Autor Wątek: Kandydatura: Przystanek Alaska, Kaszuby  (Przeczytany 3216 razy)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Ja też. Na Roztocze ::)
Popieram!  ;)
Kaszuby to fajny kierunek, ale bardzo blisko zeszłorocznej miejscówki. Rok po roku ten sam kierunek to trochę przesada.

Online Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
W sumie, w krótkim okresie 3 razy ten sam region. Miejscówka na Roztoczu jest dobrze dostępna z linii kolejowej do Przemyśla, zaś na kołach to np. z Poznania można sobie atrakcyjny dojazd ułożyć przez Jurę, Góry Świętokrzyskie, Sandomierz, Lasy Janowskie. No i modlitwy o wiatr będą zgodne.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Iwo

• leniwy południowiec
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
90 km w linii prostej, google maps najkrótszą trasę pokazuje 108 km. Ale krajobrazowo zupełnie inaczej (pod względem detali geograficzno-geologicznych nie będę się wychylał) - wtedy byliśmy nad morzem, a teraz będzie Pojezierze Kaszubskie.

Jeszcze zapomniałem dopisać - okolica jest rzeczno-spływowa, więc będzie można się wybrać na kajaki. W przypadku wygranej zaproponuję również wycieczkę kajakową.

Offline Ma_rysia

• eko groszek
  • Miasto: Golina
  • Na forum od: 05.04.2009
Jeszcze zapomniałem dopisać - okolica jest rzeczno-spływowa, więc będzie można się wybrać na kajaki. W przypadku wygranej zaproponuję również wycieczkę kajakową.

Pierwsza na liście  :)

Offline Mężczyzna maper

• Miasto: Straszyn
  • Na forum od: 15.02.2016
Kaszuby!

Tak, a dokładniej ich część znana pod nazwą Gochy. To tak bardziej etnograficznie. Geograficznie jest to Pojezierze Bytowskie.

Piaszno – rekonstrukcja osady gotów (Skarb Atanryka i te sprawy)

Pod koniec zeszłego roku postawiona została tam nowa wieża widokowa. A 2,5 km na wschód od tego miejsca do wiosny ma powstać wieża widokowa na Górze Siemierzyckiej. Jest szansa, że do terminu zlotowego zostanie już udostępniona, bo w warunkach przetargu termin realizacji jest podany do 17 kwietnia 2020. Widok stamtąd powinien być szeroki, bo Góra Siemierzycka to najwyższe wzniesienie Pojezierza Bytowskiego i całego Pojezierza Zachodniopomorskiego.

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
Tak, a dokładniej ich część znana pod nazwą Gochy.
W Lipnicy był lokal z wyszynkiem o nazwie "Bar u Gocha", którego pozostałości są jeszcze widoczne w google street view:
https://goo.gl/maps/7h4f9Dr46JbGFBtj7

W lasach okolicznych faktycznie piachów co niemiara, ale i ssące margle się zdarzają.

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
W sumie, w krótkim okresie 3 razy ten sam region
Zgadzam się. 3 razy z rzędu Roztocze, jak dla mnie.

Szklana Huta to pas pobrzeży. Teraz pojedziemy na pojezierza. Jest to nie tylko inny region geograficzny, ale inny makroregion i nawet inny mezoregion. Prowincja jedynie tożsama.

Niech zatem rzekoma bliskość w kilometrach oraz języki podstępne, nie zmąci obiektywizmu sądu Waszego, ani oczom Waszym nie skryje blasku prawdy.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

Offline Mężczyzna Żubr

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 03.11.2010
No to w końcu mamy pojedynek, pomiędzy dwoma, biegunowo odległymi w swej istocie, koncepcjami bazy na Zlot.
Przaśny, ze spartańskimi warunkami i skromną infrastrukturą Przystanek i (no taki odpowiednik Folwarku Łękuk) Karczma, z infrastrukturą, łazienkami, knajpą, ciepłą strawą i barkiem do późna.

P.S żeby nie było to jednak Nad Szumem nie ma zasięgu, więc jednak poziom jest. W Karczmie jest za to telefon stacjonarny (Gimby nie znajo) z którego Żubr dzwonił do Transatlantyka jak ogarnął że pomylił miejsce wyprawki roztoczański 2019.

Offline Mężczyzna 365

• Na forum od: 27.02.2018
Nie przekonuje mnie ta miejscówka, a zwłaszcza jezioro - rekin może nogi odgryźć ;) Warto mieć dmuchane koło w pasie  ;D
Stodoła fajna rzecz na niepogodę. Poza tym z Poznania można dojechać rowerem w jeden dzień albo podjechać rano pociągiem do Piły i śmignąć resztę na dwóch kołach.
Kuchnia i toalety - no cóż dupy nie urywa ale bywało się w znacznie gorszych warunkach.
Gdziekolwiek zlot by nie był to i tak pojadę :)
Paweł.

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Nie przekonuje mnie ta miejscówka, a zwłaszcza jezioro - rekin może nogi odgryźć ;) Warto mieć dmuchane koło w pasie

Masz dobry gust. Jeden z moich hitów.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

Offline Mężczyzna 365

• Na forum od: 27.02.2018
I właśnie stąd ten fragment :)
Paweł.

Offline Kobieta linuś

• Miasto: Lubin
  • Na forum od: 01.01.2018
Pięknie :) sympatyczna miejscówka.
Chętnie się wybierzemy z Wąskim :icon_smile2: