Autor Wątek: Jak spakować rower do samolotu  (Przeczytany 7057 razy)

Offline Mężczyzna podjazdy

• niech tak się stanie
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.02.2011
Odp: Jak spakować rower do samolotu
« 28 Paź 2018, 17:41 »
taśma
Taśma może być bardzo niebezpieczna, można nią nawet osiłka uziemić. Jeśli taśma potrzebna, to radzę wrzucić jedną na mostek. Dętki nie powinny wzbudzić podejrzeń, ale można je wspominaną taśmą przytroczyć do widelca czy ramy. Cztery sztuki powinny obsłużyć wyprawę (jeśli bierzesz łatki), a oklejone taśmą będą służyć (jako żelazna rezerwa) kilka lat. Ja zdejmuję je dopiero jak są potrzebne, zwykle u nas w kraju.
"Mogło być gorzej. Twój wróg mógł być twoim przyjacielem." Stanisław Jerzy Lec.

Offline Wilk

• Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
« 28 Paź 2018, 17:42 »
Klucze rowerowe i śruby chyba lepiej z rowerem, ale taśma czy dętki? Czemu ktokolwiek miałby się przyczepić?
A czemu nie? Dętką spokojnie możesz kogoś udusić, więc prawdopodobieństwo, że jakiś nadgorliwiec na odprawie się czepi - jednak występuje. Jak ostatnio leciałem to mi się gościu do małego powerbanka 10tys przyczepił, że był razem z rowerem. Kiedyś mi też skonfiskowali mały kluczyk francuski, długi na może 8-10cm, którego zapomniałem przełożyć do bagażu rejestrowanego.  Klej to też nie wiem czy podlega pod te 100ml, większość klejów jest łatwopalna i z tego powodu mogą je inne przepisy obowiązywać niż zwykłe płyny.

Dlatego lepiej nie ryzykować z żadnym narzędziami - i dać je do bagażu, bo jak się przekonamy, że jednak nie przejdą - to już jest za późno.
"Najmarniejszy kot jest arcydziełem"
Leonardo da Vinci

Offline Kobieta Janus

• Miasto: Melbyn
  • Na forum od: 20.06.2010
« 28 Paź 2018, 17:44 »
Mnóstwo razy przewoziłam taśmę w bagażu podręcznym bez żadnego problemu.

Powerbank - zgodnie z prawem wszystkie zapasowe baterie i powerbanki trzeba teraz przewozić w bagażu podręcznym, nie dziwne więc, że przyczepili się, że był z rowerem.

• niech tak się stanie
« 28 Paź 2018, 17:48 »
Powerbank - zgodnie z prawem wszystkie zapasowe baterie i powerbanki trzeba teraz przewozić w bagażu podręcznym, nie dziwne więc, że przyczepili się, że był z rowerem.
Wszystkie baterie należy przewozić w podręcznym, bo tylko wtedy jest szansa na ugaszenie pożaru itp. To są zalecenia odgórne, dla wszystkich linii z naszej strefy. Są też podane moce itp. Zestaw 16 aku AA do garmina i 4 aku 18650 do lampki się na limity dyskwalifikujące do przewozu nie łapie, bo sprawdziłem. Dętki, klucze, taśmy, stelaże do namiotu i statywy lepiej przytroczyć do roweru lub do wsadzić do bagażu rejestrowanego. Łyżko-widelec tytanowy też. Tu nie ma jasnych dyrektyw, ale z doświadczenia wiem, że tak jest lepiej.

Offline Wilk

• Wyprawy Rowerowe
« 28 Paź 2018, 17:52 »
Mnóstwo razy przewoziłam taśmę w bagażu podręcznym bez żadnego problemu.

A ja mnóstwo razy powerbank z rowerem, na TCR nawet 1,5kg ogniw 18650 :P
Taśma pewnie nie jest zakazana, ale wiesz jak jest; chodzenie w worku na śmieci też nie jest zabronione, ale jak ktoś jest ubrany w worek na śmieci to specjalnego zaufania służb nie wzbudzi... :lol:
Leonardo da Vinci

Offline miki150

• morsung
  • Miasto: Melbournowo
  • Na forum od: 05.07.2010
« 28 Paź 2018, 18:09 »
Proponuję zapoznać się z regulacjami, zamiast się mądrzyć, np. tu:

https://www.britishairways.com/en-de/information/baggage-essentials/liquids-and-restrictions

Offline Wilk

• Wyprawy Rowerowe
« 28 Paź 2018, 19:22 »
Proponuję zapoznać się z regulacjami, zamiast się mądrzyć, np. tu:

https://www.britishairways.com/en-de/information/baggage-essentials/liquids-and-restrictions

No i gdzie tu masz coś o kleju?  ;)
Leonardo da Vinci

Offline Mężczyzna kinioo

• Miasto: Stevenage
  • Na forum od: 28.08.2018
« 28 Paź 2018, 21:40 »
A słuchajcie, czy można przewozić w bagażu podręcznym: klucze, śrubki, taśmę (duck tape taka srebrna), dętki, klej do łatek?

ja bym wszystko dal z rowerem do bagazu głównego. Najbardziej z w/w rzeczy moga sie czepiac kluczy (jezeli jest tam cos ostrego - srubowkręt, to mogą zabrać). Kleja, tak jak Janus napisał - do 100ml i w plastikowym, przeźroczystm worku z resztą płynów/kosmetyków.
Sorki za brak polskich znakow...

Offline Mężczyzna Janekgt540

• Miasto: Kalisz
  • Na forum od: 09.09.2018
« 1 Lis 2018, 20:43 »
No faktycznie, jakby nie patrzeć to wszystko może być niebezpieczne.  :)

• niech tak się stanie
« 5 Sty 2019, 00:07 »
Jakby ktoś nie zauważył, to Ryanair rzucił dużą pulę biletów za 39 zł (bagaż podręczny mały) do Hiszpanii, Izraela, Włoch itp.
Wyloty styczeń-luty. Sam się poważnie zastanawiam, ale wszystkich biletów nie kupię, więc się dzielę. Na fejsie nie reklamujcie, bo ludzie się rzucą i po ptokach będzie.

Tagi:

Organizujemy

Partnerzy

Patronat

Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:

CDN ....
Mobilna wersja forum