Autor Wątek: Tailfin X-One  (Przeczytany 4828 razy)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Tailfin X-One
« 20 Lip 2020, 14:24 »
Tubus sprzedaje też adapter do mocowania bagażnika na osi, więc to nie powinien być problem. Górne mocowanie też można jakąś obejmą plastikową załatwić.

Ale to już jest trochę upierdliwe, jeździłem tak sporo na szosówce, jeszcze w czasach gdy sakw używałem. Każde zdjęcie koła to konieczność zdejmowania całej ośki, też bagażnik na tym mocowaniu oraz górnych obejmach nie jest tak sztywny jak być powinien. Poza tym to nie pasuje do każdego roweru, niejeden sportowy ma takie żłobienia przy tylnej ośce, że to nie da rady, podobnie może być konflikt jeśli są tarczówki.

Szukałem jakichś ciekawych worków do przypięcia na górę, ale znalazłem tylko Ortlieba, które są oczywiście ciężkie. Ale może coś fajnego by się znalazło.
Sea to Summit Big River powinien dobrze pasować na bagażnik, bo ma kształt bardziej eliptyczny niż okrągły, a ciężki też nie jest.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Tailfin X-One
« 22 Lip 2020, 09:42 »
I jeszcze trzeba tu dodać, że adapter Tubusa jest tylko na rowery z szybkozamykaczem koła. A prawie wszystkie lepsze rowery typu MTB i Gravel mają obecnie sztywne osie, podobnie jak i połowa nowych szosówek. Więc tam bagażnika się już nie założy w ten sposób. A przewagą Tailflina jest to, że ma opcje mocowania do każdego rodzaju ośki.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum