Autor Wątek: 35 punktów widokowych w Dolinie Dolnej Odry i zator lodowy  (Przeczytany 1697 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Tegoroczna zima przyniosła trochę mrozu i śniegu, co doprowadziło do utworzenia się zatorów lodowych na polskich rzekach, w tym dużego zatoru na Odrze (ok. 70 km długości). Dzięki temu Odra wylała i utworzyły się duże rozlewiska. Wraz z nadciągającym ociepleniem podjęto decyzję o kruszeniu tego zatoru przy użyciu 13 lodołamaczy. W piątek po południu wsiadłem więc w pociąg ekspresowy relacji Warszawa-Świnoujście, aby przejechać się rowerem wzdłuż Odry (z Kostrzyna do Międzyzdrojów) i obejrzeć na własne oczy to nietypowe zjawisko. Trasę zaplanowałem przez kilkadziesiąt punktów widokowych. Najważniejsze z nich wymieniłem poniżej i dałem po jednej fotce. Pełna fotorelacja w lepszej rozdzielczości w galerii.

Wieża widokowa w Porzeczu (biwak)

Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Porzecze”

Skarpa w Czelinie

Punkt obserwacyjny w Gozdowicach

Wzgórze Bitewne

Użytek ekologiczny „Murawa Kartuzek”

Użytek ekologiczny „Murawa koło Kostrzynka”

Najdalej na zachód wysunięty punkt Polski

Góra Czcibora

Rezerwat Przyrody „Wrzosowiska Cedyńskie”

Wieża widokowa w Cedyni

Rezerwat Przyrody „Bielinek”

Zator lodowy w Bielinku

Rezerwat Przyrody "Słoneczne Wzgórza"

Zatoń Dolna - wzgórze (biwak)

Kolejne wzgórze koło Zatoni Dolnej

Okolice Krajnika Dolnego

Widuchowa

Słowiańska Góra

Gryfino

Wzgórze Bombardierów

Wzgórze Akademickie

Wzgórze Czarnowskie

Jezioro Dąbie

Jezioro Dąbie (biwak)

Zatoka Szkieletów

Wały przeciwpowodziowe

Zjeżdżalnia w Lubczynie

Pomost w Stepnicy

Dużo takich widoków…

Wieża widokowa w Sułominie

Klif na Wolinie

Wzgórze Zielonka

Molo w Międzyzdrojach…

i morsowanie z lodu o zachodzie słońca (nie moje)...

Cała fotorelacja z opisami w albumie google:
https://photos.app.goo.gl/dXPMrgMhcJChAhVN9

Wbrew pozorom nie było jakoś super łatwo, bo pod kołami bywało różnie, czasem np.

mokro

ślisko

śnieżnie

miękko
« Ostatnia zmiana: 21 Mar 2021, 19:28 podjazdy »
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna qbotcenko

• Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
Noo... muszę przyznać, iż czuję się zaskoczony - spodziewałem się równin i zdjęć w stylu Gursky'ego, a tu nawet hołdy usypane pod budowę punktów widokowych  :icon_surprised:

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Patrząc prezentowane obrazki, po miejsc, w których czyniłeś zdjęcia fotograficzne, nasuwa się taka refleksja, iż dla Ciebie mniej ważne jest to, aby poczuć bycie w drodze, cenisz sobie zaś piękno krajobrazu i ciekawe obiekty. Szanuję.

• niech tak się stanie
Noo... muszę przyznać, iż czuję się zaskoczony - spodziewałem się równin i zdjęć w stylu Gursky'ego, a tu nawet hołdy usypane pod budowę punktów widokowych  :icon_surprised:
Nazwa KARPATY Cedyńskie zobowiązuje :P
Wzgórza sięgają aż do samego Szczecina i płaski odcinek zaczyna się dopiero w Dąbiu. Oczywiście główne szosy nad Odrą omijają te wzgórza jak tylko się da, bo stromizny zboczy są znaczne, przekraczają 20% nachylenia. Dzięki temu są ładne widoki i dużo zieleni. Poza kilkoma znanymi miejscami to ludzi bardzo mało, wręcz wcale.

• niech tak się stanie
Kupiłeś nowy aparat RX3 ?
To miał być zapas na wyprawy dla RX7. Niestety RX7 popsuł się, a Sony odmówiło naprawy zarówno w ramach gwarancji zwykłej jak i serwis extra plus. Jak pytam o gwarancję zwykłą, to mam odpowiedź, że nie, a jak o serwis extra plus, to że uszkodzenie powstało "through normal use of the Product". Generalnie Sony nie polecam, bo mam teraz złom z nieopłacalną naprawą i zapłaconym na ponad 3 lata do przodu ubezpieczeniem serwis extra plus, łącznie strata wynosi 5338 zł minus spadek wartości aparatu po kilku miesiącach używania.

• niech tak się stanie
Podjazdy od rzek, mórz, jezior zawsze są najbardziej strome.
Niekoniecznie. Są jeziora w bardzo niewielkim zagłębieniu terenu :P Są też rzeki tworzące deltę wsteczną.

Zdjęcia robisz z ręki, czy używasz statywu ?
Z ręki, ale nocne były ze "statywu" - balustrada wieży i siodełko rowerowe.

Offline Mężczyzna qbotcenko

• Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
zapłaconym na ponad 3 lata do przodu ubezpieczeniem serwis extra plus, łącznie strata wynosi 5338 zł minus spadek wartości aparatu po kilku miesiącach używania.

Jak mniemam znajomość z uokik'iem odświeżyłeś celem wyszarpnięcia co Twoje?

• niech tak się stanie
Jeszcze nie, ale zamierzam napisać.

Offline Mężczyzna Bubu

• Miasto: Ziemia Dobrzyńska
  • Na forum od: 06.06.2018
Aż żona się przysiadła i pytając, co tak zapamiętale oglądam :) I też obejrzała - a to najlepsza ocena ;)
Ale jestem pod wrażeniem nie tylko samej wycieczki, ale też i planowania i wyszukiwania atrakcji po drodze - u nas to zazwyczaj jest tak bardziej ad hoc, trochę zawsze czasu braknie na dokładne rozeznanie i zaplanowanie wszystkiego. A u Ciebie i plan, i potem zdjęcia - pierwsza klasa (przynajmniej, tak to wygląda). I z pogodą fajnie w sumie trafiłeś.

Swoją drogą, zachodniopomorskie ponownie pokazuje swój potencjał rowerowo-krajoznawczo-krajobrazowy. Coś czuje, że o ile się da, to w tym roku spróbujemy w wakacje coś tym temacie zrobić.

PS. Życzę powodzenia w odzyskaniu kasy.

• niech tak się stanie
I z pogodą fajnie w sumie trafiłeś.
Z pogodą to bardzo mocno się wpasowałem w prognozy :P Dwa zachody słońca pełną tarczą i jeden lekko za chmurami to w warunkach zachodniej Polski duży bonus.

Ale jestem pod wrażeniem nie tylko samej wycieczki, ale też i planowania i wyszukiwania atrakcji po drodze - u nas to zazwyczaj jest tak bardziej ad hoc, trochę zawsze czasu braknie na dokładne rozeznanie i zaplanowanie wszystkiego. A u Ciebie i plan, i potem zdjęcia - pierwsza klasa (przynajmniej, tak to wygląda).
Ja lubię zaplanować, niektórzy wolą jechać bardziej na spontan i kreować trasę in statu nascendi. Jedno i drugie podejście ma swoje zalety, jak i wady.

Offline Mężczyzna kolega_na_fullu_;-)

• ~(FSM)~
  • Miasto: Paluch Warszawski
  • Na forum od: 23.01.2012
    • Luźny Kanon przetłumaczony na j. Polski w .PDF.
zapłaconym na ponad 3 lata do przodu ubezpieczeniem serwis extra plus, łącznie strata wynosi 5338 zł minus spadek wartości aparatu po kilku miesiącach używania.

Raczej miejskim rzecznikiem praw konsumenta. ;)

Offline EASYRIDER77

• Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
fajne klimaty lodowe!

Offline Mężczyzna Diver

• Miasto:
  • Na forum od: 26.06.2013
Podjazdy - uwielbiam twoje relacje. Twoje wpisy z wycieczek są dla mnie jednymi z najwartościowszych na forum.

Offline Mężczyzna Iwo

• leniwy południowiec
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Niewybranie się tej zimy na zatory lodowe to niedopatrzenie za które pewnie długo jeszcze będę zły na siebie, więc jestem bardzo wdzięczny, że ktoś się zebrał i mogę sobie przynajmniej na monitorze pooglądać.

• niech tak się stanie
Niewybranie się tej zimy na zatory lodowe to niedopatrzenie za które pewnie długo jeszcze będę zły na siebie, więc jestem bardzo wdzięczny, że ktoś się zebrał i mogę sobie przynajmniej na monitorze pooglądać.
Ja liczyłem, że jeszcze w kolejny weekend ten zator koło Płocka się uda zobaczyć, ale zima za szybko się zwinęła do morza  ;D Trudno, statystycznie za 5-10 lat będzie kolejna okazja. Może już wtedy nie będzie lockdownu i będzie sobie można w restauracji zjeść z widokiem na góry lodowe? Ach, rozmarzyłem się, pewnie będzie 24 fala i ograniczenie przemieszczania do 1 km.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum