Autor Wątek: Kilka pytań przed wyprawą trasą R10  (Przeczytany 6537 razy)

Offline Mężczyzna MCsubi

• Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
4, 5 dnia.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Sztorm był. A Kluki nie są przy plaży. Asfaltem do plaży wyszło ok. 70 km w deszczu ( do Łeby).
Łeba jest między mierzejami. Ciekaw, ile wyszło asfaltem Kluki-Stilo omijając Łebę. Wiem, że ostatnie 3 km na latarnię to szuter.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna bepa66

• Miasto: Kielce
  • Na forum od: 18.04.2019
Hej,
Z poczatkiem wrzesnia sie wybieram ze Swinoujscia na Hel z sakwami.
Jako ze nie lubie miec ze soba urzadzen elektronicznych a telefonu z internetem w szczegolnosci, to pytanie jest nastepujace:
- jakie odcinki szlaku R10 sa dobrze oznaczone i nie potrzeba mapy?

Ze stronek pomorza zachodniego widze, ze u nich wiekszosc trasy gotowe. Ale czy jest to dobrze oznakowane, czy sa jakies braki? Najlepiej info z tego roku - bo widze, ze ostatnimi laty sie sporo tam zmienia.

Pomorskie - czytalem ze duzo gorzej - da wogole rade przejechac po samych oznaczeniach?

Ewentualnie czy sa jakies papierowe (w miare aktualne mapy) tego szlaku? Znaczy nie chodzi mi o czastkowe, zeby trzeba bylo ich 10 sztuk miec, tylko jakies kilka zbiorczych (ale znowu zeby skala jakas przyzowita byla).

Dzieki.

Offline Mężczyzna MCsubi

W lutym ten szlak był nie do przejechania wg samych oznaczeń w terenie.

Offline Mężczyzna bepa66

Ok.
No domyslam sie ze w calosci nie jest oznaczony.
Ale czy sa jakies dluzsze odcinki ktore sa dobrze oznaczone?
Czy wogole to tylko mocno wybiorczo i losowo pojawiaja sie oznaczenia?

• niech tak się stanie
Czy wogole to tylko mocno wybiorczo i losowo pojawiaja sie oznaczenia?
Są odcinki, że oznaczenia brakuje na kluczowych skrętach. W miejscowościach to już w ogóle trudno po oznaczeniach lecieć, bo było dużo inwestycji w infrastrukturę i obiektów, na których malowano szlak 15-20? lat temu po prostu już nie ma. Podobnie ma się sytuacja w lasach na nowych odcinkach asfaltowych lub szutrowych ścieżek, ale tam ścieżka sama prowadzi, więc jest spoko. Możesz użyć dedykowanego urządzenia nawigacyjnego (odbiornik gps) i nawigować po wgranym śladzie. Ja też nie lubię używać telefonu na nawigacji, od tego są gps-y.

Offline Mężczyzna bepa66

Szkoda,
Czasem dobre oznaczenie byloby wiecej warte niz budowa nowej sciezki.
No ale nic to - jest jak jest.
Jakos bede rzezbil, w kazdym razie juz wiem, ze bez jakiegos wspomagania sie nie uda.
Ja jednak zamiast gpsa to wole papierowa mape.

W temacie atrakcji po drodze to nie pytam, bo widzialem Twojego posta z przed kilku lat - wiec temat wyczerpany.

A w takim razie jeszcze jedno pytanie - pola namiotowe/campingi - jak tam z dostepnoscia tego we wrzesniu? Nie beda juz pozamykane? Czesto wystepuja?
Bede jechal z baba, wiec noclegi na dziko niestety odpadaja - dopiero sie powoli przyzwyczaja do namiotu.

• niech tak się stanie
Bede jechal z baba, wiec noclegi na dziko niestety odpadaja - dopiero sie powoli przyzwyczaja do namiotu.
Szacun, to duże bydlę, ja bym w namiocie tego nie trzymał. Nie dość, że 165 cm wzrostu, to jeszcze 2,4 m rozpiętości skrzydeł... Pelikan baba to jeden z największych ptaków widywanych w Polsce. Fakt, że pomysł z polami namiotowymi niezły, możesz wypuścić pelikana, jak ludzie zaczną przyrządzać ryby i sam się nakarmi, a jeszcze zapas na wieczór przyniesie ;-)

Offline Mężczyzna MCsubi

W sprawie nawigacji - na wybrzeżu buduje sie naprawdę dużo i ten szlak kilka razy wprowadzał mnie w wykop/budowę, często znaków nie było w ogóle żadnych. Takich prawidłowych tabliczek żółtych, jak w kodeksie drogowym, to było raczej poniżej 5%. Czy są gotowe mapy z aktualnym oznaczeniem szlaku - wątpię. Chyba najlepiej wydrukować ślad z jakąś orientacją. Nie wiem też, czy sam przebieg szlaku jest przemyślany, ja sporo przejechałem poza szlakiem, ale w lutym ruch na drogach był zerowy. 
Campingi - te większe zwykle są jeszcze otwarte co najmniej we wrześniu: http://www.pfcc.eu/pol/main.php?nazwa=mapa , ale ten cały plankton z dykty znika w ostatnim tygodniu sierpnia. W tym roku może być inaczej, okaże się. Poza sezonem jest tanio i miejsca są wszędzie, więc zachęcam do przemyślenia sensu biwakowania - jechałem szosóweczką na lekko i na noclegi na całej trasie wydałem ok. 3 stówy bez żadnych poszukiwań, po prostu booking odpalany przed wieczorem. Tylko bagna za Klukami wymagają jakiegoś planowania, nim się z nich wygrzebałem, to do Ustki wjechałem prawie o północy.

• niech tak się stanie
Tylko bagna za Klukami wymagają jakiegoś planowania, nim się z nich wygrzebałem, to do Ustki wjechałem prawie o północy.
Szosówką to się opłacało chyba objechać, bo nawet jak wody nie ma wiele, to podłoże po prostu miękkie. Ciekawa zagrywka z tą Ustką, skoro po drodze były Kluki, Smołdzino, Rowy, tam też mają noclegi, nawet zimą.

Offline Mężczyzna bepa66

Dzieki za info.
Czyli noclegami nie ma sie co martwic - bede poprostu pytal po drodze.
To skoro musze miec jakies slady to chyba najlatwiej ogarnac by bylo jakby jakas traska na google mapsie byla. Bo najlatwiej z tego bedzie korzystac no i nie trzeba bedzie nic w telefonie dodatkowego instalowac.
Macie moze linka do czegos takiego?
W zach-pom to mysle, ze skorzystam z tego linka: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1b_sQF-bBj2qFfe7Hht3wt7oMf6vIJ_7u&ll=53.651980396095404%2C15.181349273191262&z=9
Ale to sie konczy na granicy z pomorskim. Szukalem czegos podobnego dla Pomorskiego, ale jakos nie znalazlem.

Offline Mężczyzna wojtek

• Użytkownik forum
  • Miasto:
  • Na forum od: 02.03.2010
    • Pokój z Tobą
W mapy google możesz sobie wrzucić plik ze śladem - https://www.google.com/maps/d/edit?mid=14Se45avtdRDQUIPlv4UBtaDnOsnPYFPv&usp=sharing (to stary przebieg szlaku).

Offline Mężczyzna bepa66

Dzięki.
O takie coś mi chodzi.

No nic podstawy są - a resztę się będzie rzeźbić po drodze na bieżąco.

Offline Mężczyzna Antracyt

• Miasto: Łódź
  • Na forum od: 13.06.2017
    • Poland on bike
Jechałem ze Świnoujścia do Władysławowa w 2015 roku - http://www.polandonbike.pl/search/label/etap%201

teraz pewnie jest lepiej z drogami i ścieżkami.

Jeśli chcecie biwakować w namiocie to polecam sprawdzić miejscówki na: https://grupabiwakowa.pl/

Fajne miejsca są przy/na plaży z Pogorzelicą (7km plaży) i za Łazami (3km plaży) - w pobliżu nie ma miejscowości i ludzi.

Offline Kobieta Magia

• Miasto: Świnoujście
  • Na forum od: 17.03.2014
    • Magia
Szacun, to duże bydlę, ja bym w namiocie tego nie trzymał. Nie dość, że 165 cm wzrostu, to jeszcze 2,4 m rozpiętości skrzydeł... Pelikan baba to jeden z największych ptaków widywanych w Polsce. (...)
Nie wpuszczą.. z psami nie chcą a co dopiero pelikan. 😉

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum