Autor Wątek: Ból pleców - nerwoból?  (Przeczytany 18117 razy)

Offline Mężczyzna łatośłętka

• Skup i ubój. Rozbiór.
  • Miasto: nie, wioska
  • Na forum od: 21.03.2013
tutaj jestem łatoś, odtąd łętka ... łatośłętka!

Offline Mężczyzna hansglopke

• Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Ból pleców - nerwoból?
« 26 Sie 2019, 20:12 »
Sampe
- zmień rower,
- spróbuj masażu techniką Bowena,
- zmień rower na poziomy.
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
  • Na forum od: 22.05.2018
Odp: Ból pleców - nerwoból?
« 25 Lip 2020, 12:02 »
Minął rok, ale dalej bujam się z bólem. Tzn. wraca po dłuższych trasach. W międzyczasie byłem u neurologa. Nic nie pomógł.

W tamtym roku pomógł mi fizjoterapeuta. Robiłem trasy 100km bez żadnych problemów i konsekwencji. Bez problemu zrobiłem też Brevet 200km, ale po nim ból wrócił. Później ze względu na śmierć Taty, na jakiś czas zapomniałem o rowerze i tym samym o bólach.

W listopadzie kupiłem trenażer i czułem, że coś tam dalej siedzi. Później znowu wróciłem na rower i ze względu na pomieszkiwanie w innym miejscu niż stałe, zacząłem chodzić do innego fizjoterapeuty. Pierwsze kilka masaży to oczy z bólu mi wychodziły. Następne nie były tak bolesne i jazda rowerem przyjemniejsza. Ciągle jednak nie był to pełen komfort. Po trasie 150km ból wrócił. Nie tak ostry jak za pierwszym razem, ale bolało nawet na drugim rowerze z szerszą kierownicą i wygodniejszą pozycją. W ubiegłym roku przesiadając się na Rometa coś w plecach ćmiło, ale nie bolało.

Wróciłem do pierwszego fizjoterapeuty. Zobaczę czy pomoże. Zajął się bolącym miejscem - uciskał bolące punkty i robił masaż powięzi. Do tego standardowo "skręcenie karku". To mi pomaga. Nic wtedy w szyi nie ciągnie.

Chciałem w tym roku zrobić swoje pierwsze 300, ale raczej będę musiał to odłożyć na przyszłość.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum