Autor Wątek: Drawieński Park Narodowy - system rezerwacji miejsc biwakowania  (Przeczytany 3761 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Nie wiem kiedy wprowadzili, ale całkiem fajna usługa. Miejsca biwakowe w DPN są płatne i zwykle efekt był taki, że były darmowe (bilety do zakupienia w Dyrekcji DPN). Jest jednak teraz elegancki system elektroniczny, który pozwala na rezerwację miejsca i opłatę. Wiem, że jest mniej spontanu, ale z drugiej strony - można się rozeznać, czy nie ma jakiejś zorganizowanej grupy na tym polu. Oczywiście ryzyko kontroli raczej minimalne. Po prostu wreszcie mamy możliwość w pełni legalnie korzystać z tych miejsc. Cena od osoby 10 zł poza wakacjami i 20 zł w wakacje nie jest moim zdaniem wygórowana, tym bardziej, że nigdy drewna na ognicho nie brakowało.
https://dpn.eparki.pl/

No to kiedy wyprawka?
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna furman

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 02.09.2010
    • http://www.szybkitowar.pl
Niedługo antywyprawka tam zajedzie :)
Rowery i kobiety to moje podniety
Podjazdy i dziewczyny to moje dyscypliny

Offline Mężczyzna Gerwazy

• Miasto: Polska
  • Na forum od: 13.10.2016
Niedługo antywyprawka tam zajedzie :)
Jeżeli uda nam się utrzymać nasze chill-out'owe tempo to za jakieś 2-3 lata  ;)
A tak na poważnie to może zaczęlibyśmy planowanie tej nieplanowanej i spontanicznej wyprawki? W tym roku 11 listopada wypada w poniedziałek, więc jest szansa na przynajmniej 3 dni włóczęgi.

Offline Mężczyzna szy

• Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Podjazdy, jeśli piszesz o systemie jako nowości, to działa w całej Polsce, we wszystkich parkach narodowych, nie tylko tym.

https://eparki.pl/

(też nie znałem)

Szy.

znajkraj. rowerowy blog podróżniczy, ostatnio m.in.:
Rudawy, Małopolska, Śląskie, Pomorskie
www.znajkraj.pl

Offline Mężczyzna Iwo

• leniwy południowiec
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 20.09.2010
Nie wszystkich, w niespełna połowie.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Nie wszystkich, w niespełna połowie.
Ponadto chodziło mi tu o podejście do biwakowania, uregulowanie korzystania z leśnych pól biwakowych, poza sezonem za 10 zł, czyli w sumie mniej, niż jest warte drewno (zawsze tam było czym palić i gdzie palić). Z takich otwartych do biwaku parków to kojarzę jeszcze Poleski i Narwiański. Biebrzański ma kilka, ale czynnych tylko krótko (1 lipca do 30 września). No ale to wynika poniekąd ze specyfiki tego parku narodowego, obiekt ochrony się płoszy.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum