Autor Wątek: Rower dla 7-latka  (Przeczytany 16598 razy)

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3597
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Rower dla 7-latka
« 30 Cze 2020, 11:26 »
Jak w tytule, siostra szuka roweru dla prawie 7-letniego syna (133 cm). Fajnie by było, gdyby starczył na co najmniej dwa sezony - ten i następny, a potem może i dla młodszego brata. Wielu z Was ma dzieci w różnym wieku i przerabiało takie rowery, więc może moglibyście doradzić, na co zwrócić uwagę. Pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to wielkość kół (nie mam pojęcia jaka), waga i brak niepotrzebnych elementów (np. badziewnego amortyzatora), to samo wyczytałam w istniejących już podobnych wątkach. Wstępny budżet w granicach 800 czy 1000 zł.
« Ostatnia zmiana: 30 Cze 2020, 12:46 Janus »

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4759
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Rower dla 7-latka
« 30 Cze 2020, 11:39 »
nie wiem jak dziecko szybko rośnie Twojej siostry. Ale niekoniecznie na 2 sezony starczy. Może tak,a może nie. Rower musi być dopasowany do wzrostu i na pewno nie za duży, już lepiej mniejszy bo lepiej panuje nad nim. W każdym razie lepiej używka a pasująca niż nowy ale na dłużej.
Takie mam zdanie.
Mój 6,5 roczny syn jeździ aktualnie na 20 calowych kołach Unibike za 200 zł. W kolejnym roku chyba wsiądzie na 24 cali koła, ale z bardzo niską ramą.  Mógłby w tym roku, ale mam wrażenie, że w sytuacji nietypowej/niespodziewanej itp. mniejszy będzie bezpieczniejszy.
Zwrócić uwagę na:
- lekko działające  hamulce
- klamki hamulcowe mniejsze i bliżej uchwytu, aby ręka dziecka wygodnie złapała hamulec
- biegi raczej tylko z tyłu i zabezpieczona przerzutka przed przewracającym się rowerem
- osłona na zębatce przedniej
- szeroki zakres regulacji/siodełko/kierownica
- szeroka baza kół - rower stabilniejszy przy nagłym niekontrolowanym skręcie kół
- niska rama - ułatwia ruszanie/wsiadanie i nagłe zejścia z roweru
poniżej foto

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4759
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Rower dla 7-latka
« 30 Cze 2020, 11:48 »
jeśli jednak większy koła 24 to bardzo dobrze spisuje się trek mt220, ten kolejny który zreesztą syn  użyje w przyszłym roku.

niestety nei mam lepszego zdjęcia

o taki dokładnie:
https://www.olx.pl/oferta/rower-trek-mt-220-mlodziezowy-dzieciecy-CID767-IDFvlyC.html#f791ef207c

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1258
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: Rower dla 7-latka
« 30 Cze 2020, 11:48 »
Jak ma starczyć na dwa lata to chyba szukałbym już czegoś na kolach 24". Trzeb tylko coś znaleźć z niską ramą. Lepiej szukać używki, bo w tym przedziale wieku 2 lata na jednym rowerze to max. Najpierw dobrze byłoby przymierzyć w jakimś sklepie czy jednak rower na kołach 24 nie będzie za duży.

P.S.
Syn ma rower na kołach 24 z amortyzatorem i muszę przyznać, że sam amortyzator działa bardzo miękko. Zdecydowanie jest przystosowany do dziecka. Jego rower bym polecił, ale raczej ma za wysoką ramę dla 7-latka. (Author Matrix)

Offline Mężczyzna AreBie

  • Wiadomości: 41
  • Miasto: Lubawa
  • Na forum od: 19.01.2013
Odp: Rower dla 7-latka
« 30 Cze 2020, 11:50 »
Z własnego doświadczenia polecam coś typu ATB. Koła 24, sztywny widelec i najlepiej biegi w pieście (Nexus, Alfine) Mój syn używa już drugi rok FALTER FX

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4759
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Rower dla 7-latka
« 30 Cze 2020, 11:51 »
faktycznie to prawie 7 letnie dziecko więc uwagi są aktualne, ale koła 24 cale mogą już być.

Offline Mężczyzna Elizium

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 6032
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Odp: Rower dla 7-latka
« 30 Cze 2020, 11:56 »
Jakby co, mam Krossa Lizzy na 24' na zbyciu...
Absurdalny Eli

Hipek: "Starość to wg mie coś takiego że marudzisz jak to jesteś słaby i w ogóle, a potem wciągasz na lajcie podjazdy 25% i elo"

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3597
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Odp: Rower dla 7-latka
« 30 Cze 2020, 12:04 »
nie wiem jak dziecko szybko rośnie Twojej siostry. Ale niekoniecznie na 2 sezony starczy. Może tak,a może nie. Rower musi być dopasowany do wzrostu i na pewno nie za duży, już lepiej mniejszy bo lepiej panuje nad nim. W każdym razie lepiej używka a pasująca niż nowy ale na dłużej.
Jasne. Czytałam na stronach kilku producentów, że koła 20" są polecane dla dzieci o wzroście ok. 115-135 cm, 24" - dla dzieci o wzroście ok. 127-145. Z tego powodu założyłam, że koła 24" byłyby lepsze, choć na pewno geometria ramy (np. wysokość górnej rury) też ma duże znaczenie. Wiem, że siostrzeniec przymierzał już jeden rower 24" i był za duży.

Siostra ma się przejechać dzisiaj z synem do salonu rowerowego, żeby przetestować więcej rowerów, ale biorąc pod uwagę moje własne doświadczenia z większości takich sklepów (dziewczyna --> nie zna się --> można jej wcisnąć byle kit), nie jestem pewna, czy dobrze jej doradzą ;)

Jakby co, mam Krossa Lizzy na 24' na zbyciu...
O, odezwę się na PW.

Offline Kobieta Janus

  • Użytkownik forum
  • Wiadomości: 3597
  • Miasto: Goteborg
  • Na forum od: 20.06.2010
Odp: Rower dla 7-latka
« 30 Cze 2020, 12:21 »
Mój 6,5 roczny syn jeździ aktualnie na 20 calowych kołach Unibike za 200 zł. W kolejnym roku chyba wsiądzie na 24 cali koła, ale z bardzo niską ramą.  Mógłby w tym roku, ale mam wrażenie, że w sytuacji nietypowej/niespodziewanej itp. mniejszy będzie bezpieczniejszy.
A ile ma wzrostu?

Jak ma starczyć na dwa lata to chyba szukałbym już czegoś na kolach 24". Trzeb tylko coś znaleźć z niską ramą. Lepiej szukać używki, bo w tym przedziale wieku 2 lata na jednym rowerze to max. Najpierw dobrze byłoby przymierzyć w jakimś sklepie czy jednak rower na kołach 24 nie będzie za duży.
Taki jest plan. Z dwoma sezonami chodziło mi o ten i następny, a pisząc "oby więcej" miałam na myśli młodszego brata ;)

Offline Kobieta wilhelminaslimak

  • Wiadomości: 365
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 25.03.2011
    • foty na flickr.com
Odp: Rower dla 7-latka
« 30 Cze 2020, 12:26 »
Ja mam na stanie 9-latka ze wzrostem 131cm i w tym roku się przesiadł na 24 calowy rower o taki: https://www.olx.pl/oferta/rower-agang-angel-24-cale-CID767-IDFtlIy.html#b6a45f3e6b
https://www.olx.pl/oferta/wyjatkowy-rower-agang-angel-24-rama-11-CID767-IDEX1rq.html#b6a45f3e6b
Rama 11 cali, więc jest mała. Rower lżejszy niż te z amortyzatorami, ale i tak ciężki, ale w tej cenie to się nic lżejszego nie znajdzie. Starszy syn jeździł nim przez 2 sezony (7-9 lat).
Wdł mnie nie ma sensu kupowac dla wysokiego 7-latka roweru 20 calowego, bo będzie na styk na jeden sezon.
Ten Agang to chyba było dokładnie to samo co Author Ultima: https://www.olx.pl/oferta/rower-author-ultima-24-CID767-IDEFMo1.html#8d094e419a

Offline Mężczyzna qbab

  • Wiadomości: 1258
  • Miasto: łódzkie
  • Na forum od: 25.12.2011
Odp: Rower dla 7-latka
« 30 Cze 2020, 12:34 »
Agang'a miała moja córka (został w rodzinie i pewnie będzie do sprzedania za jakieś 2 lata). Nadal polecam.

Offline Mężczyzna R_och

  • Talizman słońca 🌞
  • Wiadomości: 1724
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 16.03.2015
Odp: Rower dla 7-latka
« 30 Cze 2020, 15:03 »
130 cm ośmiolatek na Unibike Raptor 24 cale rama 11.

W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
- Gandhi

Offline Mężczyzna rmk

  • Wiadomości: 817
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Odp: Rower dla 7-latka
« 13 Mar 2022, 23:01 »
Podepnę się pod temat bo wpisuję się idealnie w moje potrzeby.

Chciałem dzisiaj podnieść siodełko w 20" rowerze mojego syna ale okazało się, że sztyca wyszła już z obejmy i wyżej się nie da. Powoli nadszedł czas na przesiadkę na 24".

Obecnie niecałe 7lat, 132cm wzrostu. Szukam czegoś w miarę lekkiego, nie mam rozeznania w temacie. Biegi się przydadzą, amor również - synowi daje motywację do jazdy choć jak go nie będzie to nic się nie stanie a waga spadnie. Budżet im mniej tym lepiej ale ok. 1500zł jestem w stanie zapłacić. Używka jak najbardziej wchodzi w grę. W tygodniu podjadę do Decathlonu przymierzyć młodego do większego koła i zobaczę co i jak aby mieć porównanie.

Ktoś, coś?
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Rower dla 7-latka
« 13 Mar 2022, 23:04 »
Kupno dłuższej sztycy odpada?

Offline Mężczyzna rmk

  • Wiadomości: 817
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Odp: Rower dla 7-latka
« 13 Mar 2022, 23:20 »
Najprostsze rozwiązania zawsze przychodzą mi z trudem. Dzięki Borafu, o tym nie pomyślałem  :)

Tak czy inaczej za nowym rowerem będę się rozglądał. Głównie zależy mi na wadze, chciałbym aby był lekki, obecny 20" jest dla syna trochę za ciężki :|
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum