Autor Wątek: Z rowerem we flixbusie  (Przeczytany 65222 razy)

Offline EASYRIDER77

  • Wiadomości: 4759
  • Miasto: INOWROCŁAW
  • Na forum od: 27.07.2010
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 22 Mar 2022, 08:05 »
 ;D ;D

Offline Mężczyzna piowini

  • Wiadomości: 60
  • Miasto: Grudziądz
  • Na forum od: 09.04.2018
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 22 Mar 2022, 17:34 »
"Worek Foliowy".
Gdyby to było tak proste, nie szukałbym dodatkowej informacji . Tak, najpierw przeczytałem uważnie ich wszelkie warunki przewozu rowerów i nie tylko. Jednak nie ma tam dla mnie pełnej odpowiedzi.
Muszę odczekać parę dni na zmianę ciśnienia i spróbuję jeszcze raz. Albo w całości zrezygnuję z ich usług.

Offline Mężczyzna zly-sze

  • Wiadomości: 4890
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 19.09.2019
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 22 Mar 2022, 18:16 »
"Worek Foliowy".
Gdyby to było tak proste, nie szukałbym dodatkowej informacji . Tak, najpierw przeczytałem uważnie ich wszelkie warunki przewozu rowerów i nie tylko. Jednak nie ma tam dla mnie pełnej odpowiedzi.
Muszę odczekać parę dni na zmianę ciśnienia i spróbuję jeszcze raz. Albo w całości zrezygnuję z ich usług.

Zaciekawiło mnie to o co chciałeś zapytać. Pobudziłeś moje najniższe ciekawskie instynkty.

Możesz zdradzić nam tą tajemnicę, czego ma dotyczyć pytanie?

Offline Mężczyzna Borafu

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 10573
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 02.04.2010
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 22 Mar 2022, 18:21 »
Też miałem o to spytać, ale sposób prezentacji tej historii sugeruje że to bardzo poufna, żeby nie powiedzieć wręcz intymna sprawa.

Offline Mężczyzna worek_foliowy

  • Wiadomości: 10315
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 11.02.2012
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 23 Mar 2022, 09:38 »

"Worek Foliowy".
Gdyby to było tak proste, nie szukałbym dodatkowej informacji . Tak, najpierw przeczytałem uważnie ich wszelkie warunki przewozu rowerów i nie tylko. Jednak nie ma tam dla mnie pełnej odpowiedzi.
W takim razie skontaktuj się z obsługą - telefonicznie lub mailowo.

( ;) )
Janus: "Generalnie nie ogarniam 3D i notorycznie wpadam na ściany, chodzę w kółko [...]"

Offline Mężczyzna piowini

  • Wiadomości: 60
  • Miasto: Grudziądz
  • Na forum od: 09.04.2018
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 25 Mar 2022, 13:04 »

"Zaciekawiło mnie to o co chciałeś zapytać. Pobudziłeś moje najniższe ciekawskie instynkty.

Możesz zdradzić nam tą tajemnicę, czego ma dotyczyć pytanie?"
Nie, to żadna tajemnica. Chodziło o to, czy w przypadku przesiadki muszę każdorazowo płacić za przewóz roweru czy też innego bagażu.
Czy rower przewożony w luku np. jako bagaż specjalny MUSI być rozłożony i zapakowany czy też (tak jak w ich autobusach dwukrotnie woziłem) po prostu  wrzucasz do luku,
Może ktoś z firmy mógłby opracować dla mnie trasę? Możliwości o połączeniach, przesiadkach itp ja dojdę "na piechotę". Może firma potrafi to lepiej? 

Offline Mężczyzna piowini

  • Wiadomości: 60
  • Miasto: Grudziądz
  • Na forum od: 09.04.2018
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 1 Maj 2022, 21:25 »
Może ktoś ma doświadczenie z przewozem roweru w linii Sindbad?
Wiem, że wszystko zależy od kierowcy, ale nie chcę być odesłany z  sprzed autobusu. O tym czy karton z rowerem zostanie zabrany decyduje bezpośrednio przed odjazdem obsługa. Obawiam się, że mogą mnie nie zabrać i zostanę z wykupionym biletem jak znany aktor z angielskim. Można zaryzykować?   

Offline Mężczyzna TripRider

  • Wiadomości: 400
  • Miasto: Pomorze Środkowe
  • Na forum od: 29.07.2019
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 3 Maj 2022, 21:55 »
Kilka lat temu było tak, że autobusy Sindbada należały do Albatrosa z Przemyśla. Skontaktowałem się z nimi. Powiedziano mi, żebym wykupił bilety jak dla 2 osób i zgoda. W uwagach przy kupnie miałem dopisać, że konsultowałem sprawę z Albatrosem i jest ich akceptacja. Kierowca miał to na liście i nie robił problemów. Warto dodać, że Sindbad jeździ w systemie "antenowym", co wiąże się ze zmianą autobusów i kierowców.

Offline Mężczyzna donk

  • Wiadomości: 13
  • Miasto: Sopot
  • Na forum od: 07.11.2019
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 28 Cze 2022, 11:43 »
Orientuje się ktoś czy wymiary "bagażu specjalnego" są sprawdzane w flixbusie? Na stronie przewoźnika znajduje się informacja o maksymalnej długości 3 boków xyz 240cm. Kartony, w które chcę upchać rowery i sakwy niewiele, tylko o 25cm, ale przekraczają ten limit.

Offline Mężczyzna remik

  • Wiadomości: 1259
  • Miasto: Poznań
  • Na forum od: 01.01.2017
    • Rowerowe Pobiedziska
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 19 Sie 2022, 11:41 »
W ogóle nie polecam tej formy i tej firmy. My mieliśmy ładnie spakowane rowery - i nie wpuścili nas do autobusu we Włoszech - mimo że mieliśmy wykupiony bagaż specjalny i miejsca w luku bagażowym sporo.

Reklamacje uznali - niby przeprosili, ale 2 dni w plecy - i powrót z Alpe Adria pociągami co było koszmarem..

 

Offline Mężczyzna donk

  • Wiadomości: 13
  • Miasto: Sopot
  • Na forum od: 07.11.2019
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 19 Sie 2022, 13:33 »
Nam na szczęście się udało. Kierowca co prawda był bardzo oburzony, jak zobaczył gabaryty, ale przyjął wykupiony bagaż specjalny. Problemem okazał się luk bagażowy. Kartony weszły tylko w jednym miejscu, w pozycji leżącej, z zapasem niecałego centymetra do klapy– dobrze że oryginalne kartony nieco skróciłem.

Offline Mężczyzna marcinrzy

  • Wiadomości: 51
  • Miasto: Mazowsze
  • Na forum od: 24.07.2019
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 24 Sie 2022, 22:10 »
Dotychczas trzykrotnie korzystałem z przewozu roweru flixbusem, przy czym za każdym razem miałem wykupiony bilet na przewóz roweru. W ubiegłym roku dwukrotnie w Czechach, pomimo że autokary miały bagażniki z tyłu,kierowcy sami sugerowali włożenie do luku  bagażowego. W tym roku jechałem z przesiadką z Salzburga i pomimo że miejsca w luku było pod dostatkiem kierowca uparł się  żeby umieścić na bagażniku z tyłu (możliwe że dlatego iż jeden rower już był tam zamocowany). Po doświadczeniach forumowego Kamilka we Włoszech miałem sporo obaw ale nie dało się kierowcy przekonać. Po przesiadce w Budapeszcie  rower włożyłem już do luku bagażowego. Odpukać żadnych niemiłych doświadczeń dotychczas nie miałem

Offline Kobieta ewcyna

  • Wiadomości: 382
  • Miasto: różnie, teraz.. Oman
  • Na forum od: 13.11.2012
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 30 Paź 2022, 14:06 »


Reklamacje uznali - niby przeprosili, ale 2 dni w plecy - i powrót z Alpe Adria pociągami co było koszmarem..

Uznali reklamację? Również koszty dodatkowego transportu? A to ciekawe, bo będę składać.
You can't buy happiness but you can buy a bike and that's pretty close
http://ewcyna.com/

Offline Kobieta ewcyna

  • Wiadomości: 382
  • Miasto: różnie, teraz.. Oman
  • Na forum od: 13.11.2012
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 30 Paź 2022, 14:14 »
No niestety, pomimo wielokrotnych pozytywnych doświadczeń przejazdów z rowerem Flixem na trasach europejskich (w tym roku trzy) tym razem zostałam potraktowana per noga i zostałam na dworcu. Trasa Bordeaux - Nicea.

Tak, za każdym razem wyszukuję trasę, na której jest przewóz roweru, zatem Flix ma obowiazek mieć albo wieszak na rowery a jak nie to zapewnić odpowiednia ilość miejsca tak, by zmieścił się rower  w całości. I tak się odbywało za każdym razem. A teraz trasę obsługiwali kierowcy z Rumunii (Flix jechał do Bukaresztu), którzy na widok mojego roweru pokiwali głowami, że aboslutnie nie i pokazywali mi stronę Fixa rumuńskiego i ze tam jest info, że rower ma być składany. No sorry, ja miałam bilet na rower i na bagaż dodatkowy nawet. Nie mówili w żadnym innym narzeczu oprócz rumuńskiego, zatem pokazywanie im zasad ze strony po angielsku czy tym bardziej po polsku nie nie wnosiło. Poza tym byli bardzo źle nastawieni. I tyle w temacie, zostałam na dworcu po to, by następnego dnia jechać czterokrotnie droższymi pociagami. Złoze to wszystko do kupy i będę składać reklamację. Mam nadzieję, że nie będą się wypierać.
You can't buy happiness but you can buy a bike and that's pretty close
http://ewcyna.com/

Offline Kobieta ewcyna

  • Wiadomości: 382
  • Miasto: różnie, teraz.. Oman
  • Na forum od: 13.11.2012
You can't buy happiness but you can buy a bike and that's pretty close
http://ewcyna.com/

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum