Autor Wątek: do lasu na legalu  (Przeczytany 3958 razy)

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: do lasu na legalu
« 15 Kwi 2020, 00:10 »
Myślisz, że wśród sędziów to nie ma ludzi kierujących się zdrowym rozsądkiem, tylko są sami prawni puryści, którzy każde słowo dzielą jak włos na 4 części? Bo taki zdroworozsądkowy sędzia w człowieku używającym takiego tłumaczenia będzie widział cwaniaczka chcącego obejść oczywisty zakaz i doklepie jeszcze więcej.
Rzeczywiście. Przy tej logice, to nie ma sensu iść do sądu. Bo sądy są tylko przedłużeniem linii władzy. Dlatego niezawisłe sądy są takie ważne. Bo wówczas trzeba się zastanowić jakie prawo się stanowi. Jak sądy nie są/będą wolne, stanowić sobie można i egzekwować co się chce.
A tutaj całe stado optymistów mówi: Nie przyjąć mandatu, bo opiera się na bezprawiu. I nie wie, ze sądy są po to, żeby "doklepać". Och naiwni idealiści. Ale i tak to piękna idea!

Jednak na te lasy to jest nadzieja
https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/6482641,koronawirus-gospodarka-odmrazanie-restrykcje-obostrzenia-luzowanie-lockdown-szumowski-parki-lasy-zakaz-wstepu.html
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi 2020, 00:21 Sedymen »

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 15 Kwi 2020, 00:30 »
Przemawia za tym brzmienie przepisów ustawy z 5.12.2008 roku konkretnie art 46b który różnicuje korzystanie które jest wymienione w pkt 8 od przebywania określonego w pkt 10
Wsadzisz sobie w to samo miejsce ten argument, gdzie ja i mój prawnik, gdy zetkniesz się ze ścianą - sąd orzekł, że rowerzysta zatrzymujący się na skrzyżowaniu jest pieszym, bo nie kieruje pojazdem. Bo rower jest pojazdem napędzanym mięśniami. Jednocześnie nie ma dowodu na potrącenie pieszego. I możesz sobie w dupę wsadzić wtedy te dywagacje. Sąd był kobietą, ale to nie ma znaczenia dla sprawy.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 15 Kwi 2020, 00:42 »
Rzeczywiście. Przy tej logice, to nie ma sensu iść do sądu. Bo sądy są tylko przedłużeniem linii władzy. Dlatego niezawisłe sądy są takie ważne. Bo wówczas trzeba się zastanowić jakie prawo się stanowi. Jak sądy nie są/będą wolne, stanowić sobie można i egzekwować co się chce.

Na sprawiedliwość to musisz zaczekać aż nadjedzie Królestwo Niebieskie.
Bo liczenie na nią z rąk naszego sądownictwa to kiepski żart, absolutnie niezależnie od tego kto rządzi. Miał przecież Podjazdy proces po tym jak go od tyłu samochodem skosił samochodem lokalny polityk PO. Kluczowe dowody "niespodziewanie" wyparowały z policyjnego parkingu, z sędziami i biegłymi jeszcze lepsze kabały - i tyle było sprawiedliwości, jeszcze w czasach, gdy PiS nie rządził, a PO tak pilnowała tej niezależności sądów, że pan sędzia Milewski na telefon od Tuska klepał co mu kazano. Tak wygląda sytuacja szarego obywatela bez grubej kasy na dobrych adwokatów w tym "niezawisłym sądownictwie", dla mnie żadna różnica czy to przedłużenie linii władzy czy chorej kasty prawniczej; dla szarego obywatela obie wersje są tak samo dalekie od sprawiedliwości.

Offline Mężczyzna maper

• Miasto: Straszyn
  • Na forum od: 15.02.2016
« 16 Kwi 2020, 19:15 »
No to od poniedziałku będzie można wybrać się do lasu już na legalu.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-odmraza-gospodarke-i-luzuje-obostrzenia-Szczegoly-7864109.html

Offline Mężczyzna globalbus

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
« 16 Kwi 2020, 19:20 »
zobaczymy rozporządzenie, to będziemy coś wiedzieć. Słowo z konferencji prasowej jest nic nie warte.

My home is where my bike is.

« 16 Kwi 2020, 19:37 »
Zobaczymy las "jak świnia niebo"

Mapa dzięki #podjazdy

Offline Mężczyzna wiki

• Nie spać! Jechać!
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 28.01.2016
    • ekstremalna strona rowerowa
« 16 Kwi 2020, 19:48 »
Niby wstęp do lasu będzie dozwolony ale jeżeli w dalszym ciągu zakaz uprawiania sportu obowiązuje.
rowerem na księżyc (80,8%)

Offline Mężczyzna remik

• Miasto: PObiedziska
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
« 16 Kwi 2020, 19:50 »
"Od poniedziałku 20 kwietnia otwarcie parków i lasów dla rekreacji. "

« 16 Kwi 2020, 20:02 »
Jeszce lepsze jest "Możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych (dystans społeczny i zasłanianie twarzy)". Ciekawe, czy to oznacza, ze mogę: Wsiąść w samochód - Pojechac na Jurę - Zrobić pętelkę - Wrócić do domu. ?
W każdym razie mogę bez stresu jeździć pętle z domu.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwi 2020, 20:14 Sedymen »

Offline Mężczyzna remik

• Miasto: PObiedziska
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
« 17 Kwi 2020, 00:41 »
A ten dystans społeczny to te slawne 2 metry cały czas. Zastanawiam się czy możliwa będzie jazda z kimś tylko z odstępem czy akceptowane tylko #RideSOLO ..

Offline Mężczyzna Elizium

• Użytkownik forum
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
« 17 Kwi 2020, 09:01 »
Na stronie LP nie widzę zakazu wchodzenia do lasu, mimo, iż ta mapka i artykuł o wysokim zagrożeniu pożarowym jest.

Na stronie mojego nadleśnictwa, jest tylko stary komunikat o zakazie do 11.04.2020

Absurdalny Eli

Hipek: "Żyjemy w dzikim kraju, ... w którym, co najważniejsze, jeśli nie wolno, ale bardzo się chce, to można."

Offline KrzysztofT

• Miasto: 05-500
  • Na forum od: 21.08.2013
« 17 Kwi 2020, 09:51 »
Nadleśnictwo Chojnów do odwołania, a w aktualnościach Wesołych Świąt.
https://chojnow.warszawa.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/w-trosce-o-zdrowie

Offline Mężczyzna Elizium

• Użytkownik forum
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
« 17 Kwi 2020, 10:00 »
no, ale to nie zakaz wstępu do lasu, a zakaz korzystania z określonych miejsc. To akurat dla mnie zupełnie zrozumiałe, w świetle zagrożenia pożarowego, a powoływanie się na pandemię jest mówiąc wprost, głupie.
Absurdalny Eli

Hipek: "Żyjemy w dzikim kraju, ... w którym, co najważniejsze, jeśli nie wolno, ale bardzo się chce, to można."

Offline KrzysztofT

• Miasto: 05-500
  • Na forum od: 21.08.2013
« 17 Kwi 2020, 11:31 »
Fakt, nie doczytałem.

Offline Mężczyzna romekkar

• Miasto: PL sbl
  • Na forum od: 13.05.2017
« 17 Kwi 2020, 15:34 »
Sądzicie, że można już się będzie wybrać na kilka dni z sakwami pod namiot na dziko? Mam już dość tkwienia w miejscu, potrzebna duża dawka ruchu

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum