Autor Wątek: Norwegia - LOFOTY [20.07-04.08.2020]  (Przeczytany 702 razy)

Offline Mężczyzna PiotrekGie

• Miasto: Polska
  • Na forum od: 18.08.2015
Norwegia - LOFOTY [20.07-04.08.2020]
« 15 Cze 2020, 20:43 »
Witam wszystkich sakwiarzy i sakwiarki:)
Jadę do Norwegii i szukam innych chętnych.

•   Piotrek (Wrocław - 36 lat)  na rowerze jeżdżę od zawsze z sakwami od pieciu lat
•   Planowana trasa – Z Tromso na LOFOTY i z powrotem po narodowych trasach widokowych Norwegii

https://www.nasjonaleturistveger.no/en/routes

Senja + Andøya + Lofoten

•   Czas trwania – około 2 tygodnie
•   Termin –  [20.07-04.08.2020]
•   Start / Meta - Lotnisko w Gdańsku
•   Planowany całkowity dystans: ~1200 km
•   Planowany dzienny dystans: ~100-150 km/dziennie (Trasa jest płaska. Raczej jadę ile się da, bo nie widzę sensu siedzenia w namiocie. Przy takim podejściu będziemy mieli jeszcze czas na trekking na Lofotach)
•   Gdzie śpimy?
Noclegi na dziko pod namiotami lub na gospodarza. Co 3/4 dni można zajechać na kemping, żeby podładować baterie i trochę się ogarnąć, poprawić morale ;)
•   Co i gdzie jemy?
Gotowanie we własnym zakresie z tego co zabierzemy z Polski i kupimy na trasie. Okazyjnie można coś tam przekąsić na trasie.
•   Koszt wyprawy - myślę, że około 1500 pln.
•   Priorytety - pochłanianie przestrzeni i widoków + trakking na Lofotach
•   Filozofia podróży.
W Norwegii w tym okresie kończy się dzień polarny, więc można jechać praktycznie 24h na dobę :). Jedziemy na tyle na ilę będziemy mieli ochotę. Dłuższe przerwy np. na obiad można zaplanować na trasie przy jakimś ładnym widoczku. Generalnie wyznaje zasadę, że lepiej powoli jechać niż stać w miejscu co za tym idzie nie zatrzymujemy się co pół godziny, wyciągnąć coś z sakwy, wytrzeć nosek :)
•   Podejście do deszczu - jak zapowiada się deszcz na 15 min to można czekać. Jak ma padać cały dzień to jedziemy.
•   Po czym będziemy jeździć - w planie 95% jest po asfalcie.
•   Kogo szukam? – wesołych ludzi ciekawych świata. Raczej nie więcej niż 3-4 osoby, tak żeby można było się zmieścić w 2 namiotach i żeby każdy przystanek nie zajmował 2h. Wiek najlepiej zbliżony do mojego lub młodszy :) Płeć nie dla mnie znaczenia o ile każdy będzie świadomy czego się podejmuje.

« Ostatnia zmiana: 10 Lip 2020, 18:19 PiotrekGie »

Offline Mężczyzna Zbyszek

• Miasto: Zawiercie
  • Na forum od: 17.02.2009
Co 3/4 dni można zajechać na kemping, żeby podładować baterie
baterie możesz ładować na promach

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Kiedy kupujesz bilety? Bo to w sumie ciekawe, 20 lipca dopiero Norwegia ma podać co dalej będzie, a ban na wjazd dla ludzi z krajów nienordyckich jest do 20 sierpnia.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
No własnie w tym terminie to dla Polaków Norwegia na razie odpada.

• niech tak się stanie
No jeszcze finalnie nie odpada, ale ryzyko duże. 21 lipca to pierwszy możliwy termin, o ile zaliczą nas do krajów o niskim ryzyku. A to jest wątpliwe. Weźmy przykład Estonii -
the compulsory self-isolation for people arriving in Estonia depends on whether the relative coronavirus infection rate in their country of departure where they have spent at least 14 days before departure is above 15. This means that no more than 15 people per 100 000 inhabitants are infected in the passenger’s country of departure in the past 14 days. Anyone arriving in Estonia from a country with a higher infection rate must self-isolate for two weeks on arrival.

Information on countries and self-isolation requirements is updated every Friday.
[/b]

No i teraz Polska:
Number of new infections per 100 000 inhabitants in the last 14 days (12.06.2020) (applied in determining self-isolation necessity, if a person travels to Estonia during 15.-21.06.2020)
Poland 14,2

The data is gathered from ECDC, WHO, Johns Hopkins University and countries' official data.

https://vm.ee/en/information-countries-and-quarantine-requirements-passengers

Ta dygresja jest po to, aby pokazać w jakim kierunku mogą zmierzać inne kraje, w tym Norwegia. Pomysł Estonii jest dobry, ale jest ryzyko, że Polska wyleci z listy w piątek. No i teraz planuj loty. Gdybyśmy mieli współczynnik 10, to można by zaryzykować 2 tygodnie do przodu. Ale mamy 14,2 i to jest na styk, a przecież w tym okresie 2 tygodni do 12 czerwca było kilka dwusetek. Teraz te dwusetki coraz rzadziej, a dużo pięćset plus i czterysta. A czterysta dziennie właśnie nas ruguje z tej listy.

Kiedy kupujesz bilety? Bo to w sumie ciekawe, 20 lipca dopiero Norwegia ma podać co dalej będzie, a ban na wjazd dla ludzi z krajów nienordyckich jest do 20 sierpnia.

Bilety mam już od lutego, więc nie mam nic do stracenia. Albo mi zwrócą, albo przełożę za rok?

Właśnie to doczytałem ;D Ale jak napisałem wyżej bilety już mam. Najwyżej jak nie wypali to Mazury albo dookoła Polski. Może ktoś na takiego awaryjnego tripa chętny?

• niech tak się stanie
Bilety mam już od lutego, więc nie mam nic do stracenia. Albo mi zwrócą, albo przełożę za rok?
Ale to masz niezwykłego fuksa (być może), że od 21 lipca. Bo to pierwszy dzień szansy na zniesienie restrykcji (!). Teraz módl się, aby po wyborach było u nas po 20 dziennie  :lol:

The Ministry will consider making further exceptions to the travel advice for certain European countries by 20 July.

https://www.regjeringen.no/en/topics/foreign-affairs/reiseinformasjon/travel_coronavirus/id2691821/?expand=factbox2704237

No życzę, abyś miał tego fuksa. No i oby trochę wcześniej podali, niż 20 lipca.

Ale to masz niezwykłego fuksa (być może), że od 21 lipca. Bo to pierwszy dzień szansy na zniesienie restrykcji (!). Teraz módl się, aby po wyborach było u nas po 20 dziennie  :lol:

Przy takim rozwoju sytuacji to mogę mieć prywatny samolot do Norwegii :D

• niech tak się stanie
Przy takim rozwoju sytuacji to mogę mieć prywatny samolot do Norwegii
Niekoniecznie, bo jak np. 15 lipca podadzą, że od 21 lipca wpuszczają, to zejdą wszystkie bilety. To przecież małe samoloty są :D

Witam. Norwegia się otworzyła, więc wyjazd aktualny, jeżeli ktoś chce dołączyć na spontanie  ;D Tak bezludnych lofotów jak w tym roku, już prawdopodobnie nie zobaczycie   ;D

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum