Autor Wątek: Z rowerem we flixbusie  (Przeczytany 65236 razy)

Offline Kobieta ewcyna

  • Wiadomości: 382
  • Miasto: różnie, teraz.. Oman
  • Na forum od: 13.11.2012
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 13 Mar 2023, 19:55 »
Jako stała użytkowniczka tego wątku pokusiłam się o stworzenie poradnika w temacie.
https://www.ewcyna.com/przewoz-roweru-autobusem-flixbus-poradnik/
You can't buy happiness but you can buy a bike and that's pretty close
http://ewcyna.com/

Offline Mężczyzna baranek35

  • Wiadomości: 2
  • Miasto: Kielce
  • Na forum od: 18.04.2023
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 18 Kwi 2023, 22:35 »
Ktoś ma doświadczenia z przewożeniem roweru w firmie flixbus?
Kupiłem bilet, jadę z rowerem, mam też po drodze przesiadkę. Mam też obawy. Jechał już ktoś  z tą firmą?
Jechaliśmy z Kielc do Zgorzelca. Wykupione 2 miejsca rowerowe. W Kielcach okazało się że kierowca nie ma bagażnika rowerowego i nikt go nie poinformował. Zaczęło się sapanie i pretensje do nas, brak chęci zabrania rowerów bez kartonu. W końcu po naszej kłótni i okazaniu wykupionych miejsc musieliśmy rowery rozkręcać i chować do łuku. W Warszawie podjechał kolejny flixbus do Zgorzelca, tym razem z bagażnikiem. Ale nie kompatybilny z naszymi ramami. Nie dało się zamocować rowerów. Kierowca stwierdził że też jeździ na rowerze i nie będzie problemu, tylko znowu musimy rowery rozkręcać. Także takie przygody z Flixbusem.

Wysłane z mojego motorola edge 20 pro przy użyciu Tapatalka


Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 18 Kwi 2023, 23:22 »
W Warszawie podjechał kolejny flixbus do Zgorzelca, tym razem z bagażnikiem. Ale nie kompatybilny z naszymi ramami.
A co to za ramy?
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna baranek35

  • Wiadomości: 2
  • Miasto: Kielce
  • Na forum od: 18.04.2023
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 19 Kwi 2023, 06:54 »
W Warszawie podjechał kolejny flixbus do Zgorzelca, tym razem z bagażnikiem. Ale nie kompatybilny z naszymi ramami.
A co to za ramy?
Nic specjalnego. Giant Roam, i Kross Trans. Ale  w żaden sposób nie mogliśmy dopasować ramion bagażnika. Nie dało się przykręcić.

Wysłane z mojego motorola edge 20 pro przy użyciu Tapatalka


Offline Mężczyzna qbotcenko

  • Wiadomości: 2927
  • Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 18 Cze 2024, 08:54 »
Bardzo pomocny chat na stronie flixbusa - monolog samoistnie zakończył się po minucie od pojawienia napisu 'wyświetlono"



Offline Mężczyzna memorek

  • Wiadomości: 2670
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 18 Cze 2024, 10:18 »
Bardzo pomocny chat na stronie flixbusa
Sądzisz, że ich obsługa (i komputer, i człowiek) wie, co to jest fuel tank? W rowerze?  ;D

Marek

Offline Mężczyzna qbotcenko

  • Wiadomości: 2927
  • Miasto: Tomprofa Gbórnicza
  • Na forum od: 17.03.2018
    • http://qbot.pro/
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 18 Cze 2024, 10:53 »
Sądzisz, że ich obsługa (i komputer, i człowiek) wie, co to jest fuel tank? W rowerze?  ;D

Zakładam, że nie są wykluczeni cyfrowo i nawet jeśli nie wiedzą (choć przed chatem jest wybierałka tematu rozmowy) to mogą sobie sprawdzić, ale zakończyć rozmowę bez jakiejkolwiek odpowiedzi?  :lol:

Offline Mężczyzna memorek

  • Wiadomości: 2670
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 18 Cze 2024, 10:57 »
mogą sobie sprawdzić
Masz chyba trochę za wysokie mniemanie o obsłudze klienta w takich firmach.  ;D

Marek

Offline Mężczyzna Kamilek

  • Pół legenda, pół prawda, pół nieprawda.
  • Wiadomości: 310
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 01.05.2014
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 18 Cze 2024, 12:07 »
Sądzisz, że ich obsługa (i komputer, i człowiek) wie, co to jest fuel tank? W rowerze?  ;D

Zakładam, że nie są wykluczeni cyfrowo i nawet jeśli nie wiedzą (choć przed chatem jest wybierałka tematu rozmowy) to mogą sobie sprawdzić, ale zakończyć rozmowę bez jakiejkolwiek odpowiedzi?  :lol:

Założenia to coś czego powinniśmy unikać, chyba że zakładamy najgorsze albo kamizelke odblaskową, to wtedy można, co do montażu roweru, tu jest zdjecie mojego zamontowanego:
https://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=23778.75

Pewnie wiele zależy od kierowcy bo jeśli podsiodłówka nie bedzie wystawałą poza obrys autobusu to zakładam że można tak go zamontowac, ale, patrz wyżej, założenia :)

 I zabierz ze soba jakiś porzadny ulock/łańcuch jako dodatkowe zabezpieczenie, bo mój zapięty tylko klamrą i zdolny inżynier go wyszarpał...

Ja nie mam dobrych wspomnień z ich obsługa klienta. Jak Ci się bardzo chce, mi się kiedyś chciał, to na linkedin wyszukaj jakiegoś wyżej postawionego pracownika i wyślij mu DMa z pytaniem, możesz spróbowac o to zapytać na ich fanpage lub profilu na linkedin, może potraktują poważniej.



Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 18 Cze 2024, 13:01 »
Ale też nie róbmy zagadnienia z tego, że ktoś nie odpowiedział na pytanie o to czy rower z fuel tankiem można przewozić na bagażniku. To już jest termin stricte rowerowy i mało kto nie jeżdżący na rowerze go ogarnie, tym bardziej, że nie jest to termin oczywisty i można go pomylić z food puchem, bo funkcjonuje też pod nazwą tankbag. A to czy da radę tak przewozić to przecież to zalezy od wymiarów roweru, jeden da radę bez problemu, drugi niekoniecznie.

Offline Mężczyzna Diver

  • Wiadomości: 1482
  • Miasto:
  • Na forum od: 26.06.2013
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 18 Cze 2024, 13:21 »
Na pytanie o fueltank podziewałem się odpowiedzi w stylu "Obowiązuje zakaz przewodu substancji łatwopalnych w bagażu".
Brak jakiejkolwiek odpowiedzi jest gorszy.

Offline Mężczyzna byczys

  • Wiadomości: 1376
  • Miasto: Tychy
  • Na forum od: 30.09.2013
    • Moje relacje z ultramaratonów rowerowych
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 18 Cze 2024, 17:20 »
A może po prostu komuś się "klikło"  :)

Offline Mężczyzna MaciekK

  • Wiadomości: 1557
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 14.07.2017
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 9 Lip 2024, 20:24 »
Pomijając „odpowiedź”, przewożenie bagażu na rowerze zapiętym do samochodu (długotrwałe obciążenie z jednej strony) niszczy ten bagaż. Autobusy Flixbusa jeżdżą szybko i ja bym nie liczył na tzw. tunel aero. W temacie zabezpieczeń wracając z ostatniego MPP kierowca zaproponował mnie i innemu rowerzyście postawienie rowerów w bagażniku. Jeden voile strap i rower na sztywno na stojaka był zamocowany do wewnętrznej ramy. A łańcuch i u-lock stanowiły 80% wagi mojego cywilnego bagażu  :)

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum