Autor Wątek: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA  (Przeczytany 7196 razy)

Offline Mężczyzna BartekBB

 • Wiadomości: 20
 • Miasto: Gdynia
 • Na forum od: 08.11.2018
PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 1 Sty 2019, 11:50 »
Witam w nowym roku AD 2019!

Na początek, to na co wszyscy najbardziej czekali czyli 15(17) pucharowa na 2019 rok   ;D

Długa   
Harpagan 58              357
Harpagan 57         268
Nadwiślański Liszkor   55
KoRNO                   53
Grassor 444           45

Krótka   
Mazurskie Tropy           71
Leśne Dukty         53
XVIII Szago               52
Złoto dla zuchwałych   43
Rajd BikeOrient            43

Eliminacje
W tym gronie jest 7 imprez bo 3 ostatnie miały taką samą frekwencję
Jurajska Jatka                   50
Abentojra                           42
Rajd Liczyrzepy - wiosna   41
Nocna Masakra                   40
XVII Rajd z Kompasem       38
Dymno                           38
Pazur Gryfa                   38

A teraz zmiany w regulaminie:

1. 45 punktów za drugą trasę poza długą pucharową.

Punkt VI.4 brzmiał:
4. Do klasyfikacji generalnej PPM sumowanych jest 6 najlepszych wyników danego zawodnika we wspólnych klasyfikacjach końcowych poszczególnych zawodów.
a.   Jeżeli na zawodach (rangi pucharowej) była druga, krótsza trasa oraz na trasach PPM Aspirant (tylko trasy dłuższe), to punkty do klasyfikacji generalnej liczone są jako 0,5 najlepszego wyniku.
b.   W przypadku wystąpienia sytuacji z punktu 4a dwa takie wyniki (suma) w czasie obliczeń zastępują jeden w kategorii głównej z zastrzeżeniem, że takie zastąpienie może dotyczyć co najwyżej dwu wyników w kategorii głównej (czyli max 4 najlepsze wyniki ze startów na trasie krótszej w zawodach rangi pucharowej lub PPM Aspirant).

Teraz będzie miał postać:
4. Do klasyfikacji generalnej PPM sumowanych jest 6 najlepszych wyników danego zawodnika we wspólnych klasyfikacjach końcowych poszczególnych zawodów.
a.   Jeżeli na zawodach (rangi pucharowej) była druga, krótsza trasa to punkty do klasyfikacji generalnej liczone są jako 0,45 najlepszego wyniku.
b.   Punkty zdobyte na trasach PPM Aspirant (tylko trasy dłuższe) do klasyfikacji generalnej liczone są jako 0,5 najlepszego wyniku.
c.   W przypadku wystąpienia sytuacji z punktu 4a i 4b dwa takie wyniki (suma) w czasie obliczeń zastępują jeden w kategorii głównej z zastrzeżeniem, że takie zastąpienie może dotyczyć co najwyżej dwu wyników w kategorii głównej (czyli max 4 najlepsze wyniki ze startów na trasie krótszej w zawodach rangi pucharowej lub PPM Aspirant).

2.Zmiany w regulaminie imprezy XI.3

Było:
3. Obowiązki organizatora:
a) Organizator imprezy jest zobowiązany opublikować na stronie zawodów podstawowe informacje o imprezie (przewidywana długość trasy, miejsce startu, godzina startu, godzina zamknięcia mety, forma zaliczania punktów -scorelauf/liniowa) co najmniej na 4 tygodnie przed imprezą.

Będzie:
3. Obowiązki organizatora:
a) Organizator imprezy jest zobowiązany opublikować na stronie zawodów podstawowe informacje o imprezie (przewidywana długość trasy, miejsce startu, godzina startu, godzina zamknięcia mety, forma zaliczania punktów -scorelauf/liniowa) co najmniej na 4 tygodnie przed imprezą. Zmiany w regulaminie są dozwolone nie później niż 3 dni przed imprezą.

3.Karanie recydywistów.

Z uwagi na to, dzięki Sędziemu technicznemu Jarkowi Wieczorkowi mamy oficjalne dane na temat nieprawidłowości na poszczególnych imprezach, w regulaminie zostaje zmieniony punkt IX.4.
Od teraz organizator, który nie pracuje nad sobą będzie wykluczany z grona imprez pucharowych w następnym roku.

Było:
4. Nie dopełnienie obowiązków organizacyjnych z punktu XI.3 skutkuje automatycznym spadkiem o klasę imprezy w roku 2019. Każdy z punktów jest liczony osobno (można więc spaść o trzy poziomy).

Będzie:
4. Nie dopełnienie obowiązków organizacyjnych z punktu XI.3 skutkuje automatycznym spadkiem o klasę imprezy w roku 2019. Każdy z punktów jest liczony osobno (można więc spaść o trzy poziomy). Jeżeli w 2 kolejnych latach zostanie stwierdzone naruszenie punktu 3, impreza jest wykluczana z możliwości ubiegania się o imprezę pucharową dla kolejnej edycji.

Zapraszam do dyskusji nad zapisami regulaminowymi.

Pozdrawiam

Sędzia Główny Pucharu
« Ostatnia zmiana: 1 Sty 2019, 17:04 BartekBB »

Offline Mężczyzna Wigr

 • Wiadomości: 24
 • Miasto: Warszawa
 • Na forum od: 22.09.2018
Nie max a min 3 dni...

Offline Mężczyzna BartekBB

 • Wiadomości: 20
 • Miasto: Gdynia
 • Na forum od: 08.11.2018
minimum 3 dni by oznaczało dowolny okres   :D

Offline Mężczyzna wiki

 • Nie spać! Jechać!
 • Wiadomości: 1072
 • Miasto: Łódź
 • Na forum od: 28.01.2016
  • ekstremalna strona rowerowa
może bardziej jednoznacznie - "nie później niż 3 dni przed imprezą"
rowerem na księżyc (80,8%)

Offline Mężczyzna Wigor

 • Moderator
 • Wiadomości: 1332
 • Miasto: Szczecin
 • Na forum od: 19.03.2015
Bartek, Abentoira spada do Aspiranta, mieli 2 PK przesunięte ponad 2mm w skali mapy.


A co ze zmianą sposobu liczenia frekwencji, najpierw 5 z największa frekwencją ze wszystkich imprez, a dopiero potem 5 długich i 5 krótkich?

Offline Mężczyzna BartekBB

 • Wiadomości: 20
 • Miasto: Gdynia
 • Na forum od: 08.11.2018
Abentoira spadła do Aspiranta w 2018. Zapisy regulaminu nic do tej pory nie mówiły, że nie może się w kolejnym okresie ubiegać o Puchar.

Zmiana dotycząca kolejności może wejdzie po testach aktualnej wersji. Według wyników za 2018 rok, według proponowanej przez was zasady do Pucharu powinna trafić Rudawska Wyrypa z 16 uczestnikami kontra trasy krótkie z 38. To jest chyba jakieś nieporozumienie... Swoją drogą imprezy długie się same obroniły (byłaby nawet większość gdyby Sudecka się zgłosiła).

Offline Mężczyzna Wigor

 • Moderator
 • Wiadomości: 1332
 • Miasto: Szczecin
 • Na forum od: 19.03.2015
Ale nie możesz karać po zawodach zawodników za to, że organizator zrobił błąd, kara dla Abentojri jest przewidziana na rok 2019. Zresztą w wynikach Abentojra jest policzona za 100, co jest prawidłowo zrobione.
Twoja interpretacja jest całkowicie bez sensu, na zawody przyjechało sporo zawodników, również z czołówki pucharu zapewne licząc że dostana 100 do rankingu, a Ty mówisz że dostana 50, a w przyszłym roku zawody te nadal będą w PPM, to jest całkowicie bez sensu. Kara ma być dla organizatora po zawodach na kolejny rok, a nie dla zawodników.

Sudecka jest nadal tylko pod inną nazwą, MnO Łapiguz. Ci sami budowniczy tras tylko inny główny podmiot organizujący.

Offline Mężczyzna bronek

 • Wiadomości: 20
 • Miasto: Warszawa
 • Na forum od: 31.10.2018
Popieram Wigora w kwestii Abentojry. Należałoby też poprawić zapis w regulaminie. O ile w kwestiach, w których da się nałożyć karę przed imprezą można karać w roku bieżącym o tyle w przypadku źle rozstawionych/zaznaczonych PK karę można wymierzyć tylko po fakcie i jedynym sensownym rozwiązaniem jest karać degradacją w przyszłym roku.

Co do testowania kolejności kwalifikacji imprez to wg nowej propozycji:
1) frekwencja: H58, H57, MT, Liszkor, Dukty
2) długie: Korno, Grassor300, NM, Liczyrzepa wiosna, Sudecka (Łapiguz)
3) frekwencja reszta: Szago, JJ, ZdZ, BO, RzK/Dymno/Pazur

Czyli de facto wychodzimy na to samo (zakładając, że Łapiguz to Sudecka i Abentojra spada do Aspirantów). Ale na przyszłość wcale tak być nie musi i taki sposób może np. uratować NM w przypadku pogody mniej zachęcającej do startu (czyli frekwencji np ok. 30 uczestników), lub zachęcić innych organizatorów do wydłużania tras. Obecny wynik 7 tras długich na 17 pucharowych to chyba jeszcze daleko od równowagi ;)
Offline Mężczyzna Wigor

 • Moderator
 • Wiadomości: 1332
 • Miasto: Szczecin
 • Na forum od: 19.03.2015
Jeżeli impreza została zdegradowana za uchybienia regulaminowe przed imprezą to kara powinna też dotyczyć kolejnego sezonu. W tym przypadku zawodnicy też są karani bo w kalendarzu  za 100 jest jedna impreza mniej. Kara ma dotyczyć organizatorów. a nie zawodników.

Offline Mężczyzna BartekBB

 • Wiadomości: 20
 • Miasto: Gdynia
 • Na forum od: 08.11.2018
Co do Abentoiri zapisy ubiegłorocznego regulaminu nic nie mówiły o karaniu w następnym okresie, a wręcz o karaniu w 2018 roku. I ja się z tym zgadzam, bo impreza z kilkoma źle postawionymi punktami wypacza wynik sportowej rywalizacji i nie powinna być premiowana - zbyt dużo tu ze znalezieniem punktu zależało od szczęścia (sam szukałem jednego takiego punktu prawie 30 minut).
To, że przyjechało dużo uczestników nie jest żadnym argumentem, bo każda impreza musi być traktowana tak samo.
A 100 punktów dla Abentoiri powinno być skorygowane do max 50 po stwierdzeniu przez Jarka spadku o poziom niżej. I niestety zgodnie z zasadami fair play poniekąd tracą też na tym uczestnicy.

Daniel twój wniosek o karaniu za wszystko w następnym roku jest totalnie bez sensu, bo może w skrajnym przypadku doprowadzić do sytuacji, że będziesz miał punktowaną za 100 punktów imprezę, której regulamin usłyszałeś na odprawie, długość i charakter trasy też w tym momencie, a na dodatek połowa punktów była źle postawiona. I nadal zgodnie z twoją propozycja jest to jak najbardziej pełnoprawna impreza pucharowa.

Co do Łapiguza - na tą chwilę zgodnie z zapisami regulaminu to się łapią co najwyżej na pretendenta do Aspiranta, bo według zgłoszonej strony WWW nie zorganizowali do tej pory żadnej imprezy na orientację w formule Pucharu. Organizator nie przekazał też żadnego info o kontynuacji - dla mnie prosty wniosek, że nie zależy mu na Pucharze.
« Ostatnia zmiana: 2 Sty 2019, 20:33 BartekBB »

Offline Mężczyzna Wigor

 • Moderator
 • Wiadomości: 1332
 • Miasto: Szczecin
 • Na forum od: 19.03.2015
Owszem imprezę, która nie spełniła wymogów regulaminowych co do terminów można ukarać już w bieżącym sezonie, ale kara musi też dotyczyć kolejnego sezonu, czyli taka impreza nie może się ubiegać o start w PPM.

Co do Łapiguza to negocjowali ze mną warunki odnośnie pucharu pieszego, pierwotnie Sudecka też miała być kontynuowana, jednak ostatecznie Arek zrezygnował z organizacji imprezy w przyszłym roku.

Offline Mężczyzna bronek

 • Wiadomości: 20
 • Miasto: Warszawa
 • Na forum od: 31.10.2018
Bartek,
litera regulaminu literą ale karanie za złe rozstawienie PK tylko w roku bieżącym to najgorsza możliwa opcja: kara dotyczy wtedy tylko i wyłącznie uczestników a w ogóle nie dotyka organizatora. Można rozważyć czy opcja kary w obecnym i następnym sezonie jest lepsza niż tylko w sezonie następnym. Ja bym się skłaniał do tej drugiej opcji bo złe rozstawienie może ale nie musi wypaczyć wyników (chociażby Abenotjra 2016 gdzie udało mi się na trasie odrobić stratę spowodowaną złym rozstawieniem PK). W takim przypadku gdy obniżysz rangę imprezy znowu najdotkliwiej będzie karany uczestnik.
Jeżeli zależy Ci bardzo na jakości rozstawienia PK to zwiększmy karę za to uchybienie do dwóch kolejnych sezonów degradacji (czyli w przypadku Abentojry były by to dwa lata jako Aspirant.
Moja propozycja: zmieniamy regulamin tak, żeby wprost to zapisać, za jakie uchybienia karzemy w jaki sposób:
- punkt 3a (informacje o imprezie) - z nowego brzmienia tego punktu regulaminu wynika, że do 4 tygodni przed imprezą organizator musi podać cokolwiek i potem zmienić informacje na prawidłowe na nie pózniej niż 3 dni przed imprezą - czyli de facto karzemy tylko za zmiany dokonane na krócej niż 3 dni przed imprezą więc może to wprost tak zapisać? Degradacja na 3 dni przed imprezą to znowu byłoby karanie zawodników a nie organizatora więc karzemy degradacją w przyszłym sezonie a za recydywę kara na dwa sezony
-punkt 3b (wyniki) - jakieś wyniki są zawsze więc tutaj też bym wprost napisał, że karzemy w przyszłym roku a w teoretycznej sytuacji zupełnego braku wyników do decyzji Sędziego co robimy z impreza w roku bieżącym
- punkt 3c (złe PK) - degradacja w przyszłym sezonie a w przypadku recydywy degradacja na dwa przyszłe lata

Offline vooy.maciej

 • Wiadomości: 2535
 • Miasto: Pogórze Wielickie
 • Na forum od: 04.07.2008
chciałem dodać tylko jedna rzecz: informacja o tym że impreza ze względu na uchybienia będzie miała obniżoną punktacje powinna być opublikowana jak najszybciej i nalepiej w zgóry wiadomym miejscu.
Może być np tak, ze ktoś kto wygrał zalicza sobie 100pkt opuszcza inne imprezy a po sezonie się dowiaduje że ma 50 mniej

Offline Mężczyzna pbuciak

 • Wiadomości: 14
 • Miasto: Warszawa
 • Na forum od: 07.01.2019
Odnośnie przypadku Abentojry:
Z jednej strony głupio jechać na imprezę za 100 pkt, by dostać max 50 pkt, ale z drugiej strony głupio przyznawać 100 pkt za zwycięstwo odniesione częściowo przypadkiem. Co zrobić z wynikami imprezy, w której prawidłowo stał co czwarty punkt jak niegdyś na zawodach w Miechowie?

Jest precedens: jak mnie pamięć nie myli, w wyścigach Formuły 1 pełna punktacja jest przyznawana za wyścig, w którym zawodnicy przejechali co najmniej 75% planowanej liczby okrążeń, a za wyścig przerwany, gdy zwycięzca przejechał od 50% do 75% planowanej liczby okrążeń przyznawana jest połowa normalnej liczby punktów.

Pomimo wad jestem zwolennikiem, by zawody za 100 pkt ze źle rozstawionymi punktami (minimum 2 źle rozstawione) były post factum liczone za 50 pkt jednocześnie umożliwiając wliczanie do łącznej punktacji pucharu 5,5 imprezy za 100 pkt i 1 za 50 pkt oraz 4,5 imprezy za 100 pkt i 3 imprez za 50 pkt (moja propozycja z poprzedniego roku).

Offline Mężczyzna bronek

 • Wiadomości: 20
 • Miasto: Warszawa
 • Na forum od: 31.10.2018
Co do zastępownia połowy wyniku pucharowego jednym aspirantem to nie widzę przeciwskazań.

Jednak w przypadku obniżania rangi imprezy po jej rozegraniu byłbym bardziej ostrożny - naprawdę na trasie mogą wydażyć się różne sytuacje i taka na sztywno zapisana kara degradacji może okazać się podwójną karą dla zawdonika: już łatwiej byłoby mi się pogodzić z faktem, że 100 punktów zgarnął ktoś kto miał farta niż z faktem, że 100 punktów odebrano komuś kto mimo że miał pecha to i tak wygrał zawody.
Chcąc podkreślić wagę tego wykroczenia można od razu zwiększyć karę do dwóch sezonów (przyszłych) dla organizatora.

Offline Mężczyzna Vir

 • Wiadomości: 109
 • Miasto: Wrocław
 • Na forum od: 18.01.2017
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 10 Sty 2019, 08:13 »
Ja jestem przeciwny karaniu imprezy w tym samym sezonie za źle postawione PK. Argument wypaczenia wyników zawodów mnie nie przekonuje, gdyż przykładowo:
- na jednej z imprez dwa PK stoją źle powyżej 100m - np inne skrzyżowanie drogi, przez które i tak narzuca się jazda (taki jeden PK był na Róży Wiatrów 2018) - strata do 5min/PK,
- natomiast na innej imprezie mamy jeden źle postawiony PK, na który zjeżdża się prawie cała stawka i tracą 1-2h na przeszukiwaniu nie tego zagłębienia/dołu, w którym budowniczy ustawił PK.

Dlatego też jestem za tym by rozgraniczyć kary:
- degradacja w tym samym sezonie za niespełnienie wymagań formalnych - brak info: przewidywana długość trasy, miejsce startu, godzina startu, godzina zamknięcia mety, forma zaliczania punktów -scorelauf/liniowa;
- degradacja w kolejnym sezonie (bez uwzględniania kryterium frekwencji i krótka/długa trasa by impreza faktycznie była zdegradowana) za źle postawione 2 lub więcej PK albo zmiany w regulaminie na 3 i mniej dni przed startem.

Offline Mężczyzna xsadusx

 • Wiadomości: 320
 • Miasto: Czaple
 • Na forum od: 23.12.2016
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 11 Sty 2019, 09:04 »
A czy znany jest już ostateczny kształt kalendarza? Powoli muszę zaczynać konsultację z trenerem ;).

Offline Mężczyzna Vir

 • Wiadomości: 109
 • Miasto: Wrocław
 • Na forum od: 18.01.2017
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 11 Sty 2019, 09:20 »
A czy znany jest już ostateczny kształt kalendarza? Powoli muszę zaczynać konsultację z trenerem ;).
Marek, na pewno zaczynasz 23 lutego w Bystrzycy ;)

Poza tym te imprezy wskazane są przez Bartka są jako główne w PPM.
Z pozostałych zgłoszonych https://zgloszenia-pmno.reu.pl/pl/routes-to-cup/2019 Orientiada, MnO Łapiguz i Front Wschodni nie wiem czy spełniły wymóg organizacji imprezy min. 100km w poprzednich latach.
« Ostatnia zmiana: 11 Sty 2019, 09:32 Vir »

Offline Mężczyzna xsadusx

 • Wiadomości: 320
 • Miasto: Czaple
 • Na forum od: 23.12.2016
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 11 Sty 2019, 09:24 »
To już jest ustalone.

Offline Mężczyzna Wigor

 • Moderator
 • Wiadomości: 1332
 • Miasto: Szczecin
 • Na forum od: 19.03.2015
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 11 Sty 2019, 12:34 »
Tak jak pisałem wcześniej, Łapiguz jest kontynuacją Sudeckiej, Arek zrezygnował z organizacji sudeckiej ale nazwę sobie zatrzymał, budowniczy trasy będzie ten sam,

Offline Łapiguz

 • Wiadomości: 2
 • Miasto:
 • Na forum od: 13.01.2019
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 13 Sty 2019, 18:43 »
Odnośnie MnO Łapiguz jest tak jak pisze Wigor. Wszystkie osoby oprócz Arka i Violi, które były zaangażowane w Sudecką Wyrypę pozostają dalej przy organizacji. Zmieniliśmy nazwę, aby nie robić niepotrzebnych zgrzytów z Arkiem, z którym nie potrafiliśmy się dogadać. Pierwotnie w zgłoszeniu imprezy w opisie organizatora napisałem coś w stylu "...ekipa z Sudeckiej Wyrypy zmienia kierownika imprezy i jedzie dalej...", ale teraz widzę, że tego nie ma więc musiałem usunąć i dlatego informacja nie dotarła do Bartka.

Cóż jeżeli już jest za późno na jakiekolwiek zmiany w kalendarzu to przyjmujemy to z pokorą, a w następnym roku na pewno zgłosimy imprezę ponownie.

Offline Kobieta Sudecka

 • Wiadomości: 2
 • Miasto: Jelenia Góra
 • Na forum od: 13.01.2019
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 13 Sty 2019, 20:09 »
Łapiguz nie jest kontynuacją Sudeckiej Wyrypy, a nową imprezą organizowaną przez dotychczasowych budowniczych tras Sudeckiej. Nie jest prawdą, że przy organizacji Łapiguza biorą udział wszyscy poza Violą i Arkiem. Rzeczywistość i prawda jest zgoła inna: przy organizacji zawodów Łapiguz nie biorą udziału żadne osoby poza wspomnianymi budowniczymi. Reszta z wielu osób (w tym główny organizator) biorących udział w organizacji Sudeckiej nie jest zaangażowana w nową imprezę.
Sudecka Wyrypa nie została zgłoszona do Pucharu w tym roku, ale nie została przez nikogo nigdzie oficjalnie odwołana. Nie rozumiemy zatem, jak inna, nowa impreza może podawać się za kontynuację czegoś, co nadal istnieje. Sudecka jest organizowana przez FRR Kobold i to oni mają wciąż prawo do jej kontynuowania. Łapiguz z tego, co widzimy w zgłoszeniu, jest organizowany przez inny podmiot i jedyne, co ma wspólnego z Sudecką to osoby budowniczych tras. Trzymajmy się faktów.

Offline Łapiguz

 • Wiadomości: 2
 • Miasto:
 • Na forum od: 13.01.2019
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 13 Sty 2019, 22:36 »
Tylko, że FRR Kobold odcina się całkowicie od jakiegokolwiek komentowania i stwierdza, że organizatorem jest Arek, a oni są jedynie udostępniającym podmiot wymagany w regulaminie.

Organizatorem był FRR Kobold, kierownikiem Arek tylko dlatego, że 2 lata temu popełniliśmy błąd i zaprosiliśmy go do współpracy.

Nie lubię prania brudów publicznie jak co poniektórzy... także możecie nas traktować wg regulaminu jako nową imprezę, czyli nie spełniamy wymogów, aby znaleźć się obecnie w kalendarzu. Imprezę i tak zrobimy więc, jeżeli podobały się Wam trasy w zeszłym roku to zapraszamy na naszą kontynuację Sudeckiej Wyrypy.

Offline Kobieta Sudecka

 • Wiadomości: 2
 • Miasto: Jelenia Góra
 • Na forum od: 13.01.2019
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 14 Sty 2019, 10:47 »
Skoro nie lubicie prać brudów to róbcie swoje, nowe, na waszych zasadach i już. Nie musicie przy tym wywoływać do tablicy i obrażać wszystkich, z którymi było nie po drodze. Nawet jeśli uważacie, że popełniliście błąd to w dorosłym życiu za błędy trzeba płacić. Powodzenia, Violetta Pietrzak

Offline Mężczyzna Mortifer

 • Wiadomości: 92
 • Miasto: Tychy
 • Na forum od: 01.08.2016
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 14 Sty 2019, 12:22 »
Ponad dwa lata temu, gdy drogi organizatora i budowniczych tras IWW się rozeszły, zadałem pytanie:
Cytuj
Co w przypadku, gdy obie strony będą chciały na bazie IWW zrobić zawody w pełni punktowane.
Wtedy, na Arka szczęście, konflikt interesów nie nastąpił, a teraz taki mamy.
Moim zdaniem, Łapiguz powinien zostać przyjęty jako Aspirant. W końcu organizator brał udział w tworzeniu zawodów za zasadach PPM. Nie można go traktować, jako nowicjusza.
Również, jeśli Arek w przyszłych latach zechce wskrzesić SW powinien zaczynać od aspiranta. Nie widzę powodu, dla którego kolejny raz miałby być traktowany na podstawie frekwencji z lat wcześniejszych, gdy zawody organizowali wspólnie.

Offline Mężczyzna wiki

 • Nie spać! Jechać!
 • Wiadomości: 1072
 • Miasto: Łódź
 • Na forum od: 28.01.2016
  • ekstremalna strona rowerowa
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 14 Sty 2019, 16:28 »
Jaka by nie była decyzja. Dyskusję czas zakończyć. Wiele osób planuje urlopy a na stronie nawet nie ma listy imprez zgłoszonych do Pucharu.
rowerem na księżyc (80,8%)

Offline Mężczyzna Wigor

 • Moderator
 • Wiadomości: 1332
 • Miasto: Szczecin
 • Na forum od: 19.03.2015
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 14 Sty 2019, 22:14 »
od tego roku wszystko będzie na nowej stronie https://pmno.pl/
« Ostatnia zmiana: 14 Sty 2019, 22:20 Wigor »

Offline Mężczyzna marszy

 • Wiadomości: 439
 • Miasto: Gdańsk
 • Na forum od: 23.07.2013
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 14 Sty 2019, 23:45 »
I to jest bardzo słuszna idea. Jeśli jeszcze ujednolici się system zapisów, będzie ideał.


p.s.
Sortowanie TR jest do sprawdzenia, bo nie wyświetla imprez.

Offline Mężczyzna Wigor

 • Moderator
 • Wiadomości: 1332
 • Miasto: Szczecin
 • Na forum od: 19.03.2015
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 15 Sty 2019, 12:30 »
Jeszcze nie zostały przydzielone Wagi więc nie ma czego wyświetlać.

Offline Mężczyzna Wigor

 • Moderator
 • Wiadomości: 1332
 • Miasto: Szczecin
 • Na forum od: 19.03.2015
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 15 Sty 2019, 18:29 »
Ponad dwa lata temu, gdy drogi organizatora i budowniczych tras IWW się rozeszły, zadałem pytanie:
Cytuj
Co w przypadku, gdy obie strony będą chciały na bazie IWW zrobić zawody w pełni punktowane.
Wtedy, na Arka szczęście, konflikt interesów nie nastąpił, a teraz taki mamy.
Moim zdaniem, Łapiguz powinien zostać przyjęty jako Aspirant. W końcu organizator brał udział w tworzeniu zawodów za zasadach PPM. Nie można go traktować, jako nowicjusza.
Również, jeśli Arek w przyszłych latach zechce wskrzesić SW powinien zaczynać od aspiranta. Nie widzę powodu, dla którego kolejny raz miałby być traktowany na podstawie frekwencji z lat wcześniejszych, gdy zawody organizowali wspólnie.

Przychylam się do propozycji Grzesia, aby Zarówno Łapiguz i Sudecka o ile się zgłosi były traktowane jaki aspirant.

W przypadku SW jest zapis, że w przypadku przerwy jest brana frekwencja z poprzedniej edycji, zapis ten należy ograniczyć do jednego roku przerwy, tak aby impreza, która jest wskrzeszana po kilku latach była z góry traktowana jako aspirant.

Offline Mężczyzna ukasz_M

 • Wiadomości: 23
 • Miasto: Wrocław
 • Na forum od: 01.09.2016
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 16 Sty 2019, 21:11 »
Jeszcze nie zostały przydzielone Wagi więc nie ma czego wyświetlać.
Chodzi o to, że w tej chwili nie ma żadnej listy imprez zgłoszonych na 2019. Jeśli ktoś chce sobie zaplanować starty bez względu na wagi to nie ma na czym.

Offline Mężczyzna BartekBB

 • Wiadomości: 20
 • Miasto: Gdynia
 • Na forum od: 08.11.2018
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 19 Sty 2019, 12:06 »
Witam!
Poniżej umieszczam praktycznie ostateczny tekst regulaminu na ten rok. Kalendarz będzie ostateczny, gdy organizator Jatek dopełni wymogów formalnych. Jeżeli to nie nastąpi do końca stycznia, należy się liczyć, z tym że te imprezy wypadną z kalenarza tak pucharowego jak i Aspirantów.
Kolejna uwaga dotyczy samych organizatorów - mamy w kalendarzu takie dni/tygodnie gdy kilku organizatorów organizuje imprezę w tym samym województwie. Jak to wpłynie na frekwencję- to już nie moja sprawa...
Jak zawsze zmiany na czerwono.

Regulamin BossPlus Cup Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację:

I. Cel:
1. Celem BossPlus Cup Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację w 2019 roku (zwanych dalej PPM) jest:
a. wyłonienie najlepszego zawodnika w PPM w sezonie,
b. uatrakcyjnienie zawodów w rowerowej jeździe na orientację,
c. promocja zawodów w rowerowej jeździe na orientację w różnych środowiskach.

II. Sponsor Pucharu, Organizacja:
1. Sponsorem tytularnym PPM jest firma Boss Plus Sp. z o.o. www.bossplus.pl
2. Poszczególne zawody PPM są realizowane przez zgłoszonych do PPM organizatorów. Zawody muszą spełniać dwa wymogi minimalne:
•   Dystans minimum 100 km
•   Zawody są rozgrywane na orientację
3. Organizatorem PPM jest Pomorski Klub Orientacji HARPAGAN.

III. Terminy:
1. W 2019 roku PPM w klasyfikacji generalnej rozgrywany jest podczas następujących zawodów:
Lp   Data   Dystans   Nazwa   Organizator   Miejsce
1   2019-03-10   150   Złoto dla Zuchwałych   BikeBoys Paweł Mantycki   kujawsko-pomorskie
2   2019-04-06   150   Nadwiślański LISZKOR   Stowarzyszenie ROC Razem Osiągniemy Cel   śląskie
3   2019-04-13   200, 100   Harpagan 57   PKO Harpagan   Miastko, pomorskie
4   2019-05-11   120   Pazur Gryfa   „STOPA” Słupsk   Łupawa, pomorskie
5   2019-05-18   200, 100   Rajd Liczyrzepy - Wiosna   Rajd Liczyrzepy   dolnośląskie
6   2019-05-25   100   Rajd z Kompasem   Klub Imprez na Orienację ZKOMPASEM.PL   Krokowa, pomorskie
7   2019-06-01   150   DyMnO   HKT "TREP" PTTK Warszawa Praga   mazowieckie
8   2019-06-08   130   Mazurskie Tropy   Mazurskie Tropy   podlaskie
9   2019-06-21-2019-06-22   444, 222   Grassor 444   SKO 15 Południk   podlaskie
10   2019-06-29   100   Rajd Bike Orient    Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient   świętokrzyskie
11   2019-07-06   120   Leśne Dukty   Nadleśnictwo Lipka   Lipka, wielkopolskie
12   2019-08-31   150   KoRNO   Stowarzyszenie ROC Razem Osiągniemy Cel   śląskie
13   2019-09-07   100   Abentojra 2019   Abentojra   Olsztyn, warmińsko-mazurskie
14   2019-09-21   100   Szago XVIII   UKS WŁÓCZYKIJ   Opalenie, pomorskie
15   2019-10-05   120   Jurajska Jatka      śląskie
16   2019-10-19   200, 100   Harpagan 58   PKO Harpagan   pomorskie
17   2019-12-14-2019-12-15   200, 100   Nocna Masakra   SKO 15 Południk   lubuskie

2.W 2019 roku PPM ASPIRANT (impreza aspirująca do organizacji zawodów rangi klasyfikacji generalnej PPM) rozgrywany jest podczas następujących zawodów:
Lp   Data   Dystans   Nazwa   Organizator   Miejsce
1   2019-02-23   100   Rajd Liczyrzepy - Zima   Rajd Liczyrzepy   Bystrzyca, dolnośląskie
2   2019-03-30   100   Szago XVII   UKS WŁÓCZYKIJ   Kolbudy, pomorskie
3   2019-04-06   100   Wiosenne 360   Stowarzyszenie Team 360 Stopni   mazowieckie
4   2019-05-03 -2019-05-05   200, 100   Rudawska Wyrypa   F.H.U.FILEMON-Joanna Rafalska   Rudawy Janowickie, dolnośląskie
5   2019-05-11   100   Rajd Hawran   Stowarzyszenie Towarzystwo z Beskidu Niskiego   małopolskie
6   2019-05-25   100   OrientAkcja   Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych  „BASTION”   Łódzkie
7   2019-05-25   100   Nocna Jazda   BikeBoys Paweł Mantycki   kujawsko-pomorskie
8   2019-05-25   100   Roztoczańska 13   InOJa   Kraśnik, lubelskie
9   2019-07-19   150, 100   Szaga   KS Hades Poznań   Powiat Poznańskii, wielkopolskie
10   2019-07-27   100   Orientiada   Klub Sportowy KS ACTIVUM SPORTS   Mrozy, mazowieckie
11   2019-07-27   100   IT Orient   Cybercom Poland Sp. z o.o.   mazowieckie
12   2019-08-02   120   Świętokrzyska Jatka   robimyjatke   Czarnocin, świętokrzyskie
13   2019-08-16-2019-08-18   150   MnO Łapiguz   PTTK Oddział „Sudety Zachodnie”   dolnośląskie
14   2019-09-07   100   Rajd Waligóry   Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient   małopolskie
15   2019-09-12-2019-09-14   130   Mordownik   Mordownik   Myslenice, małopolskie
16   2019-09-28   100   OrientAkcja - jesień   Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych  „BASTION”   łódzkie
17   2019-09-28   100   Jesienne 360   Stowarzyszenie Team 360 Stopni   mazowieckie
18   2019-10-26   170   Azymut Orient   BikeBoys Paweł Mantycki   kujawsko-pomorskie
19   2019-11-08   150   Kaczawska Wyrypa   F.H.U.FILEMON-Joanna Rafalska   dolnośląskie
20   2019-11-30   100   Wilga Orient   Wilga Orient   wielkopolskie

3.W 2019 roku rozgrywane są też następujące imprezy, które w 2020 roku chcą dołączyć do kategorii PPM ASPIRANT:
Lp   Data   Dystans   Nazwa   Organizator   Miejsce
1   2019-08-24   150, 100   Front Wschodni   Fundacja Dzika Krew   podlaskie

IV. Uczestnictwo:
1. Prawo uczestnictwa w PPM mają wszyscy startujący w imprezach zaliczanych do PPM.

V. Kategorie wiekowe:
1. Zawodnicy w klasyfikacji PPM dzieleni są na następujące kategorie:
Grupa wiekowa   Kategorie   Rok urodzenia
Kobiety   K   Bez ograniczeń wiekowych
Mężczyźni   M   Bez ograniczeń wiekowych
2. Podział następuje po ogłoszeniu wyników końcowych poszczególnych zawodów PPM.

VI. Klasyfikacja i zasady punktacji:
1. Poszczególne zawody PPM rozgrywane są na jednym dystansie, o tej samej trudności trasy, usytuowaniu PK i pomiarze czasu dla wszystkich kategorii startowych.
2. Warunkiem klasyfikowania zawodników w PPM w danej kategorii za dane zawody jest wspólna klasyfikacja końcowa zawodów uwzględniająca wszystkich zawodników niezależnie od wieku oraz startu indywidualnego czy też zespołowego. Z klasyfikacji wykluczeni są zawodnicy używający rowerów ze wspomaganiem (np. elektrycznym).
3. Do klasyfikacji generalnej PPM zaliczane są zawody wymienione w punkcie III.1 oraz III.2. regulaminu.
4. Do klasyfikacji generalnej PPM sumowanych jest 6 najlepszych wyników danego zawodnika we wspólnych klasyfikacjach końcowych poszczególnych zawodów.
a.   Jeżeli na zawodach (rangi pucharowej) była druga, krótsza trasa to punkty do klasyfikacji generalnej liczone są jako 0,45 najlepszego wyniku.
b.   Punkty zdobyte na trasach PPM Aspirant (tylko trasy dłuższe) do klasyfikacji generalnej liczone są jako 0,5 najlepszego wyniku.
c.   W przypadku wystąpienia sytuacji z punktu 4a i 4b dwa takie wyniki (suma) w czasie obliczeń zastępują jeden w kategorii głównej z zastrzeżeniem, że takie zastąpienie może dotyczyć co najwyżej dwu wyników w kategorii głównej (czyli max 4 najlepsze wyniki ze startów na trasie krótszej w zawodach rangi pucharowej lub PPM Aspirant).
5. Liczba punktów do klasyfikacji PPM zdobytych przez zawodnika w danych zawodach PPM wynika z osiągniętego przez niego wyniku i jest obliczana w podziale na kategorie (K i M) przy użyciu następującego wzoru:

PPn=100, dla n=1
PPn=PPn-1*(ppn/ppn-1)*((PKn/PKn-1)^C)*(tn-1/tn), dla n≥2
dla ppn-1>ppn przyjmuje się (PKn/PKn-1)*(tn-1/tn)=1
w p. p. dla PKn-1>PKn przyjmuje się (tn-1/tn)=1
dla tn=z przyjmuje się (tn-1/tn)=1

gdzie:
PPn – punkty pucharowe zdobyte przez zawodnika w maratonie
ppn – punkty przeliczeniowe zawodnika
PKn – liczba zdobytych punktów kontrolnych przez zawodnika
tn – czas uzyskany przez zawodnika
n – zajęte miejsce w klasyfikacji wg kategorii w maratonie
z – zwiezienie z trasy (brak czasu)
C=0,2 dla maratonów: Harpagan, Grassor, Nocna Masakra, oraz innych z klasyfikacją na podstawie zdobytej ilości punktów przeliczeniowych, zaliczonych PK i czasu pokonania trasy
C=1 dla maratonów z klasyfikacją na podstawie zdobytej liczby PK i czasu pokonania trasy.

W przypadku gdy współczynniki ppn/ppn-1 lub PKn/PKn-1 nie występują w klasyfikacji danego maratonu ich wartość we wzorze przyjmuje się równą 1.

W zależności od charakteru klasyfikacji końcowej maratonu dopuszcza się stosowanie innych współczynników.

6. Punkty będą liczone z dokładnością programu Excel i wyświetlane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
7. W przypadku gdy zawody rozgrywane są w kilku etapach składających się łącznie na dystans zawodów PPM (minimum 100 km), punkty zdobywają zawodnicy, którzy wystartowali na wszystkich etapach zawodów.
8. W zawodach PPM punkty zdobywają wszyscy zawodnicy, którzy zostali sklasyfikowani.
9. Zawodnicy, którzy otrzymali NKL na zawodach PPM otrzymują do klasyfikacji PPM, 0 punktów.
10. W przypadku równej liczbie punktów, dwóch lub więcej zawodników, w klasyfikacji generalnej PPM dla danej kategorii przyznawane jest to samo miejsce, za wyjątkiem miejsc od 1 do 3, gdzie w takim przypadku o kolejności decyduje większa liczba zwycięstw, a gdy to jeszcze nie rozstrzyga pod uwagę bierze się kolejne najlepsze wyniki w klasyfikacji generalnej, aż pojawi się różnica w punktacji tych zawodników.

VII. Kategoria imprez:
1.Maraton krótki
a)Czas przejazdu zwycięzcy poniżej 10 godzin
i
b)Trasa imprezy (zgłoszona i zweryfikowana po rajdzie) krótsza niż 200 km
2.Maraton długi
a)Czas przejazdu zwycięzcy minimum 10 godzin
lub
b)Trasa imprezy (zgłoszona i zweryfikowana po rajdzie) minimum 200 km

VIII. Nagrody:
1. Zawodnicy z miejsc od 1 do 3 w klasyfikacji generalnej PPM w danej kategorii otrzymują puchary.
2. Zawodnicy z miejsc od 1 do 10 w klasyfikacji generalnej PPM w danej kategorii otrzymują dyplomy.
3. Nagrody zostaną wręczone na imprezie PPM w kolejnym roku – HARPAGAN-59.

IX. Zasady finansowania:
1. Koszty organizacyjne zawodów PPM pokrywają jednostki organizacyjne wymienione w punkcie III. niniejszego regulaminu.
2. Koszty uczestnictwa (przejazdy, zakwaterowanie, wyżywienie, opłaty startowe) pokrywają uczestniczące w zawodach kluby lub zawodnicy indywidualnie.
3. Koszty nagród wymienionych w punkcie VII. niniejszego regulaminu pokrywa sponsor tytularny PPM.

X. Zasady tworzenia kalendarza/regulaminu na rok 2020.
1.Zgłoszenia imprez na następny rok należy dokonać do końca grudnia 2019. Zgłoszeń należy dokonywać za pomocą formularza dostępnego na stronie Pucharu.
UWAGA: Zgłoszenia przyjmowane są tylko od organizatorów z osobowością prawną (kluby, stowarzyszenia, organizacje i inna działalność zarejestrowana). W przypadku niejasności organizator Pucharu Polski ma prawo poprosić o kopie dokumentów rejestracyjnych oraz polisę ubezpieczeniową OC organizatorów. Przysyłając zgłoszenie organizator rajdu godzi się na zapisy niniejszego regulaminu. Terminy imprez zgłoszonych do kategorii PPM nie mogą pokrywać się, pierwszeństwo w rezerwacji terminu mają imprezy o większej liczbie sklasyfikowanych uczestników w roku 2019.
2. Do pucharu mogą zostać zgłoszone tylko imprezy, które w roku 2019 lub rok wcześniej (pod warunkiem uczestnictwa w pucharze) były organizowane w formule obowiązującej w regulaminie PPM. Organizator imprezy pojawiającej się w PPM po raz pierwszy w zgłoszeniu musi przesłać link do strony internetowej imprezy, pozwalający na weryfikację danych. Imprezy te zostają dopisane w kalendarzu do listy PPM ASPIRANT.
3.Do kalendarza pucharowego wchodzi 15 imprez podzielonych równo na 3 kategorie:
a) 1 grupa - 5 imprez krótkich o największej frekwencji w poprzednim roku, z grona imprez pucharowych
b) 2 grupa - 5 imprez długich o największej frekwencji w poprzednim roku, z grona imprez pucharowych
c) 3 grupa - 5 imprez dowolnej długości o największej frekwencji w poprzednim roku (z wyłączeniem imprez z punktu 3a i 3b), z grona imprez pucharowych i listy PPM ASPIRANT (nie dotyczy imprez po raz pierwszy zgłoszonych do kalendarza)
4. Dyskusja na temat zmian w regulaminie na 2020 toczy się na forum w specjalnym wątku, decyzje wynikające z dyskusji są zatwierdzane na dorocznym spotkaniu zainteresowanych po rajdzie Bike Orient.

XI. Sprawy organizacyjne:
1. Sędziego Głównego PPM powołuje organizator. Za przeliczanie wyników odpowiada Sędzia Punktowy PPM. Za kontrolę warunków organizacyjnych imprezy podanych w punkcie XI.3 odpowiada Sędzia Techniczny PPM.
2. Interpretacja niniejszego regulaminu oraz rozstrzyganie spraw spornych i protestów dotyczących PPM należy do Sędziego Głównego PPM.
3. Obowiązki organizatora:
a) Organizator imprezy jest zobowiązany opublikować na stronie zawodów podstawowe i nie podlegające zmianie informacje o imprezie (przewidywana długość trasy, miejsce startu, godzina startu, godzina zamknięcia mety, forma zaliczania punktów -scorelauf/liniowa) co najmniej na 4 tygodnie przed imprezą.
b) Zmiany w regulaminie są dozwolone nie później niż 3 dni przed imprezą.
c) Organizator ma obowiązek opublikować wyniki końcowe na swojej stronie internetowej oraz dostarczyć je do Sędziego Punktowego PPM w ciągu 14 dni kalendarzowych od zakończenia imprezy.
d) Poprawne rozstawienie punktów kontrolnych. Dopuszcza się maksymalnie złe ustawienie (powyżej 2mm w skali mapy) max 1 PK. Złe ustawienie punktów sprawdzane jest przez Sędziego technicznego na podstawie zgłoszeń uczestników udokumentowanych trackiem (śladem) GPS (nie brane jest pod uwagę złośliwe przestawienie punktu kontrolnego przez osoby trzecie).
4. Nie dopełnienie obowiązków organizacyjnych z punktu XI.3a skutkuje automatycznym spadkiem o klasę imprezy w roku 2019. Nie dopełnienie obowiązków organizacyjnych z punktów XI.3b-d skutkuje wykluczeniem z możliwości ubiegania się o imprezę pucharową w kolejnym roku. Nie spełnienie więcej niż jednego wymogu skutkuje automatycznym spadkiem poniżej Aspiranta w kolejnym roku.

5. Regulamin PPM wchodzi w życie z dniem 01.02.2019 roku.

« Ostatnia zmiana: 20 Sty 2019, 11:25 BartekBB »

Offline Mężczyzna pbuciak

 • Wiadomości: 14
 • Miasto: Warszawa
 • Na forum od: 07.01.2019
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 24 Sty 2019, 19:47 »
No i mamy ostateczne rozwiązanie kwestii wyników za 2018 rok. Dzięki degradacji Abentojry do aspiranta liczba punktów wzrosła mi o 0,19  ;D

Offline recykling

 • Wiadomości: 1
 • Miasto:
 • Na forum od: 28.01.2019
Odp: PPM 2019 Regulamin ROZSTRZYGNIĘCIA
« 28 Sty 2019, 12:51 »
IX. Zasady finansowania:
1. Koszty organizacyjne zawodów PPM pokrywają jednostki organizacyjne wymienione w punkcie III. niniejszego regulaminu.
2. Koszty uczestnictwa (przejazdy, zakwaterowanie, wyżywienie, opłaty startowe) pokrywają uczestniczące w zawodach kluby lub zawodnicy indywidualnie.
3. Koszty nagród wymienionych w punkcie VII. niniejszego regulaminu pokrywa sponsor tytularny PPM.
Ppkt. 3. Jest: "w punkcie VII". Powinno być: "w punkcie VIII".

Offline Mężczyzna pbuciak

 • Wiadomości: 14
 • Miasto: Warszawa
 • Na forum od: 07.01.2019
No i w regulaminie znalazłem dwa błędy:
1. dwuch -> dwóch,
2. Mazurskie Tropy nie będą w podlaskiem tylko warmińsko-mazurskiem, a dokładnie w Dobrym Mieście.

Offline Mężczyzna ukasz_M

 • Wiadomości: 23
 • Miasto: Wrocław
 • Na forum od: 01.09.2016
2. Mazurskie Tropy nie będą w podlaskiem tylko warmińsko-mazurskiem, a dokładnie w Dobrym Mieście.

Piotrek, co tak daleko? ;-)

Tagi:
 
Organizujemy


Partnerzy

Patronat
Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:CDN ....
Mobilna wersja forum