Autor Wątek: Reklamacja wpinanych spodenek Endury  (Przeczytany 1534 razy)

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
  • Na forum od: 22.05.2018
Reklamacja wpinanych spodenek Endury
« 23 Lip 2018, 23:22 »
Czy ktoś z forum miał podobny problem? Dzisiaj zauważyłem, że spodnie wewnętrzne (z pieluchą) Endury (Mesh Liner Clickfast) zaczęły się rozdzierać z prawej strony w kroku przy wkładce. Z lewej to kwestia czasu bo są już minimalnie przetarte. Mam je od 13 miesięcy, nie były dużo użytkowane.
Kupiłem je w Centrum Rowerowym. Chcę je zareklamować. I teraz pytanie czy jest w ogóle sens a jeśli tak to z tytułu rękojmi czy gwarancji?

Online Mężczyzna MCsubi

• Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
Miałem to samo z serią 200, reklamowałem w Centrum w styczniu (trzeba wypełnić formularz ze strony i napisać do Centrum o kod paczkomatu).
Przysłali nowe bez problemu, ale również już się rozpadły.

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
Też mam serię 200. Czyli wychodzi na to, że akurat te spodenki to badziew. W takim razie zamiast wymiany na nowe, lepszy będzie zwrot pieniędzy.
MCsubi reklamowałeś z tytułu rękojmi czy gwarancji CR?

Online Mężczyzna MCsubi

Gwarancja nieboszczyka Cykloturu. Zareklamowałem w sumie szorty z wkładką (przetarcie na tyłku na wylot) i dodatkową wkładkę. Jedna wkładkę wymienili, za szorty z wkładką zwrócili kasę (bo podobno nigdzie w Polsce ich nie było).
200 starej serii były mocne, badziewie to te nowsze z silikonowymi paskami na nogawkach. Wiosną szarpnąłem sie na 500 (z czerwona wkładką i miekkim wykończeniem nogawek) i te wyglądają znacznie lepiej i przejechały sporo bez problemów.

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
Dzięki za informacje. Szorty Hummvee jak na razie sprawują się bardzo dobrze. Jedynie coś suwaki kieszeni ciężko chodzą, ale ogólnie ze spodenek jestem bardzo zadowolony. 
Wpinane mam z nowej serii, a dodatkowo od silikonowych pasków robią mi się odparzenia.
Dobrze, że wspomniałeś o serii 500, bo chcę je kupić, ale po jakości serii 200 zacząłem się zastanawiać.

Online Mężczyzna MCsubi

Właśnie te szorty kupiłem z 500 wiosną, lepsze wykonanie i znacznie cieńsza tkanina w porównaniu z poprzednim modelem Hummvee, do tego elastyczny materiał z tyłu pod paskiem. Szwy potrójne. Lepsze kieszenia, tyłek mniej śliski. Dotąd przejechałem w nich ok. 4 000 km.
A te ropne bąble na 200 też miałem na początku, za grube uda od ostrego koła😆

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
MCsubi czy Twoje spodenki sklep też odsyłał do dystrybutora?

Online Mężczyzna MCsubi

Nie sądzę, bo ogarnęli wszystko dość szybko.

Offline Mężczyzna Qba

• Miasto: hajnówka
  • Na forum od: 04.02.2014
Reklamowałem jakiś czas temu kurtkę MT500, wszystko przebiega bardzo sprawnie.

W ciągu 24h od zgłoszenia przez sklep wady produktu z magazynu centralnego w Szkocji wysyłany jest produkt zastępczy. Przy dostarczeniu kurier zabiera jednocześnie wadliwy produkt. Weryfikacją reklamacji zajmuje się sam sklep, stąd też szybki czas realizacji. W moim przypadku trwało to 3 dni robocze.

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
To u mnie tak szybko nie jest.
25.07 wysłałem priorytetem paczkę do Centrum Rowerowego ze spodenkami. Następnie 01.08 dostałem mail, że zgłoszenie reklamacyjne zostało przyjęte. 03.08 kolejny mail z informacja, że reklamacja zostanie odesłana do dystrybutora na weryfikację a czas reklamacji może zostać wydłużony o 14 dni roboczych.
Słabizna

Online Mężczyzna MCsubi

Dziadello

Online Mężczyzna MCsubi

Reklamowałem jakiś czas temu kurtkę MT500, wszystko przebiega bardzo sprawnie.
W jakim sklepie i kiedy reklamowałeś?

Offline Mężczyzna Qba

• Miasto: hajnówka
  • Na forum od: 04.02.2014
Sklep stacjonarny, nie wiem czy powinienem umieszczać tu nazwę, by nie zostać posądzonym o reklamę  ;)

Miało to miejsce pod koniec stycznia br.

Online Mężczyzna MCsubi

Czyli nie Dziadello, o którym pisaliśmy.

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
U mnie w sprawie reklamacji spodenek cisza. Czy ktoś się orientuje ile sklep ma czasu na ustosunkowanie się czy reklamacja jest zasadna czy nie? Wiem, że odesłali towar do dystrybutora - czyli gdzie? Jeśli za granicę to czy to zmienia czas na rozpatrzenie?

Offline Mężczyzna globalbus

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 03.05.2011
    • blog podróżniczy
a wysłałeś na gwarancję, czy z tytułu niezgodności towaru z umową? (rękojmia). W tym pierwszym wypadku, w praktyce żaden limit czasowy nie istnieje.

My home is where my bike is.

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
Właśnie zastanawiałem się czy rękojmia czy gwarancja a koniec końców wysłałem wypełniony formularz ze strony CR - czyli pewnie gwarancja.
Musi być chyba jakiś limit czasowy?

Edit: Czy mogę jeszcze reklamować z tytułu rękojmi?

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
Uznali moją reklamację. Nie wiem ile jeszcze bym czekał, gdybym się nie odezwał, ale ważne że pozytywnie się skończyło.

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Uznali moją reklamację. Nie wiem ile jeszcze bym czekał, gdybym się nie odezwał, ale ważne że pozytywnie się skończyło.
Jeśli odsyłają towar do dystrybutora, a oni do producenta, to trochę trwa. Ja kiedyś reklamowałem Ortlieba to też trwało, bo wysłali sakwę z uszkodzonym hakiem i potem odesłali mi tę sakwę z nowym hakiem, oczywiście nie bezpośrednio, ale przez sklep. Wiadomo, że takie rzeczy trwają. Dobrze, że pozytywnie. Szkoda, że w środku sezonu :P
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
W reklamacji (formularz przygotowany przez CR) określiłem swoje żądanie, a to już podobno kwalifikuje się jako gwarancja z tytułu rękojmi. Są prawnie określone ramy czasowe na odpowiedź co do zasadności reklamacji. U mnie ten czas dawno minął i stąd pozytywne rozpatrzenie.

Edit: 4 litery przyzwyczaiły się do jazdy bez pampersa ;)

Online Mężczyzna MCsubi

Rozp... Ci się kolejne za niecałe 2 miesiące. Te, które dostałem z reklamacji, są jeszcze gorsze od tych, które zareklamowałem :-)

• niech tak się stanie
Rozp... Ci się kolejne za niecałe 2 miesiące. Te, które dostałem z reklamacji, są jeszcze gorsze od tych, które zareklamowałem :-)
Niekoniecznie, zależy ile jeździ w sezonie jesienno-zimowym. Jeśli mniej, to może wytrzymają do kwietnia.

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
Dogadałem się tak, że zwrócą mi pieniądze, bo nie chciałem tych lipnych wpinanych. Zamówiłem już nowe z innego sklepu, ale z wkładką serii 500 :) Wspominałeś MCsubi że jesteś z nich bardziej zadowolony.

Online Mężczyzna MCsubi

Tych 500 jeszcze nie podarłem, więc co najmniej 5x trwalsze.

• niech tak się stanie
Dogadałem się tak, że zwrócą mi pieniądze, bo nie chciałem tych lipnych wpinanych. Zamówiłem już nowe z innego sklepu, ale z wkładką serii 500 :)
Swoją drogą nie spodziewałem się takiego chłamu z Endury. Używam ich długich spodni przeciwdeszczowych z membraną i poza tym, że są delikatne, to nie mam z nimi problemów. Po 2-3 latach gdy już mają za dużo dziur od zębatek, kamieni itp. kupuję nowe, bo aktualnie na rynku nie ma dobrego zamiennika (są lekkie, w miarę pakowne, membrana relatywnie dobrze oddycha, jest wodoszczelna i mają dobrze wzmocnioną część pracującą na siodle/szlachetnej części pleców, no i kosztują około 270 zł).

Online Mężczyzna MCsubi

W dodatku pchają ten chłam już parę lat. Chińczyk musiał uszyć z 10 wagonów :-) Wcześniej były prawie identyczne, ale gumka nie demolowała ud i jednak sezon wytrzymywały.

Offline Mężczyzna Semper

• Miasto:
Przyszły do mnie nowe spodenki z serii 500. Jeszcze nie testowałem tylko przymierzyłem, ale na pierwszy rzut oka widać wyższą jakość. Mają grubszą wkładkę, są przyjemniejsze w dotyku i nie mają pasków silikonowych, co jest dużym plusem. Nie będzie odparzeń. Mam tylko nadzieję, że nie poprują się po kilkunastu jazdach.
Wkładkę Endury serii 200 zdecydowanie wszystkim odradzam.

Offline Mężczyzna Diver

• Miasto: Błonie
  • Na forum od: 26.06.2013
Witam
Może ktoś mi ten system clickfast wytłumaczy.

Na stronie Endury jest informacja, że są wkładki serii 700 o zmiennej szerokości. Jak rozumiem w spodniach jest mocowanie w które się wkładki zgodnie z wyborem przymocowuje. Ale samych wkładek nie można kupić ? Przynajmniej w ofercie na stronie samych wkładek nie widzę.

Offline Mężczyzna mimi

• Miasto: HAJNÓWKA
  • Na forum od: 08.09.2013
Clickfast to system mocowania wewnętrznych spodenek do luźnych spodni/szortów, oferta tutaj https://www.endurasport.com/products/browse/?SetFilter=1&FilterStr=DEMOGRAPHIC_3-NAV_CAT_9
Natomiast wkładki serii 700 są na stałe wszyte do wyższych modeli spodni i nie ma możliwości ich zmiany.

Offline Mężczyzna Diver

• Miasto: Błonie
  • Na forum od: 26.06.2013
Dzięki.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum