Autor Wątek: Zoom / Xtech HB100 - hamulce hydrauliczne na linkę  (Przeczytany 12276 razy)

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
Masz pecha. Moje właśnie wylądowały w pislamie. Jak się nie sprawdzą to twoja wina :)

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

Offline Mężczyzna worek_foliowy

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Zmieniłem dziś korbę w rowerze i była druga okazja do przetestowania jak działają hamulce.. szału nie ma :/

Mam wrażenie, że dźwignie hamulcowe w klamkomanetkach Shimano (stare 3x9) są same w sobie lekko gumowate. Do tego dochodzi ustawienie, przy którym całkowity skok klamki jest skrócony. Poprawa bardzo wyraźna, ale do działania z klamkami Tektro RL340 brakuje bardzo wiele - gorszą modulację i moc hamowania. Ze wspomnianymi klamkami po około 200 km stwierdzam, że wszystko działa perfekcyjnie. Może w drugim coś jeszcze musi się dotrzeć.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna worek_foliowy

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Pora na sprostowanie ;] Zdemontowałem klamkomanetki Shimano 105 i wygląda na to, że przyczyną słabej jakości hamowania był pęknięty pancerz.

Niestety nie będę miał możliwości przetestować tego zestawu, bo do klamkomanetek nie wracam.
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum