Autor Wątek: terror kaskowy  (Przeczytany 11749 razy)

Offline Wilk

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: terror kaskowy
« 30 Paź 2019, 22:27 »
Zakaz jazdy rowerem po wszystkich drogach leśnych, także asfaltowych, jeśli nie jest to droga publiczna lub nie biegnie nią oznakowany szlak rowerowy. Do tego znaki zakazu wjazdu rowerów poustawiane i związane z tym ryzyko mandatu 5000 EUR oraz brak działania zazwyczaj wykupionego ubezpieczenia zdrowotnego (bo jazda nielegalna tam, gdzie nie powinno się jechać). Chory kraj.

Ale to kiedy to weszło? I czy dotyczy dróg alpejskich? Bo na Transalpie wiele razy w Austrii jechaliśmy takimi drogami.

Taki zakaz to rozwala strasznie turystykę zarówno pieszą jak i rowerową. U nas jakby zamknęli drogi leśne - to jest koniec MTB.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
« 30 Paź 2019, 22:32 »
Weszło w latach 70, ale przepis był martwy. Od roku-dwóch nie jest martwy. Pełno znaków zakazu. Tyrol częściowo jest wyłączony spod tego prawa. Więcej tutaj. Kwota 750 EUR w artykule jest nieaktualna, teraz 5000 EUR.
https://www.zeit.de/2018/35/mountainbiken-illegal-naturschutz-vermittlung
Za zakazem stoi lobby myśliwskie.

Ten przepis, a zwłaszcza jego skurpulatne egzekwowanie z kamerami powoduje, że turystyka MTB w Austrii to ciężki nielegal, dużo poważniejszy niż jazda rowerem po autostradzie itp.
« Ostatnia zmiana: 30 Paź 2019, 22:38 podjazdy »
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

• niech tak się stanie
« 30 Paź 2019, 22:40 »
Pieszo możesz chodzić :) Ale rowerem jechać nie.

Offline miki150

• morsung
  • Miasto: Melbournowo
  • Na forum od: 05.07.2010
« 31 Paź 2019, 03:10 »
Według artykułu powodem jest to, że lasy w Austrii są w większości prywatne. (Plus oczywiście to, że właścicielami są w większości myśliwi). To daje jakąś nadzieję, że u nas nie dojdzie aż do takich absurdów.

W sumie to ciężko mi zrozumieć, co oni mają przeciwko rowerzystom.
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2019, 04:52 miki150 »

Offline Mężczyzna Diver

• Miasto:
  • Na forum od: 26.06.2013
« 31 Paź 2019, 08:30 »
Kilka lat temu byłem w Berlinie i na ulicach widziałem dużo mniej osób w kaskach niż w Warszawie.

• niech tak się stanie
« 31 Paź 2019, 08:40 »
Ja byłem w Berlinie i okolicach pod koniec tego lata i kaski u rowerzystów były standardem. Zwłaszcza poza ścisłym centrum. Ci bez kasków to pewnie rower miejski, pożyczany na minuty aby podjechać kawałek. W centrum totalny brak infrastruktury rowerowej, tylko główne szlaki wylotowe są przygotowane z myślą o rowerach.

Offline Mężczyzna Diver

• Miasto:
  • Na forum od: 26.06.2013
« 31 Paź 2019, 12:40 »
Tak, mówiłem o centrum miasta np. od Wedding na północy po Kreuzberg i Tempelhof na południu.

Offline Mężczyzna MARECKI

• Miasto: Elbląg, Polska
  • Na forum od: 28.01.2016
    • Rowerowa strona Mareckiego
« 31 Paź 2019, 16:35 »
W centrum totalny brak infrastruktury rowerowej, tylko główne szlaki wylotowe są przygotowane z myślą o rowerach.

W Berlinie mają już 80% ulic w Tempo 30 to i ścieżki nie są im zbytnio potrzebne  :icon_cool:

Offline Mężczyzna hansglopke

• Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
« 31 Paź 2019, 19:17 »
Jestem w Neapolu. Tu strefy 30 nie trzeba wyznaczać.  Na ulicach "wolna amerykanka". Wszelkie zasady ruchu,  które poznałem to o kant stołu. Podejrzewam,  że w metropoli Napoli i tak jest mniej zdarzeń drogowych niż w porównywalnej konurbacji górnośląskiej.

Zakaz parkowania ileś tam metrów przed wymalowanym przejściem dla pieszych?  Tu parkując na pasach wystarczy zrobić tyle miejsca ile potrzebuje pieszy.  Jak ktoś zostawi więcej to mu skuter zaparkują.

Rowerzyści w bardzo małej mniejszości. Jak już to na elektrycznych fatbajkach z małymi kołami. Kaski tylko skuterarze.
Lepiej wygodnie siedzieć na rowerze i przerzucać biegi, niż przed telewizorem kanały.

Offline Mężczyzna Sedymen

• Miasto: Pabianice
  • Na forum od: 14.02.2017
« 31 Paź 2019, 21:02 »
A w Walencji dużo rowerzystów, bardzo dużo e-hulajnóg troch e-innych wynalazków. Dużo porządnych dróg rowerowych. 4 linie metra. Wysoka kultura kierowców, szacunek dla przejazdów rowerowych. Miasto zrobiło całkiem niespodziewanie bardzo dobre wrażenie.

A większą mi rozkoszą podróż niż przybycie! - L. Staff

Offline Mężczyzna Robb

• "Ojciec Założyciel"
  • Miasto: Kraina Wygasłych Wulkanów
  • Na forum od: 04.06.2006
    • Robb Maciąg
… why so serious ?

STRAVA? Tak, lubię :)
https://www.strava.com/athletes/32796921

Offline Mężczyzna hansglopke

• Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
« 18 Lis 2019, 18:59 »
Jeździć z bronią rowerem można tylko trzeba mieć kask?  Ameryka to wolny kraj.
Lepiej wygodnie siedzieć na rowerze i przerzucać biegi, niż przed telewizorem kanały.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum