Autor Wątek: Koszyki na przedni wiedelec na worki i bidony  (Przeczytany 2995 razy)

Offline Mężczyzna paweł.70

• Marin
  • Miasto: Świdnik
  • Na forum od: 28.11.2011
Byłem tego roku w Rumunii z tymi koszykami i nie widzę żadnych przeciw wskazań.

Liczy się podróż, a nie cel.

Online Wilk

• Użytkownik forum
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe

Ale wątek dotyczy montowania tego na karbonowy widelec bez żadnych mocowań. Na takim widelcu mocowałeś te koszyki?

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Założyłem wątek w dwóch celach
1) jaki koszyk polecacie
2) czy któryś jest szczególnie predysponowany do montażu na karbonowym widelcu bez gniazd.

W zakresie kwestii 1) Jak na razie najbardziej popularny jest jak widzę Blackburn i zbiera dobre recenzje. Mnie też mocno przekonuje jego prostota.
Problem 2 - faworytem jest system topica, który można zastosować w wersji 3 lub 4 opasek na widelec i 2 kg powinien wtedy unieś bez większych problemów. Na goleni z hamulcem są naturalne punkty oporu dla opasek przed obsuwaniem się koszyka. Gorzej na drugiej goleni, która jest gładka jak pupa niemowlęcia. Tutaj pojawiają się rady z obklejeniem taśmą poniżej opaski.

Tyle, jak na razie się chyba dowiedziałem.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

Online Wilk

• Użytkownik forum
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe

Problem 2 - faworytem jest system topica, który można zastosować w wersji 3 lub 4 opasek na widelec i 2 kg powinien wtedy unieś bez większych problemów. Na goleni z hamulcem są naturalne punkty oporu dla opasek przed obsuwaniem się koszyka. Gorzej na drugiej goleni, która jest gładka jak pupa niemowlęcia. Tutaj pojawiają się rady z obklejeniem taśmą poniżej opaski.

Ale taka opaska jak Topeaka - to żeby utrzymała ciężar 2kg to musi być mocno ściśnięta. A to na tego typu plastikowej opasce niełatwe zadanie (tego jak metalowego cybanta się nie dokręci), do tego dla karbonu tez ryzykowne. Tutaj opinie dwóch użytkowników, raczej mizerne:
https://www.chainreactioncycles.com/topeak-versamount-bottle-cage-mounts/rp-prod172055

Offline Mężczyzna paweł.70

• Marin
  • Miasto: Świdnik
  • Na forum od: 28.11.2011

Ale wątek dotyczy montowania tego na karbonowy widelec bez żadnych mocowań. Na takim widelcu mocowałeś te koszyki?

Przepraszam nie doczytałem. W moim przypadku były dokręcone na śruby na widelcu, natomiast myślę, że na obejmę koszyki powinny się trzymać pod warunkiem niskiej wagi bagażu. (argumenty trochę lakoniczne) ;)

Liczy się podróż, a nie cel.

Offline Mężczyzna rufiano

• Miasto: zamość
  • Na forum od: 03.02.2014
tego blackburna
Puścisz za półceny?

może wreszcie uda mi się mojego 13latka namówić na jakeś włóczęgę  ::)
mam nadzieje ze się przyda  ;)

Offline Mężczyzna rufiano

• Miasto: zamość
  • Na forum od: 03.02.2014
używałem tego blackburna i złego słowa nie można powiedzieć..
ale odkąd mam voile , stał się bezużyteczny i leży w kącie.. :P

I trzyma Ci się to bez żadnego koszyka? Nie zjeżdża w dół?

trzyma doskonale , 0 obsuwania ,

tylko trzeba butelkę “zmiękczyć ” by lepiej przylegała ..

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Gorilla Cage wczoraj oglądałem w necie. Wyglądają ciekawie. Zastanawiam się jednak, czy rzepy nie będą stopniowo działać coraz gorzej i cxzy po wyjęciu worka wejdzie on w te rzepy czy będzie trzeba to rozpinać za każdym razem i zaciągać. W Gorilla jest też jakiś system szybkiego montażu Monkii czy tak jakoś? Pozwala rzekomo odpiąć i zapiąć cały koszyk?
Tak, robiąc ruch do góry, a potem na bok i znowu do góry wyjmujesz cały koszyk z rzepami. Dzięki temu rzepów nie trzeba odpinać, cały zestaw bierzesz do namiotu. Co prawda zimą pewnie to mocowanie się zalodzi i zamarznie. Rzepy odpinasz, gdy chcesz zabrać worek - możesz przecież wyciągać od góry. Zależy co tam trzymasz, jak coś co zwijasz na końcu (kurtka puchowa postojowa, namiot itp.) to możesz w ogóle rzepów nie odpinać podczas całego wyjazdu.
Zanim potestuję muszę jednak wykaraskać się z gówna, które mnie dopadło. A to może zejść ze 2-3 tygodnie.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna WujTom

• Na forum od: 17.10.2016
    • Wuj Tom w podróży
... Co prawda zimą pewnie to mocowanie się zalodzi i zamarznie...

Jak wieszczą jutuby ( ~4:30) ponoć lubi pękać przy mrozie.

Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem ...

Offline Mężczyzna worek_foliowy

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Jakie długości pasków brać do podczepiania butelki pod dolną rurą?
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna walsodar

• Miasto: Łańcut
  • Na forum od: 11.03.2013
@podjazdy i jak, testowałeś te Kejdże? Też się zastanawiam nad nimi, ciekawi mnie długość pasków - chciałbym wozić tam śpiwór w worku transportowym, z czego sam śpiwór to ok 6,6 (26x18 cm), plus wór.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum