Autor Wątek: Ctbike - uwaga na oszustów  (Przeczytany 5481 razy)

Offline Mężczyzna Żubr

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 03.11.2010
Odp: Ctbike - uwaga na oszustów
« 25 Wrz 2019, 22:50 »
Tak więc obawiam się, że z odzyskaniem pieniędzy mogą być wielkie problemy, po 3 tygodniach zgłoszę sprawę na policję i pewnie na tym się wyczerpią moje możliwości.

Przykro to słyszeć. Mi akurat jak przeglądałem ofertę CTBike, na ich stronie, zapaliła się kiedyś czerwona lampka w głowie. Po prostu ich strona internetowa nie wzbudziła mojego zaufania. Sytuacja gdy sklep internetowy otrzymuje pieniądze na konto i nie wysyła towaru, i JAK NAJSZYBCIEJ po tym jak zasięgnął informacji że nie jest w stanie zrealizować zamówienia nie zwraca pieniędzy na konto, to jest KRYMINAŁ. I gadanie, w tym przypadku o ustawowych terminach, tak jak w tym wątku, to jest zniekształcanie obrazu.

Tak jak już inni pisali w tym wątku, w takim przypadku, wystosowanie pisma z wezwaniem do zapłaty jest zazwyczaj najskuteczniejsze. Optymalnie jak takie pismo pomoże przygotować np. zaprzyjaźniony prawnik albo ktoś kto bardzo dobrze ogarnia takie kwestie.

Nie było dostawy tylko przedpłata więc mówimy o zaliczce albo o zadatku - trzeba sprawdzić w regulaminie tej strony/firmy/instytucji jak to zdefiniowano.

??? Zaliczka albo zadatek to są stosowane przy realizacji jakiejś usługi. To w ogóle nie w tym przypadku. Jaka zaliczka, jeśli Wilk zapłacił całą kwotę za sumę?

Offline Wilk

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 25 Wrz 2019, 23:04 »
Przykro to słyszeć. Mi akurat jak przeglądałem ofertę CTBike, na ich stronie, zapaliła się kiedyś czerwona lampka w głowie. Po prostu ich strona internetowa nie wzbudziła mojego zaufania. Sytuacja gdy sklep internetowy otrzymuje pieniądze na konto i nie wysyła towaru, i JAK NAJSZYBCIEJ po tym jak zasięgnął informacji że nie jest w stanie zrealizować zamówienia nie zwraca pieniędzy na konto, to jest KRYMINAŁ. I gadanie, w tym przypadku o ustawowych terminach, tak jak w tym wątku, to jest zniekształcanie obrazu.

Dokładnie, to jest po prostu zwykłe oszustwo. Nie jest to przypadek, nie jest to pomyłka, nie jest to niedopatrzenie - tylko właściciel sklepu z pełną premedytacją nie oddaje pieniędzy, do czego jest zobowiązany. I za oszustwo powinien być ścigany. Zadziwiające jest, że mimo iż od paru miesięcy już ludzie o podobnych problemach z tym sklepem piszą -  dalej w najlepsze funkcjonuje. Prawdopodobnie ten cwaniaczek po prostu bada cierpliwość i determinację klientów, ci mniej zdeterminowani i mający zakupy za mniejszą kasę mogą w końcu machnąć na sprawę ręką, zamiast się włóczyć po sądach i policjach - i myślę, że na to liczy.

A jak go ktoś mocniej przyciśnie - to pewnie po dłuższym czasie w końcu kasę oddaje, unikając sprawy sądowej lub dochodzenia prokuratorskiego.

Jedyną skuteczną metodą walki z takimi oszustami jaką widzę - jest jak najszersze informowanie potencjalnych klientów o tym jak ten sklep funkcjonuje i na co klienci są narażeni. Stąd też założyłem ten wątek by ostrzec inne osoby, by nie popełniły mojego błędu i podobnie warto pchać tę informacje innymi kanałami wśród swoich znajomych.

Offline Mężczyzna xsadusx

• Miasto: Czaple
  • Na forum od: 23.12.2016
« 26 Wrz 2019, 11:27 »
A to dziad brzydki, chyba czeka cię Wilku wycieczka do Bdg w celu obicia mu mordy. Przy okazji można pojeździć po Puszczy Bydgoskiej bo tereny tam są zacne.

Offline Mężczyzna qbotcenko

• Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
« 26 Wrz 2019, 11:41 »
A to dziad brzydki, chyba czeka cię Wilku wycieczka do Bdg w celu obicia mu mordy. Przy okazji można pojeździć po Puszczy Bydgoskiej bo tereny tam są zacne.

W sumie skoro zapłacił, ma potwierdzenie przelewu, to może wejść do sklepu, zabrać z półek co zechce* i wyjść - gdyby ktokolwiek się czepiał to będzie jedynie słowo sprzedawcy vs. uczciwy odbiór osobisty Wilka  :icon_twisted:

* - najlepiej jakiegoś XTR'a ;)

Offline Wilk

• Wyprawy Rowerowe
« 26 Wrz 2019, 12:53 »
Na Opineo to jest dopiero mnóstwo opinii oszukanych przez ten sklep należący do Michała Czajki:
https://www.opineo.pl/opinie/ctbike-pl#opinie

Wszędzie ten sam schemat - zero kontaktu i odmowa zwrotu pieniędzy za niezrealizowane zamówienie bądź za zwrot towaru. Ale widać, że takie zachowanie tego bezczelnego złodzieja ciągnie się od wielu miesięcy, zrobił sobie z tego po prostu "model biznesowy". I to jest zastanawiające jak on dalej może działać i kolejnych ludzi oszukiwać, bo przecież niejeden poszkodowany musiał sprawę na policję zgłaszać.

Offline Wilk

• Wyprawy Rowerowe
« 24 Paź 2019, 21:10 »
Po prawie 2 miesiącach od zakupu w końcu odzyskałem moje pieniądze, widać policja na którą złożyłem doniesienie o przestępstwie mocniej sprzedawcę przycisnęła i by uniknąć poważniejszych konsekwencji pieniądze zwrócił.

Ale to oczywiście nie zmienia istoty tego postu - od sklepu CTBike lepiej trzymać się z daleka. Sprzedawca jest zdecydowanie nieuczciwy, takich przypadków jak mój było wiele, po prostu bada determinację ludzi, część osób przy mniejszych sumach może zrezygnować z dochodzenia swoich spraw, a ci z większymi sumami jak ja pewnie pomagają utrzymywać płynność finanową tego interesu.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum