Autor Wątek: Bałtyk Bieszczady Gravel Tour 2021  (Przeczytany 17753 razy)

Offline Mężczyzna MYak

• Marek
  • Miasto: Pruszków, Mazowieckie
  • Na forum od: 20.03.2019
    • UltraCyrkle
Bałtyk Bieszczady Gravel Tour 2021
« 21 Paź 2020, 21:20 »
Hmmmm  :icon_smile2:

Offline PABLO

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Odp: Bałtyk Bieszczady Gravel Tour 2021
« 21 Paź 2020, 21:35 »
To nie lepiej Świeradów - Przemyśl, albo Szczecin - Białystok ?

... oczywiście wododziałem.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 21 Paź 2020, 21:50 »
Ze Świnoujścia do Ustrzyk (z przejazdem przez centralną Polskę) zrobienie ciekawej trasy gravelowej to graniczy z cudem. Tłumaczyłem Robertowi Janikowi, że te rejony się nie nadają na taki wyścig, ale on jest uparty na ideę, żeby to była wersja gravelowa BBT.

Pewnie, że lepiej, tylko, że organizator ma niewielkie pojęcie o terenowej atrakcyjności konkretnych rejonów. I dlatego próbuje przenieść koncepcję szosowego wyścigu na wyścig terenowy. A o ile na asfalcie taka przelotowa trasa ma swój wielki urok (choć psuty przez bardzo ruchliwe drogi), to w terenie ta długość będzie już bardzo upierdliwa, a zabraknie tej frajdy, które robią ciekawe odcinki terenowe, zamiast tego będą setki km kujawskiej i mazowieckiej nudy.

Gravelowe czy terenowe wyścigi to lepiej zostawić tym co się dobrze znają na temacie jak np. Leszek Pachulski, zresztą i parę innych sensownie pomyślanych imprez z jakimś jasnym i dobrze pomyśalnym motywem przewodnim (Mazury czy wzdłuż morza) też się pojawiło. A tu motywem tak samo jak na szosowym BBT będzie dalej jazda ze Świnoujścia do Ustrzyk. A to będzie na siłę walenie kilometrów, żeby dobić do tego tysiąca po w większości bardzo nudnych drogach, bez mnóstwa smaczków terenowych, które "robią" takie imprezy.

Ogólnie pomysł dobry (czyli wyścig w stylu BBT, z punktami żywnościowymi, bo czegoś takiego nie ma na rynku), ale przy takich założeniach startu i mety to IMO nie da się ułożyć ciekawej trasy.

Offline PABLO

« 21 Paź 2020, 21:56 »
PGR ma potencjał. Tylko trzeba przedłużać trasę dalej na zachód. Choćby i Słowacją jak nie ma koncepcji przez Polskę. Dalej przez Beskidy w Czechach i wododziałem Karpacko-Sudeckim w Sudety. Dalej powinno być już z górki ... szutrów tam pod dostatkiem. Start w Przemyślu, meta w Świeradowie, to by już było coś ciekawego.

Offline Mężczyzna LKRISS

• Moderator
  • Na forum od: 04.11.2018
    • simrace.pl
« 21 Paź 2020, 21:59 »

i zaczyna się... czy nie lepiej a wiatr w mordę a termin a pogoda... Nie można się cieszyć, że dostajemy kolejną fajną imprezę bikepakingową dla gravelowców?

https://www.facebook.com/groups/1008km/permalink/3399399073475249/
Polski Klub MTB

Offline PABLO

« 21 Paź 2020, 22:08 »
Jest gdzieś link do trasy?

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 21 Paź 2020, 22:22 »
PGR ma potencjał. Tylko trzeba przedłużać trasę dalej na zachód. Choćby i Słowacją jak nie ma koncepcji przez Polskę. Dalej przez Beskidy w Czechach i wododziałem Karpacko-Sudeckim w Sudety. Dalej powinno być już z górki ... szutrów tam pod dostatkiem. Start w Przemyślu, meta w Świeradowie, to by już było coś ciekawego.

Można i do Francji dociągnąć, tylko nie taka jest koncepcja tego wyścigu, a właśnie ciężka i bardzo dopracowana trasa 500-600km. Obsłużyć organizacyjnie tak długą trasę nie jest prosto, a przecież ludzie organizujący ten wyścig poświęcają swój prywatny czas i urlopy na to, a żadnych kokosów z tego nie mają.

i zaczyna się... czy nie lepiej a wiatr w mordę a termin a pogoda... Nie można się cieszyć, że dostajemy kolejną fajną imprezę bikepakingową dla gravelowców?

Forum nie służy kadzeniu, od tego właśnie jest FB każdego organizatora. A tutaj sobie można krytycznie poanalizować różne koncepcje wyścigów.

Offline Mężczyzna Romal

• Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 05.06.2006
« 21 Paź 2020, 23:40 »
A o ile na asfalcie taka przelotowa trasa ma swój wielki urok (choć psuty przez bardzo ruchliwe drogi), to w terenie ta długość będzie już bardzo upierdliwa, a zabraknie tej frajdy, które robią ciekawe odcinki terenowe, zamiast tego będą setki km kujawskiej i mazowieckiej nudy.

No nie wiem. Nie jeżdżę maratonów po 1000 km, więc nie powinienem się wypowiadać. Ale akurat trasę Bałtyk-Bieszczady przejechałem w 2018 roku z sakwami, całkowicie unikając ruchliwych dróg i wyszukując przede wszystkim te terenowe. Trasa była świetna i bardzo urozmaicona. Na nudę nie narzekałem. A pewnie można by było wytyczyć ją jeszcze ciekawiej.
http://romal.bikestats.pl/c,38690,Baltyk-Bieszczady-2018.html

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 22 Paź 2020, 14:57 »
No nie wiem. Nie jeżdżę maratonów po 1000 km, więc nie powinienem się wypowiadać. Ale akurat trasę Bałtyk-Bieszczady przejechałem w 2018 roku z sakwami, całkowicie unikając ruchliwych dróg i wyszukując przede wszystkim te terenowe. Trasa była świetna i bardzo urozmaicona. Na nudę nie narzekałem. A pewnie można by było wytyczyć ją jeszcze ciekawiej.

Tylko Ty jechałeś nie uciekając od terenu, do tego jednak sporo nadrabiając w stosunku do klasycznej przekątnej (dzięki temu zahaczając o ciekawe rejony). Przy dużej znajomości terenu - da się i na takiej trasie zrobić coś ciekawego. Tylko obawiam się, że w tym przypadku raczej będzie o to ciężko, bo ten org trasę wytycza i objeżdża z poziomu samochodu. Ale rzeczywiście trzeba poczekać z ocenami jak będzie znana trasa, z chęcią chciałbym się pomylić.

Offline PABLO

« 22 Paź 2020, 15:27 »
Przy dużej znajomości terenu - da się i na takiej trasie zrobić coś ciekawego.

Albo przy użyciu odpowiednich map.

Frugo

• Gość
« 22 Paź 2020, 15:49 »
Jakby puścić przez Puszczę Drawską, Notecką, Dolinę Warty, Jurę, a potem tymi wąskimi asfaltami przez Pogórze, i na koniec szutrami w Bieszczadach, to może nawet coś by z tego ciekawego wyszło. Byłoby jednak raczej ok. 1300 km, ale to chyba nie problem.
od Krakowa przez Pogórze ciężkowicko-rożnowskie (gdzie mieszkam) przez beskind niski można dolecieć w Bieszczady praktycznie po szutrze.
Część ścieżek za ostatnie lata poasfaltowana ale dalej fajne stokówki są w lasach, idealnie szutrowo proste.
To mógłby być fajny koncept.

I jeszcze z Jeleniej Góry do Białegostoku i każdy by miał jakąś trasę dla siebie ;-)

Offline Mężczyzna kawerna

• Piotr(ek) Hrehorowicz w realu
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 22.09.2013
« 22 Paź 2020, 17:03 »

@Romal: a ślad z tej wycieczki masz? Chętnie bym dopatrzył uzupełniająco po przeczytaniu świetnej relacji :)
... i stałem się social-rowerzystą... Anachronicznie lubię trójrzędowe korby i małe kasety ;)

Offline Mężczyzna wiki

• Nie spać! Jechać!
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 28.01.2016
    • ekstremalna strona rowerowa
« 22 Paź 2020, 17:22 »
Jakby puścić przez Puszczę Drawską, Notecką, Dolinę Warty, Jurę, a potem tymi wąskimi asfaltami przez Pogórze, i na koniec szutrami w Bieszczadach, to może nawet coś by z tego ciekawego wyszło. Byłoby jednak raczej ok. 1300 km, ale to chyba nie problem.
od Krakowa przez Pogórze ciężkowicko-rożnowskie (gdzie mieszkam) przez beskind niski można dolecieć w Bieszczady praktycznie po szutrze.
Część ścieżek za ostatnie lata poasfaltowana ale dalej fajne stokówki są w lasach, idealnie szutrowo proste.
To mógłby być fajny koncept.

I jeszcze z Jeleniej Góry do Białegostoku i każdy by miał jakąś trasę dla siebie ;-)

Pewną trudnością z wyznaczeniem atrakcyjnej trasy może być potrzeba organizacji punktów żywnościowych. Te w klonie klasycznego BBT przecież muszą być i to w znacznej ilości.
rowerem na księżyc (87,5%)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 22 Paź 2020, 17:57 »
Przy dużej znajomości terenu - da się i na takiej trasie zrobić coś ciekawego.

Albo przy użyciu odpowiednich map.

Jedno z drugim się najczęściej wiąże. Dokładnych map topograficznych to używają ludzie dobrze wiedzący o co chodzi w jeździe terenowej.

Pewną trudnością z wyznaczeniem atrakcyjnej trasy może być potrzeba organizacji punktów żywnościowych. Te w klonie klasycznego BBT przecież muszą być i to w znacznej ilości.

W ogłoszeniu piszą, że tych punktów ma być znacznie mniej niż na BBT, a limit sporo łagodniejszy.

Offline Mężczyzna Romal

• Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 05.06.2006
« 22 Paź 2020, 19:01 »
@Romal: a ślad z tej wycieczki masz? Chętnie bym dopatrzył uzupełniająco po przeczytaniu świetnej relacji

Dzięki :) Kiedyś miałem ślad, ale po którejś tam aktualizacji Osmanda wszystko się gdzieś ukryło lub usunęło. W każdym razie nie mogę dotrzeć do żadnych śladów przez niego zapisanych.

Offline Mężczyzna byczys

• Miasto: Tychy
  • Na forum od: 30.09.2013
    • Moje relacje z ultramaratonów rowerowych
« 23 Paź 2020, 00:12 »
W ogłoszeniu piszą, że tych punktów ma być znacznie mniej niż na BBT, a limit sporo łagodniejszy.

Bo nadal jest spory kawałek tortu do zgarnięcia, przy czym można zarobić konkretny pieniądz. Limit musi być łagodny, bo popyt na terenowe imprezy ultra ciągle rośnie. Tutaj wziąć udział może cały przekrój typów rowerzystów.

Taki limit często sprawia, że z ultra nie ma to wiele wspólnego, ale to się dobrze sprzedaje. Liczy się duży dystans na końcu, ludzie chcą być "ultrasami" :icon_smile:

Offline Mężczyzna MaciekK

• Na forum od: 14.07.2017
« 23 Paź 2020, 00:28 »
Taki limit często sprawia, że z ultra nie ma to wiele wspólnego, ale to się dobrze sprzedaje. Liczy się duży dystans na końcu, ludzie chcą być "ultrasami" :icon_smile:
Popularyzacja turystyki rowerowej usprawiedliwia te koszta :) Ultra nie ultra, jak ktoś chce przesiedzieć na rowerze 100h, to już znacznie zawyża czas rocznej aktyności fizycznej w naszym kraju ;)
Coraz bardziej staje się oczywiste, że poziom sportowy maratonów szosowych znacznie przebija rajdy turystyczne typu Wisła 1200 (celowo pomijam czołówkę tych imprez, oni po prostu jeszcze nie mają alternatyw, więc ścigają się na rajdach turystycznych). Każdemu polecam filmy kolegi Bushcraftowego na YT, prawdopodobnie najlepszego naszego rowerowego youtubera. Wisłę pojechał w środku stawki kilka razy na różnych rowerach. Myślę, że jego spostrzeżenia po starcie w MPP są miarodajne.

Offline Mężczyzna byczys

« 23 Paź 2020, 00:59 »
Popularyzacja turystyki rowerowej usprawiedliwia te koszta

Jasne, popularyzacja dobrze robi jest w czym wybierać :) Dodatkowo dzięki temu infrastruktura rowerowa też się rozbudowuje i to widać gołym okiem.

Każdemu polecam filmy kolegi Bushcraftowego na YT,

Znam, śledzę od dawna :)

Offline Mężczyzna Fagetus

• Miasto: Lubin
  • Na forum od: 18.03.2016
« 23 Paź 2020, 08:02 »
Jakby nie patrzeć Wisła 1200 i jej popularność wyznaczyła nowy kierunek rozwoju długodystansowych imprez rowerowych. A nie zdobyłaby takiej popularności bez łagodnego limitu.

Offline rainzuk

• Miasto:
  • Na forum od: 05.05.2019
« 23 Paź 2020, 08:19 »

można jakiś ślad lub chociaż konkretniejszy opis prosić?

Frugo

• Gość
« 23 Paź 2020, 10:45 »
przysiądę w weekend nad tym, w sumie znajomy mnie męczy żebyśmy na raz z Krakowa w Bieszczady polecieli w końcu.

Offline PiKa

• Miasto:
  • Na forum od: 18.10.2017
« 23 Paź 2020, 22:09 »
Trzeba się logować żeby coś zobaczyć

Frugo

• Gość
« 23 Paź 2020, 23:01 »
gpx

« 24 Paź 2020, 18:55 »
Powiedzmy że poprawiłem cóś.

Frugo

• Gość
« 24 Paź 2020, 20:28 »
oba pliki się ściągają i działają i mój i twój.

« 24 Paź 2020, 20:48 »
Twój w BaseCampie (i w MapSource) nie bardzo, ale w np. GPS Track Editor bezproblemowo.
Format GPX to tak naprawdę jest XML i jest dość elastyczny; i pliki generowane przez różne urządzenia czy softy/strony różnią się dość znacznie zawartością. Nie zawsze są w pełni kompatybilne ze wszystkim. To tak jak strony internetowe, prawie nigdy nie są w pełni zgodne ze standardem www. Są serwisy online które potrafią doprowadzić plik gpx do standardu, czegoś takiego użyłem właśnie... Sorry - powinienem zapytać o zgodę :)

Frugo

• Gość
« 25 Paź 2020, 09:23 »
odpalam mój w Base Campie. Działa.
Ale spoko. Można plik poprawiać. Jakby dobrze przysiąść to jeszcze można sporo z tej trasy wycisnąć. W sumie to z Dworca Głównego ten ślad trzeba zrobić aż do Komańczy.

Offline Mężczyzna LKRISS

• Moderator
  • Na forum od: 04.11.2018
    • simrace.pl
Znamy już limit czasowy jaki określił organizator - 130h vs 1008 km

"Limit czasu na ukończenie trasy Bałtyk-Bieszczady Gravel Tour wynosi 130 godzin. Zawodnik decydujący się na udział w ultramaratonie, samodzielnie dokonuje wyboru limitu czasu spośród trzech dostępnych wariantów. Wybór limitu czasu wpłynie na dzień, w którym zawodnik pojawi się na starcie.
I tak kolejno, chętni którzy wybiorę limit między 130 a 100 godzin wystartują już w czwartek 29.07, począwszy od wczesnych godzin porannych. 30 lipca na trasę rusza Ci, którzy zadeklarują limit czasu pomiędzy 60 a 100 godzin, zaś śmiałkowie, którzy wybiorą najbardziej ekstremalny limit, poniżej 60 godzin, na linii startu pojawią dopiero w sobotę 31.07."
Polski Klub MTB

Offline Mężczyzna Johnny_n

• Miasto: Bestwina
  • Na forum od: 09.05.2018
Tak się zastanawiam jak to jest z tymi limitami? Jak zadeklaruję 130 - 100 godzin, a przejadę np. w 80, to będę musiał czekać 20 godzin, żeby metę przeciąć? Czy po prostu nikt na mnie nie będzie czekał, ale czas zaliczą?
"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i to robi" - A.Einstein

Offline Mężczyzna byczys

Wjedziesz z tymi deklarującymi czas pomiędzy 60 a 100. Jeśli będziesz wcześniej, to nie widzę problemu.

Offline Mężczyzna rybadigital

• 2021 MRDP ukończyciel
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 30.09.2016
Jak przestrzelisz o 50 godzin to ryzykujesz nieotwarcie niektórych PK ,w tym z przepakiem o ile będzie (ale i tak PK ma  byc niewiele) i zapewne napompowanego"balonu" na Caryńskiej (o ile tam) , a więc i od ręki cywilnego bagażu.
Jako ciekawostka na "oryginalnych" Carpatiach , tych etapowych z epoki przed gpxowej , czołówka tj bracia Bieniasz i Kaiser (ten to chyba na "Sudetii" Golonkowej) doganiali Rygla na Enduro znakującego przebieg etapu. Chaos i fun to esencja przygodowego kolarstwa  :lol: .

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
I mamy trasę tej imprezy:
https://bbgt.1008.pl/

Tak jak myślałem, idzie to z grubsza jak BBT, więc jako trasa gravelowa to atrakcyjnością mocno odbiega od poziomu tras Leszka Pachulskiego, czy Koło Ultra. Tak bardzo na oko to z 70% to są asfalty, w tym praktycznie całe Bieszczady, gdzie jak pokazuje przykład PGR można puścić świetną trasę po przejezdnych szutrach. Tak więc ciężko to nawet nazywać imprezą gravelową, myślę że na typowej szosówce też by się to dało łyknąć, choć z bolącym tyłkiem.

Niestety Robert Janik nie potrafi planować ciekawych tras i jak to zawsze u niego bywa trasa puszczona tak by jak najbardziej wyciąć z niej to co najciekawsze, czyli góry. Bieszczady, które na PGR są bardzo mocno najeżone podjazdami - tutaj się jedzie wzdłuż Sanu i Solinki aż do Smereka.

Do tego trzeba dodać przejazd przez całą Bydgoszcz, przez Toruń, Włocławek i Rzeszów, coś co można było puścić inaczej. Trasa oczywiście będzie wymagająca ze względu na duży dystans, ale do porywających nie należy. To raczej coś dla szosowców szukających innych wrażeń, niż dla ludzi kochających prawdziwą szutrową jazdę.

Frugo

• Gość
jeśli to jest gravelowa trasa to ja mam poglądy jak Wilk ;-) haha

• 2021 MRDP ukończyciel
ważne ,że jest Sandomierz  ;D ;D ;D

Frugo

• Gość
no zaś będzie jazda na 20 stron o komary ;-)

Offline Mężczyzna skrzysie.k

• Kapituła MP-P 2019
  • Absent.With.Out.Leave
  • Na forum od: 29.01.2016
    • Szlaki i Drogi
I mamy trasę tej imprezy:
https://bbgt.1008.pl/

Rzeczywiście śmiechu warte :-) W samych okolicach Sandomierza, które gravelem dobrze poznałem, da się wyznaczyć nie dość że prostą linię, to w np. od Rakowa do Sandomierza idącą szutrami, lub terenem idealnym pod gravela ...

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
Rzeczywiście śmiechu warte :-) W samych okolicach Sandomierza, które gravelem dobrze poznałem, da się wyznaczyć nie dość że prostą linię, to w np. od Rakowa do Sandomierza idącą szutrami, lub terenem idealnym pod gravela ...

Dokładnie, bo żeby zaprojektować dobrą trasę gravelową to trzeba dobrze znać okolicę, albo ją objeździć z dokładną mapą topo w ręku. Tak planują trasę Leszek z synem, tak planował Tomek trasę PGR - po prostu to objeżdżają rowerem i testują ileś wariantów. A Janik planuje z komputera, a objeżdża przed startem, ale samochodem. No i dlatego w wielu miejscach, gdzie są dobre szutrowe alternatywy to trasa prowadzi bocznymi asfaltami. A Bieszczady to już mocne nieporozumienie jak na wyścig gravelowy, wiele fajnych odcinków na szutry, a tu są same asfalty i to jeszcze chyba najłatwiejszy z możliwych wariantów przejazdu.

• 2021 MRDP ukończyciel
"" jeśli znasz ciekawsze alternatywy jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie"" cytat z FB BBT ...

POMOŻECIE ? POMOŻEMY...

Offline Mężczyzna maciek70

• Miasto: Sosnowiec
  • Na forum od: 18.05.2018
Ja rozumiem darmowe konsultacje dla imprez forumowych, wycieczek itp. bo to jest non-profit.
A takie podejście to odbieram tak: zróbcie nam atrakcyjną trasę a my na tym zarobimy.
"Jest tylko cienka czerwona między rozsądkiem a szaleństwem"

Offline Mężczyzna Elizium

• Użytkownik forum
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Tru
Absurdalny Eli

Hipek: "Żyjemy w dzikim kraju, ... w którym, co najważniejsze, jeśli nie wolno, ale bardzo się chce, to można."

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
Jak ktoś ma duży sentyment dla imprezy to oczywiście jak najbardziej można pomóc, ale trudno z tego robić model na stworzenie trasy wyścigu, bo na tym polega rola organizatora. Zresztą przy takim układzie trasy (z grubsza wzdłuż osi BBT) to korekty i tak mogą być jedynie niewielkie; by zmienić jej oblicze to trzeba by ją przerobić całkowicie i puścić przez zupełnie inne rejony, co też oznaczałoby wydłużenie o dobre 200-300km. Bo te rejony przez które prowadzi nie mają takiego potencjału gravelowego i mówiłem to Robertowi, ale on uznał inaczej. Np. można puścić przez Puszczę Drawską, rejony nad Notecią, Wartą, później szlakiem Orlich Gniazd na Jurze, następnie pasem pogórzy w Bieszczady - to by wyszło coś wiele ciekawszego, można by tak zrobić ciekawą imprezę gravelową. Ale jak to puszczamy po przekątnej - to żadnych cudów się z tego nie wykrzesa, to jest można powiedzieć BBT pozbawiony głównych dróg i z pewnymi wstawkami szutrowymi.

No i rzeczywiście dobra trasa to podstawa wyścigu, a tym bardziej w terenie. I za to ludzie właśnie płacą wpisowe, by dostać ciekawą trasę. I dlatego wielu organizatorów do wytyczenia trasy podchodzi bardzo poważnie, objeżdża zarówno samą trasę, przed jej ogłoszeniem testuje także wiele wariantów, by wybrać optymalnie.

• 2021 MRDP ukończyciel
No i rzeczywiście dobra trasa to podstawa wyścigu, a tym bardziej w terenie. I za to ludzie właśnie płacą wpisowe, by dostać ciekawą trasę. I dlatego wielu organizatorów do wytyczenia trasy podchodzi bardzo poważnie, objeżdża zarówno samą trasę, przed jej ogłoszeniem testuje także wiele wariantów, by wybrać optymalnie.
Jakoś idę o zakład ,że ludzie zapiszą się i zapłacą wpisowe za to co dotychczas im przedstawiono w czasie porównywanym do Wisła 1200 ( no chyba ,że limit będzie praktycznie nieograniczony , wszak start w 3 dni).
Forum chyba nigdy nie wybaczy Mapserwis (obecnie Ultracycling) tych komarów ;) .

Offline Mężczyzna Żubr

• Na forum od: 03.11.2010
Tak jak myślałem, idzie to z grubsza jak BBT, więc jako trasa gravelowa to atrakcyjnością mocno odbiega od poziomu tras Leszka Pachulskiego, czy Koło Ultra.

Na którymś blogu o rowerach przeczytałem, jak ktoś wyznaczył sobie trasę, zdając się zupełnie na algorytm programu typu RWGPS czy Strava i taką pojechał. Jak zobaczyłem tę trasę to od razu pomyślałem o tym artykule na blogu.

Ale potem tę trasę obejrzałem całą na spokojnie i chyba rzeczywiście (przynajmniej fragmenty) było to rysowane przez algorytm programu  :o :o Tak to wygląda. O Pomorzu i Mazowszu się nie wypowiadam, bo nie znam, ale widzę (i Krzysiek S też chyba to widać) co tam się na śladzie dzieje w świętokrzyskim (które dobrze znam). Są fragmenty że ślad próbuje "na siłę" zjechać z głównej drogi  (krajowej czy wojewódzkiej), tak jak algorytm próbuje omijać główne drogi, co nie ma żadnego uzasadnienia bo ani tam fajnego podjazdu nie ma, ani widoków, nie ma też szutrów (tylko asfalt tak samo jak na głównej)

jak to zawsze u niego bywa trasa puszczona tak by jak najbardziej wyciąć z niej to co najciekawsze, czyli góry.

To nawet nie góry tylko, ale w ogóle na południu omija wszelkie podjazdy. Ten fragment Żarnów - Radoszyce - Chańcza to nie jest maks przewyższeń jaki w tym regionie można wycisnąć ;)
W górach problem jest taki, że od Sanoka do mety asfalt to jakieś 96 procent? No i droga Polańczyk - Bukowiec czy Dołżyca - Ustrzyki G są w szczycie sezonu dość ruchliwe.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
Jakoś idę o zakład ,że ludzie zapiszą się i zapłacą wpisowe za to co dotychczas im przedstawiono w czasie porównywanym do Wisła 1200 ( no chyba ,że limit będzie praktycznie nieograniczony , wszak start w 3 dni).

To czy ludzie pojadą - to jest zupełnie inna sprawa, też myślę, że chętnych będzie wielu, bo ogólnie jest duży boom na takie wyścigi. Tylko zauważ, że to zupełnie inny typ rowerzystów jeździ imprezy Pachulskiego, a zupełnie inny typ imprezy Janika, niewielu łączy jedno z drugim. I ta trasa, jak na wyścig gravelowy bardzo mocno szosowa dla tych osób co miały do czynienia z typowo szosowymi wyścigami może być OK, ale dla tych co jeździły gravelowe wyścigi i je kochają - będzie nudna, bo brakuje mnóstwa smaczków jakie te imprezy charakteryzują.
Forum chyba nigdy nie wybaczy Mapserwis (obecnie Ultracycling) tych komarów ;) .

Ale co ma jedno z drugim wspólnego? Ja oceniam trasę, a nie odgrywam się na Janiku za komary, czy zbanowanie mnie na grupie. I nie jest to w mojej opinii ciekawa trasa na gravel i jak widzisz nie jest to opinia odosobniona. Jak już jadę na wyścig gravelowy to oczekuję solidnej dawki terenu, a nie szosa + małe wycinki. Bo muszę zabrać rower na teren, po którym jazda na asfalcie jest taką sobie frajdą. Bo tak naprawdę to nie wiem czy bardziej gravelovy to nie jest RTP, bo tam są co prawda tylko dwie wstawki szutrowe - ale za to z bardzo mocnym przytupem  :P

• 2021 MRDP ukończyciel
Już się pogubiłem , kto tu do kogo sarkazmem. To jak pojedynki raperów , chyba pasuję . A w temacie "komarów" to szanuję , ale to nie było absolutnie w Twoim kierunku . Jesteś niewątpliwie napędem działu , ale to forum juz od dawna jest 4x4 :)

Offline Mężczyzna Księgowy

• .::Kolarska Patologia::.
  • Miasto: Warszawa/Jabłonna
  • Na forum od: 30.12.2010
« 18 Lis 2020, 17:41 »
Ja właśnie tak sobie myślałem, jak tylko ogłosili ten BGT, ak to będzie z trasą. Obecnie Leszek Pachulski dużo sił wkłada aby dokładnie objechać trasę Polski 1300, a Robert chyba wyznaczył trasę ot tak.

Niestety od wielu osób biorących udział w BBT dostałem info, że Robert ostatnio trochę pogubił się w tym wszystkim, lub zatracił kontakt z ludźmi dla których to tworzy. Często opryskliwie odpowiada ludziom na podstawowe pytania, lub zapytany osobiście, zbywa pytanie lub odpowiada zdawkowo.

Odkąd BBT stał się masówką, kontakt z orgiem stał się trudny, niefajny czasem.
Popieram zdanie, że to pojscie na łatwzne w stylu "jak macie lepsze odcinki w swojej okolicy to dajcie znać". Tylko oni biorą za to kasę i to nie małą.

Klimat Imprez Leszka, bardziej mi pasuje, bo ludzi mniej i można z nim pogadać, czy napić się piwa. Zawsze odpowie, uśmiechnięty i naprawdę rozmawia chyba z każdym jeśli ktoś czuje taką potrzebę.

To ważneaby imprezę tworzyła aomosfera, ludzie. BBT niestaty stał się przepompowaną wydmuszką. Czy w gravelowa wersja, będzi taka sama? Czas pokaże, ale już na starcie widać mało merytoryczne podejście do tematu.
Jadę tam gdzie znika horyzont.
MP 2014 - 500km 25h28`|MP 2015 - 300km 20h30`|MP 2017 - 300km 21h01`|MP 2018 (DNF)- 519km 27h30``|BBT 550km (DNF) | POM500 46h33`|PGR 550km - 80h04`

Frugo

• Gość
« 18 Mar 2021, 23:02 »
to trzeba przyznać, Leszek swoim podejściem stawia wysoko poprzeczkę dla innych organizatorów. Jest od początku do końca na mecie. Każdemu odpowiada dopóki pytający pyta. Szacun!

Offline Mężczyzna PawelL

• Miasto: Krzeszów
  • Na forum od: 20.02.2019
« 19 Mar 2021, 22:16 »
Ja właśnie tak sobie myślałem, jak tylko ogłosili ten BGT, ak to będzie z trasą. Obecnie Leszek Pachulski dużo sił wkłada aby dokładnie objechać trasę Polski 1300, a Robert chyba wyznaczył trasę ot tak.
Nie wiem jak w innych rejonach Polski, ale na podkarpaciu trasa przerysowana z green velo.

Offline Mężczyzna Hetek90

• Miasto: Krzywiń
  • Na forum od: 11.09.2017
« 24 Maj 2021, 09:44 »
Witam,
Na Facebooku pojawiła się druga część objazdu z trasy i zgodnie z nazwą maratonu większość trasy to jednak gravel. Według wczorajszego wpisu na odcinku od Świnoujścia do Sandomierza 60% to szuter, drogi polne i leśne.
W związku z tym mam pytanie do bardziej doświadczonych - jakie opony polecacie na taką jazdę? Zamierzam jechać z Narzeczoną na trekingach więc musiałoby być coś koło 40 mm.  Do tej pory jeździliśmy tylko po szosie na Schwalbe Marathon Plus i o ile po ubitym szutrze da się tym fajnie jechać to obawiam się o polne i bardziej sypkie odcinki. Co byście polecali? Na rowery będą założone sakwy ale bez namiotu i śpiwora  więc nie będą jakoś bardzo mocno obciążone.
Z góry dzięki za porady

Offline PABLO

« 25 Maj 2021, 14:12 »
pojawiła się druga część objazdu z trasy i zgodnie z nazwą maratonu większość trasy to jednak gravel

Czy mógłby ktoś podlinkować gpx z trasą?

Offline Mężczyzna Hetek90

• Miasto: Krzywiń
  • Na forum od: 11.09.2017
« 25 Maj 2021, 22:49 »
Podejrzewam, że GPX będzie dostępny gdy organizator zakończy objazd trasy. Zgodnie z relacją na FB gotowy jest odcinek od startu do Sandomierza.

Offline Mężczyzna zly-sze

• Na forum od: 19.09.2019

Offline PABLO

« 26 Maj 2021, 14:52 »
trasa: https://bbgt.1008.pl/

Da się to ściągnąć, aby obejrzeć na innej mapie?

Offline Mężczyzna Antracyt

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 13.06.2017
    • Poland on bike
« 15 Lip 2021, 14:49 »
Też szukam pliku GPX z trasą. Chciałbym pojechać kawałek śladem, bo wyścig będzie w mojej okolicy.

Offline Mężczyzna xsadusx

• Miasto: Czaple
  • Na forum od: 23.12.2016
« 20 Lip 2021, 16:23 »
Bardzo fajna trasa, przynajmniej do Włocławka.

Offline PABLO

« 20 Lip 2021, 16:30 »
Bardzo fajna trasa, przynajmniej do Włocławka.

Podrzucisz gpx'a?

« 21 Lip 2021, 09:02 »
Nie posiadam, bazuję na tej stronie https://bbgt.1008.pl/

« 29 Lip 2021, 17:15 »
Być może umknęło, ale część już jedzie.

• 2021 MRDP ukończyciel
« 30 Lip 2021, 06:52 »
Przy tak rozstrzelonym starcie na trzy dni najciekawsze będzie czy Ci najmocniejsi z soboty dościgną tych zdeklarowanych najwolniejszych  czwartkowych . Pogląd rywalizacji bezpośredniej trochę się rozmyje.

Offline PABLO

« 23 Wrz 2021, 13:54 »
Co tak cicho na forum o tym wyścigu?

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami: