Autor Wątek: mapy.cz - dokładna nawigacja rowerowa/gps logger na Androida/planer tras. Opinie  (Przeczytany 53711 razy)

Offline Mężczyzna Semper

  • Wiadomości: 355
  • Miasto:
  • Na forum od: 22.05.2018
Nie robiłem na mapy.cz natomiast sprawdziłem na Locusie i tam strzałka pokazuje lekki skręt w prawo natomiast w Osmand dzida prosto.

Offline Mężczyzna cyniczny

  • Wiadomości: 630
  • Miasto: Piaseczno
  • Na forum od: 26.11.2012
    • Wycieczki rowerowe bliższe i dalsze
Od kilku dni przy próbie synchronizacji danych z telefonu na konto mapy.cz pojawia się błąd synchronizacji. Też tak macie?

8850

  • Gość
Miałem tak to samo. Rozwiązanie: Wyczyść ustawienia aplikacji, skasuj swoje ustawienia, usuń mapy. Zaloguj się od nowa jako do czystej aplikacji, pobierz mapy, będzie działać jak trzeba. Będzie się synchronizować i działać poprawnie.

Inaczej możesz też odinstalować aplikację, usunąć wszystkie pozostałości po niej jakimś czyścicielem i zainstalować od nowa. Będzie działać. Wg. mnie coś programiści skopali z synchronizacją.

Offline Mężczyzna cyniczny

  • Wiadomości: 630
  • Miasto: Piaseczno
  • Na forum od: 26.11.2012
    • Wycieczki rowerowe bliższe i dalsze
A kojarzysz gdzie on zapisuje ślady? Mam kilka nie zsynchronizowanych i nie chciałbym ich stracić.

8850

  • Gość
Niestety nie mam pojęcia, zwróć się raczej na forum android.com.pl z pytaniem gdzie appki trzymają  swoje dane w smartfonie, zrób kopię tych ustawień (jeśli masz roota), potem zrób to co ja napisałem i spowrotem wgraj ślady aby je zsynchronizować.


Offline Mężczyzna cyniczny

  • Wiadomości: 630
  • Miasto: Piaseczno
  • Na forum od: 26.11.2012
    • Wycieczki rowerowe bliższe i dalsze
No i po wymianie maili (trwało to około 2 tygodni) i przesyłaniem print screenów do producenta softu, wdrożyli poprawkę i synchronizacja znowu zaczęła hulać bezproblemowo.
Przy okazji pochwalę producenta, bo kontakt z nimi naprawdę bezproblemowy i widać, że bardzo chcieli pomóc.

Offline Mężczyzna Semper

  • Wiadomości: 355
  • Miasto:
  • Na forum od: 22.05.2018
Nie robiłem na mapy.cz natomiast sprawdziłem na Locusie i tam strzałka pokazuje lekki skręt w prawo natomiast w Osmand dzida prosto.
Z tego co widziałem w końcu to naprawili.

8850

  • Gość
Wyszły kolejne wersje aplikacji mapy.cz na iphone i androida, aplikacja jest świetna i bardzo dokładna plus wsparcie na stronie internetowej mapy.cz gdzie mamy synchronizację z kontem z telefonu.

Offline Mężczyzna manfred

  • Wiadomości: 35
  • Miasto: Podhale
  • Na forum od: 30.08.2019
    • Facebuk
Zapis śladu jest fajny w mapy.cz bo potem możesz linka wygenerować i komuś pokazać np. wygląda to tak (przykładowo moja trasa Zakopane-Hel): https://en.mapy.cz/s/2WepI .

Mam pytanie interesuję się tą trasą w kontekście przebycia ją w następnym roku. Klikając na jej link już jej nie ma. Mogę prosić o szczegóły?

8850

  • Gość
https://en.mapy.cz/s/2WepI .- ta trasa istnieje nawet po roku i jest widoczna ale jest w kawałkach codziennycj tak jak zapisuje ją logger, nie złączyłem ją w całość bo o tym zapomniałem. Ona się otwiera poprawnie.  Może od nowa ją sobie wyznacz na komputerze, Wpisz miejsce wyjazdu, miejsce docelowe, wpisz punkty pośrednie (albo naciągnij myszką) omiajając aglomeracje i tyle będziesz miał to samo co przejechałem. Tak sądzę będzie najlepiej.

Tą przykładową moją trasę Zakopane-Hel powyżej można ją zaimportować do innego programu, złączyć w całość i później pokazać w całości. Być może chodzi Ci o całość coś jak w tym stylu co przejechałem dookoła PL: https://en.mapy.cz/s/robazuhejo

Jeśli używasz mapy.cz to ja na Twoim miejscu wyznaczałbym sobie sam trasę bazując na tej opcji poprzez interfejs www strony, a nie bazował na innych śladach wpisując w opcjach: rower szosowy i omijał aglomeracje - miasta bo przejeżdżając przez nie opóźniasz czas, pakujesz się na skrzyżowania i wytrzepiesz się na drogach rowerowych które prowadzą różnymi dziwnymi miejscami w miastach.
« Ostatnia zmiana: 5 Wrz 2019, 08:20 8850 »

Offline Mężczyzna manfred

  • Wiadomości: 35
  • Miasto: Podhale
  • Na forum od: 30.08.2019
    • Facebuk
Dzięki serdeczne może dlatego że to Twoja trasa ja jej nie widzę ale mniejsza o to w wolnym czasie coś byś zmienił do tej trasy pojechał inaczej a może gdzieś ją opisałeś to chętnie bym poczytał
« Ostatnia zmiana: 5 Wrz 2019, 09:12 manfred »

Offline gocu

  • Wiadomości: 99
  • Miasto:
  • Na forum od: 04.04.2013
    • Rower i góry.
Próbowaliście skorzystać z "prognozy pogody" na mapy.cz? Pokazuje jak pogoda wygląda w danym czasie na danym odcinku zaplanowanej trasy - jest to o tyle fajne że pokazuje siłę i kierunek wiatru na całej trasie.
gocu

Offline Mężczyzna manfred

  • Wiadomości: 35
  • Miasto: Podhale
  • Na forum od: 30.08.2019
    • Facebuk
Ciekawa wskazówka. Ja mam inne pytanie jak ręcznie poprowadzić trasę. Wiem że w pewnym miejscu jest przecinka gdzie można przejechać ale planer na siłe robi okrążenie.

8850

  • Gość
Ciekawa wskazówka. Ja mam inne pytanie jak ręcznie poprowadzić trasę. Wiem że w pewnym miejscu jest przecinka gdzie można przejechać ale planer na siłe robi okrążenie.

Ręcznie prowadź trasę na komputerze klikając miejsca a potem synchronizuj z smartfonem. Jeśli jest przecinka a nawigator go nie widzi, nic nie zrobisz, poprowadź objazd a będąc na miejscu przetniesz prosto jadąc (tak mi się już zdarzało).. Planer jest automatem i nie zawsze działa idealnie. Jest dość tępy.

Pogody nie używałem, nie jest mi potrzebna.

Nie spisuję wspomnień, zostają w sercu i oczach, czasem w zdjęciach. Jadąc Zakopane - Hel wybierz najprostrzą i najkrótszą trasę omijając aglomeracje. Generalnie  środek Polski to pola, zadupia i brak ludzi, miast i miasteczek,  a od połowy w górę wieje zazwyczaj w twarz. Twoim wrogiem będzie wiatr a nie odległości w km i to Cię wycieńczy psychicznie jeśli przez cały dzień będzie jechał pod wiatr. Jedynie poludnie i północ PL jest ciekawe.

Moim celem jest przeciąć rowerem Polskę wzdluż, w poprzek i obskoczyć na około, a jak będzie frajda i czas jeszcze to na skos przejadę. Sekret tkwi w tym że Polacy uważają że nasz kraj jest wielki i jak jadą samochodem z jednego krańca do drugiego 12 godzin samochodem z pełną prędkością to uważają że niemożliwe jest obskoczyć to rowerem. Nasz kraj w rzeczy samej nie jest duży i można zjeździć go rowerem w każdą stronę od granicy do granicy, co kiedyś wydawało mi się niewykonalne.

Jak przejechałęm dookoła i wzdłuż to już wiedziałem że ludzie ściemniają mówiąc że się nie da lub to jakieś wielkie niesamowite wydarzenie na starym rowerze obwieszonym tobołami. Nie prawda i nie dajcie sobie wmówić, to są wycieczki na kilka/kilkanaście dni i prowadźcie trasy tak jak wam wygodnie, to nie jest duży kraj, można go zjeździć rowerem szosami w każdą stronę i przejść pieszo w wakacje. Trochę treningów, motywacji i jazda do przodu.
« Ostatnia zmiana: 7 Wrz 2019, 19:09 8850 »

Offline Mężczyzna alex62

  • Wiadomości: 199
  • Miasto: Katowice
  • Na forum od: 11.01.2015
8850 , mam prośbę nie jestem specjalnie obeznany z komputerem , umiem wyznaczyć trasę na mapa cz. ale nie wiem kompletnie jak ją zaimportować do smartfona i ją tam użytkować . Możesz mi to łopatologicznie krok po kroku wyjaśnić ? .

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum