Autor Wątek: Wielkopolski Park Narodowy - na luzie  (Przeczytany 4975 razy)

Offline Mężczyzna Elizium

• Kapituła MP-P 2019
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Przecież pisałem, że znika ten fajny singletrack... cóż Pan zrobisz? Nic nie zrobisz...

Ale co stoi na przeszkodzie, pogadać z WPN i taki singletrack wytyczyć? Zahaczający choćby o yanosika?
Absurdalny Eli

Offline Mężczyzna Sebastian

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 22.03.2015
Często jestem w lesie mieszanym na Morenie Puszczykowskiej, zauważyłem na mapie że są tam obszary ochrony ścisłej. Czy oznacza to że nie wolno tam wchodzić? Czytalem, że w obszarze ścislej ochrony jest zakaz ingerencji człowieka, czy wejście w taki obszar to ingerencja?

Z reguły do obszarów ochrony ścisłej mogą wchodzić naukowcy (po uzyskaniu zgody np. od dyrekcji parku), pracownicy parków itp. I nie zawsze są w parkach narodowych, nierzadko są też w parkach krajobrazowych, tak. jest np. z rezerwatem Świnia Góra w Suchedniowsko-Oblęgorskim Parku Krajobrazowym.

Zejście ze szlaków też jest zabronione, chyba, że regulamin bądź inne zarządzenia na to zezwalają. Tak jest np. w Tatrach - wspinacze mogą zejść ze szlaku celem podejścia pod dozwolone do wspinania ściany, najkrótszą trasą podejścia.

Kiedyś w Pieninach zeszliśmy z rodzicami 3 metry ze szlaku, usiedliśmy na zwalonym pniu drzewa - akurat przechodził strażnik parku, dostaliśmy reprymendę w formie zapytania czy mamy pozwolenie na zejście ze szlaku ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Wrz 2018, 09:46 Sebastian »

Offline Mężczyzna dzesio

• Miasto: Poznań
  • Na forum od: 11.02.2014
Taka ciekawostka, że na końcu singla prowadzącego na kładkę widokową na wyspę zamkową zrobiono coś na podobieństwo stojaka na rowery.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Wiem i też byłem zaskoczony bo to było budowane kilka lat po zatwierdzeniu planu ochrony, w którym napisali, że to szlak pieszy bez dopuszczonego ruchu rowerowego.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Elizium

• Kapituła MP-P 2019
  • Miasto: Bnin
  • Na forum od: 17.03.2013
    • Klasyka w niedzielny poranek
Teraz tylko czekać, aż jakiś nierozważny rowerzysta wpadnie na pieszego i go pokiereszuje. Będzie larum, zakaz jazdy po parku i patrole strażników. Na rowerach ;D
Absurdalny Eli

Offline Mężczyzna JUREK

• Miasto:
  • Na forum od: 21.11.2011
: podjazdy
"Swoją drogą jak zobaczyłeś tę tablicę z nazwą tego rezerwatu to musiałeś złamać prawo"

Obszary o których pisalem nie byly oznaczone fizycznie, zauważyłem na mapie ktorą zalinkowałeś.
Patrząc na mapę mają one po około 2-3 hektarów. Sam nie jestem pewien czy w nich byłem, przebywałem tylko na ścieżce zaznaczonej linią przerywaną na mapie. Jechać tam nie bylo można bo bylo dużo wiatrołomów i wykrotów.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum