Autor Wątek: Z rowerem we flixbusie  (Przeczytany 65226 razy)

Offline Mężczyzna piowini

  • Wiadomości: 60
  • Miasto: Grudziądz
  • Na forum od: 09.04.2018
Z rowerem we flixbusie
« 13 Maj 2018, 10:16 »
Ktoś ma doświadczenia z przewożeniem roweru w firmie flixbus?
Kupiłem bilet, jadę z rowerem, mam też po drodze przesiadkę. Mam też obawy. Jechał już ktoś  z tą firmą?

Offline Mężczyzna Antracyt

  • Wiadomości: 779
  • Miasto: Łódź
  • Na forum od: 13.06.2017
    • Poland on bike
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 13 Maj 2018, 10:43 »
Raczej można, ale lepiej zadzwoń lub napisz wcześniej do nich:

https://www.flixbus.pl/uslugi/bagaz



Offline Mężczyzna piowini

  • Wiadomości: 60
  • Miasto: Grudziądz
  • Na forum od: 09.04.2018
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 15 Maj 2018, 12:14 »
Dzięki! Jednak jak wynika, mam nadzieję, (że jasno) , z tego co napisałem, to kupując bilety z konieczności zapoznałem się ze stroną przewoźnika. Wg. firmy wszystko będzie ok.  Może ktoś już jechał z rowerem korzystając z usług filxbusa? Jakie wrażenia? Podzielcie się własnym doświadczeniem.

Offline Mężczyzna skrzysie.k

  • Kapituła MP-P 2019
  • Absent.With.Out.Leave
  • Wiadomości: 2676
  • Miasto: Kraków
  • Na forum od: 29.01.2016
    • Szlaki i Drogi
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 15 Maj 2018, 12:22 »
Tak - jechałem z Krakowa do Budapesztu, dwa lata temu, gdy firma działała pod szyldem PolskiegoBusa. Wcześniej dzwoniłem z pytaniem, jakie jest zainteresowanie moim kursem. Okazało się że ogromne, że w godzinie wyjazdu będą podstawione 3 autobusy, a rower powinienem spakować w pudło, w związku z liczbą jadących. Ostatecznie wszystko poszło gładko i przyjemnie :-)


Offline Mężczyzna 4gotten

  • Wiadomości: 1800
  • Miasto: Stargard
  • Na forum od: 26.08.2012
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 15 Maj 2018, 13:34 »
Dzięki! Jednak jak wynika, mam nadzieję, (że jasno) , z tego co napisałem, to kupując bilety z konieczności zapoznałem się ze stroną przewoźnika. Wg. firmy wszystko będzie ok.  Może ktoś już jechał z rowerem korzystając z usług filxbusa? Jakie wrażenia? Podzielcie się własnym doświadczeniem.
Co prawda nie korzystałem, ale sporo autobusów tego przewoźnika widziałem na trasach przez Europę. Praktycznie każdy autobus był wyposażony w bagażnik platformowy na trzy rowery, montowany z tyłu na haku. bagażniki raczej porządne, bo w większości, jeśli nie wszystkie to wyrób firmy Thule.
Z przewozem chyba nie powinno być problemów, bo na kilkadziesiąt napotkanych autobusów tylko w dwóch przypadkach na bagażniku były przewożone rowery, za każdym razem tylko po jedej sztuce.
dalej przed siebie... najlepiej po asfalcie ;-)

Offline Mężczyzna Kamilek

  • Pół legenda, pół prawda, pół nieprawda.
  • Wiadomości: 310
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 01.05.2014
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 13 Sie 2018, 12:36 »
Będe wracał 1 września z Mediolanu do Berlina to się wypowiem, tylko niech ktoś mi nawet na prov przypomni jakbym sie nie wypowiadał długo, słabo z pamięcią u mnie :/



Offline Mężczyzna memorek

  • Wiadomości: 2670
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 13 Sie 2018, 15:00 »
Na początku lipca jechałem z rowerem z Pragi przez Berlin do Szczecina. Na pierwszym autobusie bagażnik do wieszania
rowerów. Zadziwiająco stabilny, sądziłem, że będzie bujać jak w pociągach. Na drugim zwykły bagażnik na hak.



Marek

Offline Mężczyzna MCsubi

  • Wiadomości: 2439
  • Miasto: Bezdomny menel rowerowy
  • Na forum od: 13.05.2018
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 13 Sie 2018, 19:04 »
No to w deszczu będzie wesoło😂 Flixbusy wyprzedzane na niemieckich autostradach miały te bagażniki przykryte laminatowymi pokrywami.

Offline Mężczyzna Miciek

  • SAC
  • Wiadomości: 1294
  • Miasto: Hawana, Kuba
  • Na forum od: 08.05.2009
    • Moje wyprawy
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 14 Sie 2018, 00:05 »
A jak w praktyce wygląda sprawa bagażu? Jak będę miał 2 duże sakwy, to obsługa potraktuje jak 2 bagaże do luku, czy jak jeden?

Offline Mężczyzna Dziadek

  • Wiadomości: 1474
  • Miasto: Szczytno, Pionki
  • Na forum od: 05.01.2017
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 14 Sie 2018, 07:47 »
A jak w praktyce wygląda sprawa bagażu? Jak będę miał 2 duże sakwy, to obsługa potraktuje jak 2 bagaże do luku, czy jak jeden?
Ja tam przy transferach wiążę wszystkie 4 sakwy do kupy. Nie ze względu na sztukowość ale, że łatwiej upilnować. Niezbyt pewnie się czuję jak mnie np. oblegnie stadko Cyganiątek na dworcu.

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 26 Mar 2019, 13:26 »
Marek,

rozumiem że te uchwyty mają jakieś porządne zamki? Nie ma stresu na każdych światłach w mieście? ;)

W dodatku planuję nocną podróż - będę miał na czym jeździć rano? :)




Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Mężczyzna memorek

  • Wiadomości: 2670
  • Miasto: Szczecin
  • Na forum od: 12.05.2007
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 26 Mar 2019, 13:34 »
rozumiem że te uchwyty mają jakieś porządne zamki
Oba te bagażniki to Thule. Kierowca zamykał uchwyty na klucz. Ale na przystankach wysiadałem i spacerowałem na koniec autobusu. :-)

Marek

Offline Mężczyzna Felek

  • Wiadomości: 1180
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.11.2017
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 26 Mar 2019, 19:26 »
Marek,

rozumiem że te uchwyty mają jakieś porządne zamki? Nie ma stresu na każdych światłach w mieście? ;)

W dodatku planuję nocną podróż - będę miał na czym jeździć rano? :)




Szy.


Korzystam z nowszej wersji bagażnika Thule na hak jaki jest na pierwszym zdjęciu z autobusem, w każdym z uchwytów jest zamek. Pewnie dla wprawnego złodzieja nie byłby on przeszkodą, ale przypadkowy raczej sobie nie poradzi.

Co do osłony, o której wspomniano osobiście takiej nie posiadam i przy jeździe w deszcz rowery są mocno pobrudzone, więc jeżeli kierowca takowej nie będzie posiadał to życzę bezdeszczowego kursu:)
Podróże z dziećmi www.tataimapa.pl

Offline Mężczyzna szy

  • Wiadomości: 3146
  • Miasto: Gdańsk
  • Na forum od: 29.04.2009
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 27 Mar 2019, 14:40 »
Dzięki za pomoc.

Jestem pozytywnie zbudowany możliwością wygodnego transportu. Tym bardziej, że Flixbus w taki kulturalny sposób zastępuje pociąg na nieczynnej trasie Kraków-Zakopane. Przejazd mógłby co prawda trwać odrobinę krócej, ale coś za coś.

Jeszcze ta rezerwacja, kiedy od razu jak na dłoni widać rowerowe opcje - super.

Na razie chce się napisać "Flixbusie, robisz to dobrze", ale może poczekam do powrotu ;)

Szy.

Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie

Offline Wilk

  • Wiadomości: 19510
  • Miasto: Warszawa
  • Na forum od: 09.07.2006
    • Wyprawy Rowerowe
Odp: Z rowerem we flixbusie
« 29 Mar 2019, 07:01 »
Dzięki za pomoc.

Jestem pozytywnie zbudowany możliwością wygodnego transportu. Tym bardziej, że Flixbus w taki kulturalny sposób zastępuje pociąg na nieczynnej trasie Kraków-Zakopane. Przejazd mógłby co prawda trwać odrobinę krócej, ale coś za coś.

Jeszcze ta rezerwacja, kiedy od razu jak na dłoni widać rowerowe opcje - super.

Na razie chce się napisać "Flixbusie, robisz to dobrze", ale może poczekam do powrotu ;)

No weź nie żartuj. Zobacz na ilu ich połączeniach w Polsce możesz faktycznie kupić bilet na rower, ja nie widzę tej możliwości niemal w ogóle, jak wybierzesz w wyszukiwarce szukanie biletu na rower - to masz "brak wolnych miejsc"
Flixbus to jest dramat w porównaniu z PolskimBusem, którego przejęli. W Polskim Busie mogłeś przewozić rower na każdej trasie i to za darmo. Tutaj możesz na niesłychanie małej ilości połączeń w Polsce, a do tego bilet na rower kosztuje ze 40zł, czyli na wielu trasach krajowych drugie tyle co bilet na połączenie.

To ma być super? Dla mnie dramat w porównaniu z Polskim Busem, po tym jak ich przejęli praktycznie utraciłem możliwość przewozu roweru ich autokarami.

Tagi:
 









Organizujemy










Partnerzy





Patronat




Objęliśmy patronat medialny nad wyprawami:











CDN ....
Mobilna wersja forum