Autor Wątek: Race Around Poland 2021  (Przeczytany 9332 razy)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Race Around Poland 2021
« 29 Mar 2020, 21:40 »
W tym tak mizernym maratonowo okresie pojawiła się nowa propozycja na 2021 rok - Race Around Poland, wygląda, że Remek Siudziński za tym projektem stoi:
https://racearoundpoland.pl/

Wyścig w obu formułach i ze wsparciem i bez, różne dystanse do wyboru z głównym na 3600km i limitem 12 dni, też niby coś tam piszą, że te mistrzostwa Polski Roberta Janika mają się w czasie tej imprezy odbywać. na dystansie 1200km. Wpisowe dość wysokie 460zł w najtańszej wersji bez wsparcia.

No i przede wszystkim to wyraźna konkurencja dla MRDP, bo start ma być 24 lipca, więc nie da się dwóch tych imprez pogodzić w sensowny sposób, trasa w dużej części taka sama, w paru miejscach są różnice, ale dodatkowy dystans robi jedynie zjazd i powrót do Warszawy.

I z tego powodu bardzo wątpię, żeby to miało chwycić, MRDP ma jednak swoją renomę wypracowaną przez 4 edycje, to zdecydowanie najtrudniejsze polskie ultra i niepowtarzalny na żadnym polskim wyścigu klimat ponad tygodniowej imprezy. I jak mieć do wyboru dwie bardzo zbliżone imprezy - to dlaczego nie wybrać tej sporo tańszej i cieszącej się dużym prestiżem i popularnością? Bez sensu trochę ten termin imprezy, w roku, gdy nie ma MRDP - dużo łatwiej by było znaleźć chętnych na taką imprezę. A w roku 2021 to ci których taki typ maratonu interesuje - to myślę, że wybiorą MRDP, ja na pewno ;).

Offline Mężczyzna MARECKI

• Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego
Odp: Race Around Poland 2021
« 29 Mar 2020, 21:55 »
To chyba impreza dla obcokrajowców? Sporo makaronizmów, wysoka cena w euro ...

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 29 Mar 2020, 22:03 »
MRDP rezygnuje z jednej edycji "lokalnej", czy jednak przesuwa kalendarz czteroletni o rok? Tego dzisiaj nie wiesz.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

« 29 Mar 2020, 22:06 »
To do mnie? Już widzę jak Daniel biegiem zmienia datę swojego MRDP ;-). Poza tym w roku 2022 będzie kolejna edycja BB Tour - chyba...

Offline Mężczyzna CFCFan

• Miasto: Godów
  • Na forum od: 12.05.2014
« 29 Mar 2020, 23:45 »
 :o :o :o :o

Dużo racji w tym co Wilk napisał. Próba stworzenia czegoś Europejskiego. W sumie to ciekaw jestem jak to wypali. Osobiście nie wystartuję. Wolę jakiś wyścig po Europie (zapewne TrasnIbericę mi przełożą) a później oczywiście MRDP :)

Aczkolwiek pomysł ciekawy. Być może przyjedzie ktoś z ekipy, zobaczy Nasz kraj. Takie coś może tylko pomóc w promowaniu Naszego polskiego ultra na arenie międzynarodowej.

Offline Mężczyzna rybadigital

• 2021 MRDP
  • Miasto: Polska
  • Na forum od: 30.09.2016
« 30 Mar 2020, 07:59 »
Ceny jak ceny , nie wiadomo jeszcze co zaproponuje MRDP ... ale termin pierwszej płatności na środę po Wielkanocy w sytuacji kiedy załamał się całkowicie bieżący rynek jakichkolwiek wpłat i zapisów w całej Europie to brawura .Wygląda mi to na próbę własnoręcznie wymyślonej tarczy antykryzysowej.

Offline Mężczyzna Waxmund

• Moderator Globalny
  • Ironman
  • Miasto: Baszowice k/Kielc
  • Na forum od: 07.06.2007
    • www.waxmund.pl
« 30 Mar 2020, 08:02 »
Niepotrzebny plagiat MRDP. Żenada jak dla mnie.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych rowerowych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

www.waxmund.pl

Offline Mężczyzna Cokeman

• Na forum od: 24.05.2013
« 30 Mar 2020, 09:03 »
spojrzałem na trasę i takiej roboty na odwal się dawno nie widziałem.

Ktoś chciał sobie poćwiczyć stawianie stron www

Offline Mężczyzna lordChaos

• Miasto: skierniewice
  • Na forum od: 10.12.2017
« 30 Mar 2020, 09:55 »
Trochę dziwna akcja, że tak mocno trasa nawiązuje do MRDP, ale może jednak organizacyjnie będzie działał szybciej, no i dodatkowo myślę, że tu raczej chodzi mi bardziej o imprezę dla tych ze wsparciem... pytanie czy znajdzie w PL na to chociaż z 10 chętnych ... bo jednal te teamy 4os... to jakoś tego nie widzę...

• 2021 MRDP
« 30 Mar 2020, 10:19 »
Generalnie do cen zawodów się nie czepiam , pasują mi to  płacę i startuję nie pasują ... Ale czym wytłumaczyć tę ogromną (bo dwukrotną i więcej ) różnicę w stawkach za start solo w kategoriach un , semi i supported.Startujący koszty suportu w wybranej opcji bierze przecież na siebie , dla organizatora niewiele się zmienia chyba. Czy na świecie też tak się stosuje ? (jeżeli takie wielokategoryjne zawody są przeprowadzane w ogóle)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 30 Mar 2020, 11:34 »

Dlaczego twierdzisz, że trasa jest na odwal się? Można robić zarzuty, że jest plagiatem pomysłu i trasy MRDP, ale na odwal się to nie jest. Te różnice co występują w stosunku do trasy MRDP wcale nie są na odwal się, są dość sensowne, albo dodanie ciekawych podjazdów, albo objazdy miejsc z dużymi dziurami, albo ominięcie części aglomeracji gdańskiej czy promu. Ale generalnie w zdecydowanej większości pokrywa się z trasą MRDP no i to jest moim zdaniem kiepskie. robić wyścig na bardzo zbliżonej trasie i w zbliżonym terminie, co ma na to powiedzieć Daniel, który MRDP stworzył? Zarzuty o plagiat pomysłu pojawią się bez wątpienia. Tym bardziej, że MRDP jest co 4 lata, więc rok, kiedy ma być rozgrywany to można sobie było odpuścić z tym pomysłem, a wrzucić go w latach, gdy MRDP nie ma.

Ale czym wytłumaczyć tę ogromną (bo dwukrotną i więcej ) różnicę w stawkach za start solo w kategoriach un , semi i supported.Startujący koszty suportu w wybranej opcji bierze przecież na siebie , dla organizatora niewiele się zmienia chyba. Czy na świecie też tak się stosuje ? (jeżeli takie wielokategoryjne zawody są przeprowadzane w ogóle)

Też nie widzę tej różnicy kosztów jakie ponosi organizator, generalnie w wyścigach ze wsparciem wpisowe są sporo wyższe, chyba tylko po to żeby org zarobił, na RAAM wpisowe to chyba ponad 2000 USD. Coś tu piszą niby o jakichś punktach wsparcia, gdzie można się przespać itd., ale to nie wiem kogo ma to dotyczyć, czy zawodników, czy te osoby z teamu; wtedy to może by było jakieś uzasadnienie wyższej ceny.

A tutaj pierwszy pułap cen jest do 15.04.2020, później wraz z kolejnymi terminami szybko rośnie, pod koniec 2020 to już 920zł za start bez wsparcia. A wątpię, czy wiele osób się w obecnej sytuacji zdecyduje już na start, więc taki poziom cen to raczej strzał w kolano organizatora. Może za granicą to ludzi nie ruszy (ale w tym terminie za granicą to jedzie TCR), ale na polskie warunki to jest wysoki poziom i ludzie jadący bez wsparcia raczej nie wybiorą imprezy z takim poziomem wpisowego, gdzie za to dostaje się tylko monitoring i obsługę startu i mety, skoro na innych wyścigach to poziom 200-300zł.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar 2020, 12:01 Wilk »

Offline Mężczyzna Cokeman

• Na forum od: 24.05.2013
« 30 Mar 2020, 11:54 »

Dlaczego twierdzisz, że trasa jest na odwal się? Można robić zarzuty, że jest plagiatem pomysłu i trasy MRDP, ale na odwal się to nie jest.

Zupełnie nie wiem co miało być kryterium tej trasy. Jeśli jak najbliżej granicy to czemu omijają Górowo Iławeckie czy też Lubyczę Królewską oraz Horyniec Zdrój - są tam drogi przecież.

Wjazd i wyjazd krajówkami (DK76 i DK62) są też słabym pomysłem. Nie rozumiem też omijania Słubic.

Offline Mężczyzna Raphael

• lubię płynąć pod prąd i jechać pod wiatr...
  • Miasto: Garbatka-Letnisko
  • Na forum od: 07.10.2014
« 30 Mar 2020, 12:00 »
Do mnie z kolei nie przemawia formuła sztafet... Trudno by mi było powiedzieć że przejechałem wyścig jadąc faktycznie 1/2 lub 1/4 dystansu...

Offline Mężczyzna MaciekK

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 14.07.2017
« 30 Mar 2020, 12:09 »
Ja bym w czambuł nie potępiał tej inicjatywy, Remek od dawna przymierzał się do udostępnienia szerzej swojego know how w maratonach ze wsparciem i to jest prawdopodobnie realizacja tego planu. Zobaczymy, może chętni się znajdą, bardzo duża część ludzi ceni sobie wsparcie na trasie. Najlepszym dowodem jest popularność BBT czy PTJ. Remek prawdopodobnie będzie chciał pójść dalej i zaoferować swój team/teamy zawodnikom (wspominał o takich planach). Jak ktoś będzie chciał zrobić super hiper sportowy wynik, pobić rekord itp. to może być dla niego kusząca oferta. Termin mało szczęśliwy ale z drugiej strony łatwo się mówi komuś kto ma pomysł - poczekaj dwa lata z realizacją :) RTP też początkowo miało słabe recenzje a po dwóch edycjach jest w czołówce maratonów bez wsparcia.

Offline Mężczyzna olo

• Moderator Globalny
  • Miasto: kuj-pom
  • Na forum od: 12.02.2011
« 30 Mar 2020, 12:15 »
Dlaczego twierdzisz, że trasa jest na odwal się?

moja ocena przejazdu przez Trójmiasto: wjazd do Gdynii tak jak zawsze MRDP, potem dolny Sopot - przejazd tunelem pod Monciakiem. Potem sekwencja bocznych uliczek i dróg rowerowych, by w Oliwie bardzo ruchliwą ul. Spacerową wjechać na Górny Taras, a tam krajówką rżnąć do Żukowa. Potem fajny, typowo kaszubski odcinek do Kolbud by wszystko zakończyć efektownym, aczkolwiek niezbyt przyjemnym pod szosówki offroadem. Jak dla mnie albo na odwal się, albo zwyczajnie bezmyślne. Do pełni szczęścia zabrakło chyba, by w szczycie sezonu turystycznego wjechać na Molo w Sopocie.

Akurat w tym przypadku mogliby zerżnąć od MRDP, gdzie Daniel po latach upierania się przy swoim wreszcie zmienił zdanie na jedyne rozsądne i całkowite ominięcie Trójmiasta.
Cytat: Hipek
To, co napisał Olo, brzmi rozsądnie.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 30 Mar 2020, 12:26 »
Zupełnie nie wiem co miało być kryterium tej trasy. Jeśli jak najbliżej granicy to czemu omijają Górowo Iławeckie czy też Lubyczę Królewską oraz Horyniec Zdrój - są tam drogi przecież.

Kryterium miała być trasa z grubsza dookoła Polski, z w miarę dobrymi asfaltami. Remek przecież jechał MRDP i zna jego bolączki. Górowo z tego powodu zmienił, a Horyniec to i MRDP omijał.

Wjazd i wyjazd krajówkami (DK76 i DK62) są też słabym pomysłem. Nie rozumiem też omijania Słubic.

DK 76 i DK62 to są nominalne krajówki, ale ruch na nich sporo mniejszy niż na mnóstwie wojewódzkich. Nieraz tymi odcinkami jechałem i nie ma się co ich obawiać. A z kolei do Słubic ruch jest bardzo duży, samo miasto brzydkie, pełno tirów, więc ominięcie ma uzasadnienie.

moja ocena przejazdu przez Trójmiasto: wjazd do Gdynii tak jak zawsze MRDP, potem dolny Sopot - przejazd tunelem pod Monciakiem. Potem sekwencja bocznych uliczek i dróg rowerowych, by w Oliwie bardzo ruchliwą ul. Spacerową wjechać na Górny Taras, a tam krajówką rżnąć do Żukowa. Potem fajny, typowo kaszubski odcinek do Kolbud by wszystko zakończyć efektownym, aczkolwiek niezbyt przyjemnym pod szosówki offroadem. Jak dla mnie albo na odwal się, albo zwyczajnie bezmyślne. Do pełni szczęścia zabrakło chyba, by w szczycie sezonu turystycznego wjechać na Molo w Sopocie.

Akurat w tym przypadku mogliby zerżnąć od MRDP, gdzie Daniel po latach upierania się przy swoim wreszcie zmienił zdanie na jedyne rozsądne i całkowite ominięcie Trójmiasta.

Trójmiasto jak się spojrzy dokładniej to rzeczywiście słąbo pomyślane, to się powinno w całości ominąć, bo to co jest to mało konsekwentne.

Do mnie z kolei nie przemawia formuła sztafet... Trudno by mi było powiedzieć że przejechałem wyścig jadąc faktycznie 1/2 lub 1/4 dystansu...

Ja też tego nie rozumiem, to bardzo dziwna formuła. Ale to jest kopia systemu jaki jest na zachodnich wyścigach ze wsparciem, takie coś jest np. na RAAM, nawet Janek Lipczyński, który wygrał 2 edycję MRDP jechał z kolegą właśnie tę sztafetę 2-os. Ale IMO - to tych kategorii jest dużo za dużo i jeszcze ma być możliwość dobierania rozmaitych dystansów, to już w ogóle. Taki wyścig z tyloma kategoriami się rozmywa, nie wiadomo, gdzie jest prawdziwa rywalizacja. Najciekawsze wyścigi to jest 1-2 kategorie (najczęściej soli i pary, w Polsce bardziej solo i open, choć ten system TCR z parami uważam za lepszy).

Zobaczymy, może chętni się znajdą, bardzo duża część ludzi ceni sobie wsparcie na trasie. Najlepszym dowodem jest popularność BBT czy PTJ.
Ale to jest zupełnie inny typ wyścigu. W BBT to masz wsparcie na punktach za cenę podobną do tego co masz tutaj bez wsparcia. I dlatego jest popularne - bo jest sensowne cenowo. Natomiast prawdziwe wyścigi ze wsparciem samochodu są koszmarnie drogie i własnie z tego powodu od paru lat widać wyraźnie ich zmierzch, wraz z rozkwitem wyścigów samowystarczalnych powoli odchodzą do lamusa. To było widać na tym Race Around Europe co Remek jechał w zeszłym roku, chyba 4 czy 5 osób pojechało, a w kategorii z wsparciem był sam jeden.

Remek prawdopodobnie będzie chciał pójść dalej i zaoferować swój team/teamy zawodnikom (wspominał o takich planach). Jak ktoś będzie chciał zrobić super hiper sportowy wynik, pobić rekord itp. to może być dla niego kusząca oferta. Termin mało szczęśliwy ale z drugiej strony łatwo się mówi komuś kto ma pomysł - poczekaj dwa lata z realizacją :) RTP też początkowo miało słabe recenzje a po dwóch edycjach jest w czołówce maratonów bez wsparcia.

Ale RTP to jest inna sprawa. Tam na pierwszej edycji była po prostu słaba trasa, zdecydowanie za mało gór, do tego możliwość jazdy krajówkami (odwrót na Wrocław był najszybszy po DK94, gdzie jest duży ruch). Natomiast system jazdy wyścigu był od początku ten sam i na kolejnej edycji nic się nie zmieniło, bo to dobry i sprawdzony system na wyścigach bez wsparcia. Wystarczyło zmienić trasę na dużo bardziej atrakcyjną, zakazać krajówek - i jest świetna impreza. I poziom cenowy zjadliwy dla osób z Polski, a nie poziom jak na TCR, dzięki temu jest duża frekwencja, bo 1500zł wpisowego w Polsce to niewielu zapłaci. A nie ma się co oszukiwać, w Polsce się prawdziwie międzynarodowego wyścigu nie zrobi, gros ludzi na starcie to Polacy.

Ale główny zarzut - to jest plagiat istniejącego pomysłu, niemal identyczna trasa w bardzo zbliżonym terminie. To jest mocno kontrowersyjne zagranie i budzi duże zdziwienie. Paweł tworząc RTP stworzył zupełnie nowy pomysł, a tu to o tym nie ma mowy. I jako, że mam duży sentyment do MRDP - to takiego zagrania nie bardzo rozumiem, bo nie ma się co oszukiwać, że MRDP to się raczej nie przysłuży, jak będą w odstępie kilku tygodni 2 imprezy na tej samej trasie.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar 2020, 12:36 Wilk »

Offline Mężczyzna sombra

• Lubię ciszę... więc kręcę głównie nocą.
  • Miasto: Skierniewice
  • Na forum od: 04.11.2016
    • blog
« 30 Mar 2020, 13:16 »
Trochę bez sensu. Acz rozumiem ze to oferta bardziej na zewnątrz...

« 30 Mar 2020, 13:26 »
Natomiast prawdziwe wyścigi ze wsparciem samochodu są koszmarnie drogie i własnie z tego powodu od paru lat widać wyraźnie ich zmierzch, wraz z rozkwitem wyścigów samowystarczalnych powoli odchodzą do lamusa. To było widać na tym Race Around Europe co Remek jechał w zeszłym roku, chyba 4 czy 5 osób pojechało, a w kategorii z wsparciem był sam jeden.

Nie da się nie zgodzić. Zobaczymy czy chwyci, bo jest to być może spóźniona inicjatywa i te wyścigi ze wsparciem z samochodu są martwe. Takie wsparcie, żeby dawało przewagę nad zawodnikami jadącymi samowystarczalnie to musi być dobrze zorganizowana impreza. Wsadzenie żony do samochodu nie odbije się raczej znacząco na wyniku. Ja rozumiem ta inicjatywę jako próbę wprowadzenia na nasz rynek tego typu imprezy. Co do plagiatu trasy, to w polsce dwutygodniowy wyścig można zrobić tylko jadąc kółko więc bym tak ostro na to nie patrzył. Przed MRDP (od 2000?) był rajd rowerowy dookoła Polski PTTK więc pomysł tego kółka nie jest jakis odkrywczy ;)

Ale RTP to jest inna sprawa. Tam na pierwszej edycji była po prostu słaba trasa, zdecydowanie za mało gór, do tego możliwość jazdy krajówkami (odwrót na Wrocław był najszybszy po DK94, gdzie jest duży ruch). Natomiast system jazdy wyścigu był od początku ten sam i na kolejnej edycji nic się nie zmieniło, bo to dobry i sprawdzony system na wyścigach bez wsparcia.

Może Remek także wniesie, tak jak Piko także nową jakość na nasze podwórko. Trochę świata zwiedził.

I jako, że mam duży sentyment do MRDP - to takiego zagrania nie bardzo rozumiem, bo nie ma się co oszukiwać, że MRDP to się raczej nie przysłuży, jak będą w odstępie kilku tygodni 2 imprezy na tej samej trasie.

No gest przyjaźni to to nie jest. Szkoda, że się nie współpracują, bo mogli by wspólnie zrobic coś ekstra. MRDP też jakoś dynamicznie nie ewoluuje a każdy wątek o nim pełen jest sugestii co można by było poprawić ;)

Offline Mężczyzna Johnny_n

• Miasto: Bestwina
  • Na forum od: 09.05.2018
« 30 Mar 2020, 13:32 »
No nie wiem co myśleć... Pierwsze odczucie? Plagiat MRDP. W dodatku debiut w tym samym roku, kiedy jedziemy całą pętlę. Więc na pewno w 2021 nie pojadę tego. Cennik kosmiczny! Chyba, że już teraz zrobię wpłatę, kiedy u bram stoi kryzys i nie wiem co będzie choćby za 3 miesiące. A co dopiero za ponad rok! Słuszna uwaga z tą prywatna tarczą antykryzysową...  ;)

"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i to robi" - A.Einstein

Offline Mężczyzna wiki

• Nie spać! Jechać!
  • Miasto: Łódź
    • ekstremalna strona rowerowa
« 30 Mar 2020, 14:23 »
To wygląda tak jakby organizator bardzo nie lubił Daniela i organizowanego przez niego MRDP. Coś robionego "na złość". Może to kiedyś rozwinie się w wartościową alternatywę. W pierwszym roku raczej może skończyć się na wielkiej klapie i niskiej frekwencji. Nie wiem co miałoby się stać, żeby ludzie wybrali RAP w miejsce MRDP.
rowerem na księżyc (81,6%)

Offline Mężczyzna Alois Lerche

• Miasto: Orzesze
  • Na forum od: 25.11.2015
« 30 Mar 2020, 15:10 »
Z pewnością jest to konkurencyjna impreza do MRDP.
Co złego zaś w konkurencji?
Osobiście uważam, że bardzo dobrze, że będzie jakaś konkurencja, monopol mnie razi.
Przypominam sobie gdy na wskutek przeciągających się działań Wigora w sprawie strojów i pojawił się pomysł by zrobić koszulki zastępcze, była krótkotrwała co prawda próba blokowania posiadaczy koszulek zastępczych w imprezie Wigora. Myślę że tego typu akcje nie będą możliwe w sytuacji powiększającej się konkurencji, stąd sprzyjającym okiem patrzę na poszerzanie rynku przez Remka.
Pomijam już to, że w warunkach konkurencji trzyletnie opóźnienie w produkcji strojów wydaje się być niemożliwe, a bardzo mi było przykro, że pozbawiony jestem możliwości lansu w strojach MRDP. Teraz co prawda zamówiłem, ale wiele z fejmu który spodziewałem się mieć za sprawą tego stroju prysło... ;D

« Ostatnia zmiana: 30 Mar 2020, 16:13 Alois Lerche »

« 30 Mar 2020, 15:14 »
Fakt, tych lat nikt Ci nie odda  :roll: :icon_cool:

Noga coraz starsza... kto to będzie wyglądał w stroju z MRDP i czasu ostatniej edycji, jak następna za rogiem  :icon_mrgreen:

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 30 Mar 2020, 15:36 »
Nie da się nie zgodzić. Zobaczymy czy chwyci, bo jest to być może spóźniona inicjatywa i te wyścigi ze wsparciem z samochodu są martwe. Takie wsparcie, żeby dawało przewagę nad zawodnikami jadącymi samowystarczalnie to musi być dobrze zorganizowana impreza. Wsadzenie żony do samochodu nie odbije się raczej znacząco na wyniku.
To wsadzenie żony czy kolegi do samochodu to jest właśnie formuła semi-supported, która też tutaj jest do wyboru. To wygląda tak, że spotykasz się co jakiś czas z samochodem. A pełne supported to że ten samochód jedzie za Tobą cały czas, a najczęściej są dwa samochody, żeby to miało sens i ekipa mogła odpocząć.
Ja rozumiem ta inicjatywę jako próbę wprowadzenia na nasz rynek tego typu imprezy.
W to nie wierzę zupełnie, już nawet na Zachodzie, gdzie są sporo zamożniejsi ludzie to jest duży wysiłek finansowy, u nas to będzie wyścig na 5 osób. Kto tak tak jeździ z Polaków oprócz Remka? Radek Rogóż jechał kilka wyścigów, ta sztafeta Janka i Bogusia na RAAM (ale tam im się koszta rozłożyły na dwie osoby), Kosma też w Niemczech jechał, ale krótszą imprezę - i tyle. Jest na BBT opcja kategorii Team, trochę osób jechało w zeszłej edycji, ale to jest zupełnie co innego, wyścig na góra 50h, a nie na 10 dni, to organizacyjnie niebo łatwiejsze i tańsze.

Co do plagiatu trasy, to w polsce dwutygodniowy wyścig można zrobić tylko jadąc kółko więc bym tak ostro na to nie patrzył. Przed MRDP (od 2000?) był rajd rowerowy dookoła Polski PTTK więc pomysł tego kółka nie jest jakis odkrywczy ;)
Sama trasa to jeszcze zrozumiałe, ale nie w zestawieniu z bardzo zbliżonym terminem. Nie da się nie zauważyć, że to jest ewidentna konkurencja dla MRDP. A dało się tego uniknąć, bo MRDP jest w formule 4-letniej
Może Remek także wniesie, tak jak Piko także nową jakość na nasze podwórko. Trochę świata zwiedził.

Ale tu nie widać za bardzo tej jakości, jak dla mnie to MRDP ma sporo lepszą formułę. Ma jakieś swoje bolączki, ale to jednak są drobiazgi, to czy stroje z imprezy będą czy nie nie zmienia faktu, że do jazdy i śledzenia to kapitalna impreza. Do samego wyścigu naprawdę nie potrzeba cudów, żeby był świetną imprezą. Trzeba tylko oryginalnego pomysłu i samo się kręci. I tu te 10 dni i trasa dookoła Polski - to jest samograj. Nadmierne komplikowanie sprawy, 10 różnych kategorii i dystansów w mojej ocenie przeszkadza, a nie pomaga imprezie, największe wyścigi są bardzo proste, najczęściej jest jedna, góra dwie kategoria i jeden dystans. A te duże ilości kategorii - to właśnie rozwiązanie z wyścigów ze wsparciem, gdzie są solo, sztafety 2-os, 4-os, 8-os i jeszcze parę innych. Pamiętam wypowiedź Janka Lipczyńskiego już po tej sztafecie w RAAM, jak ocenił, że prawdziwy RAAM to jednak tylko solo.

Też trasę MRDP ma lepszą, bo tu ten zjazd i powrót do Warszawy ją psuje, to są w sporej części nudne drogi, dodajesz 500km tylko po to, żeby start i meta były w Warszawie, bo tak wygodniej organizacyjnie. Finisz tak długiej imprezy pod latarnią na Rozewiu, na najbardziej na północ wysuniętym miejscu Polski - to jest jednak jakiś fajny symbol, a finisz z wjazdem do wielkiej aglomeracji to słabe rozwiązanie.

Offline PABLO

• Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
« 30 Mar 2020, 16:01 »
moja ocena przejazdu przez Trójmiasto (...)

W Warszawie, ul. Antoniewską to ja nawet samochodem omijam. Ciekawe jakie straty będą w sprzęcie i ludziach na tym kawałku przed metą ...

« 30 Mar 2020, 16:09 »
Ale tu nie widać za bardzo tej jakości, jak dla mnie to MRDP ma sporo lepszą formułę.
Mnie też zupełnie ta formuła nie ciągnie, osobiście jak bym miał jechać, to pojadę MRDP. Ale rozwój RAP będę obserwował z zainteresowaniem jako egzotykę. Jak Remek namówi na to swoich zawodników których prowadzi i ściągnie kilku nowych to zupełnej wtopy nie będzie.

Offline Mężczyzna RS

• Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 17.11.2016
« 30 Mar 2020, 16:17 »
Więcej kategorii - więcej medali do zgarnięcia. Tutaj będzie ośmiu zwycięzców, a można przecież jeszcze zrobić podział ze względu na płeć albo dodać kategorie wiekowe.
Chyba nie wyjdzie z tego coś bardzo prestiżowego, ale jest duża szansa, że kolarze zwykle jeżdżący etapówki się skuszą.

Offline Mężczyzna Alois Lerche

• Miasto: Orzesze
  • Na forum od: 25.11.2015
« 30 Mar 2020, 16:27 »
Z tego co pamiętam do Remka były pretensje że powiedział że wygrał którąś imprezę bodajże GMRDP choć w opinii zgłaszających te pretensje było to nieuprawnione... W jego własnej imprezie takie pretensje chyba nie będą mieć miejsca. Możliwe, że widzi potencjał w produkowaniu zwycięzców i medalistów, choćby w celu pozyskiwania sponsorów... Nie widzę nic  w tym zdrożnego.

« 31 Mar 2020, 10:03 »
Ten start w Warszawie ma o tyle zaletę, że to chyba najlepiej skomunikowane miejsce w Polsce, więc i dotarcie na start/metę najłatwiejsze. Również dla zawodników z zagranicy. Minus to na pewno przebijanie się przez takiego molocha. No chyba, że start o 5 rano, z wałów wiślanych, trasą Wisły 1200 - wtedy jest dobrze.

Tak pomyślałem, że gdyby impreza została zapowiedziana 2 lata temu i odbyła się w zeszłym roku, pewnie bym ją pojechał, bo nie chciałoby mi się czekać te 4 lata na całość MRDP. Te 4 lata oczekiwania to trochę sporo czasu, choć cały cykl 4xMRDP też ma swój urok.

PS. Ktoś zwrócił uwagę na to? Oferta obejmuje nawet przygotowanie...
https://racearoundpoland.pl/pl/oferta
« Ostatnia zmiana: 31 Mar 2020, 10:58 Johnny_n »
"Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i to robi" - A.Einstein

« 31 Mar 2020, 12:44 »
PS. Ktoś zwrócił uwagę na to? Oferta obejmuje nawet przygotowanie...
https://racearoundpoland.pl/pl/oferta
I to jest właśnie clue tej inicjatywy.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 31 Mar 2020, 13:49 »
To jest po prostu reklama usług organizatora w tym zakresie  ;)
Przecież to już nie od dzisiaj takie usługi konsultacyjno-treningowe Remek oferuje. I pewnie liczy, że zorganizowanie wyścigu może zwiększyć liczbę chętnych. W sumie nic złego, zarabianie na swojej pasji to marzenie mnóstwa ludzi

Offline Mężczyzna Księgowy

• .::Kolarska Patologia::.
  • Miasto: Warszawa/Jabłonna
  • Na forum od: 30.12.2010
« 31 Mar 2020, 20:50 »
Kolejny wyścig dla wyjadaczy - trasa identyczna co MRDP a mi się marzy żeby powstał w końcu wyścig Suwałki- Bogatynia;P tak Race fru Poland ale w drugą stronę co BBT:P
Jadę tam gdzie znika horyzont.

MP 2014 - 500km 25h28`|MP 2015 - 300km 20h30`|MP 2017 - 300km 21h01`|MP 2018 (DNF)- 519km 27h30``|BBT 550km (DNF) | POM500 46h33`

« 31 Mar 2020, 20:57 »
Kolejny wyścig dla wyjadaczy - trasa identyczna co MRDP a mi się marzy żeby powstał w końcu wyścig Suwałki- Bogatynia;P tak Race fru Poland ale w drugą stronę co BBT:P

Może z Wiżajn? - bliżej granicy :-)

Offline Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
« 31 Mar 2020, 20:58 »
TTT - Trakiszki-Turoszów Tour

Offline PABLO

• Na forum od: 25.03.2011
    • http://www.klub-karpacki.org
« 31 Mar 2020, 21:25 »
mi się marzy żeby powstał w końcu wyścig Suwałki- Bogatynia

Przez Świnoujście czy przez Ustrzyki Górne?

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 31 Mar 2020, 21:27 »
TTT - Trakiszki-Turoszów Tour
TTT jest dzisiaj całkiem realny, o ile ktoś ma zakład pracy ze starą nawierzchnią. Ja mogę urządzać solo-TTT, czyli solo-Trylinka-Terakota-Tour.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
« 31 Mar 2020, 21:41 »
Suwałki- Bogatynia
Sieniawka-Szypliszki.
808 kilometrów.

Offline Mężczyzna gkjanek

• Lepiej zabrać głowę zamiast kasku z domu na rower.
  • Miasto:
  • Na forum od: 12.06.2017
« 1 Kwi 2020, 12:48 »
Trasa nie jest identyczna bo ma swoje pętelki po górach. Np w kolo zakopanego trasa jest dłuża o około 80 km i w górę jest różnica 1600m w okresie wakacyjnym na pewno będzie komfortowo sie jechało jak ta cześć trasy będzie trzeba jechać w dzień. Tak samo fragment kolo Żywca podobnie. Dystans jest 2 razy dłuży i łapie się 1100m w góre więcej. Moim zdaniem tak jak napisali przedmówcy jest to maraton stworzony dla zawodników za granicy. Maraton jest dłuży o 400 km i ma 8000 m w gore więcej na ten moment. Bo nie wiadomo co z trójmiastem na MRDP. Jeśli dojdzie do ominiecie to różnica sie zmniejszy. A mówimy tu o różnicy 2 dni. Bo sa dwa limity jest 10 i 12dni. Uważam za MRDP bardziej wymagająca imprezę. A jeszcze nie lubię na siłę zbierania przewyższeń i na pewno kask będzie obowiązkowy.
Lepiej zabrać głowę zamiast kasku z domu na rower.

« 1 Kwi 2020, 14:07 »
Fajnie, że imprez jest co raz więcej, ale z drugiej strony ta magia ultramaratonów została "rozmieniona na drobne". A może mi się wydawało, że przejechanie takiego BBT czy MRDP to coś wyjątkowego?  ;)

Offline Mężczyzna memorek

• Kapituła MP 2018
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
« 1 Kwi 2020, 14:24 »
że przejechanie takiego BBT
Kiedyś, przed swoim pierwszym BBT, rozmawiałem z Wigorem. Powiedział: "Jak przejedziesz MRDP, to zobaczysz, że BBT to tylko krótki sprint."  ;D

Marek

« 1 Kwi 2020, 14:38 »
to zobaczysz, że BBT to tylko krótki sprint."  ;D

Jeszcze 2 lata temu zastanawiałem się, czy to może mi się udać (BBT), a w tym roku pojadę to głównie temu, żeby pomóc spełnić marzenie mojemu koledze teamowemu... ;)
Ale na całość MRDP czekam niecierpliwie!  ;) 8)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 1 Kwi 2020, 14:52 »
Trasa nie jest identyczna bo ma swoje pętelki po górach. Np w kolo zakopanego trasa jest dłuża o około 80 km i w górę jest różnica 1600m w okresie wakacyjnym na pewno będzie komfortowo sie jechało jak ta cześć trasy będzie trzeba jechać w dzień. Tak samo fragment kolo Żywca podobnie. Dystans jest 2 razy dłuży i łapie się 1100m w góre więcej. Moim zdaniem tak jak napisali przedmówcy jest to maraton stworzony dla zawodników za granicy. Maraton jest dłuży o 400 km i ma 8000 m w gore więcej na ten moment. Bo nie wiadomo co z trójmiastem na MRDP. Jeśli dojdzie do ominiecie to różnica sie zmniejszy. A mówimy tu o różnicy 2 dni. Bo sa dwa limity jest 10 i 12dni. Uważam za MRDP bardziej wymagająca imprezę. A jeszcze nie lubię na siłę zbierania przewyższeń i na pewno kask będzie obowiązkowy.

Pisałem, że są różnice, ale na oko to dobre 80% trasy się pokrywa z MRDP.

Ale myślę, że Maciek trafił w sedno, to jest po prostu rodzaj projektu biznesowego Remeka, który ma na celu zapewnienie klientów do trenowania czy klientów którzy będą potrzebować teamów na wyścigi. Ta bardzo dokładna oferta finansowa w tym zakresie mocno o tym świadczy, bo słyszał ktoś o wyścigu ultra z pakietami treningowymi czy supportem do wynajęcia? Support na tego typu wyścigach to nie są przypadkowi wynajmowani ad hoc ludzie, żeby to dobrze działało trzeba taki zespół stopniowo tworzyć.

I chyba się trochę podpaliliśmy w tym zakresie, bo spora szansa, że wyścig to jest do tej oferty dodatkiem, próbą wykreowania zapotrzebowania na takie usługi i zarobienia na tym.

Offline Mężczyzna Radek Rogóż

• Miasto: Łoziska
  • Na forum od: 10.09.2019
« 1 Kwi 2020, 15:06 »
Support na tego typu wyścigach to nie są przypadkowi wynajmowani ad hoc ludzie, żeby to dobrze działało trzeba taki zespół stopniowo tworzyć.

Jeśli zainteresowanie zakupem wsparcia będzie >1, wtedy wydaje mi się, że w dużej części to będą to jednak przypadkowi ludzie, albo w bardzo szybkim trybie szkoleni, ale bez doświadczenia. Nie mam pełnej wiedzy, ale zdaje się, że Remek nie dysponuje dużą ilością doświadczonych załogantów. Bazuje w oparciu o swój zespół. To za mało, bo wymagania na takim dystansie są bardzo wysokie. Ten element może się przełożyć na jakość tej imprezy i jej postrzeganie w świecie. No ale to tylko w przypadku kiedy popyt na załogi będzie większy niż podaż.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 1 Kwi 2020, 17:00 »
Jeśli zainteresowanie zakupem wsparcia będzie >1, wtedy wydaje mi się, że w dużej części to będą to jednak przypadkowi ludzie, albo w bardzo szybkim trybie szkoleni, ale bez doświadczenia. Nie mam pełnej wiedzy, ale zdaje się, że Remek nie dysponuje dużą ilością doświadczonych załogantów. Bazuje w oparciu o swój zespół. To za mało, bo wymagania na takim dystansie są bardzo wysokie. Ten element może się przełożyć na jakość tej imprezy i jej postrzeganie w świecie. No ale to tylko w przypadku kiedy popyt na załogi będzie większy niż podaż.

No własnie o tym piszę. Że w normalnych realiach takich wyścigów jak RAAM - to taki team tworzy się samemu, a nie wynajmuje przypadkowych ludzi na rynku. Bo żeby team dobrze działał to powinien być zgrany i między sobą i z zawodnikiem, najczęściej to są bliscy znajomi zawodnika, dobrzy koledzy, czy rodzina . Musi być między nimi jakaś chemia, musi być spore zaangażowanie emocjonalne obsługi, bo jak będą to traktować jak robotę do odwalenia, to nie będzie to działać optymalnie. Trochę to wygląda tak, że to oferta dla kasiastych ludzi, którym nie chce się bujać z tworzeniem teamu.

I dlatego właśnie taka oferta trochę zaskakuje, bo skąd brać takich ludzi do wynajęcia? Ilu może mieć Remek z tych swoich wyścigów? Może 2-3 komplety się zbierze i tyle, a ponad tę liczbę to już będą ludzie bez takich doświadczeń, a wtedy jakość takiej obsługi ucierpi. Pewnie po prostu Remek zna realia i wie, że na wynajęcie teamu za 23tys na wyścig to więcej jak 2-3 osoby się raczej nie znajdą.

Offline Mężczyzna RS

• Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 17.11.2016
« 1 Kwi 2020, 17:36 »
Nigdzie chyba nie napisano, że wsparcie jest zagwarantowane dla każdego chętnego. Można przecież taką usługę świadczyć z użyciem 1-2 zespołów. Reszta zawodników organizuje sobie wsparcie sama.

« 14 Kwi 2020, 23:07 »
https://racearoundpoland.pl/start-list

No i Remek ma już 5 opłaconych zgłoszeń  ;)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 14 Kwi 2020, 23:55 »

A od 16 kwietnia rośnie wpisowe o 33%, później też to szybko rośnie, więc raczej na skok ilości zainteresowanych to bym nie liczył. W obecnej sytuacji takie terminy odnośnie wpłat to są dość kuriozalne. Nazwiska zupełnie nieznane, nic mi nie mówią; widać, że ludzie z naszego światka się na to nie rzucili

• Miasto:
« 15 Kwi 2020, 02:31 »
Bo się nikt nie rzuci ponieważ w 2021 jest MRDP. W porywach będzie z 15 osób. A na MRDP z 50-60 a może więcej. Moim zdaniem jest to najważniejsza impreza w następnym roku wiec powinna wystartować czołówka ultra. Po takim dystansie to nie dni sie odpoczywa ale tyg. Wiec wybór jest miedzy nową i imprezą kultową. Dla mnie wybór jest prosty. I wydaje mi się ze dużo osób tak uważa.

« 15 Kwi 2020, 08:34 »
Ja obstawiam, że ktoś w miarę mocny się zgłosi, żeby wygrać  ;)

Offline Mężczyzna byczys

• Miasto: Tychy
  • Na forum od: 30.09.2013
    • Moje relacje z ultramaratonów rowerowych
« 15 Kwi 2020, 13:31 »

Już jest 8

Bo się nikt nie rzuci ponieważ w 2021 jest MRDP. W porywach będzie z 15 osób. A na MRDP z 50-60 a może więcej. Moim zdaniem jest to najważniejsza impreza w następnym roku wiec powinna wystartować czołówka ultra. Po takim dystansie to nie dni sie odpoczywa ale tyg. Wiec wybór jest miedzy nową i imprezą kultową. Dla mnie wybór jest prosty. I wydaje mi się ze dużo osób tak uważa.

50-60 to było w poprzedniej edycji - biorąc pod uwagę jak ultra zyskuje na popularności, to spodziewalbym się co najmniej setki osób.

« 15 Kwi 2020, 14:01 »
Już jest 8
Na razie w kategorii "supported" cisza. To semi supported to może się okazać dla gościa kotwicą ;)

« 15 Kwi 2020, 15:51 »
ale dzięki temu jest faworytem w semi :)

• 2021 MRDP
« 15 Kwi 2020, 17:01 »
Taką supported w wersji biednej dla urozmaicenia to bym może chętnie spróbował,  nawet jako przetarcie przed ewentualnym MRDP.Czasami w tej samotności unsupported chciałoby się co jakiś czas zmienić ciuchy , klapnąć w dowolnym miejscu trasy na "luksusowym " dmuchanym materacu pod jakimś kocykiem , czy mieć bidony na życzenie ;) .Do tego rodzina by kawał kraju zwiedziła na szybko. Tylko dlaczego to taka różnica w cenie ... i tak niemałej w wersji nawet podstawowej ? Jakiś przebogaty pakiet dla supportu? Kultowa naklejka na szybę :lol: Why !!!!

• Miasto:
« 15 Kwi 2020, 18:13 »
Napisałem 50-60 z powodów tego że nie wiadomo ile osób będzie chciało jechać 2 raz. Bo słyszałem głosy w zeszłym roku ze kilku zawodników drugi raz nie wystartują. Ale jak to często bywa jest możliwość zmiany  decyzji. A 80 osób na starcie jest możliwe. W 2017 było 60 wiec wzrost o 20 osób jest możliwy w 2021.

Offline Mężczyzna Pio_FCI

• Miasto: Jaworzno
  • Na forum od: 23.04.2012
    • Blog
« 25 Wrz 2020, 22:58 »
Hej,
mała ciekawostka.
Odwiedziłem dzisiaj targi Bike Expo w BB i akurat trafiłem na prelekcję Remka.
Rozmowę prowadził na żywo Adam Probosz znany m.in. z Eurosportu a sam Remek był na skype.
Słuchało może max 15 osób.
Rozmowa (30minut) miała dotyczyć ogólnie doświadczeń ultra w wykonaniu Remka.
Rozpoczął nawet od swojej przygody chyba 10 lat temu z BBT i polecił stronę 1008.pl
Później jednak mocno skręcono w reklamę i temat RAP2021 (taką też miał czapkę w kamerce).
Wyglądało to trochę tak, że Remek szuka jakichkolwiek uczestników-"klientów".
Wg mnie trochę się mieszał, bo mówił że to ma być 1 wyścig dookoła Polski, najtrudniejszy wyścig w PL w historii i specjalnie władowali każdy możliwy podjazd po drodze. Do tego wprowadził formułę samochodów, żeby ściągnąć najlepszych ultrasów na świecie do PL, którzy jeżdżą z asystą właśnie.
Nagle, żeby mocno nie zniechęcać to przyznał, że każdy może w nim wziąć udział i ma szanse, bo on sam jeszcze nie ma formy.
Testowo przejechał tylko 2 punkty kontrolne (600km) z całej trasy i dalej nie dał rady.
Bardzo lubię gościa ale dla mnie to było momentami przykre mając w głowie całą społeczność ultrasów nawet tutaj czy robotę Daniela.
Myślę, że to początek marketingu...jednak dobry produkt nie potrzebuje reklamy.

Offline Mężczyzna poltugalczyk

• Miasto: Kraków/Doha
  • Na forum od: 08.06.2011
    • Mój podcast o podróżach
« 25 Wrz 2020, 23:38 »
Takie głosy w sprawie wyścigu organizowanego przez Remka już wymienialiśmy podczas tegorocznego MPP.

Życzę Mu jak najlepiej, znając jego wkład w ultra.
Remek należy do kategorii trochę innych zawodników, i to ze udało mu się ogarnąć wtedy RAAM - było dużym osiągnięciem, niemożliwym bez wsparcia sponsorów.

Ciekawe jak uda się mu poprowadzić ten projekt. To prawda, ze chce stworzyć pełen produkt, myśląc o tym obozie przygotowawczym. Covid mu bardzo popsuł szyki. Ale wiadomo, wielu z nas chciałoby wraz z pasją kolarska pociągnąć jakiś biznes z tym związany.

Kibicuje Mu bardzo, myśląc o tym, że sam jest ojcem i stara się pogodzić pasje.

Choć te wyżej wymienione tematy- są niestety wyczuwalne na odległość- mimo, że de facto nic się jeszcze nie zaczęło.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 26 Wrz 2020, 12:22 »
Nagle, żeby mocno nie zniechęcać to przyznał, że każdy może w nim wziąć udział i ma szanse, bo on sam jeszcze nie ma formy.
Testowo przejechał tylko 2 punkty kontrolne (600km) z całej trasy i dalej nie dał rady.

Coś chyba pokręciłeś z tym wywiadem, bo przecież Remek niedawno przejechał ok. połowy tej trasy, z Warszawy do Szklarskiej Poręby, choć deczko skracając fragmentami.

A że projekt jest marketingowy to widać dość wyraźnie. Ale wątpię żeby to miało chwycić. Kolarstwo ze wsparciem wozów to już zdycha coraz bardziej, ogranicza się do kilku najbardziej renomowanych wyścigów, więc mała szansa, żeby zachodni zawodnicy do Polski walić zaczęli.

A z kolei jako wyścig samowystarczalny - jest w większej części skopiowany z dużo bardziej kultowego MRDP i próba podebrania części zawodników taką skopiowaną z pomysłu Daniela ofertą jest słaba. Ale przy tym poziomie wpisowego i przy marce jaką sobie w światku ultra wyrobił MRDP - to raczej na sukces frekwencyjny się nie zanosi, ci co będą chcieli jechać tego typu imprezę - to wybiorą oryginał, nie podróbkę, a przede wszystkim sportowa obsada MRDP będzie nieporównywalna. Organizacyjnym strzałem w kolano jest IMO pomysł rywalizacji z MRDP (czyli bardzo zbliżony termin), a jako, że MRDP jest co 4 lata, to dużo lepiej było coś takiego zaproponować w roku, gdy MRDP nie będzie.

« 9 Sty 2021, 14:14 »
A tymczasem Remkowi lista się zapełnia coraz mocniejszymi zawodnikami ;)

Offline Mężczyzna zly-sze

• Na forum od: 19.09.2019
« 9 Sty 2021, 15:38 »

Coś chyba pokręciłeś z tym wywiadem, bo przecież Remek niedawno przejechał ok. połowy tej trasy, z Warszawy do Szklarskiej Poręby, choć deczko skracając fragmentami.

A że projekt jest marketingowy to widać dość wyraźnie. Ale wątpię żeby to miało chwycić. Kolarstwo ze wsparciem wozów to już zdycha coraz bardziej, ogranicza się do kilku najbardziej renomowanych wyścigów, więc mała szansa, żeby zachodni zawodnicy do Polski walić zaczęli.

A z kolei jako wyścig samowystarczalny - jest w większej części skopiowany z dużo bardziej kultowego MRDP i próba podebrania części zawodników taką skopiowaną z pomysłu Daniela ofertą jest słaba. Ale przy tym poziomie wpisowego i przy marce jaką sobie w światku ultra wyrobił MRDP - to raczej na sukces frekwencyjny się nie zanosi, ci co będą chcieli jechać tego typu imprezę - to wybiorą oryginał, nie podróbkę, a przede wszystkim sportowa obsada MRDP będzie nieporównywalna. Organizacyjnym strzałem w kolano jest IMO pomysł rywalizacji z MRDP (czyli bardzo zbliżony termin), a jako, że MRDP jest co 4 lata, to dużo lepiej było coś takiego zaproponować w roku, gdy MRDP nie będzie.

Ja wcale nie widzę tego, że jest to kopia MRDP. To jest wyścig ze wsparciem, są punkty kontrolne ze spaniem, są przepaki, to jest zupełnie coś innego. Można lecieć zupełnie na lekko, mając tylko dętkę w zapasie. Każdy wyścig wokół naszego pięknego kraju jest skazany na takie porównania do MRDP jak twoje, ale moim zdaniem zupełnie nieuzasadnione.

Moim zdaniem spokojnie jest jeszcze w Polsce miejsce na wyścig wzdłuż granic w formule Gravel bez wsparcia. To bardzo popularna formuła, taka trochę przygodowa. I też zawsze będzie można powiedzieć, że to kopia MRDP w wersji Gravel, ale przecież to zupełnie inny wyścig był.

Offline Mężczyzna Mariobiker

• Miasto: Niedrzwica
  • Na forum od: 13.06.2013
« 9 Sty 2021, 16:11 »
RAP to nie jest maraton (przynajmniej) na moją kieszeń  ;)
Do końca marca opłata wynosi 1073 zł przy 3554 km trasy.
Na MRDP trasa będzie liczyć około 3200 km nie znamy jeszcze wysokości wpisowego ale na pewno będzie dużo niższe.
I chyba najważniejsza sprawa to "otoczka" imprezy.
Mamy wybór i każdy znajdzie coś dla siebie  :D

Jeśli nie masz pasji ... to znaczy że marnujesz swój czas.

Offline Mężczyzna zly-sze

• Na forum od: 19.09.2019
« 9 Sty 2021, 17:13 »
RAP to nie jest maraton (przynajmniej) na moją kieszeń  ;)
Do końca marca opłata wynosi 1073 zł przy 3554 km trasy.
Na MRDP trasa będzie liczyć około 3200 km nie znamy jeszcze wysokości wpisowego ale na pewno będzie dużo niższe.
I chyba najważniejsza sprawa to "otoczka" imprezy.
Mamy wybór i każdy znajdzie coś dla siebie  :D

Tak, to jest zaporowa kwota i to jest moim zdaniem jedna z rzeczy słabo rozegrana. Bo w zasadzie jeśli nie planujesz startu rok wcześniej, kiedy jest połowa, to wysokość opłaty po prostu odstrasza.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 9 Sty 2021, 20:40 »
Agata to już z miesiąc temu widziałem, ze się zapisała, może jej po prostu formuła ze wsparciem bardziej odpowiada, może termin, a może chce po prostu wygrać wyścig  :lol:. Bo z tych nazwisk co są to jest bez wątpienia głównym faworytem. To już ona by się musiała wypowiedzieć, dlaczego wybrała to zamiast MRDP.

Ja wcale nie widzę tego, że jest to kopia MRDP. To jest wyścig ze wsparciem, są punkty kontrolne ze spaniem, są przepaki, to jest zupełnie coś innego. Można lecieć zupełnie na lekko, mając tylko dętkę w zapasie. Każdy wyścig wokół naszego pięknego kraju jest skazany na takie porównania do MRDP jak twoje, ale moim zdaniem zupełnie nieuzasadnione.

Z regulaminu to wychodzi, że na tych punktach to wiele nie ma:
"Kilkanaście punktów kontrolnych z możliwością noclegu (dodatkowo płatne), wzięcia prysznica, skorzystania z podstawowych narzędzi, zakupu dętki, żeli, batonów, izotonika i innych suplementów"

To czym taki punkt się wielce różni od możliwości wykupienia kwatery? Jedynie tym, że masz pewność, że będzie dostępny nocleg no i ewentualnie sam prysznic jak się nie chce spać. Ale to Cię urządza tylko wtedy jak jedziesz tempem by na taki punkt się na noc załapać - a to na tak długiej trasie jest trudne do osiągnięcia; spora szansa, że albo dojedziesz za wcześnie, albo do kolejnego będzie za daleko. Tak więc wiele to te punkty tu nie zmieniają w porównaniu do opcji jakie masz na MRDP, do tego przy tym wpisowym ten zakres świadczeń deczko słaby, skoro na punktach za wszystko trzeba dodatkowo płacić. Też pytanie jak to będzie wyglądać w praktyce, bo był taki Piękny Zachód w wersji na 2000km, gdzie też miało być kilkanaście punktów, ale organizacja bardzo kulała. Choć tu obstawiam, że pod tym katem powinno być OK, bo Remek jest bardzo dobry organizacyjnie, tylko pytanie czy go to nie przerośnie, jak stawka będzie na 2 doby rozbita.

Do tego 3 przepaki na 900, 1800 i 2700, to już chyba więcej wnosi niż te punkty. No i trochę śmieszne jest nazywanie kategorii "unsupported", bo to nie jest ta formuła, bardziej coś pośredniego pomiędzy systemem z BBT a prawdziwym wyścigiem bez wsparcia.

A że kopia pomysłu - to oczywiste, dobre 80% trasy jest takie same. Znasz wyścig, który w ten sposób powiela trasę innej imprezy i który trudno nie uznać za plagiat?

Moim zdaniem spokojnie jest jeszcze w Polsce miejsce na wyścig wzdłuż granic w formule Gravel bez wsparcia. To bardzo popularna formuła, taka trochę przygodowa. I też zawsze będzie można powiedzieć, że to kopia MRDP w wersji Gravel, ale przecież to zupełnie inny wyścig był.

Popularne to są wyścigi w formule do tygodnia. A czy na 2-3tygodniowe będzie duże zainteresowanie - to wcale bym pewny nie był, to jest coś zupełnie innego.

• Miasto:
« 9 Sty 2021, 21:53 »
Narazi na 23 zawodników to ośmiu z Warszawy i okolic. Dla miejscowych dobra logistyka. Bo to Warszawa czyli trzy miliony ludzi wiec da sie znaleźne kilkunastu "szalonych" ultrasów.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 9 Sty 2021, 22:44 »
Warszawa wiadomo - dojazd bardzo wygodny, do tego wielu mieszkańców, więc logistycznie jest łatwiej niż start z Rozewia. I przede wszystkim dla orga sporo łatwiej start i metę w Warszawie ogarnąć.

Ale przez to moim zdaniem ta trasa sporo traci, te dodatkowe 500km w porównaniu z MRDP to są bardzo nudne kawałki, mazowieckie równiny, taki dystans mocno na siłę, byleby Warszawę dołożyć, nic do jakości tej trasy ani jej idei (okrążenie kraju) nie wnosi. Poza tym przez to układ trasy jest słaby - góry zaczynają się już po 500km, a nie po 1200km jak na MRDP. I w efekcie tego po skończeniu gór zostaje aż 1800km na metę, podczas gdy na MRDP jest to koło 800km, już jest to w sensownym zasięgu. Podczas, gdy tutaj zostanie aż połowa i to w sporej części nudnej trasy.
Też jak przejrzałem tę trasę - to bruki dalej zostały, a jakieś dziwne zmiany, np. ominięcie Siekierek i najdalej wysuniętego na zachód miejsca w Polsce - Osinowa Dolnego. A tam akurat bardzo fajny i klimatyczny był ten kawałek, do Osinowa zupełnie pusto, ładne lasy i łąki nad Odrą. Też niepotrzebny wjazd do Gdyni i Sopotu.

Tak więc motywacyjnie (a motywacja jest na takim wyścigu najważniejszym kluczem do sukcesu) MRDP jest sensowniej ułożony. Najpierw robi się zapas kilometrów na płaskim, potem ten zapas nieco maleje w górach. Natomiast tu wiele zapasu się nie zrobi - i dla osób jadących na limit od razu będą straty kilometrowe, które w przyszłości na płaskim można nadrabiać, co motywacyjnie jest na pewno gorszą opcją. Bo na te ostatnie 800km to jeszcze człowiek wykrzesze z siebie resztki sił, by limit gonić, bo to już jest ta meta w sensownym zasięgu ok. 2 -2,5 dnia. A tu wyjeżdżając mocno wyczesani z gór mamy na metę aż 6 dni, to będzie bardzo trudno odnaleźć motywację, bo to się będzie ciągnąć jak luźna gumka w gaciach :P

« 10 Sty 2021, 08:40 »
Przyszłość wyścigu mocno będzie zależeć od oprawy medialnej. Przy perfekcjoniźmie i budżecie Remka może być całkiem niezła, a jak będzie niezła to może wystąpić efekt kuli śnieżnej jak z RTP. Ale ja osobiście marnie widzę powtórkę RTP, bo 3500km to nie 1500. Ja żałuję, że się chlopaki nie dogadali, bo wsparcie Remka w organizacji MRDP rozwiązało by wszystkie problemy organizacyjne na które cierpi ewidentnie wyścig. Styczeń jest a strony nawet jeszcze nie ma, o zapisach nie wspominając. MRDP jest na drugim biegunie, taki trochę organizacyjny dinozaur i zobaczymy ile będzie chętnych w 2025 i na który wyścig dookoła Polski.
« Ostatnia zmiana: 10 Sty 2021, 08:45 MaciekK »

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 10 Sty 2021, 12:39 »
Przede wszystkim nie wiem dlaczego Remek wszedł z tą imprezą w rok MRDP. Przy imprezie co jest raz na 4 lata - to dużo więcej sensu miałoby ruszenie z tym pomysłem w roku, gdy nie ma takiej imprezy. A tak to jest oczywiste, że celuje w podebranie zawodników z MRDP, co nie jest fajnym zagraniem. Ale jak widać nie bardzo to chwyciło, przy takiej liczbie startujących to będzie kadłubowa impreza. Natomiast niewykluczone, że w kolejnych latach może się rozwinąć.

A czy MRDP cierpi na problemy organizacyjne? Nie powiedziałbym, bo formuła tego wyścigu jest taka, że wielkiej organizacji nie potrzeba. Baza i monitoring - i wszystko w temacie. Zarówno w 2013 i 2017 nie było pod tym względem zastrzeżeń, w 2017 baza bardzo fajnie działała i większość startujących tam spała, przez co była bardzo fajna integracja. Nie grały elementy dodatkowe jak np. te stroje, ale z samym wyścigiem nie było żadnych problemów, jedyny problem jaki sobie przypominam to, że kategorię Extreme wygrało ex aequo dwóch zawodników, a była tylko jedna statuetka ;). To co było obiecane - było w 100%, była nawet wymiana trackerów w połowie trasy na Głodówce, czego nie ma na innych wyścigach (przez co pod koniec Wisły czy RTP monitoring zaczyna mocno kuleć).

A właśnie nadmierna liczba punktów rodzi duże problemy logistyczne i później ludzie są wściekli, że czegoś co im obiecano nie było, co dobrze było widać na ostatnim BBT. I nie wiem czy tak wypali kilkanaście punktów na wyścigu , gdzie stawka będzie rozbita na 1-2 doby a startować będzie tylko kilkanaście osób.

« 10 Sty 2021, 18:56 »
Ja pisząc o problemach mam na myśli np. to, że wciąż nie ma strony, terminu trzeba szukać po podstronach i nawet w sumie nie wiem czy się znajdzie. Wiadomo, że były problemy z trackerami w tym roku. Trasę to bym musiał sobie sam składać z archiwalnych cząstkowych mrdp i dyskusji na forum, gdybym chciał ją przeanalizować z nudówna weekend, itp. Chciałem koledze z Francji podrzucić linka, a może by się skusił, ale nie ma czego podsyłać. Ja wiem skąd to się bierze, bo organizator robi to hobbystycznie po pracy i brawo Mu za to. Ale inaczej nie będzie.
Apropos rozbicia stawki, to na półtorej doby rozbita jest w MPP. Tutaj może być dużo gorzej. Najtrudniej to się będzie zmotywować do ciśnięcia, jak po 3-4 dniach to się rozciągnie i mało kto będzie się jeszcze z kimś ściągał.
« Ostatnia zmiana: 10 Sty 2021, 19:02 MaciekK »

Offline Mężczyzna Konrad Adkonis

• Miasto: Słupsk
  • Na forum od: 25.04.2018
« 10 Sty 2021, 21:28 »
Trasę z 2017 masz w zakładce "Archiwum/2017/Mapa trasy", ale w tym roku podobno ma być nieco zmodyfikowana. https://ridewithgps.com/routes/23843164

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 10 Sty 2021, 21:32 »
Ja pisząc o problemach mam na myśli np. to, że wciąż nie ma strony, terminu trzeba szukać po podstronach i nawet w sumie nie wiem czy się znajdzie. Wiadomo, że były problemy z trackerami w tym roku. Trasę to bym musiał sobie sam składać z archiwalnych cząstkowych mrdp i dyskusji na forum, gdybym chciał ją przeanalizować z nudówna weekend, itp. Chciałem koledze z Francji podrzucić linka, a może by się skusił, ale nie ma czego podsyłać. Ja wiem skąd to się bierze, bo organizator robi to hobbystycznie po pracy i brawo Mu za to. Ale inaczej nie będzie.

Trasa z grubsza wiadomo jaka będzie, w porównaniu ze starą edycją to się zmieni chyba tylko rejon Gdańska i trochę w górach (takim wariantem jak szło GMPRD w 2019). Strona i zapisy przydałoby się jakby już były, ale też pamiętajmy, że zapisy 8-10 miesięcy wcześniej to jest wynalazek ostatnich paru lat, wcześniej to trochę inaczej wyglądało. Daniel pisał, że zapisy powinny ruszyć do końca stycznia.

Apropos rozbicia stawki, to na półtorej doby rozbita jest w MPP. Tutaj może być dużo gorzej. Najtrudniej to się będzie zmotywować do ciśnięcia, jak po 3-4 dniach to się rozciągnie i mało kto będzie się jeszcze z kimś ściągał.

Tu niby mają być pośrednie limity czasowe na każdym punkcie, wyznaczane średnią 300km/dobę. Nie wiem do końca jak to będzie działać, czy jak się nie łapiesz - to game over, czy tylko punkt nie będzie działać. Ale tak jest na RAAM, są takie 2-3 limity pośrednie i jak je przekroczysz to nie kończysz.

Bo paradoksalnie jeśli mówimy o ukończeniu w limicie - to na tym wyścigu procentowo różnice pomiędzy czołówką a ostatnimi są chyba najmniejsze ze wszystkich ultra, tak jest wyżyłowany ten limit. Generalnie zdecydowana większość łapie się w ostatnią dobę, a więcej niż 1,5 doby przed limitem to 3 osoby przejechały w zeszłej edycji. Tylko w to nie wliczam osób jadących sporo powyżej limitu, bo wtedy to już rzeczywiście się rozciąga na ponad 5 dni nawet.

Motywacyjnie jest to ciężkie ze względu na to, że góry są bardzo szybko. W górach tylko czołówka utrzymuje ponad 300km, większość jedzie poniżej tego planu. I jak już na samym początku złapiesz straty czasowe - to motywacja niejednej osobie mocno siądzie. A przy stracie z Rozewia - to na początku nadrabiasz i to sporo nad limitem, co motywację zwiększa. I do końca gór jakoś się dotrwa i nawet jak się już będzie poniżej limitu - to przy 800km na metę da się zmobilizować do wielkiego wysiłku. Jak pamiętam w 2017 chyba Daniel Śmieja zrobił ostatniej doby koło 500km, co już jest wielkim osiągnięciem na tę fazę rywalizacji, a byłem pewien że już nie da rady. A jednak motywacja była tu kluczem. Ale to przy 800km jeszcze działa, przy 1800km - to już będzie z tym sporo gorzej.

Do tego druga ważna sprawa - w górach o wiele łatwiej o kontuzje, bo to jest wiele bardziej obciążająca jazda, wiele osób na tym odcinku coś łapie. Ja wyjechałem z gór z poważną kontuzją achillesa, jakoś się doczłapałem na metę, ale przy 1800km to nawet bym nie próbował.

Offline Mężczyzna Wigor

• Kapituła MP-P 2016
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 19.03.2015
« 13 Sty 2021, 09:16 »
Jak pamiętam w 2017 chyba Daniel Śmieja zrobił ostatniej doby koło 500km, co już jest wielkim osiągnięciem na tę fazę rywalizacji, a byłem pewien że już nie da rady. A jednak motywacja była tu kluczem.

Dokładnie to było 560km od 5 rano, czyli w 31h bez dłuższych przerw. teoretycznie miało być 3h zapasu a wyszło na styk.

Offline Mężczyzna Fagetus

• Miasto: Lubin
  • Na forum od: 18.03.2016
« 13 Sty 2021, 14:46 »
A tak mówiąc ogólnie, czy aby nie jest tak że większość krajów... tu i tam... ma jakieś swoje Race Around *** - a my nie? :) Z całym szacunkiem i podziwem dla MRDP to to jest nisza, można powiedzieć że rdzennie polska nisza, i raczej chyba nie będzie to nigdy produkt eksportowy. I jak tu na coś takiego zaprosić czołówkę europejską/światową i pościgać się z najlepszymi na własnym podwórku? ;)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 13 Sty 2021, 15:04 »
A tak mówiąc ogólnie, czy aby nie jest tak że większość krajów... tu i tam... ma jakieś swoje Race Around *** - a my nie? :) Z całym szacunkiem i podziwem dla MRDP to to jest nisza, można powiedzieć że rdzennie polska nisza, i raczej chyba nie będzie to nigdy produkt eksportowy. I jak tu na coś takiego zaprosić czołówkę europejską/światową i pościgać się z najlepszymi na własnym podwórku? ;)

A czym to się różni poza nazwą? Jakie niby ma dla zagranicznego zawodnika przewagi RAP nad MRDP? Bo ja widzę raczej przewagi dla MRDP, któremu sporo bliżej do reguł zachodnich ultra, niż RAP, które jest wyścigiem ze wsparciem i kilkunastoma punktami.

Poza tym w oczywisty sposób z terminu tych imprez wynika, że nie ma mowy o starcie w nich światowej czołówki. Bo lipiec - sierpień to jest szczyt sezonu ultra i wtedy są największe światowe wyścigi i w nich jedzie światowa czołówka, a dla tych imprez żaden polski wyścig, żeby nie wiem jak wypasiony konkurencją nie będzie.

Natomiast polskim produktem eksportowym jest Race Through Poland - tam właśnie jedzie światowa czołówka, jedzie zwyciężczyni ostatniego TCR Fiona Kolbinger, jedzie drugi zawodnik Ben Davis, jedzie zajmujący miejsca na podium TCR Bjoern Lehnard. Tylko RTP jest w maju - i tylko dlatego jest tam światowa czołówka. Poza tym decydują tu osobiste kontakty organizatora Pawła Puławskiego, który ma świetne kontakty w środowisku światowych ultrasów i dobrze to rozreklamował, naprawdę dużo zagranicznych zawodników jest na listach startowych.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum