Autor Wątek: Koronawirus - interwencje policji  (Przeczytany 13489 razy)

Offline Mężczyzna cyniczny

• Miasto: Piaseczno
  • Na forum od: 26.11.2012
    • Wycieczki rowerowe bliższe i dalsze
Odp: Koronawirus - interwencje policji
« 2 Kwi 2020, 15:07 »
Jest jeszcze coś takiego:
Czy mogę iść na spacer do lasu lub jechać tam rowerem, skoro parki są zamknięte?
Należy unikać miejsc, gdzie gromadzą się ludzie i nie narażać się na ryzyko zachorowania. Ostatnie doświadczenia pokazują, że lasy to niestety miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się wielu osób, a tym samym zwiększenia szans na zakażenie.

Czy mogę iść/jechać na spacer do lasu - mogę, chyba że będzie tam dużo ludzi:-)

Offline Mężczyzna wiki

• Nie spać! Jechać!
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 28.01.2016
    • ekstremalna strona rowerowa
« 2 Kwi 2020, 15:12 »
Koleżanka z pracy powiedziała, że jej koleżanka 1 kwietnia dostała 5000 mandatu za bieganie ścieżką wzdłuż szosy i podobno nie jest to prima aprilis.  ;(
,

Tak już tu było wykazane mandat może być max 500. 5000 i więcej mozna dostać od Sanepidu.

Czekajmy cierpliwie na to jak ukarają jednego z nas. Oby to było długie i bezowocne czekanie
rowerem na księżyc (82,0%)

Offline Mężczyzna szy

• Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
« 2 Kwi 2020, 15:22 »
Jest jeszcze coś takiego:
Czy mogę iść na spacer do lasu lub jechać tam rowerem, skoro parki są zamknięte?
Należy unikać miejsc, gdzie gromadzą się ludzie i nie narażać się na ryzyko zachorowania. Ostatnie doświadczenia pokazują, że lasy to niestety miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się wielu osób, a tym samym zwiększenia szans na zakażenie.

Czy mogę iść/jechać na spacer do lasu - mogę, chyba że będzie tam dużo ludzi:-)

To wszystko chyba pisze ktoś, komu naprawdę brakuje wyobraźni lub umiejętności czytania ze zrozumieniem własnych słów. Przecież to ani nie zabrania, ani nie dopuszcza wyjścia do lasu :/

Szy.

znajkraj. rowerowy blog podróżniczy, ostatnio m.in.:
Rudawy, Małopolska, Śląskie, Pomorskie
www.znajkraj.pl

Offline Mężczyzna poziom

• Miasto: ELW
  • Na forum od: 11.12.2016
    • cyklotripy
« 2 Kwi 2020, 15:33 »
Koleżanka z pracy powiedziała, że jej koleżanka 1 kwietnia dostała 5000 mandatu za bieganie ścieżką wzdłuż szosy i podobno nie jest to prima aprilis.  ;(
,

Tak już tu było wykazane mandat może być max 500. 5000 i więcej mozna dostać od Sanepidu.

Czekajmy cierpliwie na to jak ukarają jednego z nas. Oby to było długie i bezowocne czekanie

I może zacznijmy od tego, że kara od sanepidu dotyczy osób, które są na kwarantannie.

Offline Mężczyzna ehwj

• Miasto: Krościenko Wyżne
  • Na forum od: 21.03.2010
« 2 Kwi 2020, 16:20 »
Czyli nie wiadomo czy będzie można w weekend pojeździć rowerem? Czy już coś wiadomo?

Offline Mężczyzna 365

• Miasto: Poznań
  • Na forum od: 27.02.2018
« 2 Kwi 2020, 16:32 »
Można wziąć flintę na plecy i udawać, że się jedzie na polowanie. Myśliwych nie dotyczą zakazy poruszania się.
Paweł.

Offline Mężczyzna docent161

• Miasto: KWA ....
  • Na forum od: 06.05.2018
« 2 Kwi 2020, 16:47 »
Albo moro i na rower  ;D

Offline Mężczyzna vuki

• Miasto: Rawicz
  • Na forum od: 16.04.2014
« 2 Kwi 2020, 17:55 »
Wyjechałem na trening kolarski i po 1 km zatrzymał mnie patrol Policji. Nawet słowem nie spytali się po co jadę, dlaczego itp.
"Zapomniałem", że mam obok 200 m ciągu rowerowo-pieszego i to był powód zatrzymania. Obiecałem poprawę i dostałem pouczenie.
MiRowerDajePower

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Na forum od: 01.02.2011
« 2 Kwi 2020, 17:57 »
No i bardzo prawidłowo wykonali swój obowiązek. Mandat byłby też ok, ale trochę przesada, jeśli taki krótki fragment drogi rowerowej.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna RODDOS

• Odwiedzone miejscowości: 12 677
  • Miasto: Świdnica
  • Na forum od: 25.02.2013
« 2 Kwi 2020, 18:01 »
Wróciłem z roweru. Jazda regulaminowa, bo do (i z) pracy. Rano stróżów prawa nie widziałem. Fakt, wyjechałem tuż po szóstej, a więc pewnie jeszcze spali. W jeździe po pracy dwa razy natknąłem się na Policję:
- w Wałbrzychu dwuosobowy patrol pieszy, panowie szli bark w bark, nie zachowywali przepisowej odległości 2 m od siebie, pewnie im wolno, na mnie nie zwrócili uwagi,
- na zjeździe z tamy na Jez. Bystrzyckim stał radiowóz, normalnie w okolicach tamy jest sporo ludzi, dlatego pewnie tam czuwali, na mnie nie zwrócono uwagi.

Minąłem sporo rowerzystów w sportowych strojach. Wyglądali na nieniepokojonych przez Organy. Do domu wracałem zakosami, dzięki temu nieco zwiększyłem przejechany dystans. Zamiast 40 km w obie strony, wyszło ponad 60. Dobre i to...

Offline maku

• Miasto:
  • Na forum od: 08.06.2013
« 2 Kwi 2020, 18:12 »
Wyjechałem na trening kolarski i po 1 km zatrzymał mnie patrol Policji. Nawet słowem nie spytali się po co jadę, dlaczego itp.
"Zapomniałem", że mam obok 200 m ciągu rowerowo-pieszego i to był powód zatrzymania. Obiecałem poprawę i dostałem pouczenie.

Jeśli miałeś pulsometr to jest okazja odczytać naprawdę wiarygodny pomiar HR max :)
« Ostatnia zmiana: 2 Kwi 2020, 18:53 maku »

Offline miki150

• Użytkownik forum
  • morsung
  • Miasto: Jeteborno
  • Na forum od: 05.07.2010

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 2 Kwi 2020, 18:36 »
Też byłem pojeździć po rejonie Gassów, tłumów może nie ma, ale z 10-15 osób jeżdżących sportowo spotkałem, nikt się nie czepiał.

W tych niejasnościach przepisowych myślę, że najsensowniejszą metodą obrony jest powołanie się na przepis o realizacji niezbędnych potrzeb oraz wspomnianą jego interpretację na stronie rządowej.
Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)

Skoro dalej to na stronie rządowej funkcjonuje i nie ma nigdzie innej interpretacji - to dlaczego byśmy mieli ją uznawać za błędną? Nie jest to obrona 100%, ale to już by musiał być mocno złośliwy policjant czy później sąd, żeby tego nie uznać, a przynajmniej ograniczyć się do pouczenia.

Zobaczymy jakie żniwo w tej mierze zbierze najbliższy weekend, bo wtedy policja może się bardziej skupić na ludziach co wyjdą na rekreację.

Offline Mężczyzna m.arek

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 17.03.2014
« 2 Kwi 2020, 18:40 »
Można wziąć flintę na plecy i udawać, że się jedzie na polowanie. Myśliwych nie dotyczą zakazy poruszania się.
Ewentualnie można rozdawać ulotki dowolnego kandydata. Jak się ktoś doczepi może być z tego niezła afera.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Na forum od: 01.02.2011
« 2 Kwi 2020, 18:40 »
Radzę ustawić sobie zakładkę w telefonie do tej strony i na bieżąco przed jazdą sprawdzać. Mogą to zdjąć w każdej chwili.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum