Autor Wątek: terror kaskowy  (Przeczytany 11754 razy)

Offline Mężczyzna gkjanek

• Lepiej zabrać głowę zamiast kasku z domu na rower.
  • Miasto:
  • Na forum od: 12.06.2017
terror kaskowy
« 8 Wrz 2019, 02:01 »
Może to nie dział na ten wpis, ale szukając maratonów na przyszły rok dostałem białej gorączki. Wybór jest bardzo mały przez terror kaskowy. Ba to tak trzeba nazwać. Pod przykrywką "bezpieczeństwa" wpychany  do regulaminu jest zapis o obrazkowym kasku. Nie wiem z jakiego powodu bo w przepisach ruchu drogowego nie ma go obowiązku jazdy w kasku. I tu pytanie. DLA CZEGO ??. Tylko proszę nie pisać ze bezpieczeństwo. Bo jeśli tylko taki jest argument to tez powinno być wpisane ze jest obowiązkowa jazda w okularach bo owad może wpaść do oka i możne spowodować upadek albo co gorsze  wypadek z innym uczestnikiem ruchu. A bym zapomniał bym. Obowiazkowy odpoczynek czyli sen np 6 godzin  na 24H. Bo jazda zmęczonym tez jest niebezpieczna. Na wzór kierowców ciężarówek. Chodzi mi o to tylko o WOLNY wybór.
Lepiej zabrać głowę zamiast kasku z domu na rower.

Offline Dream Maker

• Miasto: Ballymahon
  • Na forum od: 11.06.2011
Odp: terror kaskowy
« 8 Wrz 2019, 02:45 »
Nie krzycz!

Chodzi mi o to tylko o WOLNY wybór.

Masz wybór: możesz startować w tych maratonach lub nie.
Do you have a dream? I'll make this dream come true. I'm... the Dream Maker

Offline Mężczyzna gkjanek

• Lepiej zabrać głowę zamiast kasku z domu na rower.
  • Miasto:
  • Na forum od: 12.06.2017
« 8 Wrz 2019, 02:50 »
Jest tylko MRDP i MPP.
Lepiej zabrać głowę zamiast kasku z domu na rower.

Offline Mężczyzna hansglopke

• Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
« 8 Wrz 2019, 04:37 »
MP
KMT pewnie już nie.

Na niektórych ultra organizator nakazuje dodatkowe odblaski na rower. Jak pokazuje przypadek Odblaskowego Anioła to też nie ma sensu.

Ja uważam,  że ważenie dodatkowego styropianu na głowie w upalne dni pogarsza moje bezpieczeństwo i znacznie pogarsza areodynamikę rowerzysty w pozycji poziomej (spróbujcie jazdy w kasku na rowerze z zagłówkiem!).
Wszelkie dodatkowe zabezpieczenia kierowcy (kaski,  zapinanie pasów,  poduszki powietrzne,  ABS,  ESR itp)  wpływają na bardziej brawurową jazdę i wiarę w cuda techniki.

Co do przerw w czasie jazdy to wszystkie zawody z limitem czasu o kant dupy... Niby kask srask, odblaski ale najlepiej jakby wszyscy trasę że średnią <25km/h przejechali.
Lepiej wygodnie siedzieć na rowerze i przerzucać biegi, niż przed telewizorem kanały.

Offline Mężczyzna Diver

• Miasto:
  • Na forum od: 26.06.2013
« 8 Wrz 2019, 07:28 »
DLA CZEGO ??.

Jeżeli z własnej głupoty zginiesz na maratonie to nie tylko ty i twoja rodzina będzie mieć problem. Organizator będzie mieć duży problem (postępowanie karne i ewentualna sprawa cywilna). Więc organizator stara się uniknąć problemów i zmniejszyć prawdopodobieństwo twojej śmierci. To mu się po prostu nie opłaca byś jechał bez kasku.

Offline Mężczyzna Simply_R

• Miasto: polska pomorska
  • Na forum od: 08.08.2019
« 8 Wrz 2019, 08:33 »
Prosty sposób za 20 zł - Kupujesz kask w najtańszym markecie zakładasz go na starcie ,
wyrzucasz za pierwszym zakrętem . W razie pytań - poprostu zgubiłem tam przy śmietniku :D .   
dla bezpieczeństwa zakładam kask na kask

Offline Mężczyzna wiki

• Nie spać! Jechać!
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 28.01.2016
    • ekstremalna strona rowerowa
« 8 Wrz 2019, 08:43 »
W regulaminach jest obowiązek jazdy w kasku a nie posiadnia kasku na starcie. Nie każdy organizator da się na taki numer nabrać.
rowerem na księżyc (77,4%)

Offline Mężczyzna vuki

• Miasto: Rawicz
  • Na forum od: 16.04.2014
« 8 Wrz 2019, 08:43 »
Kiedyś wracając z roweru po ok. 50 km dotykam głowy i nie mam kasku. Wystraszyłem się że go zgubiłem a ja zapomniałem założyć.
Mam kaski bardzo lekkie, ważące nieco ponad 200 gram i nie czuje ich na głowie.
Kilka razy już uratował mnie z opresji, gdy uderzałem głową w asfalt przy upadku czy kiedyś zawadziłem głową o daszek przystanku.
Kask to nie terror a dobry kierunek. Kolarz na szosie w czapeczce czy z gołą głową wygląda śmiesznie.
MiRowerDajePower

Offline Mężczyzna karolg

• Miasto: Wawa
  • Na forum od: 23.01.2013
« 8 Wrz 2019, 09:13 »
Serio? Są jeszcze ludzie, którzy wolą zginąć albo zostać warzywem, "bo w kasku za ciepło i jest gorsze aero"? O mamo...
Życzę Wam, żebyście zmądrzeli zanim będzie za późno.

Offline Mężczyzna Damsik

• Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 30.07.2018
« 8 Wrz 2019, 09:27 »
Dla mnie takie pytanie jest zupełnie bez sensu.Kask to podstawa.Tak jak napisał vuki obecnie kolarz bez kasku wygląda dziwnie.Już nie wspominając o bezpieczeństwie bo to powinny wiedzieć już dzieci w przedszkolu.

« 8 Wrz 2019, 09:41 »
Po całości się z wami nie zgadzam .Jazda w kasku w upalne dni gdzie temperatura przekracza 35 stopni C  to koszmar - przynajmniej dla mnie . Kolarzem nie jestem więc średnio mi zależy na tym
jak mnie inni postrzegają . Zauważyłem również iż szanujący się prawdziwy kolarz oprócz modnego ultralekkiego areo kasku  RUDY powinien posiadać - również ważne okulary - najlepiej
jakby były w tym samym kolorze co gacie i rama roweru no i firma obowiązowo " oakley " - jak nie posiadasz takowego zestawu to wyglądasz śmiesznie a kolarzem na bank nie jesteś co najwyżej rowerzystą który igra z życiem od najmłodszych lat.   
« Ostatnia zmiana: 8 Wrz 2019, 09:46 Simply_R »

Offline Mężczyzna Księgowy

• .::Kolarska Patologia::.
  • Miasto: Warszawa/Jabłonna
  • Na forum od: 30.12.2010
« 8 Wrz 2019, 09:52 »
Zawsze można jechać na maraton bez zapisu. Bez kasku. Jechać za wszystkimi - robić co się chce. Wtedy nie robisz problemu orgowi... dla mnie w dobie ostatnich śmiertelnych wypadków, totalnie bez sensu jest co piszesz...
Jadę tam gdzie znika horyzont.

MP 2014 - 500km 25h28`|MP 2015 - 300km 20h30`|MP 2017 - 300km 21h01`|MP 2018 (DNF)- 519km 27h30``

Offline Mężczyzna Wycior

• Miasto: Boruszowice
  • Na forum od: 01.09.2017
« 8 Wrz 2019, 10:34 »
Przecież Organizator daje wybór. Albo bierzesz udział w maratonie z kaskiem, albo jak go nie chcesz ubrać to nie bierzesz udziału. Proste. Równocześnie organizatorzy określają limity czasu, które umożliwiają  znaleźć czas na sen, więc nikt nikomu nie każe jechać non stop.
Dla mnie wybór jest prosty szczególnie, że kask już mi raz uratował głowę podczas wypadku.

« 8 Wrz 2019, 10:49 »
Regulamin który ustalił organizator to rzecz priorytetowa dla każdego uczestnika .
Ktoś nie chce to nie jedzie albo próbuje dany zapis ominąć . Organizator wprowadzając
taki zapis ma na celu chronić siebie od strony prawnej jako odpowiedzialnego za
imprezę sportową a nie uczestników .
Do starszych kolarzy i rowerzystów -  25/30 lat temu nie jeździliście w kaskach a wszystko
dlatego że ich nie było , a ostatni przykład z TdP pokazuje że kask na nic się zdał.
Pamiętam z dzieciństwa szlakę w kolanach i obdartą głowę kilka razy na sezon .
Kto z was nie zaliczył "orła " na wigrusie za dziecięcych lat ???

Offline Mężczyzna lordChaos

• Miasto: skierniewice
  • Na forum od: 10.12.2017
« 8 Wrz 2019, 11:06 »
mi pękły już od uderzenia w asfalt dwa kaski - myślę, że gdyby nie one nie byłoby mnie już tutaj, nie jestem jakimś ortodoksem odnośnie jazdy w kasku, ale w czymś gdzie ludzie ze sobą w jakimś stopniu rywalizują, powinny być chyba właśnie przejrzyste i równe zasady - czyli niech każdy zasuwa w kasku... A co do tekstu, że komuś przeszkadza kask w upalne dni ... to jednak chyba polecam zmienić na inny model - są kaski zabudowane do jazdy czasowej i mocno wentylowane ...

historycznie też rozumiem, że kiedyś nie jeżdżono w kaskach, ale kiedyś też biegało się z mieczem czy innym scyzorem i waliło innych w głowę ... świat się jednak rozwija cały czas ... 

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum