Autor Wątek: Transcontinental No8  (Przeczytany 6091 razy)

Offline Mężczyzna poltugalczyk

• Miasto: Kraków/Doha
  • Na forum od: 08.06.2011
    • Mój podcast o podróżach
Transcontinental No8
« 14 Lis 2019, 12:19 »
Nie ma jeszcze wątku więc zakładam :)

Zapisy na ósmą edycję ruszają już 25 listopada.

Jak wielu z Was rozważa start w 2020?

Offline Mężczyzna KrzysiekW

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2018
Odp: Transcontinental No8
« 24 Lis 2019, 09:29 »
Karty zostały odsłonięte. TCR będzie w przyszłym roku będzie szedł z Brest do Burgas. https://www.transcontinental.cc
Trasa wydaje się dłuższa niż rok temu. Nie znalazłem informacji o limitach czasowych.

Offline Mężczyzna paweł.70

• Marin
  • Miasto: Świdnik
  • Na forum od: 28.11.2011
    • Dymek
« 24 Lis 2019, 10:50 »
Nie zapiszę się na maraton ale wypowiem się, ponieważ w tym roku przejechałem Transalpinę, a punkt kontrolny nr 4 znajduje się prawie w połowie drogi Transalpiny w kierunku z N na S to jazda pod górę będzie się odbywała ca 70km.
Będzie się działo. :P

Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 24 Lis 2019, 13:23 »
Mi się te punkty niespecjalnie podobają, w zeszłym roku IMO ciekawszy był układ. I znowu na punktach ma być dużo gravelu czy bruków. O ile jeszcze Roubaix to zrozumiałe, bo jest to historia kolarstwa to wysokogórskie drogi na CP2 czy CP4 to już jest mocna rzeźba.

Nie zapiszę się na maraton ale wypowiem się, ponieważ w tym roku przejechałem Transalpinę, a punkt kontrolny nr 4 znajduje się prawie w połowie drogi Transalpiny w kierunku z N na S to jazda pod górę będzie się odbywała ca 70km.
Będzie się działo. :P

Przede wszystkim to zawodnicy nie pojadą jedynie asfaltową TransAlpiną, tam ma być obowiązkowy długi szutrowy odcinek.

Offline Mężczyzna paweł.70

• Marin
  • Miasto: Świdnik
  • Na forum od: 28.11.2011
    • Dymek
« 24 Lis 2019, 14:00 »
Czyli rozumiem zawodnicy jak sobie ułożą droge ich sprawa aby tylko przybić pieczątkę na punkcie kontrolnym.

Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 24 Lis 2019, 14:12 »
Czyli rozumiem zawodnicy jak sobie ułożą droge ich sprawa aby tylko przybić pieczątkę na punkcie kontrolnym.

Nie, to nie tak wygląda.
W okolicach punktu masz obowiązkowe dla wszystkich segmenty, które każdy musi przejechać w całości. I często te segmenty nie są takie krótkie, czasem liczą nawet i ponad 100km. Natomiast miedzy obowiązkowymi segmentami trasę planujesz samemu. I np. odnośnie tego konkretnego punktu w Rumunii - wiadomo, że obowiązkowy segment będzie prowadzić szutrowymi odcinkami. Też  ciekawie może być jak tam się trafi burza, bo jak pamiętam to te rejony są dość odkryte, a burze się tam trafiają.

Offline Mężczyzna MaciekK

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 14.07.2017
« 25 Lis 2019, 14:30 »
W tym roku trzeba zapłacić £25 za Race Manual, żeby się zarejestrować. Z jednej strony mniej hipsterów którzy potem nigdy nie stają na starcie a z drugiej niezły biznes :)

EDIT: nazbierane w ten sposób dodatkowe pieniądze przeznaczą na wspomaganie "influencerów" w postaci częściowego dofinansowania ich startów. Grubo :)
« Ostatnia zmiana: 25 Lis 2019, 14:44 MaciekK »

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 25 Lis 2019, 15:16 »
Tego manuala wliczają do kosztów wpisowego, które wynosi 350 funtów, czyli skoczyło o 50 w stosunku do zeszłego roku, przy tych samych świadczeniach. Ale generalnie wpisowe bardzo wysokie, 1750zł, a wliczając przeloty i jazdę to z 7-8tys na wyścig trzeba liczyć; coraz droższa się ta zabawa robi. Z tym 25 funtów za manuala to tyle zrozumiałem, że z tej opłaty od odrzuconych osób to zrobią fundusz, którym będą wspierać tych dla których to duży wysiłek finansowy, pewnie tacy "influencerzy" mają na taką dotację większą szansę.

Tak trochę myślałem nad startem, ale trasa na 2020 mnie nie powaliła, dlatego w tym roku odpuszczę, na 2021 nastawiam się na coś grubszego ;)

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 25 Lis 2019, 15:19 »
Ale generalnie wpisowe bardzo wysokie, 1750zł, a wliczając przeloty i jazdę to z 7-8tys na wyścig trzeba liczyć; coraz droższa się ta zabawa robi.
Za tyle to już można solidną wyprawę szosową po USA zrobić. Może nie wyścig, ale po prostu trzytygodniową wycieczkę.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 25 Lis 2019, 16:57 »
Za tyle to już można solidną wyprawę szosową po USA zrobić. Może nie wyścig, ale po prostu trzytygodniową wycieczkę.

No właśnie o to chodzi, że za te same pieniądze można sobie zrobić dużo atrakcyjniejszy i dłuższy wyjazd rowerowy. Oczywiście to zależy od tego ile kto zarabia, ale z przeciętnymi polskimi zarobkami to już droga zabawa. Na takim wyścigu kasa leci dużo szerszym strumieniem niż na wyprawie.

« 25 Lis 2019, 17:38 »
Niby tak, ale łatwiej wziąć urlop na "wyścig" niż wytłumaczyć rodzinie, że jadę na urlop 3 tygodnie solo  ;D

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 25 Lis 2019, 17:43 »
To zapisujesz się?  :P

« 25 Lis 2019, 17:50 »
Bedę próbował, dla mnie to jak podróż życia. Problem może być bo ani Twittera, ani insta, fb martwy. Może być lipa.

« 25 Lis 2019, 17:53 »
Niby tak, ale łatwiej wziąć urlop na "wyścig" niż wytłumaczyć rodzinie, że jadę na urlop 3 tygodnie solo  ;D

Święte słowa :)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 25 Lis 2019, 18:47 »
Bedę próbował, dla mnie to jak podróż życia. Problem może być bo ani Twittera, ani insta, fb martwy. Może być lipa.

Z tym to trochę naciągane. Myślę, że to raczej działa tak, że jak naprawdę jesteś bardzo widoczny czy na grupie FB, czy własnie na Twitterze itd. - to wtedy masz prawie pewność miejsca. Ale dla reszty to nie ma znaczenia czy piszesz trochę, czy w ogóle nic. Liczy się płeć (kobieta ma prawie 100% pewności miejsca), klucz geograficzny (każdy rejon ma jakieś przydziały miejsc), a dalej zwykłe szczęście w losowaniu.

Osobiście to z europejskich imprez najbardziej podoba mi się NorthCape-Tarifa, uważam, że ma najciekawszą trasę. Tyle że to już 7300km, no i niestety organizatorowi zupełnie nie idzie rozreklamowanie tej imprezy, ledwie 20-30 osób to jedzie w pełnym wariancie, tak więc impreza trochę niszowa. Ale skalą trudności i jakością trasy robi spore wrażenie.

W TCR z kolei fajna jest różnorodność, bo z reguły zahacza o Bałkany, gdzie inaczej ta Europa wygląda niż na Zachodzie, jest tam 10-12 państw, fajny przeskok. No i wyścig obecnie najbardziej prestiżowy na świecie. Ale z jakością trasy to różnie bywa, często trzeba używać ruchliwych dróg.

A brałeś już tego manuala? Bo ciekaw jestem czy tam są już podane obowiązkowe segmenty, czy jedynie same punkty. Choć z reguły to te segmenty dość podawali.

« 26 Lis 2019, 00:04 »
Są segmenty 1, 2, 3, 4. Start i meta TBC. Nie doszedlem jeszcze do opisów więc to wszystko co wiem. W życiu trzeba mieć trochę szczęścia więc liczę na to, że jest tak jak mówisz. Ciekawe jak skutecznie zniechęci te 25 funtów za rejestrację?

EDIT: niektórzy już zrobili analizę segmentów: https://www.facebook.com/groups/Transcontinental.en/permalink/2757089571008367/
« Ostatnia zmiana: 26 Lis 2019, 00:14 MaciekK »

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 26 Lis 2019, 14:40 »
EDIT: niektórzy już zrobili analizę segmentów: https://www.facebook.com/groups/Transcontinental.en/permalink/2757089571008367/

Tutaj to nie jest analiza segmentu, tylko jednego podjazdu, do tego analizujący nie jest pewien czy z tej strony będzie na tę górę szedł segment. To własnie jest analiza tylko ze znanej nazwy punktu.

« 26 Lis 2019, 16:59 »
Segmenty w manualu są z dużego zooma, bez tracka.

Offline Mężczyzna K Jak

• Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 04.07.2019
« 9 Gru 2019, 23:16 »
Do zamknięcia zgłoszeń mniej niż 2h. To kto aplikował? Mnie na czytanie manuala i wypełnienie testu zeszło łącznie z 6-7h :o. Teraz tylko trzymać kciuki za przydzielenie miejsca... i wyczarować kasę i rower.

« 10 Gru 2019, 00:02 »
Ja wysłałem, ale nie liczę specjalnie na sukces.

« 10 Gru 2019, 12:22 »
Też wysłałem.

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 3 Sty 2020, 15:30 »
I jak tam, udało się zakwalifikować? Bo z reguły tak do Świąt/Nowego Roku podawali te przydziały miejsc, ale chyba sie teraz przeciąga

« 3 Sty 2020, 15:53 »
Wyniki castingu poznamy 10. stycznia...

« 10 Sty 2020, 18:58 »
Mnie maszyna losująca przychylna nie była. Albo ma się szczęście w kartach albo w miłości :)
Ale nie ma tego złego, będę miał możliwość wziąść udział w perełce którą wygrzebałem w sieci - La Baroudeuse Road RACE
2700K :)

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 10 Sty 2020, 21:00 »
Szkoda, niestety na TCR nie jest się łatwo dostać i co najgorsze od zgłaszającego się bardzo niewiele zależy

« 10 Sty 2020, 22:44 »
Szczerze mówiąc, nie ma niedosytu bo trasa 2020 mnie nie porwała, za 1000km po RFN tęsknić nie będę 😂. Trzy tygodniowa "wprawka" po Alpach może być nawet większą przygodą  ;D wedlug maila którego otrzymałem, za czwartym razem masz gwarancję udziału. Jak to mówią Angole,  fair enough 😉

« 11 Sty 2020, 00:10 »
To ja się zaczynam martwić o swoje szczęście w miłości. 613 osób się zgłosiło. Trochę wstyd będzie nie dojechać... Straszna szkoda Maćku, że Ciebie nie wzięli.
Ktoś jeszcze z forumowiczów jedzie?

« 11 Sty 2020, 09:17 »
Gratulacje! Będzie kropka do sledzenia. Według tego co napisali, kobiety i wolontariusze 2019 zajęli połowę miejsc na starcie zanim zaczęli losować...

Offline Wilk

• Użytkownik forum
    • Wyprawy Rowerowe
« 11 Sty 2020, 10:10 »
Lewy jest ten system przyznawania miejsc maksymalnie. Miejsca dla wolontariuszy rozumiem, ale z jakiej racji kobiety mają mieć takie duże fory? Powinny być traktowane tak samo jak i faceci; albo prawdziwa sprawiedliwość, albo są równi i równiejsi i krewni i znajomi królika

Offline Mężczyzna Kamilo

• Miasto: Belgia
  • Na forum od: 09.07.2017
« 11 Sty 2020, 10:22 »
Organizatorom zależy by zwiększyć popularność wyścigu wśród kobiet, dlatego jest ten, nie zbyt sprawiedliwy system. Ale na TCR zawsze tak było, wielu dobrych kolarzy musi się obejść smakiem, a pierwszeństwo mają kobiety, wolontariusze, pary i weterani imprezy, więc wolnych miejsc nie zostaje zbyt wiele.

Trzymam kciuki za startujących!
Do punktu kontrolnego w Roubaix mam 80km ,więc wpadnę pokibicować  :)
« Ostatnia zmiana: 11 Sty 2020, 10:36 Kamilo »

« 11 Sty 2020, 13:26 »
Długoterminowo zrobili krok naprzód deklarując, że nikogo trzy razy nie odrzucą. Więc ja się nastawiam na 2022 ;D do tego czasu jest masę innych konkurencyjnych imprez do zaliczenia.
Jedyny problem z tym systemem jest transparentność. Jeżeli rzeczywiście losowali to co zajęło półtora miesiąca ? ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Sty 2020, 13:31 MaciekK »

Offline Kobieta magdad

• Na forum od: 17.08.2006
    • http://www.bajkers.com
« 11 Sty 2020, 14:05 »
Musieli znaleźć sposób, jak losować,  żeby wylosowac te osoby co chcą :D.

Offline Mężczyzna K Jak

« 12 Sty 2020, 14:09 »
Nie dostałem miejsca. To jedziesz tylko Ty Krzyśku? Czy może znacie jeszcze kogoś z biletem?

Dziś w południe przyszedł (pewnie do wszystkich) ciekawy mail. Wklejam fragmenty.

"Dear Krystian

Happy New Year!

Lost Dot are pleased to announce we are offering three new opportunities to race TCRNo8 in 2020. This opportunity is open to people who have been prevented from applying to race in the past due to financial constraints. We are also offering three bursaries in the name of our founder Mike Hall to assist with the funds required to finance racing across a continent. The funds to finance the three bursaries were raised through the purchase of the preliminary race manual for TCRNo8. We will also donate to our chosen charities (...)
(...)
Who are we looking for?

We would like the successful recipients of the bursary to represent the race as ambassadors, promoting the spirit of the Transcontinental Race and proving that you do not need deep pockets when you have passion, determination and man’s greatest invention at your disposal.

Our ideal candidate will be someone who can assist Lost Dot in our ambition to improve diversity and inclusion within the race and ultimately cycling generally. We would be looking for candidates who can tell their story, from preparation and training to the finish, to a wide audience, hopefully inspiring more people to get pedalling.

How to apply
    - There are three bursaries of <cut>*
    - Lost Dot will offer the 3 successful riders a free race on TCRNo8
    - Applications open 13th January and close 19th January 2020
    - Visit lostdot.cc and follow the link to Mike Hall Bursary TCRNo8
    - Create a profile and apply from 13/01/2020

Find out more at lostdot.cc, applications will open on Monday for one week.
(...)"

*Wyciąłem kwotę żeby nie zostać posądzonym o upublicznianie poufnych (?) informacji.

Z kontekstu wynika, że miejsca przeznaczone dla tych, którzy się nie zapisali. Moim zdaniem trochę dziwna zagrywka. Mimo wszystko napiszę do nich i powiem, że i tak nie miałem na ten wyścig ani grosza

Offline Mężczyzna K Jak

« 12 Sty 2020, 14:37 »
Przepraszam za podwójny post. Kwoty i wyjaśnienia są na stronie https://lostdot.cc/races/, więc małe uzupełnienie

- max dochód brutto £1500
- darmowe wpisowe (£350)
- max £1250 wsparcia

Na stronie jasno wyrażone zasady (spośród wielu innych):
- "Who have never applied to the Transcontinental Race before."
- "The bursary is not a means to bypass the application process"

Mam dziwne wrażenie, że w moim przypadku lepiej było nie zgłaszać się w oficjalnych zapisach i aplikować teraz.

« 12 Sty 2020, 16:14 »
Kurka siwa to strasznie dziwne że tacy mocarze nie dostali miejsca, a ja tak... Pewnie ktoś musi zapewnić te nie więcej niż 40% ukończeń. Biorą trochę mocnych i trochę leszczy.

Offline Mężczyzna łatośłętka

• Skup i ubój. Rozbiór.
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
« 12 Sty 2020, 16:20 »
 :D
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna 4gotten

• Miasto: Mons/Stargard
  • Na forum od: 26.08.2012
« 12 Sty 2020, 17:56 »
Kurka siwa to strasznie dziwne że tacy mocarze nie dostali miejsca, a ja tak... Pewnie ktoś musi zapewnić te nie więcej niż 40% ukończeń. Biorą trochę mocnych i trochę leszczy.
Gdyby w procesie kwalifikacji brali pod uwagę ukończenie innych ultra jako wymóg, to procent ukończenia TCR byłby znacznie wyższy. A tak to jest jak jest.
dalej przed siebie... najlepiej po asfalcie ;-)

• niech tak się stanie
« 12 Sty 2020, 18:21 »
Nie ma wymogu ukończenia żadnego wyścigu? Nawet takiego 1 dniowego rzędu 500 km?

« 12 Sty 2020, 18:44 »
Nie ma. Stąd na starcie można było spotkać kuriozalnych zawodników, których osiągnięciem był przejazd np. 300km, albo zapisali się na TCR dla żartu, nie mając w ogóle zamiaru go ukończyć.

« 12 Sty 2020, 18:46 »
Mam dziwne wrażenie, że w moim przypadku lepiej było nie zgłaszać się w oficjalnych zapisach i aplikować teraz.
Ja mam dziwne wrażenie, że nic by ci to nie dalo ;) Przecież nie przez przypadek zasady ogłosili dopiero teraz...

Zbytek skromności. Będziemy Ci wszyscy kibicować! 
« Ostatnia zmiana: 12 Sty 2020, 18:52 MaciekK »

Online Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
« 12 Sty 2020, 19:12 »
Nie ma wymogu ukończenia żadnego wyścigu? Nawet takiego 1 dniowego rzędu 500 km?
Nie pamiętam dokładnie roku ale w 2019 albo 2018 pojechała dwójka facetów (mieli jechać w parze) którzy wycofali się przed zmrokiem pierwszego dnia bo stwierdzili że ich style jazdy zbytnio się różnią.
Także ten...

• Skup i ubój. Rozbiór.
« 12 Sty 2020, 19:28 »

Pojechała też Fiona, także ten...

« 12 Sty 2020, 19:43 »
Dla Fiony ultra nie było nowością. Przed TCR zdarzały się jej kilkusetkilometrowe przejazdy i konkretne wyrypy w górach. Ponadto Bjorn Lenhard służył jej swoją wiedzą i doświadczeniem, tak że dobrze wiedziała z czym się TCR.

Online Mężczyzna Borafu

• Moderator Globalny
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
« 12 Sty 2020, 19:50 »

Pojechała też Fiona, także ten...
No przecież nie twierdzę że brali samych gamoni, tylko że brali bez przebierania, więc oprócz przygotowanych trafiali się także klauni, jak ci dwaj.

« 12 Sty 2020, 20:12 »
Ich wyścig, ich zasady. Ciekawe co zrobią w 2022 jak spośród 300 odrzuconych w tym roku zaaplikuje wiecej niz połowa w przyszlym roku i za dwa lata  ;) wtedy nawet nie będzie losowania bo deklarują, ze dwukrotnie odrzuceni mają miejsce. Obstawiam, że przejdą na kto pierwszy ten lepszy.

• Skup i ubój. Rozbiór.
« 12 Sty 2020, 20:23 »
Dla Fiony ultra nie było nowością. /.../
No przecież nie twierdzę /.../

Pytanie było o wymóg ukończenia choćby jednodniowego wyścigu 5oo km/24h (podjazdy).
TCR 2o19 był pierwszym wyścigiem, w jakim Fiona uczestniczyła.

Ich wyścig, ich zasady. /.../

Tak to widzę.

« 12 Sty 2020, 21:08 »
Dla Fiony ultra nie było nowością. /.../
No przecież nie twierdzę /.../

Pytanie było o wymóg ukończenia choćby jednodniowego wyścigu 5oo km/24h (podjazdy).
TCR 2o19 był pierwszym wyścigiem, w jakim Fiona uczestniczyła./.../
Nie wiem czy startowała wcześniej w jakiś wyścigach, ale np. to nie było niedzielną przejażdżką https://www.strava.com/activities/2472071756 Co prawda to tylko brevet, ale nikt z marszu takich wyników nie "zrobi".

• niech tak się stanie
« 12 Sty 2020, 21:18 »
Co prawda to tylko brevet, ale nikt z marszu takich wyników nie "zrobi".
672 km ze średnią 30 km/h i z przewyższeniem 7,1 km? Trzeba przyznać, że ma kopyto.

« 12 Sty 2020, 21:29 »
Każdy kto czytał ostatnią książkę Emilly Chappel wie, że nie tylko losują ;) Mike wciągnął ja na listę już po zamknięciu zapisów ;) Nie ma co dorabiać większej teorii do praktyki. To jest tzw. prywatna inicjatywa, mogą robić co chcą. Losowanu poddawane są jedynie takie no name jak my, jak już nie ma priorytetowych zawodników :) Moja wychowawczyni z ogólniaka mawiała, że w życiu trzeba mieć trochę szczęścia. Nic dodać nic ująć  ;)

Offline Mężczyzna byczys

• Miasto: Tychy
  • Na forum od: 30.09.2013
    • Moje relacje z ultramaratonów rowerowych
« 13 Sty 2020, 07:42 »

Fajnie, że się dostałeś - ogarniesz to jak nic  :) Będę śledził.

« 13 Sty 2020, 11:17 »
No to rzeczywiście, losowanie może mieć sens. Dzięki temu chmura kropek na mapie jest bardzo rozciągnięta.

« 13 Sty 2020, 22:37 »
Zapomniałem właśnie dopisać, że w najnowszym odcinku Rozmowy Podróżniczej poruszamy wraz z Pawłem Puławskim - który dwukrotnie startował w TCR - wątek Transcontinental'a

Od 8 minuty można posłuchać jego wspomnień i doświadczeń z trasy w 2017 roku w czasie 5 edycji.

Ogólnie w całym odcinku znajdziecie sporo odniesień do TCR.
Dobrego słuchania :)

http://rozmowapodroznicza.pl/index.php/2020/01/07/rozmowa-podroznicza-008-od-australii-po-race-through-poland-pawel-piko-pulawski/

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum