Autor Wątek: Ścieżki rowerowe na dawnych liniach kolejowych w Polsce.  (Przeczytany 18736 razy)

Offline Mężczyzna szy

• Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Czy ktoś z was wie może, która pokolejowa trasa w Polsce jest najdłuższa? Mam na myśli trasę w całości poprowadzoną w śladzie kolei. Kiedyś to była chyba Złocieniec - Połczyn Zdrój, ale teraz sporo tego przybyło.

Szlak wokół Tatr z odcinkiem słowackim "chyba na pewno" byłby pierwszy.

Jeśli tylko w Polsce i możliwie jak najbardziej ciągłe, bez przerw, to prawdopodobnie będzie to któraś z tych, wszystkie zdaje się w okolicach 30 kilometrów:

- trasa koło Nowej Soli ("Kolej na rower"),
- Złocieniec-Połczyn-Zdrój (Stary Kolejowy Szlak),
- Siekierki-Trzcińsko-Zdrój (Trasa Pojezierzy Zachodnich).

Nie wiem jednak, jak dokładnie wyglądają trasy dolnośląskie.

(a w zestawieniu z pierwszego posta jest kilka błędów, poprawię w wolnej chwili)

* * *

A teraz pomyślałem, że może nie pytasz o ciągłe, spójne odcinki, ale w ogóle? O łączną długość pokolejowych odcinków w ramach jednego szlaku? To myślę że Stary Kolejowy Szlak obecnie, a wkrótce Trasa Pojezierzy Zachodnich.

Szy.
« Ostatnia zmiana: 6 Kwi 2021, 00:10 szy »

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna Rowerownik

• Miasto: Okolice Wrocławia
  • Na forum od: 18.05.2014
Jechałem wczoraj z Wambierzyc do Radkowa, na wysokości przysiółka Nowy Świat skręciłem w drogę polną lecącą płytkim przekopem. Okazało się że wskoczyłem na rozebraną linię kolejową Ścinawka-Średnia Radków.
https://en.mapy.cz/turisticka?x=16.4116996&y=50.4983704&z=15&l=0

Odcinek krótki bo około 1,5km ale bardzo malowniczy. Po lewej stronie widać Góry Stołowe i kamieniołomy piaskowca do których biegła bocznica a po prawej Radków i w tle czeskie Broumovske Steny

W samym Radkowie od mostu do stacji kolejowej droga zamienia się w wąską ścieżkę.

Ta fotka i więcej na stronie https://polska-org.pl/546052,Radkow,Stacja_kolejowa_Radkow_dawna.html

Offline Mężczyzna marcin_g

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 04.06.2018
Koluszki-Stary Redzeń 7,5 km

Przypadkiem trafiłem na tę trasę i jest całkiem fajna - szkoda, że taka mikroskopijna - ale jest potencjał, żeby ją przedłużyć na wschód. Może władze Koluszek coś jeszcze zrobią.

Offline Mężczyzna szy

• Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Przypadkiem trafiłem na tę trasę i jest całkiem fajna - szkoda, że taka mikroskopijna - ale jest potencjał, żeby ją przedłużyć na wschód. Może władze Koluszek coś jeszcze zrobią.

Pomysł na kształt wiaty nie mógł być lepszy :)

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna Rowerownik

• Miasto: Okolice Wrocławia
  • Na forum od: 18.05.2014
Koluszki-Stary Redzeń 7,5 km

/data/338d505380a06e1522818e3c65d2b42e2714ea39.jpg[/img][/url]
Ma największe zagęszczenie infrastruktury na metr kwadratowy ze wszystkich tras;)

W łykend włóczyłem się po dolnośląskich szlakach kolejowych i pod Jelenią Góra też przypadkiem trafiłem na rozebraną bocznicę łączącą papiernię w Dąbrowicy i stacje kolejową Wojanów. Odcinek o długości raptem 700m ale mocno nasycony widokami.
MAPKA
Ten most na papiernianej młynówce naprowadził mnie na bocznicę.

Wjazd do papierni.

Trasa do Wojanowa z widokiem na Rudawy Janowickie i linie kolejową Wrocław - Jelenia Góra

Offline Mężczyzna Shrink

• Miasto: Nowogard
  • Na forum od: 28.11.2017
ZACHODNIOPOMORSKIE:
Gościno - Skrzydłowo, ok 21 km.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum