Autor Wątek: Rower dla czterolatka.  (Przeczytany 21028 razy)

Offline Mężczyzna rmk

  • Wiadomości: 817
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Rower dla czterolatka.
« 17 Lut 2019, 13:37 »
Chciałbym aby w tym roku mój syn przesiadł się z rowerku biegowego na pierwszy wehikuł z pedałami i szukam porad w tym temacie. Technikę biegu i jazdy z nogami w górze opanował do perfekcji na PUKY i czas na prawdziwą jazdę.
Co kupić, na co zwracać uwagę? W czerwcu będzie miał cztery lata, wzrost +- 110cm.

Czy ten poniższy z Decathlonu jest sensowną propozycją?
https://www.decathlon.pl/rower-500-robot-14-jr-id_8371301.html

Dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 17 Lut 2019, 13:47 rmk »
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.

Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Rower dla czterolatka.
« 17 Lut 2019, 14:25 »
Chyba nie będziesz krzywdził chłopaka bocznymi kółkami?
Poszukaj w używanych. Za rok, dwa i tak wymiana.
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Mężczyzna rmk

  • Wiadomości: 817
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Odp: Rower dla czterolatka.
« 17 Lut 2019, 14:37 »
Używka jak najbardziej. Koła jakie wchodzą w grę? 14"?
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.

Offline Mężczyzna hansglopke

  • Wiadomości: 2643
  • Miasto: Zduńska Wola
  • Na forum od: 22.02.2013
Odp: Rower dla czterolatka.
« 17 Lut 2019, 14:50 »
Zabierz syna do sklepu, tak przypadkiem z rowerami i niech poprzymierza się do ram, pedałów, siodełek itd...
Kup na wymiar, nie za duży, bo się zrazi.
"Rower do ultra musi być przede wszystkim wygodny. Reszta jest mniej ważna."  - Turysta

Offline Mężczyzna rmk

  • Wiadomości: 817
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Odp: Rower dla czterolatka.
« 17 Lut 2019, 14:51 »
No niech tak będzie.
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.

Offline Mężczyzna lechulysy

  • Wiadomości: 32
  • Miasto: Międzylesie
  • Na forum od: 21.01.2019
Odp: Rower dla czterolatka.
« 18 Lut 2019, 14:01 »
Czy ten poniższy z Decathlonu jest sensowną propozycją?
https://www.decathlon.pl/rower-500-robot-14-jr-id_8371301.html

będzie OK, moje dzieci tak samo miały: biegowy, potem taki z decathlonu po synu sąsiada (bez tych bocznych kółek oczywiście)  i potem 20" damka żeby było łatwiej;
koledzy mają rację: popytaj po znajomych i jak możesz to pożycz używany bo on będzie pewnie na 1 sezon, jak tylko będziesz mógl przesadzić dziecko na 20" to warto to zrobić bo mniej się namęczy niż na tych małych kółkach
Leszek

Offline Mężczyzna byczys

  • Wiadomości: 1376
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 30.09.2013
    • Moje relacje z ultramaratonów rowerowych
Odp: Rower dla czterolatka.
« 18 Lut 2019, 16:41 »
Mój 4,5 roku ma dokładnie taki. Kupiliśmy kółka (trzeba dodatkowo dokupić) ale to bez sensu. Lepiej od razu uczyć bez. Na kółkach w ogóle nie stara się trzymać równowagi i 3 razy się przewrócił przy ostrzejszym skręcie. Od razu wywaliłem i już śmiga praktycznie sam. Początkowo siodelko bardzo nisko żeby czuł się pewnie i najlepiej na górkę o małym nachyleniu z trawą i niech zjeżdża aż się nauczy :)

Sam rowerek jest ok jak ze te pieniądze, ale używka faktycznie wystarczy. My się jeszcze nie pozbywamy ;)

Offline Kobieta Karolcia22

  • Wiadomości: 4
  • Miasto: wrocław
  • Na forum od: 21.02.2019
Odp: Rower dla czterolatka.
« 21 Lut 2019, 09:25 »
Powiem szczerze, że też się zastanawiam jaki właśnie kupic rower dla mojej córki. Ona ma też tak właśnie 4,5 roku. Ostatniego maja skończy 5 lat. Najpierw miałam rowerek biegowy dla niej, ale wiadomo że teraz czas na to by zaczęła jeździć na tradycyjnym rowerku. Taki różowy widziałam z Haibike Seet https://www.rowertour.com/p/157108/haibike-seet-greedy-life-16-rower-dzieciecy-2019 Ja kompletnie nie znam producenta. W ogóle pierwszy raz o nim słyszę. Miał ktoś może rower tej firmy?

Offline Mężczyzna dzesio

  • Wiadomości: 156
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 11.02.2014
Odp: Rower dla czterolatka.
« 21 Lut 2019, 11:09 »
Wczoraj pojechaliśmy przymierzać się do rowerków z naszym 3,5 latkiem. Jak usiadł na proponowany powyżej btwin robot 500 to już świata po za nim nie widział. Nie chciał oddać i tak się stało, że kupiliśmy a myślałem o używce...
Tak na moje oko rowerek wygląda na jedno sezonowy (mam na myśli rozmiar), jakby dzieciak czuł się lepiej na 16" calowych kołach to bym w tym kierunku szedł. W sklepi zagadałem z ludźmi co kupowali rowerek dla swojej córki, która za tydzień kończy 4 latka - kupili na kołach 16".
Młody dzisiaj koniecznie do przedszkola musiał pojechać rowerekiem ;)

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4759
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Rower dla czterolatka.
« 21 Lut 2019, 11:22 »
Karolcia, tak znamy firmę Haibike.

Ja osobiście rowery b'twin z deca używane brałem. Zaczynaliśmy do biegowego, potem 14 cali na niecały rok, a potem 16 cali, a następnie już 20 cali. Lepiej niech będzie dobrze dopasowany rozmiar roweru, a nie z zapasem, bo dziecko nie panuje nad rowerem w sytuacjach "krytycznych" (jechać, jedzie, ale musi też nagle coś ominąć, stanąć itd)

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Rower dla czterolatka.
« 21 Lut 2019, 11:46 »
Powiem szczerze, że też się zastanawiam jaki właśnie kupić rower dla mojej córki.
Jeśli należysz do szczęściarzy, dla których 1099 PLN to kwota na waciki to super, kupuj.
Jeśli jednak cena ma dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie to myślę że wystarczająco dobry rower dla dziecka kupisz za jakieś 20-25% tej ceny.

I tak za chwilę będziesz kupować większy.

Offline Kobieta marg

  • Wiadomości: 1596
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
    • BIKE'OWO
Odp: Rower dla czterolatka.
« 29 Mar 2020, 20:08 »
2 rowerki dla 3,5-4 latków potrzebne. Byczys, czy może masz na zbyciu?
bikeowo, czyli moje podróżowanie


Offline Mężczyzna wojtas71

  • Wiadomości: 188
  • Miasto: Kraków/Kielce
  • Na forum od: 20.04.2013
Odp: Rower dla czterolatka.
« 21 Kwi 2020, 15:09 »
Takie drogie te sprzęty, ale jak cię mogę ~500 zł można dać chociaż 14'' to za drogo, a z kolei ~1000 zł (cena jak za rower dla dorosłego :/ ) nawet jak ma 16" to też nie okazja. Ja kupiłem 16'' za 250 zł (pierwotna cena 500 zł), duża ram w sensie, że nie na rok tylko dalej jeździ już od 3 lat. Czyli można i nowy i nie na sezon i nie za krocie. Tylko dobrze poszukać. Nie istnieją przecież tylko dwa sklepy.


Offline Mężczyzna R_och

  • Talizman słońca 🌞
  • Wiadomości: 1724
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 16.03.2015
Odp: Rower dla czterolatka.
« 21 Kwi 2020, 17:07 »
2 rowerki dla 3,5-4 latków potrzebne. ...
Marg jeśli jeszcze aktualne to mogę sprawić aby do Krakowa dotarł Accent Jimmy 16. Bez siodełka i w stanie wskazującym na używany. Jeśli Cię interesuje to daj znać.
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
- Gandhi

Offline Kobieta marg

  • Wiadomości: 1596
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 01.01.2012
    • BIKE'OWO
Odp: Rower dla czterolatka.
« 21 Kwi 2020, 17:29 »
2 rowerki dla 3,5-4 latków potrzebne. ...
Marg jeśli jeszcze aktualne to mogę sprawić aby do Krakowa dotarł Accent Jimmy 16. Bez siodełka i w stanie wskazującym na używany. Jeśli Cię interesuje to daj znać.

Już są. I mocno eksploatowane na dodatek :D



bikeowo, czyli moje podróżowanie


Offline Mężczyzna R_och

  • Talizman słońca 🌞
  • Wiadomości: 1724
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 16.03.2015
Odp: Rower dla czterolatka.
« 21 Kwi 2020, 19:04 »
Super  :)
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
- Gandhi

Offline Mężczyzna kolega_na_fullu_;-)

  • ~(FSM)~
  • Wiadomości: 1516
  • Miasto: Przy trasie SKM.
  • Na forum od: 23.01.2012
    • Luźny Kanon przetłumaczony na j. Polski w PDF.
Odp: Rower dla czterolatka.
« 21 Kwi 2020, 19:15 »
2 rowerki dla 3,5-4 latków potrzebne. ...
Marg jeśli jeszcze aktualne to mogę sprawić aby do Krakowa dotarł Accent Jimmy 16. Bez siodełka i w stanie wskazującym na używany. Jeśli Cię interesuje to daj znać.

A jaki kolor? Ile przebiegu? ;)

Offline Mężczyzna R_och

  • Talizman słońca 🌞
  • Wiadomości: 1724
  • Miasto: Rzeszów
  • Na forum od: 16.03.2015
Odp: Rower dla czterolatka.
« 21 Kwi 2020, 20:11 »
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
- Gandhi

Offline Mężczyzna rmk

  • Wiadomości: 817
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Odp: Rower dla czterolatka.
« 21 Kwi 2020, 22:26 »
Czas leci nieubłaganie, więc czas na przesiadkę na 16". Młody śmiga jak szalony na 14" i widzę, że czas na większy aby mniej się męczył. Jeśli ma ktoś na zbyciu, pisać śmiało. Najlepiej kompletny - z siodełkiem  ;)
Na coś konkretnego zwrócić uwagę przy 16"? Chciałbym aby pojeździł ze dwa lata na nim  :)
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.

Offline Mężczyzna wojtas71

  • Wiadomości: 188
  • Miasto: Kraków/Kielce
  • Na forum od: 20.04.2013
Odp: Rower dla czterolatka.
« 22 Kwi 2020, 09:26 »
Już są. I mocno eksploatowane na dodatek :D

Bardzo ładne jeszcze pojeżdżą ;)

Na coś konkretnego zwrócić uwagę przy 16"? Chciałbym aby pojeździł ze dwa lata na nim  :)

Jak już pisałem wcześniej o rowerze dla córci na ramę żeby nie była za "ciasna" odległość górnej rurki pomiędzy mostkiem, a siodełkiem. Siodełko można wysunąć, a z kolei kierownicę wysunąć/odchylić do przodu. Tak żeby nie uderzać kolanami o nią.


Offline Mężczyzna rmk

  • Wiadomości: 817
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 12.01.2013
Odp: Rower dla czterolatka.
« 25 Kwi 2020, 22:36 »
Kupiłem dzisiaj używany 16" B'twin ale w takim stanie, że aż ciężko było nie kupić. Praktycznie nowy, o połowę tańszy niż ze sklepu. Młody zachwycony, tata też, portfel jeszcze bardziej. Lubię to  ;D
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum