Autor Wątek: Poszukiwanie POI wzdłuż trasy GPX  (Przeczytany 2238 razy)

Offline Mężczyzna zly-sze

  • Wiadomości: 3988
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Poszukiwanie POI wzdłuż trasy GPX
« 3 Gru 2020, 00:27 »
Czy jest gdzieś taka apka, która po wgraniu gpxa pozwoli na wyszukiwanie stacji/sklepów/warsztatów w okolicy wgranego śladu? Ew. jak tego skutecznie szukać, bo jedyne co jest w miarę skuteczne to przybliżanie RWGPS przy włączonej mapie google i optyczne poszukiwanie interesujących nas poi, co jest trochę niewygodne przy trasie 500 czy 1000km.

Offline Mężczyzna sasin

  • Wiadomości: 13
  • Miasto: Gdansk
  • Na forum od: 12.09.2016
Ja korzystam z http://overpass-turbo.eu/s/Yu.
Możesz tam dla danego widoku wyświetlić wszystkie stacje benzynowe (dla innych obiektów trzeba zmienić typ). Niestety dalej musisz przejechać ręcznie wzdłuż śladu, ale przynajmniej nie musisz przybliżać.

Przeszukając internet znalazłem, że w sumie jest możliwość szukania stacji benzynowych blisko śladu :) https://help.openstreetmap.org/questions/65796/querying-the-osm-data-for-peaks-or-other-features-which-are-nearby-a-gpx-track. Musisz jedynie przekonwertować gpx'a na listę koordynatów i odpalić takie zapytanie http://overpass-turbo.eu/s/BTi (tutaj jest przykład dla szczytów górskich, ale tak samo możesz wyszukać stacje benzynowe zamieniając natural=peak na amenity=fuel).

Oczywiście po znalezieniu tych stacji na osm, weryfikuje jeszcze dane na google maps (szczególnie godziny otwarcia).

Tagi:
 
Organizujemy


Partnerzy

Patronat
Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:CDN ....
Mobilna wersja forum