Autor Wątek: Z rowerem we flixbusie  (Przeczytany 65228 razy)

Offline Mężczyzna Piotr1975

  • Wiadomości: 534
  • Miasto: Bruksela
  • Na forum od: 08.11.2017
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 19 Maj 2019, 18:39 »
Nie wiem czy na starych. Ostatni był dwa tygodnie temu. Upierdliwy jest jednak ten obowiązek przewozu roweru w specjalnej torbie. Skutkowało to tym że z Bajonne do Santiago musiałem wysłać ją pocztą co kosztowało 56€ przy cenie torby 60€. Na dworcu w Santiago zauważyłem że inni przewoźnicy nie są tacy restrykcyjni i pozwalają na przewóz rowerów w kartonie
Nieskończenie mądry jest nasz Stwórca Pan
Swoje dzieło dał obejrzeć również mnie

Offline Kobieta ewcyna

  • Wiadomości: 382
  • Miasto: różnie, teraz.. Oman
  • Na forum od: 13.11.2012
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 19 Maj 2019, 23:59 »
Ale przecież nie ma żadnego obowiązku przewozu w kartonie czy torbie, są bagażniki na rower. Nawet by mnie nie interesowała opcja w kartonie czy torbie, wtedy to może być właśnie bagaż specjalny a nie rower, więc chyba mowa o dwóch różnych sytuacjach.
You can't buy happiness but you can buy a bike and that's pretty close
http://ewcyna.com/

Offline Mężczyzna MCsubi

  • Wiadomości: 2439
  • Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 20 Maj 2019, 12:25 »
Przejechałem z Bratysławy do Wrocławia. Rower jechał w lewym bagażniku bez żadnego pakowania,  bagaże pozostałych pasażerów w prawym. Czysto, przyjemnie i bez troski o kompletność bagażu (jak w PKP), dobrzy kierowcy.

Offline Mężczyzna Mirek

  • Wiadomości: 5
  • Miasto:
  • Na forum od: 24.06.2019
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 24 Cze 2019, 13:00 »
WITAM
Czy ktoś może wie jaka firma autokarowa zabierze spakowany z odpiętymi kołami rower do Chorwacji? Sprawdziłem chyba, wszystkie firmy na necie, żadna nie zabiera. Zawsze jeździłem z firmą Retman 475zł z Warszawy plus 100zł rower, w tym i nie wiadomo  czy w następnym roku nie zabiera . Jest firma z Krakowa ale chcą 690zł + 250zł za rower. Chodzi mi tylko o sam przejazd w dwie syrony.

Offline Kobieta ewcyna

  • Wiadomości: 382
  • Miasto: różnie, teraz.. Oman
  • Na forum od: 13.11.2012
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 24 Cze 2019, 13:16 »
A nie Flixbus właśnie? Z przesiadka w Budapeszcie.
Jak rower złożony i opakowany to pójdzie jako bagaż.
You can't buy happiness but you can buy a bike and that's pretty close
http://ewcyna.com/

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 24 Cze 2019, 13:50 »
Czyli praktycznie by to wyglądało? Na stronie Flixbusa można znaleźć przejazd Kraków - Zagrzeb za 130 zł. W obie strony powiedzmy niech będzie 300 zł. Oczywiście dotyczy to przejazdów bez roweru, bo z rowerem przejazdów brak.

Rower pakuje w uszytą przez siebie torbę, którą po przyjeździe na miejsce rzucam w gęste krzaki. Miejsce zaznaczam sobie na GPS, żeby przed powrotem ją odnaleźć. W najgorszym wypadku dopłacam 18 euro za bagaż.

Serio?
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna Mirek

  • Wiadomości: 5
  • Miasto:
  • Na forum od: 24.06.2019
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 24 Cze 2019, 14:13 »
Dzwoniłem i nie dają gwarancji że kierowca zabierze rower lub bagaż w tym wypadku niestandardowy i jakbym nie mierzył nadmiarowy.
A z torbą na początku też kombinowałem ale odpada bo nie wracam z tego samego miasta.

Offline Mężczyzna MCsubi

  • Wiadomości: 2439
  • Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 24 Cze 2019, 22:23 »
Nie możesz tego nadać kurierem/firmą przewozową do Chorwacji?
Są też firmy wożące jachty i wyposażenie do Chorwacji, były kolega z roboty wysyłał tak sobie skuter na jacht, o ile pamiętam zamknął się w tygodniu.
Przy odrobinie szczęścia może trafisz też na kierowcę wożącego kampery z Pl do HR, często klienci wypożyczalni lecą samolotem na miejsce i wypożyczalnia podstawia kamper na lotnisko na początku wakacji. Kierowcy to zazwyczaj studenci,którzy chętnie dorobią bez przesadnego wnikania w procedury.

Offline Mężczyzna Mirek

  • Wiadomości: 5
  • Miasto:
  • Na forum od: 24.06.2019
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 24 Cze 2019, 23:07 »
Chcę kupić bilet w dwie strony i nie przejmować się bagażem. Jakieś opóźnienie lub uszkodzenie podczas transportu i szlak trafi wyjazd.

Offline Mężczyzna docent161

  • Wiadomości: 675
  • Miasto: KWA ....
  • Na forum od: 06.05.2018
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 25 Cze 2019, 08:44 »
Zobacz na Travel bus często jeździ z rowerami na południe tel 607 437 870

Offline Mężczyzna Kamilek

  • Pół legenda, pół prawda, pół nieprawda.
  • Wiadomości: 310
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 01.05.2014
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 3 Wrz 2020, 00:22 »
no.coz smutny updejt watku flixbusa, zajebali mi rower z bagaznika, rower byl.zapiety przez kierowce i zablokowany kluczem...
I to na dworcu gdzie byla kupa ludzi...
zablokowal, zrobilem fote, wsiadlem i po niecalej minucie widze z okna jak jakis tym na nim odjezdza...

sprawa zgloszona do flixbusa ogolnie myslamem ze takie rzeczy sie nie zdarzaja.

Dworzec Lumpagnano 23;45 Mediolan



Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 3 Wrz 2020, 00:25 »
O rzesz!
Współczuję

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 3 Wrz 2020, 07:28 »
zajebali mi rower z bagaznika

 :o, współczuję, co za smutny koniec wyprawy :(

A jak opowiadałem, że na postojach robiłem zawsze spacery na tył autobusu, to ktoś się ze mnie śmiał... Zamki w bagażnikach to standardowe zapięcia producenta, więc pewnie dla fachowca to nie jest specjalny problem. Może nawet mieć jakąś pulę oryginalnych kluczy, po przyjeździe autobusu sprawdzić numer, który akurat przyjechał, a potem tylko podejść po rower, otworzyć i odjechać :/

To też ważny incydent dla wszystkich, którzy ufają zapięciom w bagażnikach na hak w samochodach - warto jeszcze założyć swoje własne zapięcie.

Ech. Współczuję, chociaż to już Cię pewnie nie pociesza :/

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna qbotcenko

  • Wiadomości: 2927
  • Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 3 Wrz 2020, 09:15 »
Smutna sprawa...
Ale w wielu państwach ostatnio dość skutecznie zachęcają do łamania prawa - bo skoro nagle można ukrywać wizerunek, to monitoring już jest bezużyteczny. Czekam na wizytę panów w kominiarkach z TNT w parlamancie, albo jakimś banku rezerw - może wtedy ktoś uruchomi myślenie...

Offline Kobieta ewcyna

  • Wiadomości: 382
  • Miasto: różnie, teraz.. Oman
  • Na forum od: 13.11.2012
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 3 Wrz 2020, 09:59 »
No to jak zły sen jest! Ogromnie mi przykro.
Ale - co zrobiłeś? albo - czy przewoźnik coś zrobił w tej kwestii?
Też mam nawyk siadania po stronie po której był zapakowany rower (bo w sumie zawsze jeździł w bagażniku) i bycia czujną, ale w takiej sytuacji byłabym raczej bezradna. To musi być obserwowane miejsce i przypuszczam ta kradzież nie była pierwszą. 
You can't buy happiness but you can buy a bike and that's pretty close
http://ewcyna.com/

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum