Autor Wątek: Elektryczna kolarzówka  (Przeczytany 3981 razy)

Offline Mężczyzna marszy

• Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 23.07.2013
Odp: Elektryczna kolarzówka
« 29 Sie 2018, 23:55 »
Przykład Morskiego Oka jest całkiem trafny, bo podążając za wygodą zawsze udaje się nam dojść do przesady. Ostatnio wracałem z Kołobrzegu w towarzystwie takiego fulla, którego właściciel narzekał na PKP, że wieszaki za małe montuje

Tydzień później mijałem samochodem podobną maszynę w mieście. Jechała co najmniej 40km/h, do skrzyżowania, później poszedł slalom chodnik, przystanek, chodnik, droga poprzeczna. Pozostaje sobie wyobrazić, jak wygląda szlak w lesie po jej wizycie. Moim zdaniem z kolarstwem ma to już niewiele wspólnego, ze zdrowym rozsądkiem takze.

Offline Mężczyzna marszy

• Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 23.07.2013
« 8 Wrz 2018, 14:07 »
Wracając do wątku o polepszeniu e-bikiem zasięgu/dostępności terenowej u starszych rowerzystów

https://www.theguardian.com/world/2017/sep/22/older-dutch-cyclists-warned-surge-electric-bike-deaths-police-netherlands

Offline Mężczyzna Piotr1975

• Miasto: Bruksela
  • Na forum od: 08.11.2017
Nieskończenie mądry jest nasz Stwórca Pan
Swoje dzieło dał obejrzeć również mnie

Offline Mężczyzna Kadius

• Miasto: Katowice
  • Na forum od: 11.09.2018
« 8 Lut 2019, 18:38 »
Z tego co widze to w linku są zamotowane silniki Bafanga   do carbonowych rowerów ... jaki tego jest sens nie mam pojęcia ... waga takiego silnika z bateria to plus 5-6kg min i kłopoty z linia łańcucha . Ten "Rower" w pociągu to maszyna z silnikiem w tylnym kole 4kw ( lub więcej ) i wagą  w zależności od baterii 45kg lub więcej .W Niemczech za jazdę po drogach publicznych bez rejestracji jako motorower jest kara i zajęcie "roweru" .Prędkosci osigane przy tej stosunkowo małej masie są w okolicach 100km/h i wiele osób jezdzi w pełnych kaskach i ochraniaczach.  W PL jak na razie  policja nie reaguje na tego "rowery" .

Offline Mężczyzna Damsik

• Miasto: Częstochowa
  • Na forum od: 30.07.2018
« 8 Lut 2019, 20:02 »
Przykład Morskiego Oka jest całkiem trafny, bo podążając za wygodą zawsze udaje się nam dojść do przesady. Ostatnio wracałem z Kołobrzegu w towarzystwie takiego fulla, którego właściciel narzekał na PKP, że wieszaki za małe montuje

Tydzień później mijałem samochodem podobną maszynę w mieście. Jechała co najmniej 40km/h, do skrzyżowania, później poszedł slalom chodnik, przystanek, chodnik, droga poprzeczna. Pozostaje sobie wyobrazić, jak wygląda szlak w lesie po jej wizycie. Moim zdaniem z kolarstwem ma to już niewiele wspólnego, ze zdrowym rozsądkiem takze.

To już nie jest rower tylko jakaś bliżej nieokreślona hybryda.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum