Autor Wątek: Majówka solo z sakwami i namiotem a epidemia  (Przeczytany 3750 razy)

Offline Mężczyzna rmk

• Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Jak najbardziej można szosami, sam tak w tygodniu trochę tam pojeździłem gapiąc się na rzepak  :) Naset trochę nowych asfaltów jest więc pomiędzy wioskami więc można przyjemnie śmignąć. Co do okolic samego Sierakowa to niebieski do Chalina jest ok w lesie ale odcinki po kilkadziesiąt metrów są tak piaszczyste jak w nieodległej Noteckiej. Pomiędzy Prusimem a Chalinem rzeźnia, do Ławicy też nieciekawie. O Chrzypsku i okolicach nawet nie wspominam. Zdobyłem się na Rezerwat Buki nad J.Lutomskim i o ile walory przyrodnicze przepiękne tak byłem tam chyba pierwszą osobą w tym roku. Dawno się tak nie nanosiłem roweru na plecach  ;D Uwielbiam te tereny i w miarę systematycznie staram się tam pojawiać ale tak jak ostatnio z piachem to jeszcze nie widziałem w tym rejonie.

Sorry za offtop.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Na forum od: 01.02.2011
Co do okolic samego Sierakowa to niebieski do Chalina jest ok w lesie ale odcinki po kilkadziesiąt metrów są tak piaszczyste jak w nieodległej Noteckiej.
Maruda straszna. Specjalnie się wysiliłem i zrobiłem fotę mapy i w paincie oznaczyłem. Te odcinki w kółku też są piaszczyste?

"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna rmk

• Na forum od: 12.01.2013
Hehe jak się nie czyta ze zrozumieniem to później jest jak jest - nie doczytałem, że 365 pisał o okolicach za Wartą. Mój błąd. Za mapę i kółka szanuję  :)

Offline Kobieta martwawiewiórka

• Użytkownik forum
  • Na forum od: 17.08.2009
Rezerwat Buki nad J.Lutomskim

;D ;D ;D

wiem o co chodzi, byłam dwa razy i też się w zyciu tak nie nanosiłam :D
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

• niech tak się stanie
wiem o co chodzi, byłam dwa razy i też się w zyciu tak nie nanosiłam
AKTR Cyklista też był, 16 lat temu. To było latem 2004 roku, bardzo świeżo po tej wichurze, wtedy w ogóle nie wiedzieliśmy, że coś takiego się stało. Chyba jako jedni z pierwszych rowerzystów przetarliśmy szlak. Chociaż słowo przetarliśmy, to nadużycie. Kilka godzin zeszło na ten kilometr, ale zrobiłem nawet dwa zdjęcia. Na pierwszym widać, że liście dopiero zaczęły więdnąć

Na drugiej focie pokonujemy zacisk pod bukiem. Takich było kilkadziesiąt. Szlak potem zamknięto na lata, wybudowano obejście schodami na pole.

Czas kliszy, gdy cały miesiąc wyjazdów nawijało się na jedną rolkę. To już nie wróci :P

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Czas kliszy, gdy cały miesiąc wyjazdów nawijało się na jedną rolkę. To już nie wróci
I liczyło się ile klatek przeznaczamy na daną atrakcję. Piękne czasy  ;D Człowiek był  młody.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

Offline PABLO

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Można połączyć siły. A przy okazji może nawet mikro zlot by się zrobił, albo i inna wprawka. Przecież wszyscy zapewne chętnie wybiorą się właśnie w miejsce, gdzie miałoby być najmniej deszczu.

• niech tak się stanie
wszyscy zapewne chętnie wybiorą się właśnie w miejsce, gdzie miałoby być najmniej deszczu.
Zjazd kliszowców? Kusisz, odkurzam... Skan własny, na chodzie. Wyprawka retro - jadę w ciemno, wszak to tylko jedna rolka.

Offline Kobieta martwawiewiórka

• Użytkownik forum
  • Na forum od: 17.08.2009
Tak, właśnie coś takiego pamiętam jak na zdjęciach. ;D
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

Offline Mężczyzna 365

• Na forum od: 27.02.2018
Już myślałem, że piachy mnie odstraszą ale tyle osób się włączyło, że zaczyna to wyglądać interesująco i chyba jednak będzie wyjazd w tamte okolice.
Jakaś wspólna przejażdżka? Ewentualnie wspólny nocleg gdziś na północ od Sierakowa?
Paweł.

Offline PABLO

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Na razie najlepszy warun prognozowany w Dolinie Baryczy itp. To jednak szybko się zmienia.

Które tereny w PL, jak na razie, najlepiej się zapowiadają pod kątem majówki?

• niech tak się stanie
Dzisiaj po 19 będę sprawdzał. Na razie za dużo zmian. W prognozach fronty z opadami nawalnymi przechodzące przez cały kraj już od czwartku.

Online Kobieta marg

• Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
Ciekawie się zapowiada. A ponieważ nikt nie pojedzie za granicę, to może jest to faktycznie niezła okazja, żeby się tak "przypadkowo" spotkać... Podjazdy wyszuka jakiś rejon z najlepszą pogodą i fragmenty tras można przejechać w grupach mniejszych czy większych, wymieniając się po drodze, żeby z każdym pogadać... Noc każdy w swoim namiocie w co najmniej 2-metrowych odległościach 🙂

Offline Mężczyzna docent161

• Miasto: KWA ....
  • Na forum od: 06.05.2018
Z co najmniej 2 metrowych odległościach i 2 osoby na namiot  ;D

• niech tak się stanie
Podjazdy wyszuka jakiś rejon z najlepszą pogodą
No to jest chyba niewykonalne. Co 6 godzin zupełnie inny wynik, teraz właśnie pojawiły się prognozy z godziny 20 i kompletnie odwrotnie. Chyba najlepsza rada to olać prognozy i jechać gdziekolwiek, byle nie w góry, bo tam w razie załamania pogody można konkretnie oberwać, nie tylko deszczem. Ja obstawiam na razie Bory Dolnośląskie lub Lasy Lubuskie lub dolinę Wisły od Bydgoszczy do Tczewa. Wybiorę ten region, gdzie opady będą głównie w nocy - przy prognozowanych sumach opadów i spadku temperatury dłuższa jazda podczas deszczu będzie raczej mało przyjemna. Na biwaku to mam to zupełnie w pompie, a nawet lepiej jak pada, bo trochę świeżego powietrza :P

Jak ktoś ma blisko, to może sobie Białowieżę oglądać - tam ma murowany co najmniej jeden dzień ładnej pogody - piątek. Ogólnie piątek na północnym wschodzie to w aktualnych prognozach jak marzenie, +18 i super warun. Potem to już "nieco" gorzej  :icon_twisted:
No, ale w okolicy Poznania 200+ km to nie mam ani jednego dnia bez deszczu na razie w prognozie na 1-3 maja 2020, więc trochę zazdroszczę  :P

Zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce, na razie deszczomierz na Ławicy wciąż zakurzony.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi 2020, 00:37 podjazdy »

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum