Autor Wątek: Ścieżki rowerowe na dawnych liniach kolejowych w Polsce.  (Przeczytany 2361 razy)

Offline Mężczyzna Rowerownik

• Miasto: Okolice Wrocławia
  • Na forum od: 18.05.2014
Jechałem niedawno z Dębnicy Kaszubskiej do Słupska - tam szlak rowerowy po prawej stronie Słupii prawie na pewno jest poprowadzony śladem dawnej linii kolejowej zbudowanej na początku ubiegłego wieku w ramach Słupskiej Kolei Powiatowej. Co prawda, nie znalazłem nigdzie opisu tego szlaku, ale biegnie miejscami po tak wysokim nasypie, że nie sposób pomylić :) I na dodatek długi odcinek przez las, prosty, jak drut.
Trasa oczywiście szutrowa, a miejscami nawet singlowa :)
Fajnie to wygląda:
https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=linie&id=76
W którym miejscu jadąc od Słupska scieżka wchodzi na starą linię kolejową? Na Przymieściu?

Jawor-Malczyce, powstanie wkrótce.
Na razie podpisano list intencyjny więc pewnie przy dobrym wietrze ze dwa lata poczekamy.
W 2014 roku udało mi się przejechać całą linię przy okazji rozbiórki. Bardzo fajny szlak.

dodałem
Sobowidz - Żelisławek   l=2,5km (asfalt)
Barlinek - Pełczyce   l=6,5km (asfalt)

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE
Swarzewo - Krokowa   l=17,35km (asfalt)
Bytów - Pomysk Wielki   l=8km (asfalt)
Jest też fragment pod Skarszewami, ale nie wiem dokładnie skąd dokąd.
Szy.
Do namierzenia.
« Ostatnia zmiana: 15 Lip 2020, 21:23 Rowerownik »

Offline Mężczyzna 4gotten

• Miasto: Mons/Stargard
  • Na forum od: 26.08.2012
Dzisiaj w czasie przejażdżki zaliczyłem kolejny fragment. Tym razem był to odcinek od DW 160 (ok 1km przed Płotnem od strony Choszczna) do Pełczyc - 5,8km, w całości asfalt. DDR jeszcze nie oddana do użytku, ale jak najbardziej przejezdna. Tak naprawdę ten odcinek jest dłuższy o ok 3,8 km, ale drugi koniec zaczyna się w szczerym polu i nie ma do niego dojazdu.
dalej przed siebie... najlepiej po asfalcie ;-)

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum