkich używam np. na spływach, kiedy nie muszę tego dźwigać. Karimaty używam głównie wtedy jak się szwendam z plecakiem i muszę to nosić. Dmuchańce w tym przypadku odpadają, bo biwakuję często po krzaczorach i szybko by padły dziurawe. Próbowałem kiedyś z samopompą - wyrzuciłem uszkodzoną po zaledwie kilku nockach w terenie.

➶ ʇuǝɯǝsɐq ǝɥʇ uı ϽԀ ʎɯ ɯoɹɟ ʇuǝS
🚲  Marshall AdamMarczak.com

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1180
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Cześć, my mamy karimaty składane Robens ZigZag, jeździmy z dziećmi gdy temperatura nie jest mniejsza niż 10 stopni i jest ok, nie wiem co gdyby było chłodniej.

Za to sam patent na składanie jest super. Przede wszystkim, po rozłożeniu leżą na płasko w namiocie i nic się nie roluje. Po drugie składanie jest bardzo szybkie i mogą to zrobić nawet dzieci. Na złożonych można też siedzieć trochę jak na niziutkich krzysłach. Pakujemy to w kostkę i kładziemy na bagażniku trocząc gumką.

Polecam ten system składania.
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna Marshall

  • Wiadomości: 22
  • Miasto: Łomża
  • Na forum od: 16.03.2021
    • Adam Marshall Marczak
A długo tych karimat używacie?
Chodzi mi o to, czy to się nie rozrywa w miejscach zgięć. Jak jest z żywotnością tego wynalazku?
➶ ʇuǝɯǝsɐq ǝɥʇ uı ϽԀ ʎɯ ɯoɹɟ ʇuǝS
🚲  Marshall AdamMarczak.com

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1180
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Niedługo, będzie drugi sezon, odnośnie żywotności się nie wypowiem, narazie są ok.
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna Marshall

  • Wiadomości: 22
  • Miasto: Łomża
  • Na forum od: 16.03.2021
    • Adam Marshall Marczak
Mały offtop:
Felek, zajrzałem na Twoją stronę, zajebiaszcze klimaty!
Tripy z dzieciakami!  Szacuneczek!!

No i trip dookoła jez. Nidzkiego! Ja to zrobiłem dwa razy - raz z buta i raz canoe (wzdłuż).  :)

https://www.adammarczak.com/blog/dookola-jeziora-nidzkiego/
https://www.adammarczak.com/blog/splyw-canoe-mazury-2015/

To są przepiękne okolice. W tym roku zrobię rowerem...  :)
➶ ʇuǝɯǝsɐq ǝɥʇ uı ϽԀ ʎɯ ɯoɹɟ ʇuǝS
🚲  Marshall AdamMarczak.com

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1180
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
U Ciebie też fajnie, przeczytałem o Nidzkim. Bardzo ciekawy patent na wiesidełko dla garnuszka, zapamiętam:)
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum