Autor Wątek: Bałtijsk Kaliningrad  (Przeczytany 3967 razy)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Bałtijsk Kaliningrad
« 29 Sty 2020, 13:21 »
Droga z Kowna do Suwałk to istne szaleństwo z rowerem, jest oczywiście pobocze ale jedziesz z tirami, jedyna droga tranzytowa ze Skandynawii.
Wcale nie, przecież tam masz nową i starą drogę. Nowa wzięła większość ruchu i na starej nie ma żadnego dramatu.

Offline Mężczyzna paweł.70

• Marin
  • Miasto: Świdnik
  • Na forum od: 28.11.2011
« 29 Sty 2020, 13:48 »
Pisałem o drodze tranzytowej E67, innej nie znam, natomiast można spotkać na takiej drodze sakwiarzy.Akurat wracając z Krajów Nadbałtyckich  przed Mariampolem właśnie spotkałem  emerytowanego Japończyka Nakamichi Masachiro,który jechał dookoła świata.

Przepraszam za offtop

Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 29 Sty 2020, 20:10 »
Pisałem o drodze tranzytowej E67, innej nie znam

Ale przecież tam jest równoległa droga, więc nie ma żadnego sensu jechać E-67. Do Mariumpola kawałek za granicą jest stara droga, a i dalej do Kowna się dojedzie, niewiele nadrabiając.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 29 Sty 2020, 20:21 »
Podepnę się pod temat i będę obserwował, bo kierunek mnie też ciekawi.

A czy ktoś może był a najlepiej rozważa dociągnięcie trasy dalej, tj. na Łotwę? Albo transport tam z obwodu z pominięciem Litwy? Pamiętam, że kiedy wracałem z Petersburga, to z okien autokaru Łotwa zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Przez większość dystansu taka trochę nasza Suwalszczyzna z mocno pofalowanym terenem, mnóstwem gruntowych dróg, niedużych jezior i strumieni. Zwłaszcza odcinek prowadzący ichniejszą A3 (wiele to z autostradą wspólnego nie miało) wzdłuż Parku Narodowego Gauja wyglądał ciekawie.
Możesz poszukać na forum tutaj dwóch moich galerii z wyjazdu Litwa-Łotwa-Estonia. Jeden wzdłuż wybrzeża, a drugi środkiem. Warto, ale trzeba trochę pobawić się planowaniem. Niektóre tereny Łotwy są dość nudne agrocenozy i te trzeba ominąć.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum