Autor Wątek: Sakwa na kierownice Ortlieb 6M classic vs Ortlieb 6M Plus  (Przeczytany 6533 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Co Ty wozisz w tej torbie, że przeszkadza Ci, że coś się przesunie o kilka cm? Nie będziesz mógł tego znaleźć w takiej małej torebce?
Może wozi luzem zestaw kilku obiektywów do lustrzanki  i body :D
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Beder

• Niech żyją rowerzyści !
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 15.05.2014
    • Facebook
Linka na kierownicy nie powinna mieć luzu. Może nie naciągnąłeś jednej śruby lub była zbyt mało odkręcona. Normalnie to jest tak spasowane, że bardzo trudno taśmę czy cokolwiek pod tą linką przecisnąć. Jak masz luz to popraw. Te śruby trzeba wkręcać w odpowiedniej kolejności...
Dziękuję za podpowiedź. Spróbuję jeszcze dokręcić, aczkolwiek uchwyt trzyma mocno a luz jest tylko na tej górnej części która przechodzi nad mostkiem kierownicy.
Ok. Dzisiaj ponownie zmontowałem zestaw studiując logikę montażu i kolejność dokręcania linki.
Po ponownym zamocowaniu uchwyt trzyma jak z żelaza.
Rzeczywiście trzeba pilnować się dokładnie planu niemieckich inżynierów :)
Jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi na te "szczegóły".

Offline Mężczyzna worek_foliowy

• Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Co Ty wozisz w tej torbie, że przeszkadza Ci, że coś się przesunie o kilka cm? Nie będziesz mógł tego znaleźć w takiej małej torebce?
Po to mam przegródkę, żeby po otwarciu torby rzeczy były w tym samym miejscu. Przy większych wstrząsach przegródka szybko się przekręca na bok i nie pełni już roli przegródki. Żeby wsadzić przegródkę w pierwotne misce, trzeba wszystko wyciągać i od nowa układać. Lepsza przegródka całkiem załatwiłby sprawę. W cięższym terenie wszystko lata i dzwoni - szkoda tak przechowywać aparat lub telefon - tutaj wolałbym inną torbę.

Ostatnio przestałem używać tej torby. Na miasto mam koszyk na kierownicę, a w terenie lepiej sprawdza się torba na ramę i feedbagi.

Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna szy

• Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Lepsza przegródka całkiem załatwiłby sprawę.

A może zrób inny układ przegródek.

Z tym wkładem z SA jest jeszcze o tyle dobrze, że jest odrobinę za duży na krótszym boku, co w połączeniu z używaniem  bocznych przestrzeni poza wkładem jako kieszonek powoduje, że wszystko wchodzi na przyjemny ścisk. Nic nie jest luzem, nic nie lata nawet na terenowych odcinkach.

Łącznie z miejscami poza wkładem, gdzie pod zaokrągloną ramą torby jest świetne miejsce na dokumenty, bilety, czy faktury, mam 8 kieszonek plus ta na zamek.

Szy.

znajkraj. rowerowy blog podróżniczy, ostatnio m.in.:
Rudawy, Małopolska, Śląskie, Pomorskie
www.znajkraj.pl

Offline Mężczyzna Beder

• Niech żyją rowerzyści !
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 15.05.2014
    • Facebook
O fajne. Gdzie można się zaopatrzyć w taki wkład ?

Offline Mężczyzna szy

• Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
O fajne. Gdzie można się zaopatrzyć w taki wkład ?

Poguglaj za wkładem/insertem fotograficznym. Ortlieb ma swój:

https://www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl/?286,ortlieb-ultimate-camera-insert

Ale jak widać, tańszy i praktyczniejszy może być Sport Arsenal (zdjęcie z poprzedniej strony):

Ten mój wyżej, to też SA, ale starszy, widzę, że mam grubsze ścianki. To i dobrze, i źle ;)

Szy.

znajkraj. rowerowy blog podróżniczy, ostatnio m.in.:
Rudawy, Małopolska, Śląskie, Pomorskie
www.znajkraj.pl

Offline Mężczyzna Rororo

• Miasto: Wawa
  • Na forum od: 16.06.2018
Niestety w tym nowym wkładzie SA ścianki są na tyle cienkie że mają niewielką sztywność. Bez wypełnienia nie trzymają kształtu. Polecam dołożyć do wkładu otrlieba

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum