Autor Wątek: MRDP 2021  (Przeczytany 124253 razy)

Offline Mężczyzna MaciekK

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 14.07.2017
Odp: MRDP 2021
« 7 Paź 2021, 22:56 »
Ale właśnie znajomością i wspólnymi doświadczeniami rowerowymi wypracowujesz dopasowanie. To się samo z siebie nie weźmie, jazda w parze to zawsze jest sztuka kompromisu, coś zyskujesz, ale coś musisz ustąpić.
Tak to się człowiek dociera na wyprawach z żoną, trzecia (wyprawa) już jest idealna :-) Na imprezie sportowej, jak masz głównie kompromisy, to nie ma sensu nazywać tego wyścigiem. Dlatego piszę, że poznawanie poznawaniem, ale jak zawodnicy nie są do siebie zbliżeni tempem i stylem jazdy to dupa zbita. Świetnie to widać w relacji Gosi.

Nie mniej na MRDP kategoria OPEN to nie tylko wspólna jazda. To głównie - w mojej opinii - "poluzowane" punkty regulaminu - jak pisze @wilk - pomoc rodziny w logistyce, dojazd do i z serwisu rowerowego. Właśnie brak tych ograniczeń regulaminowych, w moim przypadku, były powodem wyboru kategorii OPEN.
To jest fakt, tutaj jest zysk w porównaniu do Solo. Pamiętam, że nocleg w Międzylesiu miałem w tym samym hotelu co Paweł Chwała, który byl drugi w Open. Ja musiałem ileś czasu na trasie stracić na wyszukiwanie noclegu, dzwonienie, gadanie z właścicielem, który mocno przynudzał itd. A jak dojechałem to był przekonany, że to właśnie on dojechał, bo jemu całą tę operację załatwiała żona, ona wyszukiwała noclegi, wydzwaniała, on już dojeżdżał na gotowe. Tak więc przy dobrym "zapleczu" organizacyjnym to już sporo wnosi.
Powiem więcej, sensownie zorganizowanie wsparcia w Open to jest budżetowo najlepiej zoptymalizowane wsparcie w tym wyścigu. Ja się tasowałem pierwszej doby z tym drugim zawodnikiem ze z kategorii team i widziałem jak to funkcjonuje, gdy jedzie za tobą żona samochodem. Gość jechał bez sakwy i co chwila coś brał z samochodu. Przemyślenia miałem takie, że jeżeli nie masz zaplecza, żeby co najmniej dwa samochody się dookoła Ciebie zmieniały lub jechał mocno obsadzony kamper, to już lepiej, żeby ta żona była w domu wypoczęta lub np. przeskakiwała po 300-400 km i działała z hotelu zamiawiając żarcie i rezerwując hotele, bo to daje wymierny zysk w przeciwieństwie do wożenia 3kg bagażu. Jestem przekonany, że ta kobieta po pierwszej nocy uganiania się za chłopem, który był w całości od niej zależny, miała serdecznie dość, bardziej niż ścigant ;) Posiadanie zdalnie osoby potrafiącej robić tzw. routing meteo, czyli optymalizować postoje z uwzględnieniem zmieniających się warunków pogodowych to byłoby coś!

Offline Mężczyzna Johnny_n

• Miasto: Bestwina
  • Na forum od: 09.05.2018
« 7 Paź 2021, 23:38 »
Ostatnia część, choć ciągle uzupełniam...  ;)

http://team29er.pl/ultramaratony/3293-mrdp-cz-3-czas-na-finisz
"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i to robi" - A.Einstein

Offline Mężczyzna Damian

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 14.05.2015
« Wczoraj o 13:01 »
Ostatnia część, choć ciągle uzupełniam...  ;)

http://team29er.pl/ultramaratony/3293-mrdp-cz-3-czas-na-finisz

Przeczytane. Zazdroszczę talentu do pisania. Może następnym razem pójdzie mi lepiej jak znów postanowię coś napisać  8)

Na stronie mrdp jest już od jakiegoś czasu relacja Gosi Szwarackiej. Właśnie skończyłem czytać. Świetny poradnik czego unikać w trakcie takich długich Ultra z trudnym limitem. Choćby dużych sklepów gdzie można utknąć w kolejce i tracić bez sensu czas... No i wiele innych wniosków można wysnuć. Po lekturze stwierdzam, że limit nie był jej celem od samego startu. Ale dzięki temu zapamietala i opisała wiele więcej niż ja. Polecam lekturę Johnnego i Gosi.  Czekam na kolejne!

Offline Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
« Wczoraj o 13:09 »
Na stronie mrdp jest już od jakiegoś czasu relacja Gosi Szwarackiej.
To znaczy gdzie?

Offline Mężczyzna Wigor

• Kapituła MP-P 2016
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 19.03.2015
« Wczoraj o 16:45 »
W aktualnościach,

bezpośredni link:
https://mrdp.pl/gosia-szwaracka-relacja-mrdp-2021

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« Wczoraj o 21:26 »
Na stronie mrdp jest już od jakiegoś czasu relacja Gosi Szwarackiej.
To znaczy gdzie?

Wrzucałem to ponad 2 tygodnie temu  ;)
A tutaj świetna, bardzo obszerna i zawierająca mnóstwo smaczków z przejechania MRDP relacja Gosi Szwarackiej, mocno polecam  ;):
https://drive.google.com/file/d/1lXqa_ZXJnItDYzYoZCkVEsi1oMQKnGmd/view?fbclid=IwAR3MBBxIVYZOSabLgOoWUGhIBrs0CUXpJJ5NG_0qDYsQlPXkmyFcZqjoX_I

Na stronie mrdp jest już od jakiegoś czasu relacja Gosi Szwarackiej. Właśnie skończyłem czytać. Świetny poradnik czego unikać w trakcie takich długich Ultra z trudnym limitem. Choćby dużych sklepów gdzie można utknąć w kolejce i tracić bez sensu czas... No i wiele innych wniosków można wysnuć. Po lekturze stwierdzam, że limit nie był jej celem od samego startu. Ale dzięki temu zapamietala i opisała wiele więcej niż ja. Polecam lekturę Johnnego i Gosi.  Czekam na kolejne!

Przed startem tak delikatnie Gosi sugerowalem, że jazda w 4 osoby to nie jest najlepszy pomysł  ;). Na zasadzie towarzyskiej to można jeździć Wisłę, nie MRDP. Przez to zupełnie położyli kluczową dla limitu pierwszą część maratonu do Przemyśla. Bo jak tam się dojeżdża z dużymi stratami to już wszystko siada i nie ma motywacji do cisniecia na granicy swoich możliwości. Oczywiście wszyscy co nie dojechali w limicie mówią że cały czas walczyli, ale to nie ta sama walka, gdy ciągle mamy na limit szanse, wystarczy spojrzeć jak cisnęło w końcówce parę osób będących na styk z limitem, jadąc długo po limicie nie ma mowy o czymś takim.

IMO motywacja na MRDP jest wszystkim, w momencie gdy ją tracimy to już jest po herbacie. A jak ciągle jesteśmy w grze o limit to owa motywacja napędza nas do przekraczania własnych barier.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum