Autor Wątek: mapy.cz - dokładna nawigacja rowerowa/gps logger na Androida/planer tras. Opinie  (Przeczytany 53709 razy)

Offline Mężczyzna qbotcenko

  • Wiadomości: 2927
  • Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
8850 , mam prośbę nie jestem specjalnie obeznany z komputerem , umiem wyznaczyć trasę na mapa cz. ale nie wiem kompletnie jak ją zaimportować do smartfona i ją tam użytkować . Możesz mi to łopatologicznie krok po kroku wyjaśnić ? .

W wersji mobilnej po otwarciu menu masz oznaczone gwiazdą 'Places and routes', gdzie widnieją zapisane na Twoim profilu trasy.

Offline Mężczyzna alex62

  • Wiadomości: 199
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 11.01.2015
Mniej więcej jarzę , spróbuję , może mi się uda .

Offline Mężczyzna Piotrek.aquilo

  • Wiadomości: 4
  • Miasto: Wrocław
  • Na forum od: 08.07.2020
Bardziej dokładnie:
- zakładasz konto na mapy.cz i się logujesz
- rysujesz trasę na kompie, jest łatwiej niż na komórce.
- na dole masz rozwijane menu, tam wybierasz export do gpx, to jedna wersja, druga to po prostu zapisujesz na swoim koncie (znajdziesz przycisk),
- potem ładujesz to na komórce.

Jak dotąd używam mapy.cz, najbardziej przeszkadza mi brak podglądu w którym miejscu jestem na profilu trasy (czyli jakie mam przed sobą podjazdy i zjazdy). W locus to było widoczne ale mi za bardzo zamulał. Czy ktoś widział tu gdzieś tą opcję?

Offline Mężczyzna alex62

  • Wiadomości: 199
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 11.01.2015
No , muszę przyznać że użyłem tej aplikacji po raz pierwszy bo musiałem jakoś trafić w znane mi okolice drogami bardziej leśnymi , no i powiem że jak na pierwszy raz to zrobiła na mnie mapa cz wrażenie . Jedyną wadą to błyskawiczne wypijanie pojemności aku . Tak iż powerbank na drugi raz musowo . :icon_biggrin:  .

8850

  • Gość
Na aplikacji w smartfonie mapy.cz przeszedłem setki km i przejechałem kilka tysięcy km rowerem, nigdy nie miałem żadnych problemów z akumulatorem, wręcz przeciwnie cały dzień może nawigacja chodzić (nawigować) i nagrywać ślad i jeszcze w tym czasie słucham podcastów a czasem wykonuję telefon i na noc ładowanie.

Kolega wyżej pewno wie, ale napiszę żee w smartfonie podczas używania w terenie wyłączamy wyświetlacz. Nawigacja podaje głosowe informacje działają a w razie uwag wzbudzamy wyświetlacz i sprawdzamy drogę a następnie go wygaszamy. Załączony non stop wyświetlacz to tylko w samochodach na ładowaniu.

@Piotrek.aquilo: nie ma tej funkcji o której piszesz a szkoda. Nie ma też nawigacji po wgranym z zewnątrz pliku śladzie .gpx. Ale taki ślad można wyklikać na www.mapy.cz lub wystukać w aplikacji mobilnej  patrząc na oryginalny ślad .gpx i wtedy prowadzenie głosowe działa jak trzeba. To ułomność.

Offline Mężczyzna alex62

  • Wiadomości: 199
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 11.01.2015
Głosowo nigdy nie próbowałem jeździć , będę musiał spróbować .
Poza tym mam tylko małego i-phona SE , bateria w takowym do pojemnych nie należy.
To nawigowanie głosowe gdy telefon jest na kierownicy to do najcichszych chyba nie należy ?


Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum