Autor Wątek: Majówka solo z sakwami i namiotem a epidemia  (Przeczytany 3749 razy)

Offline Mężczyzna el_miszel

• Miasto: Pomorze
  • Na forum od: 30.07.2012
Cześć, jak myślicie czy mogę (z punktu widzenia obostrzeń epidemiologicznych) na majówkę pojechać sam na 3 dni z sakwami i namiotem, jeżeli nie będę korzystał z oficjalnych miejsc noclegowych tylko z jakichś odludnych miejsc? Jedyny przewidywany kontakt z innymi ludźmi to zakupy w sklepach spożywczych. Maski oczywiście będę miał. Z domu wyjeżdżam i wracam rowerem, nie korzystam z pociągów czy samochodu.

Pozdrawiam

Offline Mężczyzna paweł.70

• Marin
  • Miasto: Świdnik
  • Na forum od: 28.11.2011
    • Dymek
Na obecną chwilę tak, natomiast nie wiadomo, co rządzący na ten szczególny okres wymyślą.

Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Pociągiem też możesz jechać.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Ja zamierzam pojechać z córką w tym okresie z namiotem. W chwili obecnej nie ma zakazów w mobilności.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

Offline Mężczyzna el_miszel

• Miasto: Pomorze
  • Na forum od: 30.07.2012
Nie ma zakazów przemieszczania, ale nie działają obiekty noclegowe. A mój bagaż będzie jednoznacznie wskazywał, że jadę z noclegami. Zastanawiam się czy z tego powodu policja nie będzie mieć jakichś zastrzeżeń.

PS.: Cieszę się, że nie tylko ja rozważam wyjazd z namiotem.

Offline Mężczyzna boguś

• Miasto: Kalety
  • Na forum od: 05.01.2017
Przejeżdzałem dzisiaj obok zalewu w Zielonej i widziałem wędkarzy z rozbitymi namiotami . Siedzą tam już od piątku i nikt sie do nich nie przyczepia .

Offline Mężczyzna Piotr St

• Wszystko jest tymczasowe
  • Miasto: Nowa Sól
  • Na forum od: 30.06.2016
Jesli do wyborów nie dojdzie to PiS w odwecie może wprowadzic stan wyjątkowy .A wtedy wrocimy do ograniczen w przemieszczaniu  sie . Moze bedzie godzina policyjna albo cos  :lol: Ja na  majowke tez planuje gdzies smignąc z namiotem i kuchenką .Chyba to będzie Kotlina Klodzka ,dawno tam nie byłem.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi 2020, 21:09 Piotr St »

Offline Mężczyzna MCsubi

• Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
Teraz tam obławy jak z "Watahy", tylko w druga stronę - ludzie przechodzą przez zielona granicę do pracy w Czechach  ;D ;D

Offline Mężczyzna qbotcenko

• Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
Tam właściwie każde przejście jest zawsze przejezdne - koło Radkowa dwa i to asfaltowe. Można i na upartego przez Pasterkę szlakiem pieszym ;P

Offline Mężczyzna MCsubi

I po każdej dniówce 2 tygodnie kwarantanny?

Online Mężczyzna Antracyt

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 13.06.2017
    • Poland on bike
Nie ma zakazów przemieszczania, ale nie działają obiekty noclegowe. A mój bagaż będzie jednoznacznie wskazywał, że jadę z noclegami. Zastanawiam się czy z tego powodu policja nie będzie mieć jakichś zastrzeżeń.

Zaleca się trasę w kierunku domu. Wyjaśnienia oficjalne "wracam do domu".

A widziałeś gdzieś checkpoint na takich przejściach?  :lol:

Zaczyna sie ;D Wczesniej byli tacy co jezdzili do pracy po 100 km dziennie , a teraz będa "powroty do domu"  :lol:

Offline Mężczyzna MCsubi

Żebyś się nie zdziwił. Obstawione 100% twardych dróg. Stan na wczoraj.

A widziałeś gdzieś checkpoint na takich przejściach?  :lol:

Gorzej jak gdziś na Sniezniku przez nieuwage przejdziesz na drugą strone słupka granicznego . I myk - 14 dni kwarantanny  :lol:

Offline Mężczyzna MCsubi

Gorzej jak gdziś na Sniezniku przez nieuwage przejdziesz na drugą strone słupka granicznego . I myk - 14 dni kwarantanny  :lol:

.... w kamieniołomach w Kletnie.

Offline Kobieta vverka

• Miasto: Wszędzie
  • Na forum od: 26.01.2020
Nie ma zakazów przemieszczania, ale nie działają obiekty noclegowe. A mój bagaż będzie jednoznacznie wskazywał, że jadę z noclegami. Zastanawiam się czy z tego powodu policja nie będzie mieć jakichś zastrzeżeń. PS.: Cieszę się, że nie tylko ja rozważam wyjazd z namiotem.
Zaczyna sie ;D Wczesniej byli tacy co jezdzili do pracy po 100 km dziennie , a teraz będa "powroty do domu"  :lol:
Eeee... ale mi takie podejście towarzyszy od lat. Po to ruszałam na wyprawę, by kiedyś wrócić do domu - tyle, że dłuższą drogą.

Online Mężczyzna Antracyt

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 13.06.2017
    • Poland on bike

Pracuję poza Łodzią i wyjazd do pracy i powrót ogarniam w 100 km.
Koleżance z Torunia udało się 3 km dystans do pracy przekonwertować na 25 km, ale ma ten przywilej, że musi Wisłę przekroczyć i na jej korzyść działa odległość do najbliższego mostu.

Offline Kobieta marg

• Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
Cześć, jak myślicie czy mogę (z punktu widzenia obostrzeń epidemiologicznych) na majówkę pojechać sam na 3 dni z sakwami i namiotem, jeżeli nie będę korzystał z oficjalnych miejsc noclegowych tylko z jakichś odludnych miejsc?

Też mam taki zamiar... Chyba nawet nie sama...

Offline Mężczyzna 365

• Na forum od: 27.02.2018
Pomysł na majówkę przedni. Tylko kłopot - gdzie pojechać? Wszędzie sucho, możliwość wprowadzenia zakazu wstępu do lasów, poza tym szkoda obudzić się w nocy w środku jakiegoś pożaru. Na plus - mało wilgoci = mało komarów.
Paweł.

• niech tak się stanie
Pomysł na majówkę przedni. Tylko kłopot - gdzie pojechać? Wszędzie sucho,
Przecież majówka będzie po byku deszczowa. Ja tu się zastanawiam, gdzie jechać, aby chociaż 5 godzin na sucho łącznie złapać.
Całą wiosnę człowiek zapierd... i majówka gnojówka.   Normalnie wsiadałem w pociąg lub samolot i jechałem tam, gdzie sucho. Teraz ten temat odpada.

Na razie najlepszy warun prognozowany w Dolinie Baryczy itp. To jednak szybko się zmienia.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi 2020, 11:01 podjazdy »

Ja stawiam na Jurę. Dzisiaj na YR jest tak, ze północna część znośna. Tylko piątek deszczowy a sobota i niedziela ok. Ale na S od Zawiercia już kiepski cały weekend. Zobaczymy jak to będzie się zmieniać w kolejnych dniach.
Temat dla mnie ważny, bo chcę jechać z młodszą córką. A to jej pierwsze doświadczenia  tego typu i nie ma tez odpowiedniego sprzętu i hartu na deszczowe wojaże. Zresztą słaba sprawa zaczynać przygodę w deszczu.
Może trzeba będzie jednak zrezygnować z tego terminu?

• niech tak się stanie
Hehe, może mieć uraz i temat wypraw rowerowych już będzie ofoszony.

Offline Mężczyzna 365

Pomysł na majówkę przedni. Tylko kłopot - gdzie pojechać? Wszędzie sucho,
Przecież majówka będzie po byku deszczowa.
Ale jak trochę pokropi to będzie się lepiej jechało.
Paweł.

Ale jak trochę pokropi to będzie się lepiej jechało.

Pod warunkiem, że będziesz jechał z napędem paskowym.
Moje rowery się radują podczas suszy - nawet się pył jakoś mocno łańcucha nie lepi ;)

Offline miki150

• Użytkownik forum
  • morsung
  • Miasto: Jeteborno
  • Na forum od: 05.07.2010
W okolicy Trójmiasta chyba w ogóle ma nie padać...

Offline Mężczyzna 365

Moje rowery się radują podczas suszy - nawet się pył jakoś mocno łańcucha nie lepi ;)

Ostatnio używam tani olej parafinowy, do którego też mło się lepi - dam na łańcuch trochę więcej i będzie git.
Kusi mnie Puszcza Notecka, okolice Sierakowa i Międzychodu. Tak na jedną nockę.
Paweł.

Offline Mężczyzna LXVII

• Miasto: Rybakowo/Gorzów Wlkp.
  • Na forum od: 01.07.2015
a tak a'propos,

jak to teraz jest, bo nie jest wyraźnie powiedziane i nie mogę się dokopać.

Jeżeli nie namiot to mogę rodzinnie wynająć lokum (jakiś domek na odludziu) i się przespać podczas wycieczki na 2 kołach?

Najem krótkoterminowy został odblokowany i nie są to obiekty używane do zapewnienia miejsc na kwarantannę jak powiedzmy typowe hotele.

Chodzić po górach można, a spać poza schroniskami oczywiście to już nie?

L.

Offline Mężczyzna rmk

• Na forum od: 12.01.2013
Kusi mnie Puszcza Notecka, okolice Sierakowa i Międzychodu. Tak na jedną nockę.

Weź grabki, wiaderko i łopatę. Piachu jest teraz po osie  ::)

• niech tak się stanie
Może jechać szosami, a tylko na biwak skoczyć 2 km w las. Ponadto na szlakach wzdłuż jezior koło Sierakowa piachu nigdy nie było, raczej korzenie i gałęzie, wąskie ścieżki.

Offline Mężczyzna rmk

Jak najbardziej można szosami, sam tak w tygodniu trochę tam pojeździłem gapiąc się na rzepak  :) Naset trochę nowych asfaltów jest więc pomiędzy wioskami więc można przyjemnie śmignąć. Co do okolic samego Sierakowa to niebieski do Chalina jest ok w lesie ale odcinki po kilkadziesiąt metrów są tak piaszczyste jak w nieodległej Noteckiej. Pomiędzy Prusimem a Chalinem rzeźnia, do Ławicy też nieciekawie. O Chrzypsku i okolicach nawet nie wspominam. Zdobyłem się na Rezerwat Buki nad J.Lutomskim i o ile walory przyrodnicze przepiękne tak byłem tam chyba pierwszą osobą w tym roku. Dawno się tak nie nanosiłem roweru na plecach  ;D Uwielbiam te tereny i w miarę systematycznie staram się tam pojawiać ale tak jak ostatnio z piachem to jeszcze nie widziałem w tym rejonie.

Sorry za offtop.

• niech tak się stanie
Co do okolic samego Sierakowa to niebieski do Chalina jest ok w lesie ale odcinki po kilkadziesiąt metrów są tak piaszczyste jak w nieodległej Noteckiej.
Maruda straszna. Specjalnie się wysiliłem i zrobiłem fotę mapy i w paincie oznaczyłem. Te odcinki w kółku też są piaszczyste?

Offline Mężczyzna rmk

Hehe jak się nie czyta ze zrozumieniem to później jest jak jest - nie doczytałem, że 365 pisał o okolicach za Wartą. Mój błąd. Za mapę i kółka szanuję  :)

Offline Kobieta martwawiewiórka

• Użytkownik forum
  • Na forum od: 17.08.2009
Rezerwat Buki nad J.Lutomskim

;D ;D ;D

wiem o co chodzi, byłam dwa razy i też się w zyciu tak nie nanosiłam :D
Jakiś Ty społecznie dojrzały! Mogę sobie zsynchronizować z Tobą te dane?

• niech tak się stanie
wiem o co chodzi, byłam dwa razy i też się w zyciu tak nie nanosiłam
AKTR Cyklista też był, 16 lat temu. To było latem 2004 roku, bardzo świeżo po tej wichurze, wtedy w ogóle nie wiedzieliśmy, że coś takiego się stało. Chyba jako jedni z pierwszych rowerzystów przetarliśmy szlak. Chociaż słowo przetarliśmy, to nadużycie. Kilka godzin zeszło na ten kilometr, ale zrobiłem nawet dwa zdjęcia. Na pierwszym widać, że liście dopiero zaczęły więdnąć

Na drugiej focie pokonujemy zacisk pod bukiem. Takich było kilkadziesiąt. Szlak potem zamknięto na lata, wybudowano obejście schodami na pole.

Czas kliszy, gdy cały miesiąc wyjazdów nawijało się na jedną rolkę. To już nie wróci :P

Czas kliszy, gdy cały miesiąc wyjazdów nawijało się na jedną rolkę. To już nie wróci
I liczyło się ile klatek przeznaczamy na daną atrakcję. Piękne czasy  ;D Człowiek był  młody.

Offline PABLO

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
Można połączyć siły. A przy okazji może nawet mikro zlot by się zrobił, albo i inna wprawka. Przecież wszyscy zapewne chętnie wybiorą się właśnie w miejsce, gdzie miałoby być najmniej deszczu.

• niech tak się stanie
wszyscy zapewne chętnie wybiorą się właśnie w miejsce, gdzie miałoby być najmniej deszczu.
Zjazd kliszowców? Kusisz, odkurzam... Skan własny, na chodzie. Wyprawka retro - jadę w ciemno, wszak to tylko jedna rolka.

• Użytkownik forum
Tak, właśnie coś takiego pamiętam jak na zdjęciach. ;D

Offline Mężczyzna 365

Już myślałem, że piachy mnie odstraszą ale tyle osób się włączyło, że zaczyna to wyglądać interesująco i chyba jednak będzie wyjazd w tamte okolice.
Jakaś wspólna przejażdżka? Ewentualnie wspólny nocleg gdziś na północ od Sierakowa?
Paweł.

Offline PABLO

Na razie najlepszy warun prognozowany w Dolinie Baryczy itp. To jednak szybko się zmienia.

Które tereny w PL, jak na razie, najlepiej się zapowiadają pod kątem majówki?

• niech tak się stanie
Dzisiaj po 19 będę sprawdzał. Na razie za dużo zmian. W prognozach fronty z opadami nawalnymi przechodzące przez cały kraj już od czwartku.

Offline Kobieta marg

• Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
Ciekawie się zapowiada. A ponieważ nikt nie pojedzie za granicę, to może jest to faktycznie niezła okazja, żeby się tak "przypadkowo" spotkać... Podjazdy wyszuka jakiś rejon z najlepszą pogodą i fragmenty tras można przejechać w grupach mniejszych czy większych, wymieniając się po drodze, żeby z każdym pogadać... Noc każdy w swoim namiocie w co najmniej 2-metrowych odległościach 🙂

Offline Mężczyzna docent161

• Miasto: KWA ....
  • Na forum od: 06.05.2018
Z co najmniej 2 metrowych odległościach i 2 osoby na namiot  ;D

• niech tak się stanie
Podjazdy wyszuka jakiś rejon z najlepszą pogodą
No to jest chyba niewykonalne. Co 6 godzin zupełnie inny wynik, teraz właśnie pojawiły się prognozy z godziny 20 i kompletnie odwrotnie. Chyba najlepsza rada to olać prognozy i jechać gdziekolwiek, byle nie w góry, bo tam w razie załamania pogody można konkretnie oberwać, nie tylko deszczem. Ja obstawiam na razie Bory Dolnośląskie lub Lasy Lubuskie lub dolinę Wisły od Bydgoszczy do Tczewa. Wybiorę ten region, gdzie opady będą głównie w nocy - przy prognozowanych sumach opadów i spadku temperatury dłuższa jazda podczas deszczu będzie raczej mało przyjemna. Na biwaku to mam to zupełnie w pompie, a nawet lepiej jak pada, bo trochę świeżego powietrza :P

Jak ktoś ma blisko, to może sobie Białowieżę oglądać - tam ma murowany co najmniej jeden dzień ładnej pogody - piątek. Ogólnie piątek na północnym wschodzie to w aktualnych prognozach jak marzenie, +18 i super warun. Potem to już "nieco" gorzej  :icon_twisted:
No, ale w okolicy Poznania 200+ km to nie mam ani jednego dnia bez deszczu na razie w prognozie na 1-3 maja 2020, więc trochę zazdroszczę  :P

Zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce, na razie deszczomierz na Ławicy wciąż zakurzony.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi 2020, 00:37 podjazdy »

Offline PABLO

Ja myślę o Pn-Wsch PL. Piątek i sobota (przynajmniej na razie) pogodowo tam wyglądają w miarę dobrze.

Offline PABLO

Nikt się nie podzieli swoimi planami i typami pogodowymi?

Nikt się nie podzieli swoimi planami i typami pogodowymi?
Domowa Najwyższa Izba Kontroli i Decyzji nie wydała zgody na wydalenie najmłodszego bytownika na niepewności pogodowe. Zatem zostało mi jedynie korzystanie z okienek pogodowych wokół komina. A, ze chcę dyspensy na 15.05 siedzę cicho i chwalę rozsądne dekrety władzy.

• Użytkownik forum
wiem, ze co niekórzy pojechali do  Obornik Wielkoposkich, a co potem, nie wiem, a inni mieli jechać do Sierakowskiego, a potem na południe  przez Pszczewski...chyba ze nastapiły zmiany:)
Niektorzy zaś zostali w domu (mła)

Offline Kobieta vverka

• Miasto: Wszędzie
  • Na forum od: 26.01.2020
i ja

i ja

i ja . Po co się męczyć i gdzieś tam jezdzić jak mozna  siedziec w domu  :P .I rower sie nie zużywa ...

Offline Mężczyzna 365

Majówka się udała. Co prawda skrócona bo jedynie sobota i niedziela ale zawsze coś. Zmiana planów z północy na południe Wielkopolski nastąpiła w ostatniej chwili. Pełen spontan. Tym razem Dolina Baryczy.
Paweł.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum