Autor Wątek: Siodeło Selle Royal czy Brooks  (Przeczytany 15242 razy)

aga7898

  • Gość
Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 16 Mar 2021, 15:58 »
Witam pytałam już o rowery do wyboru teraz mam zagwozdkę czy siodełko które dają razem z rowerem bedzie przyzwoitej jakości. Już się naczytałam ze najlepsze siodełka na przejzdzki rekreacyjne to brooks.
Ale czy takie np selle royal rokky relaxed nie da rady ?
Widziałam ze w rankingach Selle Royal jest wysoko dość. [/url][/img]
« Ostatnia zmiana: 24 Mar 2021, 12:01 Borafu »

Offline Mężczyzna Rado

  • Wiadomości: 1487
  • Miasto: Lublin
  • Na forum od: 25.05.2011
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 16 Mar 2021, 17:17 »
Uwierz mi, że są również inne sklepy internetowe niż trzykrotnie już przez Ciebie linkowany Rowertour ;) (w dwóch postach)  ;D
Ja tam Brooks'a nie posiadam, ale wiem, że toczy się o niego wojna. W trzech rowerach mam siodła Selle Royal.

Na podjazdach się męczę, na zjazdach odpoczywam, a na płaskim po prostu pedałuję :)

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 16 Mar 2021, 17:25 »
Mam wrażenie, że to jednak nieodpowiednie forum (w kontekście zadawanych pytań).
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna liftlodz

  • Wiadomości: 1270
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 24.12.2020
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 16 Mar 2021, 18:10 »
Marka jest bez znaczenia. Ma być wygodne .... dla Ciebie, a nie dla innych.
Pojeździć trzeba najpierw na fabrycznym, jeśli nie będzie Ci pasować to wówczas zacznij szukać czegoś innego.

PS. Ja jeżdżę na Brooksie B17 na trekkingu i na C17 na szosie, ale na dobranie siodła potrzebowałem roku.

Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7183
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 16 Mar 2021, 19:48 »
A ja ostatnio zagustowałem w siodełkach Giant Connect. Standardowo montowanych w tych rowerach i masowo wymienianych przez nowych właścicieli. Mi pasują one idealnie. Koszt na OLX +/-40 zł. Siodełka dzielą się na te, które dla danej dupy są wygodne i te, które są niewygodne, tez dla tej właśnie, a nie innej, dupy. Reszta nie ma znaczenia.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna Siara_iwj

  • Wiadomości: 997
  • Miasto: Sheffield
  • Na forum od: 19.11.2016
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 16 Mar 2021, 19:53 »
Dobrze jest zacząć od zmierzenia rozstawu kości kulszowych:

Znajdź sobie kawałek grubej tektury (takiej z "harmonijką" w środku), połóż ją na taboret, usiądź w takiej pozycji w jakiej będziesz najczęściej jeździć ( w przypadku holendra to pozycja dość wyprostowana, nawet prostopadła do podłoża, siądź więc prosto). Kiedy wstaniesz na tekturze odcisną się dwa dołki - na tych punktach będzie się skupiać większość twojej wagi. Zmierz odległość między środkami tych wgnieceń, dodaj 10-15 mm i będziesz miała jakiś punkt wyjścia co do rozmiaru siodła.
Dziewczyny często preferują siodła z wycięciem, żeby nie gnieść delikatnych części ciała, chociaż to bardziej przy pochylonej pozycji.
Odradzam siodła bardzo miękkie i takie wypełnione gąbką - po niedługim czasie wypełnienie się ugniecie i będziesz siedzieć na desce.
Brooks jest na pewno dobry, szczególnie do wyprostowanej pozycji, ale na początek kupiłbym coś tańszego z wypełnieniem żelowym albo z jakąś gęstą pianką zanim wejdziesz w siodła po 4 stówy - może tańsze akurat podpasuje. 

Offline Mężczyzna Piotr1975

  • Wiadomości: 534
  • Miasto: Bruksela
  • Na forum od: 08.11.2017
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 16 Mar 2021, 20:28 »
A ja ostatnio zagustowałem w siodełkach Giant Connect. Standardowo montowanych w tych rowerach i masowo wymienianych przez nowych właścicieli. Mi pasują one idealnie. Koszt na OLX +/-40 zł. Siodełka dzielą się na te, które dla danej dupy są wygodne i te, które są niewygodne, tez dla tej właśnie, a nie innej, dupy. Reszta nie ma znaczenia.

Giant Connect po 200 km zrobił pieczątkę na moich czterech literach. Co innego WTB Resolute dostępne z Marinem FC czy w Konie. Mam dwie sztuki . Obie jeździły dystanse powyżej 1000 km. Teraz w jednym z rowerów jest B17 . Na razie zbytniej różnicy nie czuję
Nieskończenie mądry jest nasz Stwórca Pan
Swoje dzieło dał obejrzeć również mnie

Offline Mężczyzna Siara_iwj

  • Wiadomości: 997
  • Miasto: Sheffield
  • Na forum od: 19.11.2016
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 16 Mar 2021, 22:13 »
Ja dziś doznałem olśnienia - zrobiłem jazdę na szosówce, niedługo, półtorej godzinki wokół miasta. Siodło Specialized Toupe Sport. Nie było niewygodnie, bo znam to siodło i używam już drugi rok. Po powrocie do domu okazało się, że nie mam mleka do wymieszania białka, więc trzeba pojechać do sklepu, a przy okazji można doładować lodówkę innymi artykułami do spożycia. Wsiadam więc na wyprawowca/mieszczucha/rower do wszystkiego, w którym mam wysiedzianego Flyera z dziurą. Teraz ciekawe - nigdy dotąd nie miałem sytuacji kiedy właściwie z biegu wskakuję z siodła szosowego na Brooksa. Dopiero dziś stwierdziłem, że to jest jak siedzenie na kanapie. Różnica jest absolutnie kolosalna - na Specu nie jest niewygodnie, mogę robić trasy po 5 godzin bez bólu, ale to jak niesamowite jest skórzane siodło dopasowane do tyłka to niebo, a ziemia.

Offline Mężczyzna liftlodz

  • Wiadomości: 1270
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 24.12.2020
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 16 Mar 2021, 22:31 »
Skóra to zawsze skóra, tyle że ona potrzebuje czasu i cierpliwości, a tego często brakuje naszym jeźdźcom

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 16 Mar 2021, 22:50 »
A idź Pan!
Półtora roku cierpliwie walczyłem z bólem dupy, wierząc że skóra to skóra, Brooks to najlepsze co może spotkać mój tyłek i takie tam. W końcu go zdjąłem i zacząłem jeździć z przyjemnością.
Jak ze wszystkim - to co dla jednego jest miodem, dla drugiego narzędziem tortur.

Offline Mężczyzna liftlodz

  • Wiadomości: 1270
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 24.12.2020
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 17 Mar 2021, 06:05 »
A bywa i tak.

aga7898

  • Gość
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 17 Mar 2021, 08:20 »
Uwierz mi, że są również inne sklepy internetowe niż trzykrotnie już przez Ciebie linkowany Rowertour ;) (w dwóch postach)  ;D
Ja tam Brooks'a nie posiadam, ale wiem, że toczy się o niego wojna. W trzech rowerach mam siodła Selle Royal.
Wiem wiem ale go mam blisko i wrazie potrzeby będę mogła podjechać na miejsce do sklepu.

aga7898

  • Gość
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 17 Mar 2021, 08:22 »
Marka jest bez znaczenia. Ma być wygodne .... dla Ciebie, a nie dla innych.
Pojeździć trzeba najpierw na fabrycznym, jeśli nie będzie Ci pasować to wówczas zacznij szukać czegoś innego.

PS. Ja jeżdżę na Brooksie B17 na trekkingu i na C17 na szosie, ale na dobranie siodła potrzebowałem roku.

Nie patrzyłam tak na to, faktycznie lepiej zobaczę jak to fabryczne się sprawdzi i najwyżej wymienię, bo pamiętam mój poprzedni rower i siodełko, to nawet jazda do sklepu była bolesna. Wolała bym tego uniknąć.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 17 Mar 2021, 09:52 »
A idź Pan!
Półtora roku cierpliwie walczyłem z bólem dupy, wierząc że skóra to skóra, Brooks to najlepsze co może spotkać mój tyłek i takie tam. W końcu go zdjąłem i zacząłem jeździć z przyjemnością.
Jak ze wszystkim - to co dla jednego jest miodem, dla drugiego narzędziem tortur.
Może trzeba kupować używane? Kupiłem z Brooksa B17 z niewielkim przebiegiem (przynajmniej wizualnie), nie było mi dane doświadczyć konieczności "dopasowania się" skóry.

Za to Brooks 17 Narrow, którego pożyczyłem od kolegi, to faktycznie narzędzie tortur ;D ;D
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Siodeło Selle Royal czy Brooks
« 17 Mar 2021, 10:05 »
Może trzeba kupować używane? Kupiłem z Brooksa B17 z niewielkim przebiegiem (przynajmniej wizualnie), nie było mi dane doświadczyć konieczności "dopasowania się" skóry.
Nie, po prostu jeśli półtora roku nie wystarczyło na dopasowanie się siodełka do mnie to konstrukcja/geometria tego siodełka nie była kompatybilna z moim zadkiem.
Bylem gotowy na niewygody okresu docierania, ale z czasem nie było ani trochę lepiej.

Siodełko zmieniło właściciela i z tego co wiem nowy jest zadowolony ze zmiany tak samo jak ja.
Win-win  ;)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum