Autor Wątek: Spreewald (Niemcy) z dziećmi - relacja  (Przeczytany 10298 razy)

Offline Mężczyzna Sebastian

  • Wiadomości: 184
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.03.2015
    • Dzieciaki w Plecaki
Spreewald (Niemcy) z dziećmi - relacja
« 6 Lis 2019, 16:34 »
Wyjazd rowerowy do Szprewaldu (Brandenburgia w Niemczech) wreszcie opisany :) To rejon świetny dla rodzin, które chcą spędzić czas w otoczeniu pięknej przyrody, rozkoszować się sielskimi krajobrazami i sprawdzić czy taka forma podróżowania (na rowerze z sakwami, namiotami, od miejsca do miejsca) jest atrakcyjna :) Bardzo polecamy ten rejon!

Zapraszamy do obejrzenia przydługiej galerii i zapoznania się z relacją - https://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/7098/pomysl-na-wyprawe-rowerowa-z-dziecmi---niemcy---brandenburgia

W zasadzie bezproblemowy wyjazd był efektem doświadczeń zdobywanych podczas krótszych wycieczek po Polsce oraz kilkudniowych wyjazdów rowerowych (wyjazdów tatusiowych) - podlaskie i Białoruś. Doświadczenie zebrane przez dorosłych i dzieciaki a przede wszystkim przekonanie, że to świetna forma spędzania wolnego czasu, bardzo pomogły w dobrym zaplanowaniu i realizacji wyjazdu. Nie były najważniejsze kilometry a ciekawie poprowadzona trasa, z miejscami, do których po prostu dojechaliśmy na rowerze. Klucz do sukcesu


Offline Mężczyzna Król Julian

  • Wiadomości: 7316
  • Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Gratulacje takiej wyprawy z dzieciakami. Podziwiam wiarę w wasze siły i wytrwałość dzieciaków.
Jestem pełen uznania.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie!

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4843
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
fajne rejony, powspominałem.
Sebastian dokąd na przyszły rok?

Offline Mężczyzna Sebastian

  • Wiadomości: 184
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.03.2015
    • Dzieciaki w Plecaki
Sebastian dokąd na przyszły rok?
Hej,
nie wiem jeszcze. Trochę się plany komplikują przez sprawy zawodowe ale musi się coś udać :) Mi się marzy Ennsradweg albo coś w tym stylu, bo chciałbym aby wreszcie i żona przekonała się do takich wyjazdów. Znajomi optują za Estonią ale ten kraj znowu żony nie przekonuje. W Austrii boję się trochę małej ilości kempingów i niemieckiego, którego nie znam, a wzdłuż Dunaju jakoś mnie nie ciągnie.
Może razem by się udało gdzieś pojechać? Szlak Orlich Gniazd?

Gratulacje takiej wyprawy z dzieciakami. Podziwiam wiarę w wasze siły i wytrwałość dzieciaków.
Jestem pełen uznania.

Dzięki Sedymen! Tak, dzieciaki spisały się naprawdę na medal i co ważne, bardzo im się to podoba :)

csx

  • Gość
Super wyprawa - gratuluję!
A co do wymienionych w relacji kajaków składanych - odradzam. Jeden składak to dwa ciężkie wory, do tego długie składanie i rozkładanie. No i ta cena  :o
Miałem to wiem. Od kilku lat mam dmuchańca Gumotexu (Seawave), zaliczyłem nim wiele spływów plus morze, i za każdym razem gratulowałem sobie sprzedaży składaka. Teraz pojawiły się kajaki wysokociśnieniowe (nawet w Decathlonie) Polecam się temu przyjrzeć.

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Mi się marzy Ennsradweg albo coś w tym stylu, bo chciałbym aby wreszcie i żona przekonała się do takich wyjazdów.

Ennsradweg nie jest najbardziej płaska w drugiej części, pisałem o tym, więc jak ma służyć do przekonywania, to już chyba lepiej takie coś jak droga rowerowa Menu we Frankonii? Albo lepiej Południowy Tyrol dolinami - niedługo będzie na Znajkraju :)

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna Sebastian

  • Wiadomości: 184
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.03.2015
    • Dzieciaki w Plecaki
Dzięki Szymon za inspiracje. Tak, widziałem profil na Ennsradweg, planowałem jechać w dół a te podjazdy są raczej do przyjęcia. Widoki powinny to zrekompensować ale zobaczymy co wyjdzie z planów.

O drodze wzdłuż rzeki Men opowiadali nam spotkani w Niemczech Polacy, też podobno bardzo malowniczo, sprawdzę na pewno!

Offline Mężczyzna Sebastian

  • Wiadomości: 184
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.03.2015
    • Dzieciaki w Plecaki
Super wyprawa - gratuluję!
A co do wymienionych w relacji kajaków składanych - odradzam. Jeden składak to dwa ciężkie wory, do tego długie składanie i rozkładanie. No i ta cena  :o
Tak, widziałem ten wór i cały proces składania i rozkładania. Na pierwszym kempingu dziewczyna czyściła ten kajak lepiej niż ja samochód przed sprzedażą. Lekko nas to zdziwiło. Ale jak na drugim kempingu usłyszałem, że kajak, który oglądam ma 30 lat to zrozumiałem dlaczego tak o niego dbała :)
Wiesz, jak to jest - jak facet widzi ciekawy gadżet to się bardzo ekscytuje i oczywiście musi go mieć. Ale przyszło zastanowienie i stwierdziłem, że na moje obecne i przyszłe potrzeby wystarczy wynajem. Szczególnie, że przy 3 dzieci to i tak musiałbym mieć 2. I jednak bardziej jestem górski niż kajakowy. Ale dzięki za informację o tych wysokociśnieniowych, poszukam.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum