Autor Wątek: Marcowe Księstwo Siewierskie  (Przeczytany 1181 razy)

Offline Mężczyzna MichałD

• Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
Marcowe Księstwo Siewierskie
« 29 Mar 2020, 17:04 »
Huśtawka pogodowa w pełni, znaczy w marcu jak w garncu. Pierwsza połowa tygodnia słoneczna lecz mroźna z wiatrem urywającym głowy, druga piękna wiosna a straszą w prognozach powtórka z rozrywki. Jechać gdzieś dalej nie za bardzo mogłem, po najbliższych pagórkach nie specjalnie gdyż suport w MTB dziwne dźwięki wydaje. Dlatego wybór padł na na tereny na zachód od Warty - sąsiednie dawne Księstwo Siewierskie.
W terenie sporo, naprawdę sporo ludzi, większość karnie zgodnie z zaleceniami czasu epidemii pojedynczo lub max dwójkami na rowerkach, wiele rodzin na spacerach polnymi/leśnymi drogami i oczywiście ogrom motocyklistów szalejących pustymi drogami.
Foto z Sony TX30.

Dystans: ok 59km
Trasa: Włodowice - Zawiercie - Poręba - Czekanka - Siewierz - Nowa Wioska - Pińczyce - Będusz - Mrzygłód - Włodowice

Pełna fotorelacja: http://jurapolska.com/wycieczki/rowerowa_28032020.php

Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Odp: Marcowe Księstwo Siewierskie
« 29 Mar 2020, 17:11 »
Jak otworzą "gierkówkę" będzie blisko i zamierzam mocno penetrować te tereny. Zatem dzięki za relację.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline Mężczyzna Antracyt

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 13.06.2017
    • Poland on bike
« 13 Mar 2021, 22:42 »
Od dawna przymierzam się do penetracji Jury, a właściwie do przejazdu z Krakowa (Zawiercia bo jest bezpośrednie połączenie z Łodzi) do Częstochowy.
Zapraszam do mojej e-skarbonki:

Zbieram na WOŚP

Offline Mężczyzna gimak

• Miasto: Nowy Sącz
  • Na forum od: 07.05.2017
« 14 Mar 2021, 19:00 »
Jak zwykle, z przyjemnością obejrzałem.

Offline Mężczyzna MichałD

• Miasto: Jura Krakowsko-Częstochowska
  • Na forum od: 27.11.2013
    • Między Wartą, Pilicą i Nidą
« 14 Mar 2021, 20:32 »
Ale to z ubiegłej wiosny  :P

@Antracyt - Księstwo Siewierskie jest całkiem przyjemne, ale na wschód od Warty, czyli na Jurze zdecydowanie ciekawiej. Północna część, od Olkusza w stronę Cz-wy łagodniejsza względem przewyższeń, ale bardziej piaszczysta. Część południowa, czyli Dolinki i Garb Tenczyński zdecydowanie bardziej błotnisto-kamienista (choć niestety coraz więcej asfaltów) i deniwelacje potrafią dać w kość. Warto mieć na uwadze w zależności od roweru/opon.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.

Offline Mężczyzna Antracyt

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 13.06.2017
    • Poland on bike
« 14 Mar 2021, 20:41 »
Przy obecnej pogodzie preferuję asfalty. Czekam na okienko pogodowe i wolną chwilę od pracy. Raczej zdecyduję się na jednodniową wycieczkę na razie. Jak będzie cieplej to może uda się wyskoczyć na 2/3 dni i zrobić pełną trasę od Krakowa do Częstochowy. Piachy już pokonywałem pieszo i to bardziej przypomina szlak konny miejscami. Mam już za sobą kawałek czerwonego szlaku, który penetrowałem w ramach Geocachingu od Bobolic do Morska.
Zapraszam do mojej e-skarbonki:

Zbieram na WOŚP

Offline Mężczyzna RS

• Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 17.11.2016
« 14 Mar 2021, 20:50 »
Szlak konny pokrywa się w wielu miejscach z czerwonym pieszym i latem (gdy drogi już są rozdeptane i rozjeżdżone) bywa nieprzyjemnie. Najlepsza wiosna.
W Morsku "stacjonują" konie i te okolice są rozdeptane trochę bardziej.

Offline Mężczyzna qbotcenko

• Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
« 14 Mar 2021, 21:01 »
A te qnie to przypadkiem też w Piasecznie nie stacjonują? Taka wielka posiadłość jest, gdy się jedzie od Żerkowic.

Co nie zmienia faktu, iż w lesie zwykle rower trzeba nieść...

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 14 Mar 2021, 21:07 »
Co nie zmienia faktu, iż w lesie zwykle rower trzeba nieść...
Byłoby lepiej jakoś zacząć lobbować nad wypracowaniem standardów, bo już nie raz trafiłem na szeroką drogę leśną całkowicie rozwaloną kopytami. Jak kiedyś przy takiej orce dogonili mnie koniarze, to nie omieszkałem rzucić pod nosem "no i szlak rowerowy xxxx strzelił, cała droga rozxxxana kopytami". A odpowiedź: sorry, nie wiedzieliśmy, że to przeszkadza :P
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna MCsubi

• Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
« 14 Mar 2021, 21:14 »
Jak kiedyś przy takiej orce dogonili mnie koniarze, to nie omieszkałem rzucić pod nosem "no i szlak rowerowy xxxx strzelił, cała droga rozxxxana kopytami". A odpowiedź: sorry, nie wiedzieliśmy, że to przeszkadza :P

Jednak sport jeździecki to zupełnie inna kultura.

• niech tak się stanie
« 14 Mar 2021, 21:19 »
Jednak sport jeździecki to zupełnie inna kultura.
Tak, taka kultura, że doprowadza innych do rezygnacji z kultury wypowiedzi w celu wzmocnienia przekazu. A mówiłem bardzo spokojnie, aby nie spłoszyć koni :P Tylko wulgarem mogłem zaakcentować znaczenie sprawy :D Mogłem elegancko kulturalnie nakrzyczeć literackim językiem ...

Offline Mężczyzna RS

• Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 17.11.2016
« 14 Mar 2021, 21:21 »
A te qnie to przypadkiem też w Piasecznie nie stacjonują? ...
Możliwe. Stacjonują w kilku miejscach, a napisałem o Morsku, bo Antracyt wspomniał o odcinku Bobolice-Morsko.

Musimy się chyba przygotować, że w tym roku będzie jeszcze gorzej z powodu różnych lokdałnów i problemów z zagranicznymi wyjazdami. Wielu ludzi wybierze jakieś aktywności w polskich lasach.

• niech tak się stanie
« 14 Mar 2021, 21:23 »
Musimy się chyba przygotować, że w tym roku będzie jeszcze gorzej z powodu różnych lokdałnów i problemów z zagranicznymi wyjazdami. Wielu ludzi wybierze jakieś aktywności w polskich lasach.
Będzie jednak chyba proporcjonalnie więcej rowerzystów niż koniarzy, więc może pojawi się koncepcja współdzielenia drogi, jedni po jednej stronie, drudzy po prawej? Kiedyś tak będzie, końmi da się kierować, nie muszą łazić tam gdzie chcą od lewej do prawej.

Offline Mężczyzna qbotcenko

• Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
« 14 Mar 2021, 21:36 »
@podjazdy, większość koni to tępe urządzenia - przejedź kiedyś szybko obok nich w terenie, zobaczysz reakcję ;P

Swoją drogą kiedyś miałem psa, który szczekał na pioruny...

• niech tak się stanie
« 14 Mar 2021, 21:45 »
@podjazdy, większość koni to tępe urządzenia - przejedź kiedyś szybko obok nich w terenie, zobaczysz reakcję ;P
Może rozwalanie całej drogi na pół metra wgłąb kopytami to celowa zagrywka, aby ich rowerzyści nie wyprzedzali?
Konie wyprzedzałem nie raz, robiąc odstęp większy, niż długość konia. Tak na wszelki wypadek, jakby kierowca nie panował nad pojazdem. Generalnie to kierowca powinien używać mózgu, a nie pojazd....

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum